کوچ زمستانی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تماس:

کوچ زمستانی

پست توسط 666666 »

با سلام به دوستان .قصد کوچ زمستانی زنبورام به شهر ساری رو دارم .دوستان ساکن ساری میشه راهنمایی کنند .ش موبایلم 09151703004

نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: کوچ زمستانی

پست توسط AKBAR2 »

سلام ساری که الان چیزی نداره..موقع بهار گل شروع میشه..از جای خشک میای این فصل شمال رطوبت زیاده احتمال داره زنبورت نوزما بگیره..همون شب عید بیای بهتره
نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 666666 »

شنیدم گل کلزا واسه اواسط بهمن ماه گل میده.الان کلزا در چه اندازه ایه...
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

666666 نوشته شده:شنیدم گل کلزا واسه اواسط بهمن ماه گل میده.الان کلزا در چه اندازه ایه...

اره از اواخر بهمن شروع میشه ولی سرده زنبور نمیتونه زیاد کار بکنه..کلا شمال تا بعد از عید زنبور اونطور که باید نمیتونه کار کنه..ولی اگر میدونی از جایی که الان هستی بهتره زنبورتو ببر
نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 666666 »

اونجا ها اشنا ندارید یه شماره بدید سوال کنم واسه اجاره مزرعه
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

نه والا ساری کسی رو نمیشناسم..باید بری چند جا رو ببینی با صاحب زمین صحبت کنی حتما جا گیرت میاد..اونا از زنبور استقبال میکنن
نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 666666 »

جناب رجبیان ازتون سپاسگذارم تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

666666 نوشته شده:جناب رجبیان ازتون سپاسگذارم تصویر تصویر تصویر

خواهش میکنم برادر من شرمنده ام از اینکه نمیتونم کاری بکنم
نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 666666 »

تصویرتصویرتصویردلت همیشه خوش و تنت سالم .... زنبوراتم همه رو طبقتصویر
نمایه کاربر
666666
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 666666 »

اقای رجبیان عزیز.میخوام 30کلونی واسه اواخر اسفند بخرم اونورا اشنا داری بخوان بفروشن
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط aliborhani »

سلام گله . من یک روش بلدم اصلا نیاز به کوچ زمستانی نداری تو این روش . من شرایط کوچ رو برای کندو ایجاد میکنم . اسم روش تحقیقاتی منم گلخانه ای هست . برای هر پنجاه کندو فقط دو ملیون هزینه میکنم .و این هزینه فقط یک بار تا اخر عمر زنبورداریم هست . اگه اطلاعات بیشتری خاستی و عکس زنگ بزن با بیتالک برات میفرستم .۰۹۱۰۳۵۶۱۷۳۷
راستی یادم رفت بگم ابزاری که در این روش به کار میره برای حفاظت پنجاه کندو از مورچه .گرما . سرقت و سیل و باد و هر خطر دیگه ای که کندو رو تهدید میکنه هم مناسبه . یعنی فقط دو ملیون هزینه کن و پنجاه تا کندو رو از مورچه باد سرقت و رفتن به کوچ زمستانی ایمن کن
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

aliborhani نوشته شده:سلام گله . من یک روش بلدم اصلا نیاز به کوچ زمستانی نداری تو این روش . من شرایط کوچ رو برای کندو ایجاد میکنم . اسم روش تحقیقاتی منم گلخانه ای هست . برای هر پنجاه کندو فقط دو ملیون هزینه میکنم .و این هزینه فقط یک بار تا اخر عمر زنبورداریم هست . اگه اطلاعات بیشتری خاستی و عکس زنگ بزن با بیتالک برات میفرستم .۰۹۱۰۳۵۶۱۷۳۷
راستی یادم رفت بگم ابزاری که در این روش به کار میره برای حفاظت پنجاه کندو از مورچه .گرما . سرقت و سیل و باد و هر خطر دیگه ای که کندو رو تهدید میکنه هم مناسبه . یعنی فقط دو ملیون هزینه کن و پنجاه تا کندو رو از مورچه باد سرقت و رفتن به کوچ زمستانی ایمن کن

با سلام اقای برهانی میشه راجب این روش و هزینه یکم بیشتر توضیح بدین تا دوستان هم اگه خواستن از این روش استفاده کنن.تشکر
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

aliborhani نوشته شده:سلام گله . من یک روش بلدم اصلا نیاز به کوچ زمستانی نداری تو این روش . من شرایط کوچ رو برای کندو ایجاد میکنم . اسم روش تحقیقاتی منم گلخانه ای هست . برای هر پنجاه کندو فقط دو ملیون هزینه میکنم .و این هزینه فقط یک بار تا اخر عمر زنبورداریم هست . اگه اطلاعات بیشتری خاستی و عکس زنگ بزن با بیتالک برات میفرستم .۰۹۱۰۳۵۶۱۷۳۷

سلام من فکر کنم منظور شما ساخت همین گلخانه های تلقیه ..................لطفا اگه این کار را برای خود یا دوستانان انجام دادید با کمی توضیح و عکس بگذارید تا منظور شما رو بهتر متوجه بشیم...
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط aliborhani »

سلامی دوباره . عزیزان دل من سه سال روی این نوع پروش زنبور کار کردم و اگر بتونم نوشتاری براتون توضیح بدم حتما این کار رو انجام میدم . راستش من از فزای دو در شش متر برای نگه داری پنجاه کندو بهره میبرم شما بزرگوارا میدونید پیدا کردن جا برای زنبوردار چقدر مسعله ی مهمیه . و از طرفی میدونید در فزای دو در شش متر در روال معمول بیشتر از دوازده کندو نمیشه گزاشت ولی با روش گلخانه ای در فزای کمی پنجاه کندو به راحتی کار میکنند . شما میتونید در شیب بسیار تند کوه و حتی در مسیراحتمالی اب هم این روش رو پیاده کنید بدونه اینکه خطری برای زنبور داشته باشه . شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که تعداد زیادی از کندو هاتون به علت گرمای شدید یا حمله ی مورچه از زنبور خالی میشه و زنبوران کوچ میکنند در حالی که در گندو عسل و در صحرا گل فروان هست . از طرفی میدونید ایچاد سایه برای کندو و گزاشتن چهار پایه زیر کندو هزینه ی زیادی به شما تحمیل میکند . به همین دلیل از کوچ کردن به مناطق بسیار گرم و دارای مورچه اجتناب میکنید . با این روش تمام این مشکلات برطرف میشه قبلا گفتم هزینه ی پنجاه کندو فقط دو ملیون مادام و عمر است . برای زمستان گزرانی کافیه روی این شبکه رو پلاستیک کنیم که هزینش فقط پنچاه هزار تومن میشه و درب گندو ها با اتصال لوله ای به بیرون گلخانه و بدنه ی کندو داخل گلخانه هست . گرمای داخل گلخانه و دادن خمیر شیرین و گرده ی مصنوعی میتواند زنبور را فریب داده و باعث تخم ریزی ملکه شود.کندوی دو قابی رو میتوان هم زنده نگه داشت و هم میتوان جمعیتش را به چهار قاب افزایش داد . اگر کندوهای پر از جمعیت میخاهید اول بهار بدونه اینکه زحمت کوچ و هزینه های سنگینش را تحمل کنید فقط یک بار دو ملیون هزینه کنید
نمایه کاربر
dylman
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهردیلمان09118441905
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط dylman »

سلام دوست عزیز دوستان این همه میگن تصویر بزار حالا یه تصویر بزازین تا بیشتر متوجه بشیم دیگه
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط aliborhani »

چشم .
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط aliborhani »

عزیزان . اینجا باید لینک عکس بزارم و اپلود مستقیم یا نمیشه یا من بلد نیستم کجاست . باور کنید لینک تصویر رو ندارم چون تا به حال عکس رو در فزای مجازی به اشتراک نگزاشتم . اگه میشه اپلود مستقیم کنم یکی برام توضیح بده چطوری این کار رو کنم . من در خدمتم
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

aliborhani نوشته شده:سلامی دوباره . عزیزان دل من سه سال روی این نوع پروش زنبور کار کردم و اگر بتونم نوشتاری براتون توضیح بدم حتما این کار رو انجام میدم . راستش من از فزای دو در شش متر برای نگه داری پنجاه کندو بهره میبرم شما بزرگوارا میدونید پیدا کردن جا برای زنبوردار چقدر مسعله ی مهمیه . و از طرفی میدونید در فزای دو در شش متر در روال معمول بیشتر از دوازده کندو نمیشه گزاشت ولی با روش گلخانه ای در فزای کمی پنجاه کندو به راحتی کار میکنند . شما میتونید در شیب بسیار تند کوه و حتی در مسیراحتمالی اب هم این روش رو پیاده کنید بدونه اینکه خطری برای زنبور داشته باشه . شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که تعداد زیادی از کندو هاتون به علت گرمای شدید یا حمله ی مورچه از زنبور خالی میشه و زنبوران کوچ میکنند در حالی که در گندو عسل و در صحرا گل فروان هست . از طرفی میدونید ایچاد سایه برای کندو و گزاشتن چهار پایه زیر کندو هزینه ی زیادی به شما تحمیل میکند . به همین دلیل از کوچ کردن به مناطق بسیار گرم و دارای مورچه اجتناب میکنید . با این روش تمام این مشکلات برطرف میشه قبلا گفتم هزینه ی پنجاه کندو فقط دو ملیون مادام و عمر است . برای زمستان گزرانی کافیه روی این شبکه رو پلاستیک کنیم که هزینش فقط پنچاه هزار تومن میشه و درب گندو ها با اتصال لوله ای به بیرون گلخانه و بدنه ی کندو داخل گلخانه هست . گرمای داخل گلخانه و دادن خمیر شیرین و گرده ی مصنوعی میتواند زنبور را فریب داده و باعث تخم ریزی ملکه شود.کندوی دو قابی رو میتوان هم زنده نگه داشت و هم میتوان جمعیتش را به چهار قاب افزایش داد . اگر کندوهای پر از جمعیت میخاهید اول بهار بدونه اینکه زحمت کوچ و هزینه های سنگینش را تحمل کنید فقط یک بار دو ملیون هزینه کنید

درست حدس زدم شما منظورتان اینه که یک گلخانه با مشمع و یا طلق احداث کنیم و کندوها رو بصورت طبقاتی در ان بچنیم دریچه ها رو هم بقول شما با لوله به بیرون(فضای باز و ازاد) وصل کنیم. بفرض هم که یکی پیدا شد و این کار رو انچام . بعد میفرمایید چون داخل ان گلخانه گرمه زنبور زنده میمونه . و رشد هم میکنه زیرا اگه محیط اطراف کندو گرم باشه داخل کندو گرم میشه وقتی داخل کندو گرم میشه زنبور شروع به حرکت میکنه مثلا فکر کنید زنبور الان تو گلخانه است و دمای گلخانه در یک روز افتابی مثل امروز بخاطر بسته بودن محیط 25 درجه شده اما دمای بیرون 7 تا 10 درجه است فکر میکنید زنبورها چکار میکنن .!!!!! میشنن جلوی درب کندو برای هم قصه میگین تا گلها در بیان و شهد بدن ... بچه ها هم داخل کندو خودشان خود بخود بزرگ میشن...!((یک کلنی برای رشد نیاز هوای مناسب..اب پاکیزه.. گرده و شهد فراوان دارد))
..این طرح شما در حد یک سایبان برای جلوگیری از نفوذ اب باران و برف و تا حدی گرم شدن کندو خوبه ولی رشد نمو کندو ها رو طبیعت مشخص میکنه نه یک اتاق گرم .... دوستان من زنبورهاشون رو بردن میناب فکر میکنی اگه زنبور رو به یه منطقه ای که تو صحراش هیچی نیست میبردن فقط انجا هوای گرم 25 درجه داشته باشه رنبور رشد میکرد ... خیر بلکه ان کندو و کندوهای دیگه افت شدید جمعیت پیدا میکردن چون زنبورها با تمام قدرت باید بگردن دنبال منابع اب و شهد و گرده و همین باعث ریزش شدید ان کندو میشود.....
تو شهر ما من چند تا کندو گذاشتم روی بام خانه از 20 بهمن هم گرده میارن و ملکه تخم ریزی را شروع میکنه و کندو هم شروع به رشد میکنه حتی دو تا برف 15 سانتی در اسفند ماه هم امد ولی کندوها هیچ اسیبی ندیدن و این رشد همچنان ادامه پیدا کرد چون قبل و بعد از برف زنبور اینده داره و میتونه با استفاده گرده و شهد محیط بقای کندو رو حفظ کنن. ...

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
...........
[/I]
نمایه کاربر
yones1986
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گیلان
تشکر کرده: 151 دفعه
تماس:

پست توسط yones1986 »

سلام ،بیزحمت یه خورده بیشتر توضیح میدید؟ تصویر
بابا مردیم از فضو...(کنجکاوی).
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

aliborhani نوشته شده:عزیزان . اینجا باید لینک عکس بزارم و اپلود مستقیم یا نمیشه یا من بلد نیستم کجاست . باور کنید لینک تصویر رو ندارم چون تا به حال عکس رو در فزای مجازی به اشتراک نگزاشتم . اگه میشه اپلود مستقیم کنم یکی برام توضیح بده چطوری این کار رو کنم . من در خدمتم

با سلام در ادرس زیر تمامی کارهای کاربری سایت توضیح داده شده:

viewforum.php?f=30
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط aliborhani »

ممنون گله . بلاخره پیداش کردم که چطور میشه عکس ارسال کرد .
نمایه کاربر
aliborhani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط aliborhani »

عزیزان . من هم میدونم زنبور برای افزایش جمعیت به گرده و شهد نیاز داره لطفا زود قضاوت نکنید . از طرفی چه لزومی داره من بخام شما بزرگواران رو سره کار بزارم . وقتی میگم کندوی دو قابی رو از اول پاییز بدون کوچ تبدیل کردم به چهار قاب حتما تو این چند سال ازمایش طرحم نقاط ظعف این روش رو اصلاح کردم . من برای تامین شهد مورد نیاز از خمیر شیرین و برای تامین گرده از گرده مصنوعی استفاده میکنم ظمنا من برای گرم کردن محیط داخل از بخاری نفتی و چوب سوز که اکسیژن سوز است استفاده نمیکنم . به نظرم بهتره این بحث رو ببندم . ممنون
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

yones1986 نوشته شده:سلام ،بیزحمت یه خورده بیشتر توضیح میدید؟ تصویر
بابا مردیم از فضو...(کنجکاوی).

تصویر

تصویر

تصویر

این یه کلبه چوبی در روستاههای المانه که کشاورزان برای نگهداری زنبور عسل از ان استفاده میکنن. داخلش کندوها بصورت کابینت بندی در دو ردیف بالا و پایین قرار گرفته و از قسمت ازاد کلبه بعنوان انبار استفاده میشه بعبارتی هیچ چیز اضافه بیرون از کلبه ندارن...
............................مختصر و مفید............................
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان