غارت

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

غارت

پست توسط 110022 »

با عرض سلام خدمت دوستان:

دیروز متوجه درگیری بین زنبورها جلوی یکی از کندو های ضعیف شدم وقتی به دقت نگاه کردم متوجه شدم در فاصله دومتری کندوی قویتری دارم که زنبور هااز کندوی ضعیف به کندوی

مجاور که قویتر هستند میروند در صورتی که جلوی کندو اثری ار تلفات دیده نمیشه ولی زنبورها مداوم در حال درگیری هستند دوم اینکه موندم چطوری سالم ازکندو ضعیف در میان و

نگهبانان کندو فقط در گیری زیادی دارند امروز هم اینکار ادامه داشته سعی کردم دریچه کندو رو کوچک کنم که فاییده ای نداشت البته عکسی هم در این ضمینه از کندوی ضعیف

گرفتم لطفا راهنمایی کنید
پیوست ها
عکس۰۲۸۵.jpg
عکس۰۲۸۵.jpg (16.06 کیلو بایت) مشاهده 4829 مرتبه
عکس۰۲۸۶.jpg
عکس۰۲۸۶.jpg (14.85 کیلو بایت) مشاهده 4829 مرتبه
عکس۰۲۸۴.jpg
عکس۰۲۸۴.jpg (12.77 کیلو بایت) مشاهده 4829 مرتبه

نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

Re: غارت

پست توسط saman »

سلام
اگه کندوت خیلی ضعیفه جابجاش کن(من خودم همچی موردی داشتم تنها با جابجایی مشکل حل شد) اما اگه چهار قابی جمعیت داره اندازه یه زنبور بیشتر ورودیشو باز نکن شربت هم دم غروب بهش بده و اونقد بریز که تا صب تمومش کنن
نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 110022 »

ممنون آقا سامان العان درگیری بیشتر شده اگر جا به جاش کنم زنبور هایی که رفتن چرا رو چکار کنم بی خیال اونا شم
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

دم غروب جاشو از بقیه کندوهات دور کن الان عوض کنی چون تعدادی زنبور غارتگر تو کندوت هستن باز ردشو میزنن.ببرش زیر سایه تا مشکل گرما هم نداشته باشه. اگه کندوت ضعیف باشه زنبورای غارتگر نابودش میکنن بزا یه مقدار چراگر از دست بدی نه همه کندو. اگه کندوت متوسط یا قوی هم هست فقط ورودی رو تنگ کنی و شبا تغذیه بدی کفایت میکنه
نمایه کاربر
110022
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط 110022 »

ممنون آقا سامان حسابی اعصابمو بهم ریختن بار اول با غارت روبه رو میشم و حسابی گیج میزنم
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام در هنگام غارت کندو می توان گفت که چون تعداد زیادی زنبور غارتگر در کندوی غارت شده وجود دارد باید سوراخ پرواز را کاملا بسته تا از ورود زنبوران غارتگر بیشتر در کندو جلوگیری شودزیرا با بسه نگه داشتن سوراخ پرواز به مدت پنج دقیقه زنبوران غارتگری که عسلدان خود را پراز عسل کرده اند آماده خارج شدن می باشند به سمت سوراخ پرواز وهر منفذی که درکندو باشد برای خروج هجوم می آورند که می توان با باز کردن چند ثانیه ای سوراخ پرواز آنها را به خارج ازکندو راه داد ودوباره سوراخ پرواز را بست تااز ورود زنبوران غارتگر جدید به کندو جلوگیری شوداگر این کار چندین بار تکرارشود تعدادزنبوران غارتگر درداخل کندو کم شده ودر عین حال زنبور غارتگری هم از بیرون نمی تواند وارد کندو شود اگر هم واردشوند به تعداد اندک هستند بعد آن می توان تا غروب صبر کرد تا تمام زنبورهای مزرعه رو در جلوی سوراخ پروازکندو جمع شوند در حالی که نمی تواند وارد آن شوند آن کندو را جابجاکرده ودرمیان شاخ برگ درختان پنهان کنید تا صبح روز بعد در تاریک وروشن بودن هوا توسط زنبوران غارتگر روز قبل پیدا نشود با روشن شدن هوا غارت کاهش پیدا میکند آن موقع می توان سوراخ پرواز کندو را باز کرد تا زنبورها به فعالیت خود ادامه دهند اگر چنین کندویی که مورد غارت قرارگرفته جابجا نشود بطور قطع از بین خواهد رفت زیرا بر ورود زنبوران غارتگر به کندو افزوده گردیده وزنبورهای سایر کلنی ها هم به سمت آن هجوم می آورند .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام غارت اصولا در فصلی آغاز میشود که در صحرا دیگر اذوقه ای برای زنبوران نباشد و بهترین راه مبارزه با این پدیده یکسان و قوی نگه داشتن کندوهاست جهت مقابله میتوانید به گفته دوستان سوراخ پرواز رو هم تنگ تر کنید اگرهم از تغذیه استفاده میکنید بهتره که جهت جلوگیری از غارت شبها اقدام به تغذیه کلنی ها بکنید از باز و بسته کردن زیاد درب کلنیها در این زمان بپرهیزید اگر در حال برداشت عسل هستید سعی کنید به ترتیب عسل برداشت نکنید و به صورت ردیفی و یا چند کلنی یکی برداشت را انجام دهید و در صورت امکان مدت زمان برداشت را کمتر بکنید تا غارت اغاز نشود و درصورت بروز این مشکل جهت حفظ کلنیها از غارت کار را تعطیل کنید موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان