بوی تعفن داخل کندو و خراب شدن لارو و نخم

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

بوی تعفن داخل کندو و خراب شدن لارو و نخم

پست توسط 110022 »

با عرض سلا م خدمت دوستان:

مدت 4 تا 5 روز پیش به یکی از کندو هام که ملکه نداشت یک قاب تخم رو که البته وسط ان تخم رو کش دار و دور آن لارو و تخم داشت گذاشتم که شاخون بزنن وقتی بازدید کردم

دیدم نه تنها شاخون نزده بلکه بوی بدی از داخل کندو میاد که به خاطر فاسد شدن لارو ها بوده حال موندم چکار کنم برش دارم بندازم بیرون با توجه به اینکه از وسط دو طرف قاب تخم ر

و کش دار داره یا داخل کندوی دیگه بذارم تمیزش کنن موندم تکلیف چیه لطفا دوستان راهنمایی کنید چون تو همین سایت خوندم که باعث بیماری میشه.

با تشکر

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: بوی تعفن داخل کندو و خراب شدن لارو و نخم

پست توسط saman »

سلام
شاید جمعیت کندو کم بوده نتونستن تخما رو پوشش بده اما اگه جمعیت به اندازه کافی بوده در اسرع وقت کادر رو در بیار و جایی ببرش که دست هیچ زنبوری بهش نرسه اگه دیدی بازم بوی تعفن کندوت ادامه داره اون کندو رو از زنبورستان فورا دور کن تا بقیه کندوهاتم مبتلا به لوک نشن
نمایه کاربر
1170
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران - شهرري
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

پست توسط 1170 »

110022 نوشته شده:با عرض سلا م خدمت دوستان:

مدت 4 تا 5 روز پیش به یکی از کندو هام که ملکه نداشت یک قاب تخم رو که البته وسط ان تخم رو کش دار و دور آن لارو و تخم داشت گذاشتم که شاخون بزنن وقتی بازدید کردم

دیدم نه تنها شاخون نزده بلکه بوی بدی از داخل کندو میاد که به خاطر فاسد شدن لارو ها بوده حال موندم چکار کنم برش دارم بندازم بیرون با توجه به اینکه از وسط دو طرف قاب تخم ر

و کش دار داره یا داخل کندوی دیگه بذارم تمیزش کنن موندم تکلیف چیه لطفا دوستان راهنمایی کنید چون تو همین سایت خوندم که باعث بیماری میشه.

با تشکر

با سلام : شما با يك چوب كبريت يك لارو را به آرامي بيرون بكشيد اگر چركي بود و كش آمد كه بيماري كوك است و بايد انرا منهدم كنيد ولي اگر كش نيامد و لارو مرده تكه شد و يا ديديد كه كوچك و حالت خشكيده است از بي غذائي به آن حالت رسيده ميتوانيد يك پني سيلن انساني (پنسيليني كه به انسان تزريق ميشود ) را با يك ليوان شربت يك به يك مخلوط كرده و روي آن كادر اسپري كنيد و چهار روز بعد نيز دوباره تكرار كنيد انشاالله بهبود مييابد.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام رسیدن بوی تند ازکندو می تواند نشانه ای از بروز بیماری در کلنی باشد از انتقال قابهای حاوی لارو درچنین کندوهایی به کندوهای دیگر باید اجتناب کرد زیرا ممکن است به زنبورداری سرایت کند وتمام کندوها را آلوده سازد.
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
اولین کاری که بهتره انجام بدین کندو رو به یه مکان دیگه منتقل کنید تا اگه خدای ناکرده بیماری باشه بقیه زنبورهاتونم مبتلا نشن بعدش توصیه های دوستان رو انجام بدین تا برات معلومه شه که بوی تعفن داخل کندو به علت عدم پوشش لاروها بخاطر خوشه رفتن زنبورها بدلیل سرد شدن هوا بوده یا به بیماری مبتلا شدن؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان