زمان تولد ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
jafarzadeh20
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

زمان تولد ملکه

پست توسط jafarzadeh20 »

سلام میخواستم بدونم از زمان بسته شدن شاخون تا تولد ملکه چند روز طول می کشد؟و من برای اولین بار میخواهم مکه کندویم را عوض کنم و شاخون های خودش استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید. تصویر

و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
mehdi66
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

Re: زمان تولد ملکه

پست توسط mehdi66 »

با سلام

[TABLE][TR][TD]
مرحله رشد___ جنس زنبور[/TD][TD]
كارگر[/TD][TD]
نر[/TD][TD]
ملكه[/TD][/TR][TR][TD]
تخم[/TD][TD]
3[/TD][TD]
3[/TD][TD]
3[/TD][/TR][TR][TD]
لارو[/TD][TD]
6[/TD][TD]
6[/TD][TD]
6[/TD][/TR][TR][TD]
شفيره[/TD][TD]
12[/TD][TD]
15[/TD][TD]
7[/TD][/TR][TR][TD]
جمع[/TD][TD]
21[/TD][TD]
24[/TD][TD]
16[/TD][/TR][/TABLE]
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
البته برای ملکه از 1 تا 3 روز میتونه زمان تولدش متغیر باشه. اگه کارگرا از تخم یک روزه شروع بساختن شاخون بکنن 16 روز بعد متولد میشه و اگه از تخم دو روزه 15 روز بعد و اگه از تخم سه روزه شاخون بسازن 14 روز بعد ملکه شما متولد میشه
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام البته برای تولد زنبور (ملکه ونروکارگر) مدت زمان استاندارد آن که توسط متخصصین این رشته ثبت گردیده به ترتیب 16و24و21 روزاست که این شرایط در یک محیط آزمایشگاه که تحت درجه حرارت ودمای محیط ثابت صورت گرفته وبا تایید آن توسط موسسه تحقیقات ایران توسط اساتید مجرب پرورش زنبور عسل در کتابهای پرورش زنبور عسل نگاشته شده است و اگر فردی خودش اقدام به تولید زنبور کند ممکن است با چند روزی (یک الی دو روز ) تفاوت به تولید هریک از سه نوع زنبور دست یابد که عامل اصلی این تفاوت دما می باشد اگر در محلی که میخواهیم ملکه تولید کنیم درجه حرارت ودما افزایش پیدا کند روند رشد ومراحل دگردیسی لارو ملکه نیز تسریع شده وزودتر از مدت زمان قید شده در نوشته ها ملکه متولد میگردد در بوشهر به دلیل گرم بودن هوا درتابستان ملکه 13 روزه متولد می شوداز زمانی که تخم گذاشته می شود تا وقتی که سر حجره ملکه توسط ملکه خورده شده وبیرون می آید.
نمایه کاربر
tanha
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 69 دفعه
تماس:

پست توسط tanha »

saman نوشته شده:سلام
البته برای ملکه از 1 تا 3 روز میتونه زمان تولدش متغیر باشه. اگه کارگرا از تخم یک روزه شروع بساختن شاخون بکنن 16 روز بعد متولد میشه و اگه از تخم دو روزه 15 روز بعد و اگه از تخم سه روزه شاخون بسازن 14 روز بعد ملکه شما متولد میشه

سلام
البته باید توجه داشته باشید که کارگرها که از تخم یک یا سه روزه شروع به تولید شاخون نمیکنند بلکه از لارو 1 روزه شروع به تولید شاخون میکنند مگر اینکه لارو یک روزه نباشه که در این صورت از لارو های مسن تر استفاده میکنند و در هر حال در تعداد 16 روز تغییری حاصل نمیشه مگر به علت گرم یا سرد بودن آب و هوا که دوستمون اشاره کردن .
وَ اللَّهُ يَرْزُقُ مَنْ يَشاءُ بِغَيْرِ حِسابٍ
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

با سلام امروز که به کندوم سرزدم تا ببینم که ملکش به دنیا اومده یا نه یک چیز خیلی عجیب دیدم اینکه من یک شاخون گذاشته بودم و بقیه شاخون هارو خراب کرده بودم همون شاخون هنوز باز نشده بود دیگه نا امید شدم قاب بعدیرو که بازدید کردم دیدم کندو ملکه داره و باکرس (فک کنم شاخونشو ندیده بودم) سریع رفتم رو قاب اول تا اون شاخونو خراب کنم بعد از این که خرابش کردم دیدم توش یک کارگره که مرده و ژل رویال جلوش خشک شده بعد از کمی فکر کردن متوجه شدم که شاید کارگر ها تخمی رو که برای ملکه شدن در نظر گرفتن مسن بوده این فرضیه درسته؟
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

ملکه بوده ولی هنوز دوره رشد آن کامل نشده بوده که از بین رفته پنج تا شش روز دیگر از دوره کاملش بوده که از بین رفته
نمایه کاربر
amin_893
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: دماوند
تشکر کرده: 42 دفعه
تماس:

پست توسط amin_893 »

mohammad0571 نوشته شده:با سلام امروز که به کندوم سرزدم تا ببینم که ملکش به دنیا اومده یا نه یک چیز خیلی عجیب دیدم اینکه من یک شاخون گذاشته بودم و بقیه شاخون هارو خراب کرده بودم همون شاخون هنوز باز نشده بود دیگه نا امید شدم قاب بعدیرو که بازدید کردم دیدم کندو ملکه داره و باکرس (فک کنم شاخونشو ندیده بودم) سریع رفتم رو قاب اول تا اون شاخونو خراب کنم بعد از این که خرابش کردم دیدم توش یک کارگره که مرده و ژل رویال جلوش خشک شده بعد از کمی فکر کردن متوجه شدم که شاید کارگر ها تخمی رو که برای ملکه شدن در نظر گرفتن مسن بوده این فرضیه درسته؟

احتمال داره که ملکه اولی به محض به دنیا آمدن رفته و نیشش زده و مرده است.
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

آخه خیلی کوچیک بود درست اندازه ی یه کارگر ولی مرده بود پس حتما این ملکه باکره باید دوسه روزی باشه که از شاخون درآمده؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 2 مهمان