کندوهای کفه باز؟

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

Re: کندوهای کفه باز؟

پست توسط daryush »

ضمن تشکر وقدر دانی از توصیه دوستان محترم
وهمچنین جناب کوهی بزرگوار و جناب احسان خان عزیز حتما تغییرات توصیه شده را در عکسهای بعدی اعمال خواهم کرد تصویرتصویرتصویر

زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

از جعبه هام عکس میگیرم تو سایت میزارم تصویر
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

سلام این عکس از روی یک کاتالوگ گرفته شده وکف یک کندوی کفه باز است و نحوه باز بودن را، با کشوی تغییر مقدار باز بودن کفه نشان می دهد.
پیوست ها
DSCF0784.JPG
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام به همه دوستان

ممنون جناب کوهی از اشتراک گذاشتن عکسهاتصویرتصویر.من هم تقریبا دریچه کفی رو متغیر گذاشتم از صفر که میتونه به کفه بسته تبدیل بشه و به حالت باز که به کفه باز با دبی متغیر. البته کیفیت کار از نظر خودم اصلا راضی کننده نبود ولی چون نمونه اول بود و چندین بار دستکاری شد به این شکل تبدیل شد . متغیر بودن کفه مستقیما از تخته پرواز صورت میگیرد به این شکل که در زمان استقرار کندو دارای تخته پروازه ودر زمان کوچ بدون تخته پرواز یعنی در حالت مینیمم دبی ورود هوا.که با این حالت با توجه به ضخامت تقریبا 4 سانتی دیواره ها کندو به ابعاد 54*45 فضا اشغال میکنه که حدودا 2 سانت کمتر از کندوهای چوبی.

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام، شما از چه توری استفاده کرده ای در عکس به نظر می یاد که از توری که در پنجره سازی استفاده میشه گذاشتیدا(گر درست دیده باشم ) بهتر است که از توری های که دارای سوراخ لوزی شکل هستند وتاروپودشان به هم چسبیده استفاده کنید در مورد کفه ،اگر باز بودن به حالت طولی باشه بهتر است و تصویر تصویر
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام جناب کوهی

توری رو درست حدس زدید من به خاطر 2*2 بودن شبکه ها خریداری کردم ولی به خاطر بویی که داشت منصرف شدم در مورد لوزی بودن که در عکسهای خارجی مشهود بود چشم باید برم پامنار ببینم چی پیدا میکنم در مورد جهت دریچه به نظر شما اگه دایره ای شکل باشه مثلا به قطر 15تا20 سانتیمتر ودر مرکز کفه باشه بهتر نیست؟جناب کوهی اگه مورد دیگه ای هم هست ممنون میشم بفرماییدتصویر
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

منظورت دریچه پروازه یا چیز دیگه
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

نه جناب کوهی دریچه پایین رو میگم که توری داره.
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط koohi »

سلام ،در مورد مقدار باز بودن کف وشکل آن در کشور ما مطالعه نشده لذا نمی توان گفت که چه قطری ویا طول وعرضی مناسب است ودر همین صفحه در مورد انواع باز بودن وشکل آنه صحبت کردیم تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام به دوستان عزیز تصویر

در ادامه ساخت کندوهای کفه باز طبق توصیه و پیشنهادات دوستان بزرگوار در مورد نوع توری و اندازه وجهت دریچه پایین و همچنین طراحی کفه کندو تغییراتی بوجود آوردم که به شکل عکسهای زیر شد:
تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام مجدد

اندازه دریچه پایین رو به اندازه یک کفه دست بزرگ در نظر گرفتم که همین مقدار قابل تنظیمه و میتونه کاملا بسته بشه و تبدیل به کفه ثابت بشود که توسط تخته پرواز متحرک انجام میشود وبرای کشویی شدن این قسمت از اتصال دم چلچله استفاده کردم که قسمت زیرین کفه از تکه های کمتری تشکیل بشود البته این قسمت کاملا دستی و تا حدی ابتکاری شده ولی استحکام خوبی دارد .

تصویر

تصویر

تصویر

برای اتصال کفه به بدنه اصلی کندو از 3 پیچ و مهره استفاده کردم تا در زمان کوچ بدنه اصلی کاملا به کفه اتصال قابل قبول داشته باشد و از نظر زمان باز وبسته کردن به اندازه اتصال با کمربند مخصوص باشد وهمچنین با توجه به دریچه قابل تنظیم زیرین به راحتی به کندوی معمولی تبدیل شود.

تصویر

تصویر

تصویر

تا بعد...
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام مجدد

دوستان تجارب و نظراتشون در مورد محاسن و معایب کندوهای کفه باز اعلام کردند و ما حصل نظرات این بود :

1- اندازه دریچه برای مناطق مختلف نباید ثابت باشد چون چند نوع آب و هوا در ایران وجود دارد که به نظرم این مشکل با دریچه کاملا متغیر میتواند مرتفع گردد

2- اگر در فصول سرد سال به هر دلیلی اقدام به باز کردن درب کندو بکنیم بعلت بوجود آمدن کریدور هوایی کندو بلا فاصله در معرض باد و سرما میگردد که به نظر خودم اگر کفه کشویی باشد میتوان دریچه کفه را مسدود کرد و بلافاصله اقدام به باز کردن درب کندو نمود و بعد از اتمام کار و بستن درب کندو مجددا دریچه کفه را باز نمود.البته باید دریچه زیر کفه موقع بستن آببندی باشد و لازمه که در موقع ساخت دقت گردد.

3-کندوی کفه باز برای کلنی های ضعیف مناسب نیست که فکر کنم به اندازه دریچه کفه برگردد و میتوان باز هم با دریچه متغیر این نقص را برطرف کرد.

4- احساس نا امنی زنبورها و بیشتر ماندن زنبورهادر کندوهای کفه باز و نیاوردن شهد به کندوکه به نوع نژاد برمیگردد که بازهم به نظرم میتوان با مینمم کردن اندازه دریچه یا کامل بستن دریچه این مشکل را رفع کرد.

5-لطفا دوستان نظرات بعدی را اعلام نمایند...
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

daryush نوشته شده:سلام مجدد

دوستان تجارب و نظراتشون در مورد محاسن و معایب کندوهای کفه باز اعلام کردند و ما حصل نظرات این بود :

1- اندازه دریچه برای مناطق مختلف نباید ثابت باشد چون چند نوع آب و هوا در ایران وجود دارد که به نظرم این مشکل با دریچه کاملا متغیر میتواند مرتفع گردد

2- اگر در فصول سرد سال به هر دلیلی اقدام به باز کردن درب کندو بکنیم بعلت بوجود آمدن کریدور هوایی کندو بلا فاصله در معرض باد و سرما میگردد که به نظر خودم اگر کفه کشویی باشد میتوان دریچه کفه را مسدود کرد و بلافاصله اقدام به باز کردن درب کندو نمود و بعد از اتمام کار و بستن درب کندو مجددا دریچه کفه را باز نمود.البته باید دریچه زیر کفه موقع بستن آببندی باشد و لازمه که در موقع ساخت دقت گردد.

3-کندوی کفه باز برای کلنی های ضعیف مناسب نیست که فکر کنم به اندازه دریچه کفه برگردد و میتوان باز هم با دریچه متغیر این نقص را برطرف کرد.

4- احساس نا امنی زنبورها و بیشتر ماندن زنبورهادر کندوهای کفه باز و نیاوردن شهد به کندوکه به نوع نژاد برمیگردد که بازهم به نظرم میتوان با مینمم کردن اندازه دریچه یا کامل بستن دریچه این مشکل را رفع کرد.

5-لطفا دوستان نظرات بعدی را اعلام نمایند...

سلام مجدد
طبق نظرات وتجارب گرانبهای دوستان مخصوصا آقا احسان و آقا جمشید مبنی بر عدم کارایی کندوهای کفه باز و همچنین توصیه آقای کوهی در بهینه کردن دریچه متغیر زیر کفه کندو یک تغییر جزئی بوجود آوردم که استفاده از این نوع کندو جهت استفاده بهتر در شرایط آب وهوایی ایران میسر گردد به این صورت که در شرایط هوای تابستان و کوچ حداکثر استفاده از دریچه پایین در تهویه کندو صورت بگیرد و همچنین در مواقع ضروری کاملا دریچه پایین بسته شود و اینکه تهویه هوا در هر شرایطی از مرکز کفه صورت بگیرد

در زمان کوچ
تصویر

در حالت بستن دریچه حالا به هر دلیلی
تصویر

در حالت تنظیم دلخواه
تصویر

همانطور که توجه کردید کفه متحرک به سه قسمت تقسیم شد که قسمت کوچک آن مربوط به تخته پرواز میباشد و دو قسمت مساوی دیگر جهت تنظیم مقدار دبی ورود هوا وهمجنین در هر حالت هوا گیری از مرکز کفه صورت میگیرد.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

jalal5092 نوشته شده:قیمتش چقدره
یه سر بزن بخش اگهی لوازم زنبورداری نیکو انجا انواع کندوها رو دارن از جمله کندوهای کف طوری قیمبش هم 55تومن برای 3 تکه و 32 تومن برای 2 تکهتصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
برای ثابت نگر داشتن تخته کف کندو در هنگام انتقال چه کردید در تصویر که چیزی معلوم نبود.آیا کشویی یا هنوز کاری برای این منظور انجام ندادید.
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

mahdi1 نوشته شده:با سلام
برای ثابت نگر داشتن تخته کف کندو در هنگام انتقال چه کردید در تصویر که چیزی معلوم نبود.آیا کشویی یا هنوز کاری برای این منظور انجام ندادید.

سلام دوست عزیز

اگر منظورتون قسمت کف کندو با طبق اصلی هستش که در عکس بالا نشان دادم یه عکس از نمای زیر کفه که مشخص تر باشه

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on daryush, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام مجدد

3تا عکس دیگه جهت نشان دادن اتصالات

تصویر

تصویر

تصویر
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
طراحی خوبی هست ولی احتمال میدم بر اثر لگدهای ماشین در جاده بیفتد وبهترین کار استفده از تسمه می باشد و من چیزی که در عکسها دیدم این بود که در زیر سقف فضای زنبور که 9/3میلی متر می باشد که قابل قبول برای زنبور می باشد رعایت نشده واین کار باعث تلفات در زمستان می باشد وعلت آن ارطبات نداشتن زنبورهای یک شان با شان دیگری ولی ارتفاع پایین مفید می باشد و علت آن لازم نبودن پارچه و تجمع گرما در پایین تر
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

باسلام..کندوی کف باز باید یک فاصله حداقل 8سانتی از کف تور تا انتهای قاب داشته باشه که ملکه هرز بافی بکنه برای تله کنه...اون شکلی که بعضی دوستان گفتن که کف کندو رو ببرن وتوری بزنن 50درصد کارو انجام میده.مهم اینکه هوای سالم خیلی راحت از اون فاصله 8سانتی به زنبور برسه در واقع هوای سالم اونجا دپو میشه وقتی زنبور احتیاج داشت اونو به بالا هدایت میکنه..تهویه در این سیستم کاملا در اختیار زنبوره چه سرما باشه چه گرما..تجربه نشون داده که زمستون گذرانی زنبور در سیستم کف باز به راحتی انجام میشه..هیچ ربطی هم به نژاد نداره..برای جابجایی هم بایک کمربند که مخصوص این کار هست به راحتی انجام میشه..برای هر کندو1000تومن هزینه کمربند هست چند سال هم میشه استفاده کرد..اتفاقا بیشترین مصرفش برای زنبوردارای کوچ رو هست..خیلی راحت وبدونه تخلیه دوباره میتونی از بندر تا شمال بیای
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
ارتفاع زیر در کندو تا بالای قابهای پایین باید 9/3میلی متر باشد در این فاصله زنبور هرز بافی نمی کند و هوا.زنبور به راهتی عبور می کند.و در کف کندو هوایی که تجمع می کند گازهای خطرناک وجود دارد وعلت آن سبک بودن هوا ودی اکسید کربن(گرما) نسبت به گازهای خطرناک مثلco2می باشد
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

سلام مجدد

ممنون از حسن توجه یه دفعه سوال بارونم کردید
در مورد فضای بین قسمت زیرین درب کندو با قابها که بوسیله ایجاد یک پله بوجود می آید در نقشه لانگستروت عدد 5/8اینچ امده که تبدیل به میلی متر میشه15.875=16میل
حالا اگر ما ضخامت چوب قاب که 1سانتیمتر هست از ارتفاع 16میل کم کنیم به عدد 6میلیمتر میرسیم یعنی فضای بین بالای قاب با کف درب کندو از داخل میشه 6میلیمتر که اگه این فضا کم باشه پس یا باید ضخامت چوب قاب کمتر از 1سانت بشه یا نقشه های لانگستروت که من از سایتهای مختلف سرچ کردم ایراد داره در ضمن فضای زنبور یا space beeدر 7.5مثبت 2میل هست یعنی میشه7.5تا9.5میلیمتر.در کتاب پرورش زنبور عسل آقایان رحیم عبادی وعلی اصغر احمدی در مورد فضای زنبور این مطلب آمده:در سال 1851میلادی لانگستروت در آمریکا به تجربه کشف کرد که اگر بین قابهای داخل کندو و یا دیواره های کندو وقابهای مجاور آن فاصله ای معادل 9.5 میلیمتر در نظر گرفته شود زنبورها در بین آنها موم تولید نکرده و به هم نمی چسبانند...واز آن زمان تا کنون در همه کندوهای استاندارد این فاصله باید رعایت شود.در این مطلب اشاره ای به فضای بالای کندو یا همان درب کندو نشده
ممنون که نظرهاتون رو اعلام میکنیدتصویر
نمایه کاربر
amirfiruzy
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: اذربایجان شرقی -بستان اباد
تشکر کرده: 40 دفعه
تماس:

پست توسط amirfiruzy »

سلام آقا داريوش
ضمن عرض خسته نباشيد سوالي داشتم واينکه دريچه پرواز رو کفه کندو تعبيه شده يا رو طبق ؟
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

amirfiruzy نوشته شده:سلام آقا داريوش
ضمن عرض خسته نباشيد سوالي داشتم واينکه دريچه پرواز رو کفه کندو تعبيه شده يا رو طبق ؟
سلام دوست عزیز

فعلا دریچه ورود روی طبق تعبیه شده یعنی قسمت زیرین طبق
نمایه کاربر
amirfiruzy
محل اقامت: اذربایجان شرقی -بستان اباد
تشکر کرده: 40 دفعه
تماس:

پست توسط amirfiruzy »

daryush نوشته شده:
سلام دوست عزیز

من فکر میکنم بهتره رو کف کندو تعبیه بشه
حتی غیر از کندو های کف باز میشه فقط کف کندو رو خرید یا درست کرد و برای تشکیل کندو ( کندوی معمولی ) فقط طبق خرید که هم به صرفه تره و هم احتمالا در صورت پوسیدگی کف کندو یا بدنه لازم نیست کندوی نو بخریم و با خرید کف یا طبق مشکل حل میشه ( تو کشور های غربی اصلا چیزی به صورت کندو های ما وجود نداره و اگر هم باشه خیلی کمه .)
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

طراحی خوبی هست ولی احتمال میدم بر اثر لگدهای ماشین در جاده بیفتد وبهترین کار استفده از تسمه می باشد و من چیزی که در عکسها دیدم این بود که در زیر سقف فضای زنبور که 9/3میلی متر می باشد که قابل قبول برای زنبور می باشد رعایت نشده واین کار باعث تلفات در زمستان می باشد وعلت آن ارطبات نداشتن زنبورهای یک شان با شان دیگری ولی ارتفاع پایین مفید می باشد و علت آن لازم نبودن پارچه و تجمع گرما در پایین تر

سلام دوست عزیز
باتشکر از مطالبی که عرض کردید من کفه پایین رو با سه عدد پیچ ومهره m6به هم اتصال دادم و به اندازه 12دنده پیچ داخل مهره فرو رفته خود مهره که سطح خارجی دنده ای داره در زیر طبق اصلی اتصال پیدا کرده ومن برای فیت کردن مهره به چوب ازدنده خارجی مهره و چسب پلی اورتان سخت استفاده کردم و بعید میدونم در اثر ویبره ماشین یا لگد دست انداز زمان کوچ بخواد این اتصالات از هم جدا یا بریده شوند مگر فشار بیش از حد باشد که در آن حالت چوب باید شکافته بشه تا این داستان شکل بگیرد در مورد اون کمربندی که اشاره کردید من اون کمربند رو دیدم و حقیقتش از کیفیتش خوشم نیامد وعلتش اینه که من با این کمر بندها چه در کوه و کوهپیمایی و همینطور در حمل دوچرخه البته از نوع بهترش سروکار داشتم و یک نوع کمربند هست به اسم بند فیکس که اینو ما در بستن دوچرخه روی ماشین استفاده میکنیم که اتصال خوبی داره ولی بند کوتاهی داره به اندازه حلقه زدن روی ضخامت لاستیک دوچرخه به باربند مخصوص که با توجه به تکانهای شدید ماشین در جاده آفرود به هیچ وجه حتی شل نمیشود اگر از اون کمربندها باشه که مطمئنا از همون نوع کمربند البته از نوع سگک فلزیش استفاده میکنم.به نظرم به نظرم و با احترام به نظرتون اون اتصال پیچ ومهره از اتصال کمربندی محکمتره. البته ممکنه حرف شما صحیح باشه و با یک تست دینامیک و استاتیک همه چی حل میشه.با تشکر از توجهتونتصویر
پیوست ها
موارد استفاده بند فیکس که جواب داده
موارد استفاده بند فیکس که جواب داده
IMG_00090.jpg
بند فیکس
بند فیکس
پیچ ومهره استفاده شده در کندو
پیچ ومهره استفاده شده در کندو
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

amirfiruzy نوشته شده:
daryush نوشته شده:
سلام دوست عزیز

من فکر میکنم بهتره رو کف کندو تعبیه بشه
حتی غیر از کندو های کف باز میشه فقط کف کندو رو خرید یا درست کرد و برای تشکیل کندو ( کندوی معمولی ) فقط طبق خرید که هم به صرفه تره و هم احتمالا در صورت پوسیدگی کف کندو یا بدنه لازم نیست کندوی نو بخریم و با خرید کف یا طبق مشکل حل میشه ( تو کشور های غربی اصلا چیزی به صورت کندو های ما وجود نداره و اگر هم باشه خیلی کمه .)

ممنون از توجه شماتصویر

البته قبل از شما جناب رضا(hony) پیشنهاد و اطلاعات کافی در این زمینه دادند و قرار شده نمونه ای برای ایشان بسازم و بعد از تحویل به ایشان اگر مایل بودند عکس محصول را در سایت به اشتراک بگذارند.
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

AKBAR2 نوشته شده:باسلام..کندوی کف باز باید یک فاصله حداقل 8سانتی از کف تور تا انتهای قاب داشته باشه که ملکه هرز بافی بکنه برای تله کنه...اون شکلی که بعضی دوستان گفتن که کف کندو رو ببرن وتوری بزنن 50درصد کارو انجام میده.مهم اینکه هوای سالم خیلی راحت از اون فاصله 8سانتی به زنبور برسه در واقع هوای سالم اونجا دپو میشه وقتی زنبور احتیاج داشت اونو به بالا هدایت میکنه..تهویه در این سیستم کاملا در اختیار زنبوره چه سرما باشه چه گرما..تجربه نشون داده که زمستون گذرانی زنبور در سیستم کف باز به راحتی انجام میشه..هیچ ربطی هم به نژاد نداره..برای جابجایی هم بایک کمربند که مخصوص این کار هست به راحتی انجام میشه..برای هر کندو1000تومن هزینه کمربند هست چند سال هم میشه استفاده کرد..اتفاقا بیشترین مصرفش برای زنبوردارای کوچ رو هست..خیلی راحت وبدونه تخلیه دوباره میتونی از بندر تا شمال بیای

سلام جناب رجبیان
حقیقتش اونجوری که دوستان محترم فرمودند(جناب جمشید و آقا احسان)از عملکرد زنبورهای کندوهای کفه باز راضی نبودند و مقدار عسلشون کم بوده من با توجه به نظرات و تجارب دوستان این کفه رو به اون شکل درآوردم در هر حال تا یک دوره روش کار نشه نمیشه نظر قطعی داد و صد البته طبق فرمایش شما تهویه هوا در سیستم کفه باز خوب صورت میگیره ولی هنوز دوستان جواب قطعی نگرفتند.در ضمن در مورد اون فضای 8سانتی اگر منبع و مرجعی سراغ دارید ممنون میشم که معرفی نمایید.تصویرتصویرتصویر
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
کارتون بسیار زیبا بود.اتصالات فاق و زبانه را با چه ابزاری برش دادید ابزار خاصی می خواد یا نه ازمیز برش هم می توان استفاده کرد از کندوهای تاب ورداشته و قابهای جعبه میوه ای خسته شدم.
اگر بخوام ابزارهای یک کارگاه نجاری تهیه کنم چه ابزاری لازم هست؟هزینه چه مقدار می خواد؟عرضه طبق دارید.
با تشکر
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط daryush »

کارتون بسیار زیبا بود.اتصالات فاق و زبانه را با چه ابزاری برش دادید ابزار خاصی می خواد یا نه ازمیز برش هم می توان استفاده کرد از کندوهای تاب ورداشته و قابهای جعبه میوه ای خسته شدم.
اگر بخوام ابزارهای یک کارگاه نجاری تهیه کنم چه ابزاری لازم هست؟هزینه چه مقدار می خواد؟عرضه طبق دارید.
با تشکر

سلام دوست عزیز

فعلا این اتصالات رو با دستگاه برش ریلی درش آوردم با میز برش هم میشه اینکارو کرد به شرط ساختن ابزار واسطه و تیغه ضخامت 1 سانت فعلا دارم دو روش رو امتحان میکنم اولیش ابتکاریه دومیش همون میز برش با ابزار واسطه هست .در مورد ابزار اگه بخواهید با چوب کار کنید به روش نجاری اره فلکه حدود 3تومن گندگی حدود 2.5 و سه کاره حدود 3 تومن با دینام 3فاز موتوژن البته میشه اره فلکه رو حذف کرد وبا سه کاره و گندگی کارو تموم کرد یا اگر بخواهید محدود برای خودتون کار کنید با دستگاه رنده گندگی رومیزی و یک میز برش جمع و جور میتونید جواب بگیرید که فقط زمان تولید یه کم بالا میره .در مورد عرضه هدفم تولید نبوده ولی اگر روش سزیعتر فاق و زبانه را جواب بگیرم حاضرم برای دوستان pm کنم.
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
درب داخلی هم تهیه کردید در صورت نبود درب داخلی ارتباط بین قابها از بالا به علت نزدیکی درب بیرونی وقابها از یین می رود.جایی هم برای خمیر شیرنی گذاشتید که در زمستان استفاده می شود.
خواه با فرزندی خوب ...

و اینکه بدانی ...
این یعنی تو موفق شده ای!
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان