کدام اکستراکتور رو بخرم

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

کدام اکستراکتور رو بخرم

پست توسط rata »

با سلام خدمت دوستان

من دو تا کندو بیشتر ندارم ولی به یاری خدا تمایل زیادی به افزایش تعداد کندوها دارم که انشاءالله در سال بعد این کار را خواهم کرد. میخوام بدانم کدام اکستراکتور رو بخرم که مناسب تر باشه و کار کردن باهاش راحت تر و بدون دردسره دستی یا برقی ، شعاعی یا تماسی ؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: کدام اکستراکتور رو بخرم

پست توسط mellifera »

rata نوشته شده:با سلام خدمت دوستان

من دو تا کندو بیشتر ندارم ولی به یاری خدا تمایل زیادی به افزایش تعداد کندوها دارم که انشاءالله در سال بعد این کار را خواهم کرد. میخوام بدانم کدام اکستراکتور رو بخرم که مناسب تر باشه و کار کردن باهاش راحت تر و بدون دردسره دستی یا برقی ، شعاعی یا تماسی ؟

http://www.mellifera.ir/368//%D8%AA%D8% ... %B3%D9%84/

http://www.mellifera.ir/860//%D8%AA%D8% ... %B3%D9%84/
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

موارد مطرح شده را مطالعه کردم ولی میخواستم از تجربیان دوستان استفاده کنم و دو مورد را پاسخ بگیرم

1- آیا اکستراکتور با ورق گالوانیزه ( غیر استیل) مناسبه چون از یکی شنیدم که با توجه به اسیدی بودن عسل بعد از مدتی زنگ میزنه؟

2- کدام مدلش بهتر جواب میده شعاعی یا تماسی؟

3- آیا مدل دستی ( غیر برقی) همان کارآئی برقی رو داره؟

از راهنمائی شما ممنونم
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

یکی از دوستان میگفت تو منطقشون همه گالوانیزه دارن و مشکلی نداره .

دوستان کسی آدرس فروش ادوات زنبورداری تو تهران رو داره ؟
قیمت استراکتور گالوانیزه چنده؟
کسی اکستراکتور دست دوم برای فروش سراغ داره؟
آخرین ويرايش توسط 1 on ebraahimiyan, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

تصویر تصویر
نمایه کاربر
3357
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابورخراسان رضوی
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط 3357 »

باسلام من خودم از نوع استیل دارم اولا تمیزتر از گالوانیزه است 2 -زنگ نمیزند 3-خیلی سریع قابل شستشواست 4-عسل به بدنه نمیچسبد در زمان صاف کردن عسل حتی با ریختن آب داغ روی بدنه از بیرون عسل به آسانی گرم و از دستگاه خارج میشه 5-استحکام استیل از گالوانیزه بیشتر است 6 دستی آن برای صاف کردن در حد تعداد ی کندو و شان مناسب است و 4 عدد شان نهایت در 3دقیقه تمیز میشود 7 -اختلاف قیمت آن با گالوانیزه در حد 20هزار تومان است که این قیمت ارزش بیشتر را دارد پس توصیه ام بشما در خرید یک استراکتور استیل لبه دار ا است فقط در زمستان بعداز آخرین برداشت سعی کنید انراشستشو دهید چون اگه اغشته به عسل و موم باشه در بهار باید از توی ان پروانه موم خوار و کرم و تخم کرم برداشت کنید تصویر تصویر تصویر
mojtaba besharati
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

3357 نوشته شده:باسلام من خودم از نوع استیل دارم اولا تمیزتر از گالوانیزه است 2 -زنگ نمیزند 3-خیلی سریع قابل شستشواست 4-عسل به بدنه نمیچسبد در زمان صاف کردن عسل حتی با ریختن آب داغ روی بدنه از بیرون عسل به آسانی گرم و از دستگاه خارج میشه 5-استحکام استیل از گالوانیزه بیشتر است 6 دستی آن برای صاف کردن در حد تعداد ی کندو و شان مناسب است و 4 عدد شان نهایت در 3دقیقه تمیز میشود 7 -اختلاف قیمت آن با گالوانیزه در حد 20هزار تومان است که این قیمت ارزش بیشتر را دارد پس توصیه ام بشما در خرید یک استراکتور استیل لبه دار ا است فقط در زمستان بعداز آخرین برداشت سعی کنید انراشستشو دهید چون اگه اغشته به عسل و موم باشه در بهار باید از توی ان پروانه موم خوار و کرم و تخم کرم برداشت کنید تصویر تصویر تصویر

امکانش هست یه عکس از اکستراکتور لبه دار بزارید
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

ممنون از راهنمائی تون میشه لطف کنید قیمت حدودی اش رو هم بفرمائید و آدرس خرید در تهران رو.
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

rata نوشته شده:ممنون از راهنمائی تون میشه لطف کنید قیمت حدودی اش رو هم بفرمائید و آدرس خرید در تهران رو.

آدرس تهران منم میخوام تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
در تهران شرکت ایران کندو تولید کننده لوازم زنبورداری میباشد آدرش پاکدشت میباشد قیمت شش صد هزار تومان دستی برقی هم داره قیمتش بالا میباشد استراکتور لبه دار وقت کردم عکسش را میگذارم چون من هر دو نمونه را دارم استراکتور ایران کندو را هم دارم قیمت استراکتور معمولی 017500 و لبه دار 185000 تومان
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
در تهران شرکت ایران کندو تولید کننده لوازم زنبورداری میباشد آدرش پاکدشت میباشد قیمت شش صد هزار تومان دستی برقی هم داره قیمتش بالا میباشد استراکتور لبه دار وقت کردم عکسش را میگذارم چون من هر دو نمونه را دارم استراکتور ایران کندو را هم دارم قیمت استراکتور معمولی 175000 و لبه دار 185000 تومان
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

jamshid نوشته شده:سلام
در تهران شرکت ایران کندو تولید کننده لوازم زنبورداری میباشد آدرش پاکدشت میباشد قیمت شش صد هزار تومان دستی برقی هم داره قیمتش بالا میباشد استراکتور لبه دار وقت کردم عکسش را میگذارم چون من هر دو نمونه را دارم استراکتور ایران کندو را هم دارم قیمت استراکتور معمولی 175000 و لبه دار 185000 تومان
ممنونم .
این قیمتها برای ایران کندو هست ؟ چند کادری و از چه جنس و نوعی هستن ؟ ستاره ای یا مدلی که کادرها به تور کنار میچسبند؟
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

قیمت اعلام شده مربوط به ایران کندو (185000 تومان) آیا استیل است؟ اگه نیست این همه تفاوت قیمت بین استیل و غیر استیل وجود داره؟ تصویر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
قیمت ایران کندو 600 هزار تومان میباشد ولی 175 هزار و 185 هزار تومان مدل استیل مربوط به یک شرکت تولیدی میباشد با دو سال ضمانت من خودم این محصولات را بصورت عمده توزیع میکنم اگه کسی نیاز داشت پیام خصوصی کرده یا به مرکز پرورش ملکه کاسپین و کارنیولان مراجعه و با شماره های موجود تماس گرفته در صورت نیاز شماره چند نفری که از این محصول استفاده کردند را میتوانم بدم تا از کارایی دستگاه آگاه شوید
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

اگه امکان داشته باشه که عکسی از این نوع اکستراکتور را بگذارید ممنون میشم . ضمنا میخواستم بدانم دستیه یا برقی؟ و اگه بخوام که آنرا برایم به شهرستان بفرستید آیا مقدور است.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
من پاسخ را براتون پیغام خصوصی کردم در ضمن دستی میباشد مدل برقی 16 قابه مربوط به یک شرکت 4 میلیون میباشد در ضمن معمولا زنبورها در مناطقی مستقر میباشند که برق نیست پس فکر برقی را نکنید
نمایه کاربر
3357
تماس:

پست توسط 3357 »

ebraahimiyan نوشته شده:
3357 نوشته شده:باسلام من خودم از نوع استیل دارم اولا تمیزتر از گالوانیزه است 2 -زنگ نمیزند 3-خیلی سریع قابل شستشواست 4-عسل به بدنه نمیچسبد در زمان صاف کردن عسل حتی با ریختن آب داغ روی بدنه از بیرون عسل به آسانی گرم و از دستگاه خارج میشه 5-استحکام استیل از گالوانیزه بیشتر است 6 دستی آن برای صاف کردن در حد تعداد ی کندو و شان مناسب است و 4 عدد شان نهایت در 3دقیقه تمیز میشود 7 -اختلاف قیمت آن با گالوانیزه در حد 20هزار تومان است که این قیمت ارزش بیشتر را دارد پس توصیه ام بشما در خرید یک استراکتور استیل لبه دار ا است فقط در زمستان بعداز آخرین برداشت سعی کنید انراشستشو دهید چون اگه اغشته به عسل و موم باشه در بهار باید از توی ان پروانه موم خوار و کرم و تخم کرم برداشت کنید تصویر تصویر تصویر

باسلام وعذرخواهی از تاخیر ارسال عکس من از آدرس تهران خبر ندارم اما در شهرستان نیشابور استیل لبه دار به مبلغ 165هزار تومان تحویل درب مغازه است 4عددشان در هرسری عکس هم نمونه اش است
پیوست ها
Photo-0003.jpg
Photo-0002.jpg
Photo-0001.jpg
mojtaba besharati
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

jamshid نوشته شده:سلام
من پاسخ را براتون پیغام خصوصی کردم در ضمن دستی میباشد مدل برقی 16 قابه مربوط به یک شرکت 4 میلیون میباشد در ضمن معمولا زنبورها در مناطقی مستقر میباشند که برق نیست پس فکر برقی را نکنید

الان دیگه روستایی نیست که برق نداشته باشه ولی 4 میلیون یک خورده برای هزینه کردن زیاد است.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
mohsen1375
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بوشهر
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط mohsen1375 »

3357 نوشته شده: باسلام وعذرخواهی از تاخیر ارسال عکس من از آدرس تهران خبر ندارم اما در شهرستان نیشابور استیل لبه دار به مبلغ 165هزار تومان تحویل درب مغازه است 4عددشان در هرسری عکس هم نمونه اش است

با سلام
این نوع اکستراکتور رو که عکسش گذاشتید،به گفته یک فروشنده در کازرون ،ساخت اصفهانه.من دقیقا همین مدل رو ،حتی با همین رنگ و جزئیات،حدود یک ماه پیش از کازرون 134 خریدم.فروشنده میگفت که خریدشون از اصفهان 130 تومنه.توی این مدل فقط مخزن "روکش" استیل داره(با آهن ربا میتونید تست کنید) و بقیه قسمت ها همه از فولاد سیاه ساخته شده.
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

mohsen1375 نوشته شده:
3357 نوشته شده: باسلام وعذرخواهی از تاخیر ارسال عکس من از آدرس تهران خبر ندارم اما در شهرستان نیشابور استیل لبه دار به مبلغ 165هزار تومان تحویل درب مغازه است 4عددشان در هرسری عکس هم نمونه اش است

با سلام
این نوع اکستراکتور رو که عکسش گذاشتید،به گفته یک فروشنده در کازرون ،ساخت اصفهانه.من دقیقا همین مدل رو ،حتی با همین رنگ و جزئیات،حدود یک ماه پیش از کازرون 134 خریدم.فروشنده میگفت که خریدشون از اصفهان 130 تومنه.توی این مدل فقط مخزن "روکش" استیل داره(با آهن ربا میتونید تست کنید) و بقیه قسمت ها همه از فولاد سیاه ساخته شده.
خوبه قیمتها داره پایین میاد .
اسم این شرکت اصفهانی چیه؟ تلفن یا ایمیل ندارید؟
ارزونتر نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تصویر
آخرین ويرايش توسط 2 on ebraahimiyan, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

ببخشید اینکه گفتید غیر از مخزن بقیه قسمتها از فولاد سیاه می باشد منظورتون کدام قسمت ها هست ؟ منظور پایه و لبه و ایجاهاست
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

rata نوشته شده:ببخشید اینکه گفتید غیر از مخزن بقیه قسمتها از فولاد سیاه می باشد منظورتون کدام قسمت ها هست ؟ منظور پایه و لبه و ایجاهاست
فکر کنم منظورشون کل ادوات محرک داخل باشه
آخرین ويرايش توسط 2 on ebraahimiyan, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
3357
تماس:

پست توسط 3357 »

ebraahimiyan نوشته شده:
rata نوشته شده:ببخشید اینکه گفتید غیر از مخزن بقیه قسمتها از فولاد سیاه می باشد منظورتون کدام قسمت ها هست ؟ منظور پایه و لبه و ایجاهاست
فکر کنم منظورشون کل ادوات محرک داخل باشه

با سلام درسته ادوات متحرک شامل طوریهای داخل میله ها استیل نمیتونه باشه اونها از ورق و طوری سفید زنگ نزن است فقط مخزن اصلی استیل است و گالوانیزه نمیباشه و هر کس بگه همه قطعات استیل فکر میکنم غلو کرده لبه ها و تسمه های نگهدارنده بیرون فلز هستند که رنگ میشه من سه ساله دارم خوشبختانه نه زنگ زده و نه مشکل دیگری داشته فقط یکسال که در اخرسال نشستم و الوده به عسل و موم بود پروانه موم خوار بسراغش رفتند. در موردقیمت هم احتمالا درست باشه و بیشتر تولیدات وادوات زنبور اصفهان و خمین است و از اونجا تا نیشایور 1000کیلومتر راه است که با سود فروشنده و کرایه همان 165 خواهد شد فکر میکنم برای ما که 10تا 20کندو شایدقدری بیشتر اینوع جواب بده بقیه اش هزینه اضافی است و الان زنبورداران در اینجا تا 100کندو از همین نوع استفاده میکنند .در نهایت هر طور صلاح است
mojtaba besharati
نمایه کاربر
mohsen1375
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بوشهر
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

پست توسط mohsen1375 »

همه قسمت های داخل و اسکلت اطراف و چرخدنده و...
در کل همه قسمت ها به غیر از خود مخزن از فولاد سیاهه.برای مثال قسمت چهارگوش متحرک داخلی(که محل قرارگیری قابهاست)فقط رنگ نقره ای داره.البته بعضی از قسمت ها هم بدون رنگ مونده!!!!در کل وقتی درب مخزن رو برمیدارید،بوی آهن به مشام میاد.خود مخزن هم فقط روکش استیل شده(اگه اشتباه نکنم با کروم روکش شده باشه) و در صورت زخمی شدن مخزن زنگ میزنه.
البته این مدل چون از نوع جانبیه ،قاب به هیچ عنوان،حتی در سرعت های بالا هم متلاشی نمیشه.من خودم انواع قاب ها رو با سرعت بالا امتحان کردم.
اما به نظر من اکستراکتور خوب و کار راه اندازیه.من خودم 16 سال تمام عسل هام به روش سنتی و فشار دادن موم استخراج میکردم تا اینکه امسال این اکستراکنور رو خریدم!!
برای قیمت گرفتن و خرید هم میتونید با 118 کازرون تماس بگیرید(با کد 0721 و اگه اشتباه نکنم 7 تا 3) و شماره مغازه"عسل شکوفه های کوهستان(آقای حسینی)" رو بگیرید.
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

mohsen1375 نوشته شده:
با سلام

منظور از روکش استیل اینه که مخزن ورق کرم داده است ؟؟؟
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

3357 نوشته شده:
ebraahimiyan نوشته شده:

باسلام وعذرخواهی از تاخیر ارسال عکس من از آدرس تهران خبر ندارم اما در شهرستان نیشابور استیل لبه دار به مبلغ 165هزار تومان تحویل درب مغازه است 4عددشان در هرسری عکس هم نمونه اش است

سلام
از اینکه لطف کردید و عکس گذاشتید ممنونم
این عکس از نوع لبه دار بود دیگه درسته؟
همونطور که دیدید دوستان از چالوس قیمت 175 تومن برای ساده و 185 تومن برای لبه دار رو گذاشته بودن و از کازرون135. ظاهرا قیمت شما با صرفه تره ضمن اینکه حملش هم بصورت توشه قطار راحت تره.
این عکس مربوط به همون نوعی هست که میفرمایید 165 تومن هست؟
این نوعی که الان به فروش میرسن از لحاظ کیفیت چطورن . استیل چینی نیست که زود زنگ بزنه؟یا ورق آهن کرم داده نیست؟
گیربکس فلزی هست یا پلاستیکی ؟چون من پلاستیکیش رو هم دیدم.
از لحاظ بالانس چطورن تاب نمیزنن؟
جنس تور و لوازم داخلش چیه ؟ زنگ نمیزنه؟
احتمالا برای خرید مزاحم خودتون بشم تا برام بفرستید سمنان.
ببخشید زیاد سوال میپرسم. تصویر
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط rata »

از دوستان دیگری که اکستراکتور دارند نیز تقاضا دارم در خصوص نوع اکستراکتوری که دارند و اینکه از کجا تهیه کرده اند و در صورت امکان مزایا و معایب و قیمت آن هم اگه نظر بدن ممنون میشم . خوب استفاده از تجربیات دیگران یکی از مزایای این سایت دیگه.
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تماس:

پست توسط saman »

سلام
من پارسال رفتم از یکی از آشناهامون یه اکستراکتور گالوانیزه دسته دوم خریدم60 تومن و ازشم خیلی راضیم(چون سالی 5روز باهاش کار میکنم) اگه گیرتون اومد یه دسه دوم بخرید هم ارزان تره و هم چیزی نیست که مدام دست ادم باشه و زود از بین بره
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

سلام به همگی
استراکتور استیل لبه دار از همون مدلی که آقای بشارتی عکسشو گذاشته بودن در اتحادیه مشهد 150000 تومان در تاریخ 14 تیر.مثل بازار بورس البته بخرید که قیمتا داره بالا میره دیروز آهن 14 شاخه ای 206000 تومان بوده و امروز 214000 تومان. بورسه دیگه تصویر
خوب جنس استراکتور هم میگن استیله ولی دعا کنید از آهن باشه تصویر
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

اتحادیه مهدیشهر همین امروز قیمت گرفتم 150000 تومان . از همون مدلی که تو عکس هست. میخرمش. تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان