زمان مشاهده عسل در كندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
adabestan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

زمان مشاهده عسل در كندو

پست توسط adabestan »

سلام من در اطراف اصفهان زندگي مي كنم مي خواستم بدونم از كي ميتونم وجود عسل را در كندو حس كنم . من 5 كندو دارم ولي تا حالا عسلي نديده ام . ممنونتصویر

نمایه کاربر
makhdoomzadeh
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: یزد
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

Re: زمان مشاهده عسل در كندو

پست توسط makhdoomzadeh »

با سلام
دوست عزیز خیلی عجله نکن جمع اوری شهد وذخیره سازی عسل توسط زنبورها به یکسری عوامل بستگی داره مثل اینکه پوشش گیاهی هر منطقه چی باشه و در هر منطقه گلها چه زمانی به شهد میشینند و عواملی دیگه ای که بستگی به مکانی داره که جمعیتها تون در ان مستقر هستنند.در ضمن در حال حاضر در بیشتر استانها جمعیتها رو به افزایش جمعیت هستندو هنوز خبری از عسل نیست
نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

پست توسط eslami »

از سوراخ پرواز زنبورها بوی شهد میاد و زنبورها در داخل کندو و جلوی کندو شروع به بال زدن می کنن.در ضمن هر وقت دیدی که زنبورها با عجله بیرون میرن و میان داخل بدون که شهد تو منطقه شما به جریان افتاده و روی قابها رو زنبورها حوضک و یا سفیدک می زنن که نشون دهنده شهد خوبی هست که میارن داخل کندو .
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام در موقع بازکردن درب کندو ودیده شدن خانه های مومی سفیدرنگ در بالای تخته قاب می توان پی به وجود عسل در کندو برد.که معمولا از اردیبهشت ماه شروع شده وبا کاهش شکوفه گلها ودرختان میوه تولیدوذخیره عسل به حداکثر می رسد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان