رعایت فواصل کوچ

اطلاعات مربوط به آب و هوا و رويش گلها و سم پاشي و زمان مناسب کوچ و تعداد زنبورستانها ... و کليه مواردي که مربوط به زنبور داري می باشد.

کاربران مهمان نیز میتوانند در این تایپک اطلاعات زنبورداری رو وارد نمایند.

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

رعایت فواصل کوچ

پست توسط ehsanklop »

واقعا نمیدونم چی بگم یه زنبوردار حدود 500 کلنی آورده و دویست متری زنبورستان ما گزاشته یکی دیگه هم تقریبا 400 تا اونورتر گذاشته شاید 500 متر با ما فاصله داره . هر دو هم زنبوردار مهاجر اخه این درسته ؟ اصلا خدا به انسان مگه شعور نداده اخه چرا همچین کاری رو میکنن .
ای کاش من هم وجدان نداشتم میزدم یه 10 تا از کندوهاشونو خراب میکردم تا بفهمن نباید اینکار رو انجام داد . حدود یه ماهه زنبوراشونو اوردن چند تا کندوی ضعیف داشتم همه غارت شدن . این چه وضعشه . اخه این نون خوردن داره اصلا حلال هست وقتی حق یکی دیگه رو ضایع میکنید

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: رعایت فواصل کوچ

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:واقعا نمیدونم چی بگم یه زنبوردار حدود 500 کلنی آورده و دویست متری زنبورستان ما گزاشته یکی دیگه هم تقریبا 400 تا اونورتر گذاشته شاید 500 متر با ما فاصله داره . هر دو هم زنبوردار مهاجر اخه این درسته ؟ اصلا خدا به انسان مگه شعور نداده اخه چرا همچین کاری رو میکنن .
ای کاش من هم وجدان نداشتم میزدم یه 10 تا از کندوهاشونو خراب میکردم تا بفهمن نباید اینکار رو انجام داد . حدود یه ماهه زنبوراشونو اوردن چند تا کندوی ضعیف داشتم همه غارت شدن . این چه وضعشه . اخه این نون خوردن داره اصلا حلال هست وقتی حق یکی دیگه رو ضایع میکنید

وقتي ارگاني به اين مسائل نميكنه همين ميشه احسان عزيز.ارگان مربوطه براي رعايت فواصل جريمه در نظر بگيره اين اتفاق نميوفته اينم بگم كسي وجداو و رعايت حال همكارشو نكنه اين ميشه.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

اقا احسان شما باید نمیزاشتید ک اونارو بیارن اونجا.شما باید باهشون حرف میزدید که قانون فاصله 1 زنبورستان با زنبورستان دیگه چقدره .تو منطقه ما همیشه اصولو رعایت میکنن ونمیزارن هیچ زنبورداری بدین گونه عمل کنه.درضمن اقا احسان شما چند کندو دارید؟
مث اینکه ب صورت فشرده تو 1.5 کیلومتر هزارتا کندو گذاشتید تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام درمورد پراکنش کندوها درطبیعت میتوان گفت که ازنظراستاندارد مهندسی چهارتاپنج کندو برای چهل هکتار پوشش گیاهی انبوه باگلدهی زیاد مناسب بوده تا بازدهی خوبی داشته باشدهرچه تعدادکندوها در این واحد از سطح بیشتر شودمحصول کمتر می گردد چون هرکندو برای گذراندن زندگی جمعیت خود به حداقل نودکیلوگرم گرده درسال احتیاج دارد تا هم لاروهای خود راپرورش دهد وهم عسل تولیدکند.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

ilam نوشته شده:اقا احسان شما باید نمیزاشتید ک اونارو بیارن اونجا.شما باید باهشون حرف میزدید که قانون فاصله 1 زنبورستان با زنبورستان دیگه چقدره .تو منطقه ما همیشه اصولو رعایت میکنن ونمیزارن هیچ زنبورداری بدین گونه عمل کنه.درضمن اقا احسان شما چند کندو دارید؟

سلام
۱۰۰۰ تا ؟ تصویر فکر میکنید همه اش همینه ؟ روبروی ما هم زنبورهست . تو یه دایره به شعاع ۴ کیلومتر اطراف زنبورستان میتونم بگم حدود ۳۰۰۰ کلنی زنبور مستقر شده تازه ممکنه بازم بیاد .
زنبورا رو واسه زمستان و بهار میخاستم نگه دارم اونجا اما با این وضعیت دیگه جای من اونجا نیست
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

ehsanklop نوشته شده:واقعا نمیدونم چی بگم یه زنبوردار حدود 500 کلنی آورده و دویست متری زنبورستان ما گزاشته یکی دیگه هم تقریبا 400 تا اونورتر گذاشته شاید 500 متر با ما فاصله داره . هر دو هم زنبوردار مهاجر اخه این درسته ؟ اصلا خدا به انسان مگه شعور نداده اخه چرا همچین کاری رو میکنن .

با سلام اقا احسان عزیز شما قبل از هر کاری با این دوستان زنبوردار صحبت کنید تا فاصله قانونی رو رعایت کنند اگه با صحبت حل نشد میتونید از طریق جهاد و یا پاسگاه انتظامی اون محل اقدام قانونی کنید مطمئن باشید حق با شماست ولی به نظر من اگر ترافیک اون محل زیاده بهتره که اونجا رو سریعا ترک کنید و به محل جدیدی کوچ کنید موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
hosein552
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: چ وب
تشکر کرده: 17 دفعه
تماس:

پست توسط hosein552 »

avrinasal نوشته شده:

با سلام اقا احسان عزیز شما قبل از هر کاری با این دوستان زنبوردار صحبت کنید تا فاصله قانونی رو رعایت کنند اگه با صحبت حل نشد میتونید از طریق جهاد و یا پاسگاه انتظامی اون محل اقدام قانونی کنید مطمئن باشید حق با شماست ولی به نظر من اگر ترافیک اون محل زیاده بهتره که اونجا رو سریعا ترک کنید و به محل جدیدی کوچ کنید موفق باشید
سلام
اگه تاریخ مجوز استقرار احسان جان زودتر از کسای دیگه باشه میتونه این کار را بکنه. به جهاد مراجعه تا راهنمایش کنن.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

ehsanklop نوشته شده:
ilam نوشته شده:اقا احسان شما باید نمیزاشتید ک اونارو بیارن اونجا.شما باید باهشون حرف میزدید که قانون فاصله 1 زنبورستان با زنبورستان دیگه چقدره .تو منطقه ما همیشه اصولو رعایت میکنن ونمیزارن هیچ زنبورداری بدین گونه عمل کنه.درضمن اقا احسان شما چند کندو دارید؟

سلام
۱۰۰۰ تا ؟ تصویر فکر میکنید همه اش همینه ؟ روبروی ما هم زنبورهست . تو یه دایره به شعاع ۴ کیلومتر اطراف زنبورستان میتونم بگم حدود ۳۰۰۰ کلنی زنبور مستقر شده تازه ممکنه بازم بیاد .
زنبورا رو واسه زمستان و بهار میخاستم نگه دارم اونجا اما با این وضعیت دیگه جای من اونجا نیست

نه بابا!!!!!!!!!!! تصویر تصویر تصویر تصویر
این دیگه چ وضعشه.
کدوم ارگانی گذاشته ک اینا همشونو بزارن تو ی منطثه؟!؟!
اگه ب اینصورت باشه وضعیت قرمزه.3000 کندو تو ی منطقه ب شعاع 4 کیلومتر چیزی نیست ک بخوای ب راحتی از کنارش رد بشی.
اقا احسان برو ببین مجوز دارن.اگه نداشتن کاسه کوزشونو جمع کن و راهی ی منطقه دیگه بکن.
اگه زنبوردارای حودتون باشن نمیشه کاری کرد ولی اون زنبورداری سر از هیچی در نمیاره وسر خود کندواشو کوچ داده اونجا باید اول با زبان خوش حالیش کنی اگه نشد دیگه ی مشت مای حسابی میخواد تا یاد بگیره.گاهی ب امتحانش می ارزه
محمد امین کوشا
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان