یک سوال در مورد پچه دادن

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohamadjavad_15
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: jiroft
تشکر کرده: 57 دفعه
تماس:

یک سوال در مورد پچه دادن

پست توسط mohamadjavad_15 »

با سلام خدمت دوستان
ما اخرش متوجه نشدیم که در فرایند پچه دهی ایا ملکه مادر کندو رو ترک میکنه یا ملکه های تازه متولد شده لطفا کمی توضیح بدین تصویر

[IMG]http://www.canstockphoto.com/black-and-white-bee-with-sunglasses-15499436.html[/IMG]
نمایه کاربر
Ebrahim64
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

Re: یک سوال در مورد پچه دادن

پست توسط Ebrahim64 »

باسلام
چرا عزیز با وجود این سایت پر قدرت چیزی نیست در زنبورداری متوجهش نشیم ، خدا رفتگان آقای جهانی رو بیامرزه که چنین کار خوبی کرده.
در فرآیند بچه دهی قبل از تولد ملکه جوان ، ملکه مادر همراه تقریبآ نیمی از جمعیت از کندو خارج میشه که بهش پیش بچه میگن. پس از آن با تولد ملکه های دیگه پشت سرهم ملکه ها همراه مقداری از جمعیت از کندو خارج میشن که به آنها پس بچه میگن. در آخر یه ملکه جوان در کندو باقی میمونه که پس از چهار روز به سن بلوغ میرسه و جفتگیری میکنه و بعد سه روز تخمگذاری رو شروع میکنه ومادر کندو خواهد بود.
تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

در تكميل صحبتهاي دوستمون كه كامل توضيح دادن بگم كه در بچه كندو فقط يك پيش بچه داريم اما يه كندوميتونه چندين پس بچه كه همشون باكره هستند رو مشاهده كنيم.
نمایه کاربر
amin_893
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دماوند
تشکر کرده: 42 دفعه
تماس:

پست توسط amin_893 »

باسلام -در پیش بچه و پس بچه زنبورهای کارگر همراه ملکه ها زنبورهای کارگرهمان کندو هستند با به محض خارج شدن ملکه از کندو زنیورهای کارگر از کندوهای دیگر به آنها ملحق میشوند به خصوص در پس بچه که ملکه جوان است؟
نمایه کاربر
mohamadjavad_15
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: jiroft
تشکر کرده: 57 دفعه
تماس:

پست توسط mohamadjavad_15 »

ممنون از پاسخگویی شما
حالا یک سوال پیش میاد تصویرکه ملکه ای که تازه متولد میشه شاخون های دیگه رو خراب نمیکنه یا ملکه هایی که متولد میشن رو نمیکشه اگه چنین باشه پس چگونه یک کندو میتونه چند تا پس پچه بده تصویر
[IMG]http://www.canstockphoto.com/black-and-white-bee-with-sunglasses-15499436.html[/IMG]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mohamadjavad_15 نوشته شده:ممنون از پاسخگویی شما
حالا یک سوال پیش میاد تصویرکه ملکه ای که تازه متولد میشه شاخون های دیگه رو خراب نمیکنه یا ملکه هایی که متولد میشن رو نمیکشه اگه چنین باشه پس چگونه یک کندو میتونه چند تا پس پچه بده تصویر

اين بستگي به كندو داره كه ميخواد دوباره بچه بده يا نه.اگه بخواد مانع از كشتن ساير ملكه ها و شاخونها توسط ملكه ميشن.اما اگه هدفشون بچه دادن نباشه خودشون و ملكه شاخونها رو از بين ميبرن و اگه دو ملكه همزمان متولد شده باشن با هم جنگ و در اخر يكي ملكه كندو ميشه.
نمایه کاربر
ghayum
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: آق قلا
تماس:

پست توسط ghayum »

Ebrahim64 نوشته شده:باسلام
چرا عزیز با وجود این سایت پر قدرت چیزی نیست در زنبورداری متوجهش نشیم ، خدا رفتگان آقای جهانی رو بیامرزه که چنین کار خوبی کرده.
در فرآیند بچه دهی قبل از تولد ملکه جوان ، ملکه مادر همراه تقریبآ نیمی از جمعیت از کندو خارج میشه که بهش پیش بچه میگن. پس از آن با تولد ملکه های دیگه پشت سرهم ملکه ها همراه مقداری از جمعیت از کندو خارج میشن که به آنها پس بچه میگن. در آخر یه ملکه جوان در کندو باقی میمونه که پس از چهار روز به سن بلوغ میرسه و جفتگیری میکنه و بعد سه روز تخمگذاری رو شروع میکنه ومادر کندو خواهد بود.

تصویر

سلام دوست عزیز من از یکی از کندو هام بچه گرفتم و کندوی من تا چند روز بدون ملکه بود ولی شاخون داشت و بعد از چند روز ملکه به دنیا اومد و حالا ملکه در کندو است ولی در این مدت که ملکه در کندو نبود فکر میکنم کندو نر ریز شده و حالا نمیدانم چیکار کنم شما راهنمایی کنید لطفا.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

ghayum نوشته شده:

تصویر

سلام دوست عزیز من از یکی از کندو هام بچه گرفتم و کندوی من تا چند روز بدون ملکه بود ولی شاخون داشت و بعد از چند روز ملکه به دنیا اومد و حالا ملکه در کندو است ولی در این مدت که ملکه در کندو نبود فکر میکنم کندو نر ریز شده و حالا نمیدانم چیکار کنم شما راهنمایی کنید لطفا.

سلام
شما هیچ کاری انجام ندین . سعی کنین تا 10 روز اصلا به کندو دست نزنین . بعد از این مدت میتونین برین و جفت رفتن ملکه رو بررسی کنین . بعدش اگه ملکه جفت رفته بود و تخمریزی داشت میتوند هم تغذیه کنین و هم وضعیت کندو رو مرتب کنید
نمایه کاربر
Ebrahim64
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

ehsanklop نوشته شده:
ghayum نوشته شده:

تصویر

سلام
شما هیچ کاری انجام ندین . سعی کنین تا 10 روز اصلا به کندو دست نزنین . بعد از این مدت میتونین برین و جفت رفتن ملکه رو بررسی کنین . بعدش اگه ملکه جفت رفته بود و تخمریزی داشت میتوند هم تغذیه کنین و هم وضعیت کندو رو مرتب کنید

باسلام ، تشکر میکنم از آقا احسان که متقبل شدن آخه چند روزه بخاطر مشغله به سایت دسترسی نداشتم. تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان