چگونگی استفاده همزمان داروهای مختلف و اثر آنها بر یکدیگر

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

چگونگی استفاده همزمان داروهای مختلف و اثر آنها بر یکدیگر

پست توسط blackbil »

در استفاده از داروها در یک فصل (مثلاً بهار) داروهای مختلف مثل تتراسیکلین یا TNT یا مولتی ویتامینهای دیگر و داروی دیگری مثل فوماژیلین را به چه صورت به زتنبورها می دهید؟ آیا به صورت همزمان یا با فاصله زمانی؟
در خصوص استفاده همزمان از نوارهای کنه کش و داروهایی مثل فوماژیلین یا تتراسیکلین یا TNT یا.... چطور؟
لطفاً تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار دهید.

Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: چگونگی استفاده همزمان داروهای مختلف و اثر آنها بر یکدیگر

پست توسط jamshid »

سلام
دوست عزیز استفاده از دارو زمان نداره یعنی الزامی نیست که حتما از دارو استفاده شود مگر در صورت نیاز انسان تا مریض نشود دارو مصرف نمیکند پس دارو زمانی لازم است که نیاز باشد شما اگه از داروی آنتی بیوتیک مجبورید استفاده کنید همزمان از تقویتی استفاده نکنید اما در بعضی از مناطق مثل شمال کشور برای پیشگیری از نوزما میشود از آنتی بیوتیک استفاده کرد اگه زنبور شما کنه داشته باشد استفاده از نوار و آنتی بیوتیک مانعی ندارد ولی نوار را در فصل شهد به کلنی ندهید اگه کلنی شما مشکوک به نوزما میباشد از داروی تقویتی استفاده نکنید چون شدت بیماری را افزایش میدهد اما بعد از درمان نوزما تقویتی مانعی ندارد البته در کل من خودم از داروی تقویتی استفاده نمیکنم چون زنبور که مثل گاو گوسفند یا .... نیست که عمر طولانی داشته باشند لزومی نداره در فصل کاری که زنبور عمر کمی دارند از تقویتی استفاده شود.
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط blackbil »

سلام آقا جمشید. منظور من استفاده از داروهایی مثل تتراسایکیلین و فوماژیلین هستش که جهت پیشگیری داده می شود. ممنون از توضیحات شما.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
تتراسیکلین معمولا همراه پودر شکر یا با خمیر داده میشه . فوماژلین همراه با شربت . اما اگه تتراسیکلین رو با پودر شکر بهشون بدیم و فوماژلین رو با شربت اونم همزمان مانعی نداره . میتونید تو شربت خوری شربت بریزین و خمیر رو هم رو قابها بزارین و یه نوار کنه هم وسط جمعیت اویزون کنین . مشکلی پیش نمیاد .
اما همزمان در شربت فوماژلین و تتراسیکلین با هم استفاده نشه بهتره . ویتامین رو به تتراسیکلین من اضافه میکنم . خوب و کمک کننده است . اما به فوماژلین اضافه نکردم .
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط blackbil »

ehsanklop نوشته شده:سلام
تتراسیکلین معمولا همراه پودر شکر یا با خمیر داده میشه . فوماژلین همراه با شربت . اما اگه تتراسیکلین رو با پودر شکر بهشون بدیم و فوماژلین رو با شربت اونم همزمان مانعی نداره . میتونید تو شربت خوری شربت بریزین و خمیر رو هم رو قابها بزارین و یه نوار کنه هم وسط جمعیت اویزون کنین . مشکلی پیش نمیاد .
اما همزمان در شربت فوماژلین و تتراسیکلین با هم استفاده نشه بهتره . ویتامین رو به تتراسیکلین من اضافه میکنم . خوب و کمک کننده است . اما به فوماژلین اضافه نکردم .

ممنون آقا احسان از توضیحات شما. من هم همینطور که گفتین استفاده می کنم البته نه به صورت همزمان. بلکه ابتدا تتراسایکلین یا TNT رو با خمیره به زنبورها میدم و معمولاً یک تا دو هفته تغذیه با خمیر شیرین یا شربت رو ادامه میدم و بعدش داروی دیگه رو یعنی فوماژیلین رو استفاده می کنم. البته تو این زمان نوار کنه کش رو هم تو کندو می گذارم.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
اگه تتراسایکلین با خمیر شیرین به صورت پودر به زنبورها بدیم و به علت سرد شدن هوا 20روزی تو کندو طول بکشه تا مصرف بشه آیا تتراسایکلین خاصیتشو از دست نمیده؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان