دوستان بهترین نژادی که در ایران تولید شده و در دسترس هست کدو

سوالات در مورد اصلاح نژاد و تمامی مسائل مربوط به اصلاح نژاد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
p55775577
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: استان فارس - شهرستان پاسارگاد
تشکر کرده: 13 دفعه
تماس:

دوستان بهترین نژادی که در ایران تولید شده و در دسترس هست کدو

پست توسط p55775577 »

دوستان بهترین نژادی که در ایران تولید شده و در دسترس هست کدومه
من خودم 4 ساله که کارنیولان دارم و امسالم با نر قفقازی ترکیبشون کردم کارنیکا نیمه مرغوب بهم داده ینی بیشتر بچ هاش سیاه با حلقه های خاکستری داده ، این کلنی ها ی ترکیبی دروحله اول ینی ماه اول رشد قابل توجهی نداشت اما الان بسیار عالی داره تخم ریزی میکنه ؛
کرده و عسل خوبی هم داشت ؛
دو ماه پیش 3 قاب بود الان 8 و 9 قاب هستن و اگه همین طور پیش برن میرن روی طبق ؛
فقط یه مشکل وجود داره :
همه چیز این دو کلنی کارنیکا خوبه ینی هم تخم ریزی زیاد دارن هم آروم و بدون نیش هستن و عسل خوبی هم جمع کردن ، اما بچ هایی که بیرون میدن یکی از کلنیها 10% و یکی دیگش 40% کارنیولان هست ینی بچ زرد رنگ میده
به نظر شما دوستان امکان داره که با جنتر باکس یه مقدار ملکه تهیه کنم و با نر قفقازی توی یه منطقه ایزوله شده جفتشون بزنم تا یه کارنیکال مرغوب و خوب بهم بده ؟

عاشق خدایی هستم که زنبور رو آفرید و ما رو رفیقشون قرار داد
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

Re: دوستان بهترین نژادی که در ایران تولید شده و در دسترس هست

پست توسط mohammad123 »

p55775577 نوشته شده:دوستان بهترین نژادی که در ایران تولید شده و در دسترس هست کدومه
من خودم 4 ساله که کارنیولان دارم و امسالم با نر قفقازی ترکیبشون کردم کارنیکا نیمه مرغوب بهم داده ینی بیشتر بچ هاش سیاه با حلقه های خاکستری داده ، این کلنی ها ی ترکیبی دروحله اول ینی ماه اول رشد قابل توجهی نداشت اما الان بسیار عالی داره تخم ریزی میکنه ؛
کرده و عسل خوبی هم داشت ؛
دو ماه پیش 3 قاب بود الان 8 و 9 قاب هستن و اگه همین طور پیش برن میرن روی طبق ؛
فقط یه مشکل وجود داره :
همه چیز این دو کلنی کارنیکا خوبه ینی هم تخم ریزی زیاد دارن هم آروم و بدون نیش هستن و عسل خوبی هم جمع کردن ، اما بچ هایی که بیرون میدن یکی از کلنیها 10% و یکی دیگش 40% کارنیولان هست ینی بچ زرد رنگ میده
به نظر شما دوستان امکان داره که با جنتر باکس یه مقدار ملکه تهیه کنم و با نر قفقازی توی یه منطقه ایزوله شده جفتشون بزنم تا یه کارنیکال مرغوب و خوب بهم بده ؟

سلام
در تکثیر ملکه هر چقدر هم نژاد ملکه منتخب جهت گرفتن لارو ملکه عالی باشه از بین 100 عدد ملکه تولید شده شاید 20 عدد بی کیفیت و 30 عدد متوسط و 45 عدد خیلی خوب و 5 عدد دارای رکورد عالی و نمونه میشن که این به ژنتیک و گزینش لارو برای ملکه شدن و عوامل زیادی بستگی داره . به همین دلیل هست که برای تولید ملکه حتما باید بهترینها را که رکورد دار هستند انتخاب کرد . تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان