سخت ترین کارها در زنبورداری؟

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

سخت ترین کارها در زنبورداری؟

پست توسط mellifera »

به نظر شما زنبورداران عزیز سختترین کار در زنبورداری کدوم کار میتونه باشه؟

اعصاب خرد کن ترین کار و ناراحت کننده ترین در زنبورداری چه اتفاقی هست؟

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

به نظر من سخت ترین کار در زنبور داری کوچ دادن است یافتن محل جدید صحبت با صاحبان محل راضی کردن آن ها بستن کندو ها بارگیری جابجایی و درست کردن زیر کندو ها و ... در محل جدید خیلی سخته.
آخرین ويرايش توسط 1 on fara, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

اعصاب خرد کننده ترین کار هم موقعی است که کندو ملکه ی خود را از دست می دهد و یا می بینی کندو ای ناخواسته بچه داده و بچه رو هم پیدا نمی کنی.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
setare
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساری
تماس:

پست توسط setare »

سلام سخت ترین کار کوچ دادن سخت ترین کار و از بین رفتن یک یا چند کندو در اثر سهل انگاری زنبوردار ناراحت کننده ترین اتفاق است به نظر من 8O
نمایه کاربر
tavakoliankhansar
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: khansar
تماس:

Re: سخت ترین کارها در زنبورداری؟

پست توسط tavakoliankhansar »

تصویرگرفتن بهره
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

سخت ترین کار به نظر من کشته شدن بی موقع ملکه هستش و اعصاب خورد کن ترین کارام زمانیه که شانها و کندوها و طبقه ها غیر استاندارد باشن و موم بافی بد بافته شده باشه.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

کشته شدن بی موقع ملکه درسته که اعصاب را به هم میریزه ولی سختی زیادی را به زنبور دار تحمیل نمی کنه
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

برای من سخت ترین کار زنبورداری کوچ دادن زنبوراست و زمانی که میبینم زنبورام تو زمستون از بین رفتن یا تو فصل عسل گیری کندویی بی ملکه شده خیلی اعصابم خورد میشه
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

به نظر من هم کوچ دادن کندو ها مشکلترین کارها با توجه به پیدا کردن جا و منت کشی و .... و اعصاب خرد کن ترین کار پیدا کردن ملکه تویه یه کندویه حداقل 10 قابی با جمعیت پر و ناراحت کننده ترین کا تلف شدن جمعیت کندو هنگام زمستان گذرانیه.
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

فکر کنم همه در این که کوچ دادن سخت ترین کار تو زنبورداری است هم عقیده هستند .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
ghasedack
محل اقامت: ایلام
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط ghasedack »

به نظر من سخت ترین کار در زنبورداری مبارزه با دو تا از دشمنان زنبور عسل پرنده زنبورخوار (سبزه قبا) و زنبور قرمز می باشد. و از این میان مبارزه با سبزه قبا موقعی که بصورت گروهی به زنبورستان هجوم میارن و هیچ وسیله ای(تفنگ، سنگ و اشیاء پرنده و ...) نمیتونه جلوشون رو بگیره خیلی خیلی سخت تره!
نمایه کاربر
arian12d
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 23 دفعه
تماس:

پست توسط arian12d »

باسلام تقریبا همه مسائل گفته شد ویک موردم من اضافه میکنم اونم بعداز مراجعه دوره ای متوجه سرقت تعدادی از کندوهات بشی که دراین خصوص دوبار مشمول من شده, بدجوری حال آدم گرفته میشه تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

ارین عزیز چرا کندوهاتو علامت گذاری نمیکنی که این اتفاق برات چندین بار افتاده.میتونی اسمتو رو کندوها یا قابهای عسل داغ کنی تا دیگه معلوم بشه کندوها مال شماست و به اسم شماست.کسی هم که میدزده بیشتر برای فروش کندوها رو میبره.و یا نگهداری هم کنه باز اسم شما رو کندوها هست.فقط یه ایرادی داره اینکه دیگه نمیتونی این کندوها رو بفروشی.اما واسه شما خوبه.چون دو بار دستبرد زدن به کندوهاتون.کافیه با داغ کردن اسمتون رو کندوها علامت بزارین.این نظر شخصی منه و نظر دیگران هم قابل احترام.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

چیزی که جدیدا اعصاب منو به هم ریخت یک تصادف بعد از جابجایی کندوها بود به خصوص که ماشین امانت هم بود.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
5405943
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 5405943 »

اکثر دوستان سخت ترین کار رو جابجایی میدونن.من هم قبول دارم ولی یه کار سخت تر از اون هم وجود داره:جابجایی نهایتا توی یک شب به پایان خودش میرسه که اگه کل جابجاییهامون رو هم در نظر بگیریم نهایتا میشه 3-4روز در سال ولی به نظر شخصی من جدال برای منصرف کردن زنبورای لجوجی که دست از بچه دادن نمیخوان بردارن سخت تره.منظورم شاخون زنی هستش.یعنی تو فصل بچه دهی کار هرروزه زنبورداره که تند تند شاخون بزنه.ده تا قاب رو باید تک تک بری جلو ودونه دونه چک کنی.کافیه یه شاخون هم از زیر دستت در بره،اونوقت پدیده شوم بجه دهی اتفاق میفته که برای زنبوردار خوشایند نیست وحالا فرض کنیم 100 کلنی هم داریم که سختی قضیه روشن میشه.خودم زنبوری داشتم که هر بلایی سرش آوردم باز تو شهریورماه تو سینه کوهستان بچه داد!.اصلا هم نفهمیدم کجا نشستن!!
ناراحت کننده ترین هم:عارضه ccdهستش.درب کندو رو باز میکنی و میبینی که زنبور 10 قاب چند روز پیشت شده نصف.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

دوست عزیز چرا بفکر اصلاح نژاد نیستید در زنبورستان من بچه دهی کمتر از یک درصد میباشد
نمایه کاربر
5405943
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 5405943 »

jamshid نوشته شده:دوست عزیز چرا بفکر اصلاح نژاد نیستید در زنبورستان من بچه دهی کمتر از یک درصد میباشد
سلام علیکم.چرا تو فکرش هستم که نژادم رو عوض کنم چون واقعا خصوصیت بچه دهیشون بالاست.ولی از طرف دیگه اعتقاد دارم هر چیزی خصوصیات خوب وبد را باهم داره.زنبور مدا که باهاش کار میکنم شاید بچه دهی تو خونشون باشه و تمایلشون واسه این کار زیاده ولی زنبور مقاومی بوده و زمستون گذرونیش هم از ویژگیهای مثبتشه.در حالی که نژاد کارنیکا تو شرایط ایران زمستون رو مثل زنبور مدا نمیگذرونه.لطفا نژاد زنبورهاتون رو بفرمایید که چیه؟در ثانی این بحثهایی که من گفتم رو تو نژادتون چطور میبینید؟
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام خدمت دوست عزیزم درسته زنبور شما زمستون گذرانی خوبی داره ولی بچه زیاد میده نیش زیاد میزنه و محصول هم کم میده هدف من تبلیغ نیست من نژاد کاسپین دارم که در کانادا اصلاح شده و در دمای زیر صفر کانادا زندگی میکنه لذا ایران که براش خیلی بهتره و هیچگونه مشکلی نداشته نژاد کارنیکا هم در سرمای اروپا مشکلی که نداره در ایران هم زندگی گذرانی بدون مشکلی دارند انشاءالله توانستم کمکی کرده باشم.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

با سلام خدمت همه زنبورداران و شما دوست عزیز5405943 در خصوص نژاد ایرانی صحبت شد فقط مشکل این نژاد اینست که چرا کسی بفکر اصلاح آن نیست من ملکه کاسپین را خوب معرفی نکردم در سایت من خوب تشریح نشده باید عرض کنم این نژاد کاسپین همان زنبور ایرانی که در کانادا اصلاح نژاد گردیده ولی با کارایی بسیار بالاتر از نسل موجود فعلی چون ما زنبور با اسم کاسپین نژاد نداریم این همان زنبور ایرانیست که از ایران توسط آقای حسین یگانه به کانادا برده شد و در آنجا اصلاح نژاد گردید و این یکی از بزرگترین خدمت به این نژاد و صنعت زنبورداریست لذا ایراد من به نژاد ایرانی بخاطر عدم اصلاح نژاد بوده که در ایران هیچگونه کمکی هم نمیشه من که در سال اگه هزار ملکه تولید کنم چقدر خرج داره آیا کسی هست که یک ریال به این صنعت کمک کنه.
نمایه کاربر
5405943
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 5405943 »

کاربر عزیز"jamshid":میخوام نظرم رو در مورد پستهایی که در بالا قرار دادی،بدم.اولا اینکه خواهشا بفهمیم که نژاد اصلا یعنی چی و به هر ملکه و زنبوری که تولید میشه و آمیخته است اسم نژاد اطلاق نکنیم.چیزی تحت عنوان نژاد کاسپین نداریم.در ثانی میفرمایی که آقای یگانه زنبور ایرانی رو به کانادا برده و اونجا اصلاحش کرده!قابل توجهت عرض کنم که کشور آلمان 200 ساله که داره رو اصلاح نژاد زنبورش کار میکنه و تاحالا تونسته 3-2تا از خصوصیات بد زنبوراش رو حذف کنه!.پس هیچ احدی رو تو ایران نداریم که از عهده این کار بر اومده باشه.احساس میکنم اگه حرفی یا مطلبی هم داریم با شفافیت کامل برای همگان توضیح بدیم.اینکه اسپرم زنبور کانادایی وارد ایران بشه و با نژاد مدا آمیخته بشه که کار اصلاح نژادی نیست.حاصل این آمیخته گری میشه یک سویه ای(نه نژادی)که شاید تو یه نسل بهتر از مدا کار کنه ولی ملکه های دختری حاصل از اون هیچ خیری توشون نیست ودوباره میشن همون زنبور قبلی.یادم هست تو یکی از پستهاتون گفتید ملکه هایی اصیل از کانادا برام میاد که در اختیار کسی قرارنمیدم.شما از خدمت به صنعت زنبورداری کشور صحبت میکنی ودر حالی که در عمل اینگونه نیست.اگه هدفتون کمک هست پس بسم الله،لاین مادری اگه دارید اونارو رو کنید والله سویه های آمیخته به درد نمیخورند.به هیچ وجه قصد تعریف از خود ندارم ولی با اساتید برتر زنبور ایران در ارتباطم وکارشناس ارشد همین رشته هستم وبه هیچ عنوان مطالب بدون پایه علمی که باعث ناراحتی میشن رو فبول ندارم.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

5405943 نوشته شده:کاربر عزیز"jamshid":میخوام نظرم رو در مورد پستهایی که در بالا قرار دادی،بدم.اولا اینکه خواهشا بفهمیم که نژاد اصلا یعنی چی و به هر ملکه و زنبوری که تولید میشه و آمیخته است اسم نژاد اطلاق نکنیم.چیزی تحت عنوان نژاد کاسپین نداریم.در ثانی میفرمایی که آقای یگانه زنبور ایرانی رو به کانادا برده و اونجا اصلاحش کرده!قابل توجهت عرض کنم که کشور آلمان 200 ساله که داره رو اصلاح نژاد زنبورش کار میکنه و تاحالا تونسته 3-2تا از خصوصیات بد زنبوراش رو حذف کنه!.پس هیچ احدی رو تو ایران نداریم که از عهده این کار بر اومده باشه.احساس میکنم اگه حرفی یا مطلبی هم داریم با شفافیت کامل برای همگان توضیح بدیم.اینکه اسپرم زنبور کانادایی وارد ایران بشه و با نژاد مدا آمیخته بشه که کار اصلاح نژادی نیست.حاصل این آمیخته گری میشه یک سویه ای(نه نژادی)که شاید تو یه نسل بهتر از مدا کار کنه ولی ملکه های دختری حاصل از اون هیچ خیری توشون نیست ودوباره میشن همون زنبور قبلی.یادم هست تو یکی از پستهاتون گفتید ملکه هایی اصیل از کانادا برام میاد که در اختیار کسی قرارنمیدم.شما از خدمت به صنعت زنبورداری کشور صحبت میکنی ودر حالی که در عمل اینگونه نیست.اگه هدفتون کمک هست پس بسم الله،لاین مادری اگه دارید اونارو رو کنید والله سویه های آمیخته به درد نمیخورند.به هیچ وجه قصد تعریف از خود ندارم ولی با اساتید برتر زنبور ایران در ارتباطم وکارشناس ارشد همین رشته هستم وبه هیچ عنوان مطالب بدون پایه علمی که باعث ناراحتی میشن رو فبول ندارم.

با سلامخدمت اقا جمشید عزیز و کابر 5405943 ممنونم از کمک ها و راهنمایی های خوبتون.در صورتی که میخاین راجب یه پستی که دوست دیگری استفاده کرده میتونین از دکمه نقل قول استفاده کنین تا اون مطلبتون به پست اصلی پیوند داده بشه.مثلا من الان برای این پستی که کاربر عزیز 5405943 درج کردن من از نقل قول استفاده کردم تا مطلبشون هم در کنار پست من قرار بدم.

راستی دوستان عزیز ممنون میشم با هم مشاعره نمایین و کار روبه مشاجره نکشونین.ممنونم از کمکاتون.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

خدمت آقا امین سلام باید عزض کنم هیچگونه اسپرمی از کانادا وارد ایران نمیشه بلکه آقای یگانه مدت دوازده سال است در کانادا مشغول امور زنبورداریست و حدود دوازده هزار کندو داره در اجلاس اخیر که در آرژانتین برگزار گردید و خانم ریئسی را نیز دعوت کرده بود مدال طلا را در رشته زنبورداری کسب کرده که در چند روز آینده توضیح میدم ایشان ملکه لاین را وارد کرده چون محدود وارد میشه لذا نمیشه آنرا در اختیار همه قرار داد لذا من بعد از تکثیر آنرا در اختیار سایرین قرار میدم همانطور گفتم هدفی جز خدمت به زنبوداران و صنعت زنبورداری ندارم بقول معروف پول چرک کف دسته انشاءالله در تاریخ یازدهم آبان تعداد پنج ملکه لاین برام از کانادا میرسه که بتونم انرا تکثیر و در اختیار عموم قرار بدم آقا امین مطمئن باشید روی این زنبور دوازده سال کار علمی شده من گفتم کاسپین نژاد خاص نیست بلکه اصلاح شده میباشد لذا با توجه به نژادهای موجود که روی همه کار کردم ولی کاسپین چیز دیگریست چرا کاسپین نام داره چون آقای یگانه بچه چالوسه این نام را گذاشته که در کانادا و آمریکا هم نام کاسپین معروف بشه در تمامی اجلاسهای جهانی به این نام معروفه .
نمایه کاربر
5405943
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 5405943 »

امین خان عزیز سلام.چشم:مشاعره!
نمایه کاربر
YONES_Z
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با سلام

اگه بین سخت ترین و ناراحت کننده ترین فرق بذاریم به نظرم کوچ از همه سخت تر است اما بعد کوچ حس خوبی است
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

من سخت ترین کار رو کوچ دادن و مسائل مربوط به اون میدونم و اعصاب خرد کن ترین رو بیماری کندو ، سرقت و اینکه یکی عسل ببره بخوره بیاد بگه توش شکر داشت تصویر
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

من سخت ترین کار رو کوچ دادن و مسائل مربوط به اون میدونم و اعصاب خرد کن ترین رو بیماری کندو ، سرقت و اینکه یکی عسل ببره بخوره بیاد بگه توش شکر داشت تصویر
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
به نظر من سخت ترین چیزی که تو زنبورداری من رو اذیت میکنه نبود شهد تو طبیعت هستش(مثل امسال) بقیه امورات زنبورداری بنظر من هر کدام در جای خود جالب هستن
نمایه کاربر
mohamad20
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست توسط mohamad20 »

سلام دوستان سخت ترین کار زنبور داری اینکه عسل رس بسته یا شکرک زده میبرن بعد میگن شکرک زده حتما شکر داره
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان