درمان کنه با دم کرده آویشن

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

reza288
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران - تنکابن
تشکر کرده: 170 دفعه
تماس:

درمان کنه با دم کرده آویشن

پست توسط reza288 »

با سلام
دیروز طی صحبت با یک زنبور دار با 15 سال سابقه کار ایشور گفتند که من حدود 5 سال هست که از هیچ داروی کنه ای استفاده نمی کنم و بجای اون از دم کرده آویشن استفاده می کنم و طول این پنج سال حتی یک بار هم کنه ای در کندو مشاهده نکردم ( ایشون 250 کندو داره )
طرقه مصرف :
دم کرده رو سه بار به فاصله 5 روز روی زنبور ها در کندو اسپری می کرد. و یک مرتبه هم درون شربت به میزان کم مخلوط می کرد .
دوستان کسی سابقه ای در این مورد داره ؟

حضرت زهرا سلام الله علیها:
اِنَّ السَّعیدَ، کُلَّ السَّعیدِ، حَقَّ السَّعیدِ مَن أحَبَّ عَلِیاً فی حَیاتِه وَ بَعدَ مَوتِه؛
همانا سعادتمند(به معنای) کامل و حقیقی کسی است که امام علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.
[LEFT]امالی(صدوق) ص182[/LEFT]

نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

Re: درمان کنه با دم کرده آویشن

پست توسط ahmad5 »

reza288 نوشته شده:با سلام
دیروز طی صحبت با یک زنبور دار با 15 سال سابقه کار ایشور گفتند که من حدود 5 سال هست که از هیچ داروی کنه ای استفاده نمی کنم و بجای اون از دم کرده آویشن استفاده می کنم و طول این پنج سال حتی یک بار هم کنه ای در کندو مشاهده نکردم ( ایشون 250 کندو داره )
طرقه مصرف :
دم کرده رو سه بار به فاصله 5 روز روی زنبور ها در کندو اسپری می کرد. و یک مرتبه هم درون شربت به میزان کم مخلوط می کرد .
دوستان کسی سابقه ای در این مورد داره ؟
سلام، امتحانش ضرری نداره ، فقط نگفت چه مقدار آویشن باید دم کرد؟
دوری و دوستی
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

Re: درمان کنه با دم کرده آویشن

پست توسط ehsanklop »

همه این آویشن و نعنا و ابلیمو و غوره و پرتقال و ... موادی دارن که کنه رو مسموم میکنه و باعث مرگ تعدادی از کنه ها میشه اما نکته اینه که استفاده شون اقتصادی نیست . هزینه زیادی داره وقت زیادی رو تلف میکنه و درصد کنه کشی اونا نسبت به داروهای اماده کمتره .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان