صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدير انجمن: mellifera

نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

پستتوسط 123789456 » 14 فروردين ماه 1391 22:49

به شربت زنبورها میخوام اکسی تتراسایکلین و مولتی ویتامین اضافه کنم .اما من وسیله خاصی برای اندازه گیری مقدار اکسی و مولتی ندارم به نظر شما برای 5کندو یه قاشق چایخوری خوبه یا کمه؟
نماد کاربر
123789456
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 11 فروردين ماه 1391 16:42
نام واقعی: علی
تشکر کرده: 7 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 28510

Re: نحوه اضافه کردن اکسی تتراسایکلین به شربت و معیار سنجش ان

پستتوسط jamshid » 14 فروردين ماه 1391 23:40

سلام
دوست عزیز شما با کارشناسان دامپزشکی مشورت کنید ولی ملاک تعداد کندو نمیباشد بلکه میزان شربت میباشد مثلا شما برای 2/5 لیتر شربت به اندازه یک کپسول آموکسی سیلین پودر تتراسایکلین بریزید البته اگه زنبور نیاز داشته باشه دارو را زمانی باید داد که نیاز باشه برای پیشگیری یا درمان.
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
levarchal, javadi1
نماد کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 دي ماه 1389 00:00
نام واقعی: azad -jamshid
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 988 بار
امتياز: 231535

پستتوسط m63 » 15 فروردين ماه 1391 12:43

سلام
تعداده کندوی منم کم بود.چیزی که دامپزشک به من داد این بود که یه اکسی تتراسایکلین 30 گرمی رو با 4 تا مولتی ویتامینه 5 گرمی مخلوط کنم بعدش 1/4 قاشق مربا خوری تو 2/5 لیوان بزرگ شربت حل کنم.

برای نویسنده این مطلب m63 تشکر کننده ها:
mellifera (12 دي ماه 1391 21:59)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 2 فروردين ماه 1391 21:13
نام واقعی: mohsen
تشکر کرده: 44 بار
تشکر شده: 176 بار
امتياز: 276490

پستتوسط hony » 15 فروردين ماه 1391 16:00

m63 نوشته است:سلام
تعداده کندوی منم کم بود.چیزی که دامپزشک به من داد این بود که یه اکسی تتراسایکلین 30 گرمی رو با 4 تا مولتی ویتامینه 5 گرمی مخلوط کنم بعدش 1/4 قاشق مربا خوری تو 2/5 لیوان بزرگ شربت حل کنم.

سلام

معمولا ویتامین ها و انتی بیوتیک ها اگر خیلی بیش از حد در مصرفش افراط بشه مشکل ساز میشه وگرنه عوارضی در بر نخواهد داشت ونقطه مهم اینه که اگر زنبوراتون مشکلی ندارند  نیازی به استفاده دارو نیست ودرضمن داروهای کمی در بیرون هستش که مختص زنبور عسل باشه بیشتر داروهای موجود در بازار برای مصارف دام وطیور ساخته شدند نه برای زنبور عسل  و کسانی که نسخه برای زنبور مینویسن متاسفانه تخصصی در زمینه زنبور عسل ندارند

برای نویسنده این مطلب hony تشکر کننده ها: 2
blackbil (12 دي ماه 1391 22:11), mellifera (15 فروردين ماه 1391 18:20)
رتبه: 8.333%

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 دي ماه 1390 15:57
نام واقعی: رضا
تشکر کرده: 331 بار
تشکر شده: 576 بار
امتياز: 360395

پستتوسط m63 » 15 فروردين ماه 1391 19:33

این اکسی تتراسایکلین که من گرفتم رو جلدش مقدار مصرف برای زنبور نوشته.اسم اصلیش نوشته اکسی تتراس 20.مقدار مصرفیم که تنش نوشته اینه:4 گرم پودر با 30 گرم شکر یا پودر قند مخلوط شده بصورت خشک یا شربت در اختیار زنبورها قرار گیرد.البته من همون فرمول رو که بالا نوشتم به زنبورا 3 بار یه روز درمیون دادم.من وقتی کندو رو خریدم بالای درب کندو فضله زنبور(حالا واسه زنبور نمی دونم فضله میگن یا چیز دیگه) به صورت ابکی بود که بعد 3 بار دادن مشکل حل شد.

برای نویسنده این مطلب m63 تشکر کننده ها: 2
blackbil (22 دي ماه 1391 10:06), mellifera (16 فروردين ماه 1391 18:15)

نماد کاربر
m63

تاريخ عضويت: 2 فروردين ماه 1391 21:13
نام واقعی: mohsen
تشکر کرده: 44 بار
تشکر شده: 176 بار
امتياز: 276490

پستتوسط yasna » 12 دي ماه 1391 16:04

برای 20لیتر شربت یک به یک چقدر تتراسیکلین بریزیم ایا همزمان مولتی ویتامین هم بریزیم یا نه وایا کسی از داروی تی ان تی استفاده کرده مزایا ومعایبش چیه
نماد کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1391 11:30
نام واقعی: میر زا انفرادی
تشکر کرده: 219 بار
تشکر شده: 342 بار
امتياز: 108310

پستتوسط banadak » 6 بهمن ماه 1391 12:24

با سلام

سال گذشته یک زنبوردار با سابقه 60سال زنبور داری برای 140لیتر شربت به من گفت 5شیشه اکسی تترا       و7قاشق غذا خوری پر پر تی ان تی اضافه کردم نتیجه خوبی کرفتم

مخصوصا تخم ریزی خیلی عالی بود

برای نویسنده این مطلب banadak تشکر کننده ها:
mellifera (6 بهمن ماه 1391 15:03)

نماد کاربر
banadak
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 30 دي ماه 1391 13:04
نام واقعی: علی محمد رفیع زاده
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 1120

پستتوسط blackbil » 6 بهمن ماه 1391 23:19

banadak نوشته است:با سلام

سال گذشته یک زنبوردار با سابقه 60سال زنبور داری برای 140لیتر شربت به من گفت 5شیشه اکسی تترا       و7قاشق غذا خوری پر پر تی ان تی اضافه کردم نتیجه خوبی کرفتم

اکسی تترا سایکلین که اثری روی تخمریزی نداره باید تاثیر تی ان تی باشه.
Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

پستتوسط saman » 6 بهمن ماه 1391 23:52

سلام
اکسی تتراسایکلین نه تنها باعث افزایش تخم ریزری نمیشه بلکه تو کم شدن تخم ریزی ملکه تاثیر هم داره و با توجه به اینکه پایداریش تو شربت 24 ساعت بیشتر نیست و اگه در ظرف 24 ساعت توسط زنبورها مصرف نشه بی خاصیت میشه بهتر با پودر شکر بپاشیم رو قاب ها (تو کندوهای ضعیف و مبتلا داخل سلول هل هم میشه پاشید) یا آسیابش کنیم و با خمیر شیرین قاطی کنیم و براشون بزاریم که تا 1یک هفته دوام داره.افزایش تخم ریزی ملکه تاثیر تی ان تی بوده چند جا شنیدم که از تی ان تی خیلی تعریف میکنن اگه از دوستان کسی استفاده کرده در مورد قیمت تی ان تی نحوه استفاده و اینکه از کجا تهیه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنن

برای نویسنده این مطلب saman تشکر کننده ها: 2
nnnnn (30 دي ماه 1392 13:50), sssss (27 دي ماه 1392 12:12)

نماد کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 18 مهر ماه 1390 23:46
نام واقعی: سامان
تشکر کرده: 162 بار
تشکر شده: 868 بار
امتياز: 321905

پستتوسط yasna » 7 بهمن ماه 1391 07:40

من پارسال تی ان تی استفاده کردم ظاهرا دارای 24 یا 30 نوع ویتامین بود دقیق یادم نیست ...اکیلو قیمت 15 تومان ساخت امریکا تاثیر داشت اما چندان  تعریفی نبود همان مولتی ویتامین است اما کمی غنی تر

برای نویسنده این مطلب yasna تشکر کننده ها:
saman (7 بهمن ماه 1391 19:40)

نماد کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 تير ماه 1391 11:30
نام واقعی: میر زا انفرادی
تشکر کرده: 219 بار
تشکر شده: 342 بار
امتياز: 108310

پستتوسط ehsanklop » 7 بهمن ماه 1391 08:41

blackbil نوشته است:

سلام
اکسی تتراسیکلین یه انتی بیوتیک  با طیف وسیع هست . اگه تو کندو عفونتی باشه اونو از بین میبره و معلومه که زنبور سالم بهتر از بیمار تخمریزی میکنه . پس بی تاثیر نیست . در مورد تی ان تی چیزی نیست بجز اکسی تتراسیکلین + ویتامین .

تی ان تی فقط یه اسم بزرگ داره ( و البته قیمت گرون )  . شما یه بسته مولتی ویتامین و یه بسته تتراسیکلین بخرین و هر دو رو بریزین تو شربت همون کار تی ان تی رو انجام میده .

برای نویسنده این مطلب ehsanklop تشکر کننده ها:
blackbil (7 بهمن ماه 1391 21:29)

نماد کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران

تاريخ عضويت: 9 آبان ماه 1390 21:57
نام واقعی: احسان انیس
تشکر کرده: 671 بار
تشکر شده: 1348 بار
امتياز: 338385

پستتوسط koohi » 7 بهمن ماه 1391 21:05

saman نوشته است:سلام

اکسی تتراسایکلین نه تنها باعث افزایش تخم ریزری نمیشه بلکه تو کم شدن تخم ریزی ملکه تاثیر هم داره و با توجه به اینکه پایداریش تو شربت 24 ساعت بیشتر نیست و اگه در ظرف 24 ساعت توسط زنبورها مصرف نشه بی خاصیت میشه بهتر با پودر شکر بپاشیم رو قاب ها (تو کندوهای ضعیف و مبتلا داخل سلول هل هم میشه پاشید) یا آسیابش کنیم و با خمیر شیرین قاطی کنیم و براشون بزاریم که تا 1یک هفته دوام داره.افزایش تخم ریزی ملکه تاثیر تی ان تی بوده چند جا شنیدم که از تی ان تی خیلی تعریف میکنن اگه از دوستان کسی استفاده کرده در مورد قیمت تی ان تی نحوه استفاده و اینکه از کجا تهیه کنیم ممنون میشم راهنمایی کنن

سلام :تماس مستقیم اکسی تترا سیکلین با لارو باعث مرگ آن می شود  وباید به صورت نواری روی قسمت فوقانی چوبی قاب ریخته شود ،فقط در کندویی که فاقد لارو است می توان روی زنبورها پاشید.

برای نویسنده این مطلب koohi تشکر کننده ها: 2
mellifera (7 بهمن ماه 1391 21:25), yasna (7 بهمن ماه 1391 21:28)

نماد کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 28 ارديبهشت ماه 1390 19:54
نام واقعی: محمدرضاکوهی گونیانی
تشکر کرده: 337 بار
تشکر شده: 425 بار
امتياز: 286570

پستتوسط blackbil » 7 بهمن ماه 1391 21:32

ehsanklop نوشته است:
blackbil نوشته است:

سلام
اکسی تتراسیکلین یه انتی بیوتیک  با طیف وسیع هست . اگه تو کندو عفونتی باشه اونو از بین میبره و معلومه که زنبور سالم بهتر از بیمار تخمریزی میکنه . پس بی تاثیر نیست . در مورد تی ان تی چیزی نیست بجز اکسی تتراسیکلین + ویتامین .

تی ان تی فقط یه اسم بزرگ داره ( و البته قیمت گرون )  . شما یه بسته مولتی ویتامین و یه بسته تتراسیکلین بخرین و هر دو رو بریزین تو شربت همون کار تی ان تی رو انجام میده .

آقا احسان در صورتیکه عفونت تو کندو باشه بله درسته. ولی تا جایی که من از دوستان پرسیده ام TNT اثر خوبی روی تخمریزی داره.

Yours sincerely
taleshalmashoney

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 13 آذر ماه 1391 00:02
نام واقعی: پژمان امینی
تشکر کرده: 1114 بار
تشکر شده: 235 بار
امتياز: 199970

پستتوسط saman » 7 بهمن ماه 1391 22:22

koohi نوشته است:

سلام :تماس مستقیم اکسی تترا سیکلین با لارو باعث مرگ آن می شود  وباید به صورت نواری روی قسمت فوقانی چوبی قاب ریخته شود ،فقط در کندویی که فاقد لارو است می توان روی زنبورها پاشید.

سلام
منظور من سلول های خالی بود نه سلول های دارای تخم و لارو. من اینو از چند نفر زنبوردار با تجربه شنیدم اگه مقدار کمی قاطی پودر شکر کنیم وداخل سلول های خالی بپاشیم زنبورها هنگام پاک کردن سلول ها اونم مصرف میکنن. من تتراسایکلینو با پودر شکر رو قاب ها میریختم زنبورها تمایلی به مصرفش نشون نمیدادن پرسیدم گفتن یه مقدار تو سلول های خالی بریزی یا مقداری مولتی ویتامین بهش اضافه کنی بو بگیره زنبورها تمایل بیشتری برای مصرفش دارن.

nnnnn (30 دي ماه 1392 13:50), sssss (27 دي ماه 1392 12:13)

نماد کاربر
saman

پستتوسط koohi » 8 بهمن ماه 1391 07:02

saman نوشته است:
koohi نوشته است:

سلام
منظور من سلول های خالی بود نه سلول های دارای تخم و لارو. من اینو از چند نفر زنبوردار با تجربه شنیدم اگه مقدار کمی قاطی پودر شکر کنیم وداخل سلول های خالی بپاشیم زنبورها هنگام پاک کردن سلول ها اونم مصرف میکنن. من تتراسایکلینو با پودر شکر رو قاب ها میریختم زنبورها تمایلی به مصرفش نشون نمیدادن پرسیدم گفتن یه مقدار تو سلول های خالی بریزی یا مقداری مولتی ویتامین بهش اضافه کنی بو بگیره زنبورها تمایل بیشتری برای مصرفش دارن.

سلام ،برای اینکه همه زنبور ها از دارو استفاده کنند بهتر است که به صورت نواری برروی همه قابها ریخته شود چراکه همه زنبور ها در پاک کردن سلولها شرکت نمی کنند واگر نسبت پودر شکر به دارو را 4 به 1 بگیرید حتما مصرف می کننددر اینجا پودر شکر به عنوان یک محرک شیرین برای زنبور هااست که دارو را مصرف کنند ضمنا برای یک کلنی اگر مقدار فقط 200 میلی گرم ماده موثره مصرف شود کافی است.
نماد کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 28 ارديبهشت ماه 1390 19:54
نام واقعی: محمدرضاکوهی گونیانی
تشکر کرده: 337 بار
تشکر شده: 425 بار
امتياز: 286570

پستتوسط saman » 8 بهمن ماه 1391 19:51

سلام
من تتراسایکلین و مولتی ویتامین به خمیر شیرین اضافه کردم و به زنبورها دادم از دوستان کسی در مورد دوام تتراسایکلین و مولتی ویتامین با خمیر شیرین خبر داره؟(زنبوردارهای اینجا میگن تتراسایکلین 5 روز بیشتر داخل خمیر شیرین دوام نمیاره و بی اثر میشه)خواستم نظر دوستان رو در این مورد بدونم.

nnnnn (30 دي ماه 1392 13:50), sssss (27 دي ماه 1392 12:13)

نماد کاربر
saman

پستتوسط afra » 9 بهمن ماه 1391 16:08

با عرض سلام و خسته نباشد به دوستان عزیز بنده یک قاشق چایخوری اکسی را در سه لیتر شربت حل کرده و روی قابها اسپری میکنم و به عنوان دارو پیشگیری استفاده می کنمNT=]ا]ONT=Arial]خنجببببااتتتا

برای نویسنده این مطلب afra تشکر کننده ها:
mellifera (6 اسفند ماه 1391 18:36)

............................................................................................................................................
sirus100
نماد کاربر
afra
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 19 بهمن ماه 1390 09:45
نام واقعی: جواد قریبی
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 14540

پستتوسط Yasser » 6 اسفند ماه 1391 17:47

سلام
زندگیتان چون عسل
روی اکسی تیلین (اکسی تتراسیکلین20%) موجود در بازار نحوه و مقدار مصرفش نوشته شده 0.5  تا 1 گرم ماده موثر در یک لیتر شربت (برای درمان یک به یک)برای هر کندو  برای پیشگیری در فصل پاییز در تغذیه تحریکی یا ذخیره ای استفاده می شود.(سه بار در هفته)

برای نویسنده این مطلب Yasser تشکر کننده ها: 3
blackbil (6 اسفند ماه 1391 19:41), fara (8 اسفند ماه 1391 19:05), mellifera (6 اسفند ماه 1391 18:35)
رتبه: 12.5%

, sirus100
نماد کاربر
Yasser
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 5 اسفند ماه 1391 20:54
نام واقعی: Yaser Tobeh Baladehi
تشکر کرده: 3 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 2840

پستتوسط m3130 » 23 اسفند ماه 1391 12:29

tnt  قبلا برای طیور مصرف میشد وحالا دیگر استفاده نمی شود و حاوی انتی بیوتیک نومایسین است که دز مصرفی ایجاد مسمومیت در زنبور می کند و صد البته کارخانه ان در امریکا چندین ساله تعطیل شده و چون بازار تقاضا وجود دارد افراد سودجو بصورت تقلبی وارد بازار می نمایند پس دوستان این را مد نظر داشته باشند
sirus100
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 5 فروردين ماه 1391 10:43
نام واقعی: m3130
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 73 بار
امتياز: 193710

پستتوسط yones1986 » 20 مهر ماه 1393 12:55

سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟
نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 29 فروردين ماه 1393 20:27
نام واقعی: yones
تشکر کرده: 157 بار
تشکر شده: 46 بار
امتياز: 29050

پستتوسط Hassannozarpour » 20 مهر ماه 1393 16:34

باسلام
برای دریافت میزان دوز مصرفی داروهای دام وطیورزنبور عسل وسایر جانوران وحیوانات میتوانید با آقای دکتر زارعی  سرپرست داروخانه دامپزشکی دراستان بوشهر واقع در خیابان شهید عاشوری تماس حاصل فرمایید
شماره تماس:09175557718
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط mahdi1 » 20 مهر ماه 1393 19:10

yones1986 نوشته است:سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟

با سلام
بهتین نحوه استفاده همونی است که روی پاکت شرکت سازنده نوشته شده است
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نماد کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 ارديبهشت ماه 1392 21:53
نام واقعی: mahdi
تشکر کرده: 114 بار
تشکر شده: 95 بار
امتياز: 114780

پستتوسط yones1986 » 21 مهر ماه 1393 11:44

Hassannozarpour نوشته است:باسلام
برای دریافت میزان دوز مصرفی داروهای دام وطیورزنبور عسل وسایر جانوران وحیوانات میتوانید با آقای دکتر زارعی  سرپرست داروخانه دامپزشکی دراستان بوشهر واقع در خیابان شهید عاشوری تماس حاصل فرمایید
شماره تماس:09175557718

شما قطعا" ازشون پرسیدن! بگین تا دوستان استفاده کنند.
شما چطور استفاده میکنید؟
نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط yones1986 » 21 مهر ماه 1393 11:46

mahdi1 نوشته است:
yones1986 نوشته است:سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟

با سلام

نوشته در هر وعده 0.5گرم در یک لیتر شربت در مجموع باید برای هر کندو چقدر استفاده شود؟

برای نویسنده این مطلب yones1986 تشکر کننده ها:
mahdi1 (22 مهر ماه 1393 20:43)

نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط mahdi1 » 22 مهر ماه 1393 20:45

yones1986 نوشته است:
mahdi1 نوشته است:

با سلام

نوشته در هر وعده 0.5گرم در یک لیتر شربت در مجموع باید برای هر کندو چقدر استفاده شود؟

با سلام
معمولا تتراساکاین را در پودر شکر مخلوط استفاده میشه ولی به نظر من 250سی سی در فاصله یک هفته از هم مناسب
با تشکر
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نماد کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 ارديبهشت ماه 1392 21:53
نام واقعی: mahdi
تشکر کرده: 114 بار
تشکر شده: 95 بار
امتياز: 114780

پستتوسط yones1986 » 3 آبان ماه 1393 10:36

[quote="yones1986"]سلام ،دوستان به چه میزان وچند مرتبه از تتراساکلین برای پیشگیری در پاییز و اوایل بهاربرای هر کندواستفاده میکنند؟[/q
دوستان با تجربه لطفا" راهنمایی کنند
نماد کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

پستتوسط alirezashabani » 11 بهمن ماه 1395 20:54

بهترین راه برای ریختن تتراسایکلین در شربت ۱گرم تتراسایکلین با نیم لیتر شربت است  و بعد از ۳یا۴ساعت به زنبور داده شود بهتر است و هضم آن آسان تر میشود
نماد کاربر
alirezashabani
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 9 بهمن ماه 1395 20:53
نام واقعی: alirezashabani
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 120

پستتوسط CANADA » 11 بهمن ماه 1395 21:43

دوستان تا کی میخاید از داروهای شیمیایی استفاده کنید من سه ساله از هیچ انتی بیوتیکی استفاده نمیکنم به جای داروی شیمیایی میتونید از انتی بیوتیک طبیعی مانند سرکه سیب استفاده کنید من استفاده میکنم نتیجه رو هم دیدیم.

البته برای پیشگیری چون تا حالا زنبورهام مریض نشدن نمیدونم برای درمان هم جواب میده یا نه

سرکه حتما طبیعی (خانگی) باشه و کارخونه ای نباشه
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط CANADA در 12 بهمن ماه 1395 11:17 .
sadegh63, sirus100
نماد کاربر
CANADA
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت

تاريخ عضويت: 7 اسفند ماه 1393 00:47
نام واقعی: MASOUD
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 960

مباحث مشابه

بازگشت به سوالات در مورد بیماریها و داروهای زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد