از بین رفتن دو تا از کندوهام

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

از بین رفتن دو تا از کندوهام

پست توسط rata »

با سلام

متاسفانه مدتی بود که من شک کرده بودم که به دلیل رفت و آمد زنبورهای سایر کندوها به این دو تا کندو احتمال از بین رفتن و غارت وجود دارد که به دلیل نا مساعد بودن هوا موفق به بازدید نمی شدم. ولی متاسفانه امروز که این دو تا کندو را بازدید کردم دیدم که جمعیت از بین رفته و فقط تعدادی زنیور غارت گر( در حد زیر 10 تا) مشغول بردن عسل آن هستند.

راستش از این موضوع خیلی ناراحت شدم چون همش 4 تا کندو دارم. یکی از دوستانم گفت که شاید بدلیل از بین رفتن ملکه هنگام برداشت عسل بوده باشه که نسبت یه این موضوع هم مطمئن نیستم ( البته درسته که تجربه چندانی ندارم ولی من فقط قابهای کناری را برای برداشت عسل براشتم) ولی البته این را بگم که بدلیل کمبود جا برای تخم ریزی، جمعیت کندوها زیاد نیود. شاید بدلیل کمبود جمعیت و سرمای هوا از بین رفته باشند! در هر صورت تجربه تلخی بود.

نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

Re: از بین رفتن دو تا از کندوهام

پست توسط ilam »

اقا رحیم همین تجربه هان که باعث میشن تو کارمون موفق باشیم.
هر شکست مقدمه ی پیروزیه.شما چیزیو از دست ندادید وبلکه بر تجربیات خود افزوده کردید
واز طریق این تجربیات شما دیگر در سال های اینده با این موارد روب رو نخواهید شد.
اقا رحیم ذخیرشون خوب بود ؟چندقاب عسل داشتن؟
جمعیت چند قابه بود؟تنگ کرده بودید؟اخرین بازدیدتون کی بود ؟ایا تو اخرین بازدید ملکه وجود داشت؟ تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
13490
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

دوست عزیز من در مدت 22 سال زنبورداری هنوز هیچ کندویی را در زمستان از دست نداده ام ولی روز گذشته (92/10/21) که هوا کمی مساعد بود یک بازدید کلی از زنبورها داشتم و متاسفانه متوجه شدم که 13 کندو را از دست داده ام امسال عسل خوبی هم برداشت نکردم و این هم مزید بر علت شده ولی باز هم نا امید نیستم با توکل بر خدا و راهنماییهای دوستان با همت بیشتری کار رو ادامه می دهم و اشکالات خودم رو رفع می کنم امیدوارم شما هم نا امید نشی و کار را محکمتر از قبل ادامه بدی موفق باشی
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

فدای سرت بگرد ایراد کارتو پیدا کن تجربس برای موقه ای که کندوهات 200 تا شدن
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

از قوت قلب شما دوستان خوب بسیار ممنونم.

راستش کندوم 7 قابه بود و کندو را تنگ نکرده بودم چون به من گفته بودند که برای شهرستان رشت که هوا زیاد سرد نمیشه ضرورتی نداره. ضمنا در آخرین بازدید ملکه را ندیده بودم ولی لارو و شفیره در کندو رویت شده بود. ذخیره غذا هم داشت چون الان که دارم کندو را جمع می کنم علاوه بر ایکه کندو مورد غارت قرار گرفته بود بازم حدود یک قاب عسل داشت.

در هر صورت من زنبورداری را با عشق و علاقه شدید شروع کردم و با دوستان هم عقیده هستم که این مشکلات به تجربیات من اضافه می کنه. در هر صورت از همه دوستان گلم ممنونم.
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

از دست دادن کندو دلایل متعددی داره که بعضی موقع می تونه بی دلیل هم باشه!! البته با توجه به دانش فعلی ما که اسم بی دلیلاش رو سی سی دی گذاشتن

برا منم از هفته پیش که بازدید داشتم تا این هفته همین اتفاق افتاد

کندوی 9 قاب با 3 قاب گرده و 5 قاب عسل همراه با زنبور یهو غیبشون زد. حتی خبری از ملکه نبود!!!

جالب بود که عسلشو بردن ولی گرده ها همه بود.

تو این کلی غیر برگه اول و اخر همه روشن و تازه بافت بودن و عسل خوبی هم داده بود ولی رفتن که رفتن .....!!!

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت دوستان پنج کندو را از دست دادم سال اول زنبورداریم است با سی عدد کندو شروع به چهل سه عدد افزایشش دادم دوتا از کندوها را بهار سه تا دیگر داخل آبان از دست دادم اصلی مشکل تلفات کندوها نبود ملکه بود موقع جفت گیری میرفتن بر نمیگردند ولی عجیب ترین قسمت کار دوتا ازکندوها که دویست سیصد تا زنبور بیشتر نداشتد فکر کردم مردن هفته قبلی برسی کردم دیدم شدند سه قاب اون هم پر از زنبور از آبان به این طرف بازدید نداشتم میانگین هفت قاب اند تخمریزی را هم شروع کردند تصویر
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویردوستان مهم است که بدانیم............شما اخرین برداشت عسلتون کی بوده؟ ایا این کلنیهایی که تلف شدن ذخیره گرده و عسل داشتن ؟ داروی کنه کی و چی مصرف کردید؟کلنیهائی که تلف شدن چند قاب بودن؟ کلنیها در مهر ماه تغذیه شدن/؟
لطفا به این سئوالات پاسخ بدید تا علتش رو توضیح بدم......تصویرتصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 20 مهمان