اگه کندوها را به ییلاق نتوانیم ببریم بهترین تصمیم چیه؟

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

اگه کندوها را به ییلاق نتوانیم ببریم بهترین تصمیم چیه؟

پست توسط rata »

با سلام من کندوهام در منطقه چابکسر هستند و امروز که کندوها را بازدید کردم بدلیل تمام شدن شهد جنگل میزان تخم ریزی و تعداد شفیره ها هم کم بود. اگه تنوانم که کندوها را به ییلاق ببرم بهترین تصمیم برای من چیه؟ ضمنا من تازه کارم و هنوز مکان مناسبی در ییلاق پیدا نکردم. ضمنا کندوهای من در شرایط فعلی در حد 7 یا 8 قاب هستند اگه جا پیدا شد و آنها را به ییلاق ببرم آیا می توانم امیدوار به برداشت عسل باشم؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: اگه کندوها را به ییلاق نتوانیم ببریم بهترین تصمیم چیه؟

پست توسط mellifera »

با سلام بيشترين مشكلي كه زنبورداراي ثابت دارن همان پيدا كردن منطقه اي هست كه در صول 6 ماه سال گل داشته باشه تا بتوانند برداشت و جمعيت ايده ال خودشونو حفظ كنن.

در اولويت اول اين گونه زنبورستانها پيدا كردن اين مناطق هستش. و اولويت دوم توازن بين تعداد كندوها و مقدار گل اون منطقه هستش.

الان مشكل شما همين هستش.بايد منطقه اي رو پيدا كنين تا گل تا اخر مهر داشته باشه.
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

rata نوشته شده:با سلام من کندوهام در منطقه چابکسر هستند و امروز که کندوها را بازدید کردم بدلیل تمام شدن شهد جنگل میزان تخم ریزی و تعداد شفیره ها هم کم بود. اگه تنوانم که کندوها را به ییلاق ببرم بهترین تصمیم برای من چیه؟ ضمنا من تازه کارم و هنوز مکان مناسبی در ییلاق پیدا نکردم. ضمنا کندوهای من در شرایط فعلی در حد 7 یا 8 قاب هستند اگه جا پیدا شد و آنها را به ییلاق ببرم آیا می توانم امیدوار به برداشت عسل باشم؟

سلام
اکثر نقاط الان تخم ریزی در حداقله و طبیعی هم هست.اگه کندوهاتو ببری ییلاق و در حد 8 قاب باشن و وضعیت شهد در ییلاق خوب باشه از هر کندو میشه دو کیلو برداشت کرد
نمایه کاربر
heidarolad
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: كرج
تشکر کرده: 14 دفعه
تماس:

پست توسط heidarolad »

سلام من به تمام افرادی که نمی توانند به هر دلیلی کندوهایشان راکوچ دهند در صورت کم بودن کندوها(کمتر از 15)و افرادی که در روستاها به عنوان تفریح وعلاقه به زنبورداری روی آوردند این است که در فواصل زمانی کوتاه از هم تخم یا پیاز گلها را بکارند مثلا گل آفتابگردان را مقداری در 15 فروردین مقداری را در30 فروردین و مقداری را در15 اردیبهشت کاشت شود بقیه گلها را به همین صورت فقط باید دقت شود که زمان گلدهی همه گیاهان یک زمان نباشد یعنی باید بدانیم هر گیاه تا موقع گل دادن چقدر زمان نیاز دارد برای افرادی که در روستاها به این کار مشغولند امکانات این عمل به راحتی فراهم است (البته شما کلزا را فراموش نکن)
پیشنهاد بعدی من این است که همسایه ها را تشویق به کاشت گلهای مختلف بکنید یا حتی خودتان این کار را بکنید تا با یک تیر دو نشان را زده باشید هم محیط زیبا هم برای زنبوران منابع غذایی
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

heidarolad نوشته شده:سلام من به تمام افرادی که نمی توانند به هر دلیلی کندوهایشان راکوچ دهند در صورت کم بودن کندوها(کمتر از 15)و افرادی که در روستاها به عنوان تفریح وعلاقه به زنبورداری روی آوردند این است که در فواصل زمانی کوتاه از هم تخم یا پیاز گلها را بکارند مثلا گل آفتابگردان را مقداری در 15 فروردین مقداری را در30 فروردین و مقداری را در15 اردیبهشت کاشت شود بقیه گلها را به همین صورت فقط باید دقت شود که زمان گلدهی همه گیاهان یک زمان نباشد یعنی باید بدانیم هر گیاه تا موقع گل دادن چقدر زمان نیاز دارد برای افرادی که در روستاها به این کار مشغولند امکانات این عمل به راحتی فراهم است (البته شما کلزا را فراموش نکن)
پیشنهاد بعدی من این است که همسایه ها را تشویق به کاشت گلهای مختلف بکنید یا حتی خودتان این کار را بکنید تا با یک تیر دو نشان را زده باشید هم محیط زیبا هم برای زنبوران منابع غذایی

ممنون از توضیحات شما. من دقیقاً این کار رو انجام میدم.
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با عرض سلام بستگی به منبع گرده وشهد در آن منطقه دارد که هر چقدر زیادترباشد محصول بیشتری تولید می کند.
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

Hassannozarpour نوشته شده:با عرض سلام بستگی به منبع گرده وشهد در آن منطقه دارد که هر چقدر زیادترباشد محصول بیشتری تولید می کند.
سلام
سوال با جواب هم خوانی ندارد /.
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان