موزه پرورش زنبور عسل در چين

موضوعات : اخبار

موزه پرورش زنبور عسل

مصرف عسل در سبد خوراکی های امروزه بسیاری از خانواده ها مشاهده می شود. عسل در چای، عسل برای صبحانه، عسل برای درمان برخی بیماری ها، به نظر می آید نمی توان به راحتی از این ماده خوراکی و درمانی صرف نظر کرد. اما تا چه اندازه به زندگی زنبورهایی که برای ما عسل تهییه می کنند، نزدیک شده ایم؟

در باغ گیاه شناسی پکن، موزه پرورش زنبور عسل نسبت به وظیفه شناسی زنبورها و تولید شربت شیرین آن ها توجه زیادی نشان می دهد.

اما برای رفتن به این محل از پیش باید آماده شد. پس از یک کوه پیمایی به باغ گیاهشناسی در شمال غربی شهر می رسیم، موزه پروزش زنبور عسل، راه پیچیده ای دارد که هیچ نقشه یا نشانی هم در راه به چشم نمی خورد. بازدید کنندگان باید به غرب معبد ووفو حرکت کنند.

موزه در داخل محوطه ای است که مرکز نگهداری زنبورهای عسل به شمار می رود. انجام آزمایش کیفیت عسل و آزمایشگاه زیست شناسی گرده افشانی حشرات نیز در این محل قرار گرفته است.

در بخش موزه چهار اتاق، شما می توانید با زندگی زنبورها و نحوه تولید عسل آشنا شوید. بیشتر اطلاعات از طریق پوسترها انتقال داده می شوند که بیشتر به زبان چینی هستند. اما عکس ها هم پیام را به خوبی منتقل می کنند و شما می توانید از روی تصاویر متوجه شوید که عسل، گرده زنبور عسل و حتی نیش آن ها فواید زیادی دارند، اما بدون مترجم، جزییات آن مانند یک راز برای شما باقی خواهد ماند.

به طور خلاصه می توان گفت: در اتاق نخست گونه های خاصی از زنبورها و کندوهای آن ها نمایش داده می شوند. در اتاق دیگر صندوقچه های شیر قرمز و قوطی های نقره ای وجود دارند که ابزارهای زنبورداران به شمار می رود.

اگر به این قسمت ها علاقه ندارید می توانید به بخش فرآورده های عسل بروید، فروشگاهی بزرگ که تمام فرآورده های حاصل از عسل برای فروش گذاشته شده است. اما باز هم اگر خرید عسل در لیست خرید شما نیست و از موزه پرورش زنبور عسل لذتی نمی برید، می توانید از گل های بهاری که در باغ گیاه شناسی منظره زیبایی را خلق کرده اند لذت ببرید.

برای رفتن به موزه پرورش زنبور عسل لازم است تا از ایستگاه باگو در خط 4 از خروجی "ای" خارج شوید و با تاکسی به باغ باتانیکال پکن بروید. موزه پرورش زنبور عسل در غرب معبد ووفو قرار گرفته است. و هزینه ای برای ورود از شما دریافت نمی شود.  • نویسنده : mellifera
  • تاریخ : شنبه 24 فروردين ماه 1392
  • 3088 بازدید
  • 0 نظر