صفحه اصلي سايت جستجوگر سايت قوانين سايت تبليغات در سايت كار با تالار گفتمان كار با تالار گفتمان

تصویر به دام افتادن زنبورها توسط عنکبوت جلو دم پرواز

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدير انجمن: mellifera

تصویر به دام افتادن زنبورها توسط عنکبوت جلو دم پرواز

پستتوسط mohammadfath » 8 آذر ماه 1391 14:45

به دام افتادن همراه گرده
پيوست ها
تله عنکبوت2.JPG
پيوست ها
تله عنکبوت1.JPG
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mohammadfath در 8 آذر ماه 1391 22:03 .

برای نویسنده این مطلب mohammadfath تشکر کننده ها: 2
blackbil (18 آذر ماه 1391 13:10), mellifera (8 آذر ماه 1391 21:54)
رتبه: 8.333%

نماد کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 9 تير ماه 1391 00:25
نام واقعی: محمد
تشکر کرده: 99 بار
تشکر شده: 150 بار
امتياز: 87230

Re: به دام افتادن زنبورها توسط عنکبوت جلو دم پرواز

پستتوسط mohammad0571 » 8 آذر ماه 1391 18:00

واقعا که زنبور دار باید تا این حد بی خیال باشه تا همچین اتفاقی برای زنبورا بیفته

برای نویسنده این مطلب mohammad0571 تشکر کننده ها:
kazemi (10 آذر ماه 1391 22:01)
رتبه: 4.167%

نماد کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 آبان ماه 1391 07:48
نام واقعی: ابراهیمی
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 156 بار
امتياز: 122210

پستتوسط mohammadfath » 8 آذر ماه 1391 22:01

mohammad0571 نوشته است:واقعا که زنبور دار باید تا این حد بی خیال باشه تا همچین اتفاقی برای زنبورا بیفته

واقعا حق با شماست کندوی یکی از دوستام هستش اونقدر بیخیاله که هنوز داروی کنه هم نداده .
نماد کاربر
mohammadfath

Re: تصویر به دام افتادن زنبورها توسط عنکبوت جلو دم پرواز

پستتوسط apis » 8 آذر ماه 1391 22:44

خوش به حال  این عنکبوته
عجب جایی لونه ساخته
غذا آماده
صاحب هم که نداره
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نماد کاربر
apis

تاريخ عضويت: 13 تير ماه 1391 15:41
نام واقعی: سید هادی سادات شهابی
تشکر کرده: 81 بار
تشکر شده: 224 بار
امتياز: 68970

پستتوسط milad_khan » 9 آذر ماه 1391 11:43

mohammadfath نوشته است:
mohammad0571 نوشته است:واقعا که زنبور دار باید تا این حد بی خیال باشه تا همچین اتفاقی برای زنبورا بیفته

واقعا حق با شماست کندوی یکی از دوستام هستش اونقدر بیخیاله که هنوز داروی کنه هم نداده .

با سلام .
آقا محمد عزیز من خیلی علاقه زیادی به کندوهام دارم . تو روستا هم هستم اصلا هرروز صبح بیدار میشم میرم یه سری میزنم ازشون . ولی متاسفنه داروی کنه ندادم . یعنی کلا تا الان دارویی بهشون ندادم. میشه اسم دارو و روش مصرفو بگین .
من واسه کارام با یه زنبوردار با تجربه منطقه هم مشورت می کنم ولی اون هم در مورد دارو به من چیزی نگفته بود .
نماد کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 مرداد ماه 1391 16:43
نام واقعی: milad_khan
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 2920

پستتوسط mohammadfath » 9 آذر ماه 1391 15:41

milad_khan نوشته است:
mohammadfath نوشته است:

با سلام .
آقا محمد عزیز من خیلی علاقه زیادی به کندوهام دارم . تو روستا هم هستم اصلا هرروز صبح بیدار میشم میرم یه سری میزنم ازشون . ولی متاسفنه داروی کنه ندادم . یعنی کلا تا الان دارویی بهشون ندادم. میشه اسم دارو و روش مصرفو بگین .
من واسه کارام با یه زنبوردار با تجربه منطقه هم مشورت می کنم ولی اون هم در مورد دارو به من چیزی نگفته بود .

سلام
داروی کنه حتما باید استفاده بشه.در مورد انواع داروی کنه دوستان مطالب زیاد ومفیدی در سایت نوشته اند. بهترین دارو اسید اگزالیک واسید فرمیک هستش که اگر بتوانید تهیه کنید حتما به مقدار وزمان استفاده ان( که در سایت مطالب مفیدی هست) حتما توجه کنید.ولی نوارهای مبارزه با کنه هم وجود دارد که شیوه استفاده انها اسان است.که می توانید از تعاونیهای زنبوردارن شهر نزدیک خود تهیه کنید.یا به جهاد کشاورزی زنگ بزنید شما رو راهنمایی می کنن

برای نویسنده این مطلب mohammadfath تشکر کننده ها:
milad_khan (9 آذر ماه 1391 15:52)

نماد کاربر
mohammadfath

پستتوسط manoto_mr » 9 آذر ماه 1391 15:50

با سلام . من فکر می کنم واسه افراد مبتدی استفاده از نوار های ضد کنه راحت ترو بهتر باشه .

برای نویسنده این مطلب manoto_mr تشکر کننده ها:
milad_khan (9 آذر ماه 1391 15:52)

نماد کاربر
manoto_mr
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 6 ارديبهشت ماه 1391 13:03
نام واقعی: مرتضی
تشکر کرده: 215 بار
تشکر شده: 439 بار
امتياز: 155530

پستتوسط milad_khan » 9 آذر ماه 1391 15:53

اگه میشه اسم این نوارهارو بگین ممنون میشم و طرز استفاده .
نماد کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 20 مرداد ماه 1391 16:43
نام واقعی: milad_khan
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 2920

پستتوسط mohammad0571 » 9 آذر ماه 1391 17:53

میلاد خان من هم هنوز از هیچ دارویی اتفاده نکردم به نظر من اگه جمعیت قوی باشه در مقابل بیماری ها مقاومت میکنه ولی اگه حتما باید استفاده بشه از آقا مرتضی می خوام بدونم در سبزوار از کجا تهیه کنم قیمتش چه قدره کی ازش استفاده کنم چه جوری؟ممنون می شم راهنمایی کنید
نماد کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 27 آبان ماه 1391 07:48
نام واقعی: ابراهیمی
تشکر کرده: 50 بار
تشکر شده: 156 بار
امتياز: 122210

پستتوسط mellifera » 9 آذر ماه 1391 18:47

با سلام در مورد داروها به قسمت تالار بيماريها مراجعه كنين دوستان اينطوري مبحث يكم از مسير خودش خارج ميشه.با تشكر از تمامي دوستان.
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

پستتوسط Hassannozarpour » 23 اسفند ماه 1392 05:02

باسلام نام نوارهایی که برای بیماری کنه استفاده میشود عبارتنداز:
1)نوارکنه گیر فولبکسv
2)آپیستان
3)کوفاموس
4)پریزین
5)وای وارول
و... درحدودیک ماه قبل که با یکی از پرورش دهنده گان زنبور عسل بنام آقای حسن خزاعلی در مورد بیماری کنه صحبت به میان آمد اظهار داشت که استفاده از نوار فولبکس اثر بخش نیست چون نوع چینی آن وارد بازار شده وتاثیر نمیکندوتوصیه بر استفاده از نوار کنه گیر آپیستان را داشت که مثمر ثمرترمی باشد.
نماد کاربر
Hassannozarpour

پستتوسط hony » 23 اسفند ماه 1392 08:31

Hassannozarpour نوشته است:باسلام نام نوارهایی که برای بیماری کنه استفاده میشود عبارتنداز:
1)نوارکنه گیر فولبکسv
2)آپیستان
3)کوفاموس
4)پریزین
5)وای وارول
و... درحدودیک ماه قبل که با یکی از پرورش دهنده گان زنبور عسل بنام آقای حسن خزاعلی در مورد بیماری کنه صحبت به میان آمد اظهار داشت که استفاده از نوار فولبکس اثر بخش نیست چون نوع چینی آن وارد بازار شده وتاثیر نمیکندوتوصیه بر استفاده از نوار کنه گیر آپیستان را داشت که مثمر ثمرترمی باشد.

سلام
دوست عزیز برای جلوگیری از بی نظمی و خارج نشدن از بحث لطفا به قوانین سایت احترام گذاشته و  
به عنوان بحث، توجه بیشتری کنید به لحاظ اینکه با یکی دو نفر نمیشه نظم اساسی به سایت داد لذا از دوستان خواهشمندم  همکاری کرده، و قبل از نوشتن، لطفا به عنوان بحث توجه کنید و همچنین از گذاشتن بحث های تکراری در سایت جلوگیری کنید تا بتوان راحتر و بهتر از سایت استفاده کرد / با تشکر
............................................................................................................................................
کاربرانی که این پست را تأیید یا رد کرده اند:
faraz
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 22 دي ماه 1390 15:57
نام واقعی: رضا
تشکر کرده: 331 بار
تشکر شده: 576 بار
امتياز: 360395

پستتوسط faraz » 23 اسفند ماه 1392 10:36

Hassannozarpour نوشته است:باسلام نام نوارهایی که برای بیماری کنه استفاده میشود عبارتنداز:
1)نوارکنه گیر فولبکسv
2)آپیستان
3)کوفاموس
4)پریزین
5)وای وارول

سلام. تا جای که شنیدم. کومافوس نام ماده موثره(سم) داخل پریزین وروی نوار چکمایت است. بای وارول صحیح است.(bayvarol) البته فکر کنم عنکبوت با کنه فرق داره .درسته؟
نماد کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل

تاريخ عضويت: 8 اسفند ماه 1391 02:56
نام واقعی: farshad
تشکر کرده: 140 بار
تشکر شده: 78 بار
امتياز: 273140

پستتوسط mellifera » 23 اسفند ماه 1392 14:43

اين مبحث به دليل رعايت نكردن كاربران و خارج شدن از مسير اصلي مبحث بسته ميشه دوستان لطفا رعايت كنن.  
كاربران عزيز : لطفا از درج آگهي و شماره تماس تبليغاتي در تالار اجتناب نموده و در صورت مشاهده حذف خواهد گرديد.(از بخش آگهي و نيازمندي اقدام به ارسال آگهي نماييد)
كاربران عزيز : قبل از ارسال مبحث جديد در تالار جستجو نماييد و از جستجوگر گوگل سايت در صفحه اصلي استفاده نماييد.
كاربران عزيز :در صورت درج تصوير بهتره از بخش اضافه كردن فايل ضميمه استفاده نماييد چون احتمالا ادرس تصاوير بعد از مدتي از سايت مقصد حذف بشه.
كاربران عزيز :لطفا از درج لينك در امضاء خود اجتناب نموده و از بخش لينك زير اواتار كاربري اقدام به درج لينك نماييد.
كاربران عزيز : لطفا از ارسال مباحث مربوط به زنبورعسل از طريق پيغام خصوصي اجتناب نموده و از طريق تالار سوال خود را مطرح نماييد.
كاربران عزيز : در صورت فراموشي رمز عبور و عدم ورود به سايت به مديريت اطلاع دهيد و نام كاربري و پسورد خود را sms نماييد تا مشكل ورود رفع گردد و از ايجاد نام كاربري جديد خوداري نماييد.

(((فروشگاه سایت زنبورعسل))))

t.me/mellifera  کانال تلگرام فروشگاه

نماد کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران

تاريخ عضويت: 24 آذر ماه 1389 00:00
نام واقعی: امین جهانی كندلجي
تشکر کرده: 4846 بار
تشکر شده: 2973 بار
امتياز: 3275755

مباحث مشابه

بازگشت به تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان

سلام مهمان گرامي؛

مهمان گرامي، براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد