عسل سبزرنگ در کوه مغناطیسی

موضوعات : اخبار

عسل سبزرنگ در کوه مغناطیسی

به گزارش خبرنگار ایانا، نام این کوه باستانی پردیس است و در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه و در نیمه‌های راه بندر کنگان به فیروزآباد شیراز قرار دارد.

سايت زنبورعسل ايران


موارد متعددی ازجمله مغناطیسی بودن، نزدیک‌ترین نقطه کره زمین  به خورشید و تولید عسل و مواد غذایی با خواص درمانی از ویژگی‌های این کوه عنوان می‌شود.
روح‌الله حاجب، دبیر هیئت اجرایی خانه کشاورز استان بوشهر با اعلام این مطلب گفت: این کوه نزدیک‌ترین فاصله از زمین تا خورشید را دارد.
درباره خاصیت مغناطیسی این کوه موارد شگفت‌آوری گفته می‌شود. اگر در فاصله 50 تا 100 متری کوه یعنی در انتهایی‌ترین نقطه آسفالته ماشین خود را متوقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به جای سرپایینی، به نرمی به سمت کوه کشیده (بالا) می‌شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان ناآشنا دردسرساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی‌اختیار با کوه تصادف کرده‌اند.
بابایی، یکی از مطلعین محلی که در این منطقه سکونت دارد نیز به خبرنگار ایانا درباره جاذبه مغناطیسی این کوه گفت: من خود به عینه دیده‌ام که در این کوه آب سربالا حرکت می‌کند. علاوه بر ماشین سواری، تریلی را با بار سیمان به سمت خود می‌کشد.
این معلم بازنشسته و مسئول سابق روابط عومی آموزش و پرورش این شهر می‌افزاید: این منطقه تبدیل به یک جاذبه توریستی شده است و در آن آثار باستانی از تمدن قبل از اسلام و منابع چشم‌نوازی وجود دارد که حتی عنوان می‌شود جام جهان‌نما، همان قسمت صیقعلی کوه مشرف به خلیج فارس است.
عسل ایرانی در دارو سازی های آمریکایی
بنا بر این گزارش، درباره عسل تولیدشده در این کوه گفته می‌شود که جنبه دارویی داشته و توسط شرکت‌های داروسازی خارجی برای ساخت داروی Advil خریداری می‌شود.
خاصیت دارویی عسل این کوه شگفت آور است به گونه ای که حاجب درباره خاصیت دارویی این کوه خاطرنشان کرد: عسل این کوه و کوه‌های اطراف امسال کیلویی 50 هزار تومان فروخته شده است و برای ضدعفونی به چشم مالیده می‌شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایانا مبنی بر پیش خرید عسل این کوه توسط شرکتهای آمریکایی و انگلیسی گفت: این عسل به‌صورت انبوه تولید نمی‌شود و محصولی محلی است و درباره پیش‌فروش این عسل به کشورهای خارجی اطلاعی ندارم.
این منبع مطلع محلی درباره فرق ظاهری عسل این کوه تصریح می‌کند: عسل‌های این منطقه سبزرنگ و متمایل به آبی است.
گفتنی است، علی‌رغم گمانه‌زنی‌هایی که درباره ویژگی‌های این کوه در رسانه‌های مختلف وجود دارد، هنوز به‌صورت رسمی خاصیت آن به اثبات نرسیده است.
خبرنگار: ابراهیم نژادرفیعی  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 13 اسفند ماه 1390
  • 6903 بازدید
  • 0 نظر