بچه طبیعی و ملکه جدید

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

بچه طبیعی و ملکه جدید

پست توسط 110022 »

باعرض سلام خدمت دوستان: تصویر

من امروز یکی از کندو هام بچه طبیعی دادبعد از گرفتن بچه سراغ کندوی مادری رفتم تعدای شاخون حدودا5 تا زده بود هر چی گشتم ملکه ندیدم 3تا اونو برداشتم و دو تا شو گذاشتم

حالا سوالم اینکه آیاداخل کندو ملکه باکره هستش که بچه زده و ملکه قدیمی بیرون اومده یا هنوز نه به صورت شاخون هستش و آیا گذاشتن 2تا شاخون کار درستی

بوده و اینکه بچه رو داخل کندوی جدید گذاشتم آیا صددرصد ملکه داخل کندو میمونه یا احتمال قبول نکردن کندو می باشد

نمایه کاربر
eslami
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 39 دفعه
تماس:

Re: بچه طبیعی و ملکه جدید

پست توسط eslami »

110022 نوشته شده:باعرض سلام خدمت دوستان: تصویر

من امروز یکی از کندو هام بچه طبیعی دادبعد از گرفتن بچه سراغ کندوی مادری رفتم تعدای شاخون حدودا5 تا زده بود هر چی گشتم ملکه ندیدم 3تا اونو برداشتم و دو تا شو گذاشتم

حالا سوالم اینکه آیاداخل کندو ملکه باکره هستش که بچه زده و ملکه قدیمی بیرون اومده یا هنوز نه به صورت شاخون هستش و آیا گذاشتن 2تا شاخون کار درستی

بوده و اینکه بچه رو داخل کندوی جدید گذاشتم آیا صددرصد ملکه داخل کندو میمونه یا احتمال قبول نکردن کندو می باشد
سلام . احتمال داره ملکه باکره باشه و یا هنوز ملکه از شاخون در نیومده باشه .2 تا شاخون خوب و بزرگ در نزدیکیهای هم خوبه . به بچه زنبور یه قاب لارو و یا تخم روز بده تا زنبورها بمونن داخلش .
نمایه کاربر
mohsenmosavi
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: همدان
تماس:

پست توسط mohsenmosavi »

سلام هنوز ملکه جوان از شاخن درنیامده و چند روز طول میکشه تا در بیاد چون قبل از درامدن ملکه جدید از شاخن ملکه قدیمی کندو را ترک میکنه یک شاخن درشت کافیه فقط احتیاط کن خرابش نکنی تصویر
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام درموقع بیرون آمدن بچه کندو ملکه باکره ای که در روز قبل متولد شده درکندو وجود دارد اگر خوب دقت شود وقابها بررسی گردد علاوه بر حجرهای ملکه ملکه باکره ای که تازه متولد شده در آن خواهید یافت.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان