زمستان گذرانی با طبقه!

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
Ebrahim64
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

زمستان گذرانی با طبقه!

پست توسط Ebrahim64 »

سلام من عسل برداشت کردم از طبقه هام ولی بدلیل وجود تخم و عسل در قاب طبقه ها یا ... در بعضی از طبقه هام 3 قاب باقی هست آیا میشه باین صورت زمستان گذرانی را انجام داد؟

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

Re: زمستان گذرانی با طبقه!

پست توسط reza288 »

Ebrahim64 نوشته شده:سلام من عسل برداشت کردم از طبقه هام ولی بدلیل وجود تخم و عسل در قاب طبقه ها یا ... در بعضی از طبقه هام 3 قاب باقی هست آیا میشه باین صورت زمستان گذرانی را انجام داد؟

هنوز که خیلی زوده برای تصمیم گیری در مورد زمستان ،هنوز جمعیت وقت داره برای تقویت جمعیت و ذخیره سازی ...
حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
Ebrahim64
محل اقامت: آذربایجانشرقی
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط Ebrahim64 »

باتشکر، نه میخوام بدونم با 3 قاب در طبقه و پوشوندن بقیه جاهای طبقه میشه زمستان رو گذراند یا نه برا زنبورها مضر میشه یا مشکلات دیگه؟
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

Ebrahim64 نوشته شده:باتشکر، نه میخوام بدونم با 3 قاب در طبقه و پوشوندن بقیه جاهای طبقه میشه زمستان رو گذراند یا نه برا زنبورها مضر میشه یا مشکلات دیگه؟

اگر واقعا زنبورهای شما 13 قاب باشد ( منظورم این هست که با نزدیک شدن به فصل سرما و خوشه نشینی زنبور ، در دو طرف این 13 قاب مملو از زنبور باشد ) بله ، از دوستان خودم بودند که کلنی دو طبق داشتند و بدون هیچ مشکلی زمستان را سپری کردند .
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.

نمایه کاربر
kianush
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی -مشهد
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط kianush »

بستگی به حداقل دمای منطقه دارد یعنی آگر سرمای شذیذ و دمای پایین در هنگام زمستان در منطقه زنبورستان حاکمه حتما باید طبق دوم رو برداشت
کیانوش ولی نژاد
reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza288 »

kianush نوشته شده:بستگی به حداقل دمای منطقه دارد یعنی آگر سرمای شذیذ و دمای پایین در هنگام زمستان در منطقه زنبورستان حاکمه حتما باید طبق دوم رو برداشت

دوست عزیز اگر موقع خوشه نشینی واقعا 13 قاب زنبور باشه شما چطوری می تونی طبق رو برداری و 13 قاب زنبور رو توی 10 قاب جا بدی ، فکر کمبود اکسیژن و تهویه هوا و . . . رو نکردی ، حال اگه فضای اضافی طبق رو پر کنی چه مشکلی پیش می آد برای 13 قاب زنبور تو زمستون ، دوست عزیز 13 قاب زنبور اون هم تو فصل خوشه نشینی ، یعنی یک جمعت 17 الی 18 قاب در فصل غیر خوشه نشینی ...
13 قاب رو برا مثال گفتم ....

نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

پست توسط aliakbar »

با سلام
در همچين مواقع نميشه طبق رو 10 قاب پر كرد و كندو رو مثلا 3 قاب گذاشت و فضاي خالي كندو رو با روزنامه و ... پر كرد؟ چون حرارت در بالا قرار ميگيره من فكر كنم جمعيت بيشتر رو بالا قرار بديم بهتر باشه. نميشه؟ با تشكر
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
دوستان مثل اینکه نکته اساسی رو فراموش کردین . زمانی که زنبور به خوشه میره فقط فضای داخل خوشه گرم هست و سطح خوشه حرارتی تقریبا مساوی با فضای بیرون داره . بنابراین شما اگه طبق هم میزارین مهم نیست فقط باید دقت کنین از درز بین طبق و جعبه باد داخل نره .
نمایه کاربر
apis
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

به نظر بنده الان برای تصمیم گیری جهت زمستان گذرانی همچین کندویی کمی زوده
اما اگر همچین جمعیتی در ابتدای زمستون وجود داشته باشه بنده ترجیح میدم طبق رو بردارم و خوشه رو فشرده تر کنم
اینجوری هزینه نگهداری یک طبق رو کمتر می کنم و ریسکش رو هم میارم پایین و گرمایی که این خوشه ایجاد میکنه باعث میشه که ملکه تخم ریزی خودش رو قطع نکنه
به نظرم تنها در صورتی میشه طبق رو در زمستان نگه داشت ( با احتساب هزینه ها و وقت ) که جمعیت بالای 15 قاب باشه تصویر
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان