دستگاه آج موم (خواهش میکنم یه مطالعه ای داشته باشید)

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mehriz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد - مهریز
تشکر کرده: 9 دفعه
تماس:

دستگاه آج موم (خواهش میکنم یه مطالعه ای داشته باشید)

پست توسط mehriz »

سلام دوستان
همان طور که میدانید استان یزد از استان های کم آب و خشک ایرانه و به علت فقر منابع طبیعی پیشرفت کار زنبورداری در استان یزد از هر استان دیگه ای کمتره
در زمینه آج موم ، بعد از تحقیق و پرس و جو فهمیدم که فقط یک نفر در ایران دستگاه آج موم تولید میکنه که فقط یک مدل از این دستگاه تولید میشه و قیمتی حدود 60 ملیون را دارد.
از افراد با تجربه و کسانی که در زمینه آج موم فعال بودن و الان این کار را کنار گذاشته اند شنیدم که میگن: آج موم فقط سه ماه از سال رو فعالیت داره و نه ماه از سال رو فعالیت آن چنانی نداره(خب تقریبا اینو همه ما میدونیم)
گفتن بر اساس این شواهد خرج آب و گاز و کارگر و مکان ... بیشتر از درآمد آج موم است و کارگاه آج موم به درد کسایی میخوره که شرکت زنبورداری دارند و در کنار آج موم به فروش و خدمات دهی در دیگر زمینه های زنبورداری میپردازند.
خب برگردیم سر استان یزد
استان یزد دارای سه تا شرکت تعاونی زنبورداران است که کل درآمدشون را که جمع کنیم به اندازه یه کارگاه کوچک زنبورداری در دیگر استان ها در آمد ندارند.
با این شرایط به دنبال دستگاه های کوچک آج موم و بعضاً دستی میگردم
هرچند کار با دستگاه های کوچک و دستی وقت گیر و راندمان بالایی نداره ولی با مطالعاتی که روی موم و دمای ذوب و انجماد اون داشته ام سیستمی در ذهنم است که به راحتی میشه راندمان دستگاه آج موم دستی رو برد بالا و حتی شرایطی را به وجود اورد که بهترین برگه موم را تولید و در اختیار کندو ها قرار دهیم و حتی میشه نیاز زنبورستان های دوستان رو هم تأمین کرد که خود یک درآمد است.
از دوستان گرانقدر این خواهشو دارم اگه کسی دستگاه آج موم دستی

برای فروش سراغ داره ما رو هم در جریان بزاره و من الله توفیق

حسینی : 09135268874
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
http://www.bee76.blogfa.com

نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: دستگاه آج موم (خواهش میکنم یه مطالعه ای داشته باشید)

پست توسط Kismar »

mehriz نوشته شده:سلام دوستان
همان طور که میدانید استان یزد از استان های کم آب و خشک ایرانه و به علت فقر منابع طبیعی پیشرفت کار زنبورداری در استان یزد از هر استان دیگه ای کمتره
در زمینه آج موم ، بعد از تحقیق و پرس و جو فهمیدم که فقط یک نفر در ایران دستگاه آج موم تولید میکنه که فقط یک مدل از این دستگاه تولید میشه و قیمتی حدود 60 ملیون را دارد.
از افراد با تجربه و کسانی که در زمینه آج موم فعال بودن و الان این کار را کنار گذاشته اند شنیدم که میگن: آج موم فقط سه ماه از سال رو فعالیت داره و نه ماه از سال رو فعالیت آن چنانی نداره(خب تقریبا اینو همه ما میدونیم)
گفتن بر اساس این شواهد خرج آب و گاز و کارگر و مکان ... بیشتر از درآمد آج موم است و کارگاه آج موم به درد کسایی میخوره که شرکت زنبورداری دارند و در کنار آج موم به فروش و خدمات دهی در دیگر زمینه های زنبورداری میپردازند.
خب برگردیم سر استان یزد
استان یزد دارای سه تا شرکت تعاونی زنبورداران است که کل درآمدشون را که جمع کنیم به اندازه یه کارگاه کوچک زنبورداری در دیگر استان ها در آمد ندارند.
با این شرایط به دنبال دستگاه های کوچک آج موم و بعضاً دستی میگردم
هرچند کار با دستگاه های کوچک و دستی وقت گیر و راندمان بالایی نداره ولی با مطالعاتی که روی موم و دمای ذوب و انجماد اون داشته ام سیستمی در ذهنم است که به راحتی میشه راندمان دستگاه آج موم دستی رو برد بالا و حتی شرایطی را به وجود اورد که بهترین برگه موم را تولید و در اختیار کندو ها قرار دهیم و حتی میشه نیاز زنبورستان های دوستان رو هم تأمین کرد که خود یک درآمد است.
از دوستان گرانقدر این خواهشو دارم اگه کسی دستگاه آج موم دستی

برای فروش سراغ داره ما رو هم در جریان بزاره و من الله توفیق

حسینی : 09135268874
تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
http://www.bee76.blogfa.com

وقتی تو بازار موم اج شده درجه یک سر پولک رو میخری کیلو 30 تا 32 تومن. و یا اگر پوکه هاتو ببری و بریده شده انها تحویل کارگاه بدی به شما بایت هر سه کیلو پوکه سیاه 1 گیلو موم اج شده دریافت میکنی لوزمی نداره این همه هزینه کنی برای ساخت یک دستگاهی که سالی با ان یک هفته بیشتر کار نداری! در هر صورت اگه خریدار دستگاه عاج موم دستی هستی برای شما حدود 2 تا 2.5 میلیون هزینه بر میداره...ببین برای تهیه 10 تا 20 کیلو موم درسال ارزش یه همچین هزینهای رو داره من شما رو معرفی کنم تا برای شمل وارد کنن.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mehriz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mehriz »

سلام مجدد
ممنون از پاسختون
بنده طرحی رو تونسته ام اجرا کنم که راندمان دستگاه آج موم دستی رو میتونم ببرم بالا
در شهرستان ما شاید شرکت تعاونی ما کلاً 30 تا بسته برگه موم آج شده بیشتر نیاز نداشته باشد
بنده با طرحی که دارم میتونم ساعنی حد اقل دو تا بسته برگه موم آج شده رو تهیه کنم
متأسفانه هنوز شرایط استان یزد براتون قابل درک نیست ولی ما میدونیم چیکار داریم میکنیم و ازتون خواهش دارم اگه دستگاه آج موم سراغ دارید ما رو در جریان بگذارید.
با تشکر فراوان از دوستان عزیز
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

mehriz نوشته شده:سلام مجدد
ممنون از پاسختون
بنده طرحی رو تونسته ام اجرا کنم که راندمان دستگاه آج موم دستی رو میتونم ببرم بالا
در شهرستان ما شاید شرکت تعاونی ما کلاً 30 تا بسته برگه موم آج شده بیشتر نیاز نداشته باشد
متأسفانه هنوز شرایط استان یزد براتون قابل درک نیست ولی ما میدونیم چیکار داریم میکنیم و ازتون خواهش دارم اگه دستگاه آج موم سراغ دارید ما رو در جریان بگذارید.

سلام در مورد درخواست شما براتون پیغام خصوصی ارسال کردم لطفا مطالعه کنید.
...........
[/I]
نمایه کاربر
padideh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 96 دفعه
تماس:

پست توسط padideh »

ممنون از پاسختون

استاد اگه میشه در مورد طرحتان یه کم توضیح بدید اخه دستگاه تولید موم دستی راندمان مشخصی داره نمونه پیشرفته تر ان میشه همیت تصاویر داخل سایت .من یک نمونه دستی انرا در اصفهان دیدم مالکش میگفت از یه نمایشگاه زنبورداری در اروپا خریده کلی هم پولش رو داده بود که انرو تولید انبوه نماید ولی بعد از خیر تولید انبوه ان گذشته بود.
نمایه کاربر
Kismar
تماس:

پست توسط Kismar »

padideh نوشته شده:
ممنون از پاسختون

استاد اگه میشه در مورد طرحتان یه کم توضیح بدید اخه دستگاه تولید موم دستی راندمان مشخصی داره نمونه پیشرفته تر ان میشه همیت تصاویر داخل سایت .من یک نمونه دستی انرا در اصفهان دیدم مالکش میگفت از یه نمایشگاه زنبورداری در اروپا خریده کلی هم پولش رو داده بود که انرو تولید انبوه نماید ولی بعد از خیر تولید انبوه ان گذشته بود.

بله جون تولید یه همچین دستگاهی تو ایران خریدارهای محدود و خاصی داره .. یکی از مشکلات تولید کنندگان تجهیزات و لوازم زنبورداری فروش یه چنین وستگاههایه ....
زنبوردار ترجیح میده از کارگاه موم اج شده رو تازه بتازه بخره تا بیاد 2 تا 3 میلیون بده دستگاه بخره بعد تازه بشینه یک ورق یک ورق موم اج شده در اوج کار در زنبورستان تولید کنه. اگه خیلی نبوردار زرنگی باشه مومهاشو خودش تصفیه کنه به نظر من خودش یه شاهکاره و اگه با این گرونی بیادکارگر بگیره بگذاره پشت دستگاه قیمت مومهای تولیدی خودش از بازار گرانتر تمام خواهد شد.
...........
[/I]
نمایه کاربر
mehriz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mehriz »

Kismar نوشته شده:
padideh نوشته شده:
ممنون از پاسختون

بله جون تولید یه همچین دستگاهی تو ایران خریدارهای محدود و خاصی داره .. یکی از مشکلات تولید کنندگان تجهیزات و لوازم زنبورداری فروش یه چنین وستگاههایه ....
زنبوردار ترجیح میده از کارگاه موم اج شده رو تازه بتازه بخره تا بیاد 2 تا 3 میلیون بده دستگاه بخره بعد تازه بشینه یک ورق یک ورق موم اج شده در اوج کار در زنبورستان تولید کنه. اگه خیلی نبوردار زرنگی باشه مومهاشو خودش تصفیه کنه به نظر من خودش یه شاهکاره و اگه با این گرونی بیادکارگر بگیره بگذاره پشت دستگاه قیمت مومهای تولیدی خودش از بازار گرانتر تمام خواهد شد.

سلام خدمت کلیه دوستان گلم
خب مشکل اصلی در آج موم به وسیله دستگاه دستی چیه؟
خودتون میدونید باید با مکافات زیاد برگه موم آماده کنیم و اینبار برگه موم را از لای دو تا غلطک دستگاه رد کنیم و بعد از این همه مکافات یه دونه برگه موم آج شده تولید کنیم.
مشکل اصلی در تولید برگه موم است تا بتونیم اون رو آج کنیم.
من چند سری پیش در پی مطالعات بر روی کارایی برگه موم آج دار و بدون آج بودم و به کندو های تحقیقاتی ام برگه موم های بدون آج و آج دار میدادم.
خب در این تحقیق من یه مشکلی داشتم و اون تولید برگه موم بدون آج بود
خب روش های موجود واقعا برام وقت گیر بود
یه خورده که فکر کردم گفتم میتونم یه دستگاه آج موم درست کنم که روی غلطک آون آج دار نباشه و بنا بر این از دستگاه برگه بدون آج بیرون میاد
در باره کارکردش با یه تراش کار صحبت کردم و او گفت کار تو عملیه
من آخرش نتونستم تحقیقم رو انجام بدم چون از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی اسمم برا عمره دانش آموزی در اومد و مشرف شدم به عمره و دیگه وقت ساختن دستگاه و انجام تحقیقم رو نداشتم
نزدیک به دو سه ماه پیش کمالشهر کرج بود و در یک کارگاه آج موم حضور داشتم و چیزایی که نیاز داشتم را پرسیدم و دستگاه رواز نزدیک دیدم و در رابطه با خرجهایی که یک کارگاه آج موم داره صحبت کردم.
با اطلاعاتی که دارم به راحتی میتونم یه دستگاه کوچیک که نوار نقاله اون به حدی است که به پهنای یک برگه موم میتونه ورق موم درست کنه
(یعنی اگه شما به دستگاه های موجود در بازار دقت کنید میبینید چهار یا هشت تا ردیف برگه موم هم زمان تولید میشه و هم زمان به این تعداد بسته موم برا فروش آماده میشه ولی دستگاه من در حد یک ردیف است)که دستگاه میتونه به راحتی اونو برش بده و من با گذاشتن یه موتور (که سرعت کارش با کار کرد دستگاه برگه ساز برابر است )بر روی دستگاه آج موم دستی میتونم به صورت اتوماتیک و بدون درد سر و وقت گیری برگه موم آج دار تولید کنم که زیاد هزینه ای نداره و نیاز استانمون را تأمین میکنه و هیچ کارگری نمیخواد. تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان