بارگیری کندوهای زنبورعسل(طبقه) با لیفتراک

تصاویر و فيلم زنبورداری و زنبورعسل/ارسالی از طرف دوستان/زنبورستانها/گلها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

بارگیری کندوهای زنبورعسل(طبقه) با لیفتراک

پست توسط mellifera »

[CENTER] تصویر[/CENTER]

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: بارگیری کندوهای زنبورعسل با لیفتراک(حمل کندوها در کانادا

پست توسط jamshid »

[JUSTIFY]با سلام اگه خواسته باشید نحوه حمل زنبور در آن کشور را تشریح کنم از عکس و فیلمی که بدستم رسید از نحوه حمل کندوها در آن کشور تعجب کردم مکان استقرار کندوها روی پالت هست ور روی هر پالت چهار زنبور در چهار جهت مختلف است برای حمل از لیفتراک استفاده میکنند اما جالب اینکه در حین حمل دریچه پرواز را نمیبندند قبل از حمل کل زنبورها را تغذیه کامل میکنند بعد کلنی ها را با لیفتراک سوار کامیون میکنند در این حال بسیاری از زنبورها خارج از کندو میمانند برای جمع آوری این زنبورها چند کندو خالی میگذارند زنبورهای سرگردان و سیر شده بناچار وارد این کندوها میشوند چون از قبل تغذیه شدند لذا کمتر با هم درگیر میشوند روز بعد کندوها و زنبورهای بجا مانده را گرفته و ملکه جفت خورده میدهندالبته در کشور ما بخاطر گستردگی مناطق مسکونی و فواصل کم امکان پذیر نیست اما کانادا هفده برابر ما وسعت دارد هر چند مناطق زیادی از آن کشور یخ زده و عیر قابل مسکونیست دوست من که در آنجا کار اصلاح نژاد داره وسعت زمینش نود در یکصدوبیست کیلومتره لذا اصلاح نژاد در آن مناطق براحتی امکان پذیره در کشور ما کمتر جایست که در فاصله ده کیلومتری آن زنبور نباشه مگر در مناطق کویری برای ادغام دو کندو حتما دوستان کندوها را تغذیه کامل نمایند تا تلفات زنبورها به حداقل برسه.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

Re: بارگیری کندوهای زنبورعسل با لیفتراک

پست توسط AKBAR2 »

زنبورداری باید اینجوری باشه.اونا توی هر تیم کاری که 8ساعته 3000کندو رو بارگیری وحرکت میدن.کسایی اونجا هستن که بیش از 12000کلنی دارن جابجایی اونا بسادگی نیست..فقط با همین وسایل میشه اصلا کندوهاشون دریچه نداره بعد از بارگیری هم روشون توری میکشن و میبرن
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
عکس ارایه شده پوستر تبلیغاتی هست و دوستانی که در عکس مشاهده میشن در حال بار زدن عسلهای برداشت شده از زنبورستان هستن
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

AKBAR2 نوشته شده:زنبورداری باید اینجوری باشه.اونا توی هر تیم کاری که 8ساعته 3000کندو رو بارگیری وحرکت میدن.کسایی اونجا هستن که بیش از 12000کلنی دارن جابجایی اونا بسادگی نیست..فقط با همین وسایل میشه اصلا کندوهاشون دریچه نداره بعد از بارگیری هم روشون توری میکشن و میبرن

با سلام دوست عزیز خواهشمندم اطلاعات غلط ندید این باعث گمراهی دوستان میشه در کجای دنیا کندوها بدون دریچه پرواز هستند ؟ اصلا چنین چیزی امکان نداره در حمل و نقل زنبورها در همه جای کره زمین دریچه پرواز باید بسته باشه و گرنه فاجعه به بار میاره و باعث تلف شدن زنبور ها میشه شما سیستم زنبورداری ما رو به کشورهای دیگه مقایسه نکنید
ما هنوز خیلی عقب تر از اونهایم و اصلا هم نمیتونیم مثل اونها باشیم دلیلشم مشکلاتیه که در پیش رو داریم چون زیر ساختهای ما درست نیست هنوز زنبوردار ما به خاطر برخی مشکلات نمیتونه یه داروی درست حسابی برا کندوهاش پیدا کنه چه برسه بخواد لیفتراک بخره و زنبورهاشو بارگیری کنه من از تمامی دوستان خواهش دارم لطف کرده و اطلاعات غلط ننویسید تا دوستان بتونند از مطالب استفاده نمایند هدف ما و حضور ما در این سایت فقط به خاطر کمک به این صنعت و پیشرفت دوستان عزیز زنبوردار و علاقمند است و بس
موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

avrinasal نوشته شده:
AKBAR2 نوشته شده:زنبورداری باید اینجوری باشه.اونا توی هر تیم کاری که 8ساعته 3000کندو رو بارگیری وحرکت میدن.کسایی اونجا هستن که بیش از 12000کلنی دارن جابجایی اونا بسادگی نیست..فقط با همین وسایل میشه اصلا کندوهاشون دریچه نداره بعد از بارگیری هم روشون توری میکشن و میبرن

با سلام دوست عزیز خواهشمندم اطلاعات غلط ندید این باعث گمراهی دوستان میشه در کجای دنیا کندوها بدون دریچه پرواز هستند ؟ اصلا چنین چیزی امکان نداره در حمل و نقل زنبورها در همه جای کره زمین دریچه پرواز باید بسته باشه و گرنه فاجعه به بار میاره و باعث تلف شدن زنبور ها میشه شما سیستم زنبورداری ما رو به کشورهای دیگه مقایسه نکنید
ما هنوز خیلی عقب تر از اونهایم و اصلا هم نمیتونیم مثل اونها باشیم دلیلشم مشکلاتیه که در پیش رو داریم چون زیر ساختهای ما درست نیست هنوز زنبوردار ما به خاطر برخی مشکلات نمیتونه یه داروی درست حسابی برا کندوهاش پیدا کنه چه برسه بخواد لیفتراک بخره و زنبورهاشو بارگیری کنه من از تمامی دوستان خواهش دارم لطف کرده و اطلاعات غلط ننویسید تا دوستان بتونند از مطالب استفاده نمایند هدف ما و حضور ما در این سایت فقط به خاطر کمک به این صنعت و پیشرفت دوستان عزیز زنبوردار و علاقمند است و بس
موفق باشید

سلام
در کجا بدون بستن دریچه بار میزنن . در کشور امریکا اینکار رو انجام میدن . البته نژاد زنبورشون این امکان رو بهشون میده . من خودم نژاد امریکایی داشتم . اصلا مشکلی با این قضیه ندارن یادمه یه بار موقع کوچ راننده تو مسیر وایساده بود یه ساعت استراحت کنه و ... بکشه . دیدم که هواکش زنبورا سوراخ هست و جمعیتی به اندازه دو قاب اومده بیرون و کنار بدنه خوشه بسته . صبح زود بود و چند تایی شون هم پرواز میکردن . همون جا فوتشون کردم رفتن داخل بعد سوراخو گل مالیدم . خدا شاهده کلاه هم نداشتم حتی یه دونشون هم سمت من نیومد خیلی راحت رفتن داخل .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

ehsanklop نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:

موفق باشید

سلام
در کجا بدون بستن دریچه بار میزنن . در کشور امریکا اینکار رو انجام میدن . البته نژاد زنبورشون این امکان رو بهشون میده . من خودم نژاد امریکایی داشتم . اصلا مشکلی با این قضیه ندارن یادمه یه بار موقع کوچ راننده تو مسیر وایساده بود یه ساعت استراحت کنه و ... بکشه . دیدم که هواکش زنبورا سوراخ هست و جمعیتی به اندازه دو قاب اومده بیرون و کنار بدنه خوشه بسته . صبح زود بود و چند تایی شون

هم پرواز میکردن . همون جا فوتشون کردم رفتن داخل بعد سوراخو گل مالیدم . خدا شاهده کلاه هم نداشتم حتی یه دونشون هم سمت من نیومد خیلی راحت رفتن داخل .

با سلام دوست عزیزم اقا احسان در بارگیری زنبور هر جایی که باشه فرق نمی کنه چه امریکا چه ایران چه المان هر جایی دریچه رو میبندند و بعد از خالی کردن بار در محل جدید اون رو باز میکنند دلیلی هم نداره که باز بزارند هر اتفاقی میتونه بیوفته در مسیر . شما هم اگه کلنیتون سوراخ بوده خوتون میگید که دم صبح بوده و زنبور خوشه بسته بوده یعنی از سرما زنبور یه جا جمع شده بود
شما فکرشو بکنید که همه دریچه ها باز باشه و زنبور بریزه بیرون شما چه جوری میخواید این مسئله رو کنترل کنید فکر کنید هوا در مسیر کوچ یهویی گرم بشه اون موقع چی ؟ یا افتادید به ظهر اونوقت چی ؟ یا ماشین خراب شه ؟ چی کار میکنید اخه منطقی نیست که دریچه رو باز گذاشت چون نژادم آرومه من خودم چندین بار به این مسئله برخورد داشتم و نزدیکم بوده به قیمت جون خودم وبقیه تموم بشه و کسایی رو میشناسم و دیدم که همین دریچه باز جونشون رو گرفته البته خاطر نشان میشم که تنها دلیل بازکردن دریچه پرواز فقط و فقط تنفس زنبوره که از خفگی اون به دلیل طی مسافت زیاد جلوگیری بکنه که بازم کار اشتباه و خطر ناکی میباشد بهتره به جای این کار دریچه های تنفسی در کلنی تعبیه بشه انشالله که مشکلی برا هیچ کس پیش نیاد موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 4 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

سلام
جهت مشخص شدن مبحث یاد شده این لینک که شاید همه دیدن بتونه به باز و یا بسته بودن کندو حین حمل و نقل کمک کنه http://www.mellifera.ir/2217//%D8%AA%D8 ... %A9%D8%A7/ بد نیست به تصویرهای آخر بیشتر توجه شود/
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

سلام.همکار عزیز چه دلیلی داره که اطلاعات غلط بدم.شما قبل از اینکه این طوری قضاوت کنی اول در موردش تحقیق کن بعد نظر بده..روش کاری اونا به این شکله.برای خطراتش هم فکری کردن.به عکسایی که دوستمون گذاشته نگاه کن.وقتی کسی بیش از12000کلنی داره مگه وقت دریچه بستن ومنتظر غروب شدن رو داره..خداروشکر که توی این سایت همه جور اطلاعاتی هست..یاعلی
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

AKBAR2 نوشته شده:سلام.همکار عزیز چه دلیلی داره که اطلاعات غلط بدم.شما قبل از اینکه این طوری قضاوت کنی اول در موردش تحقیق کن بعد نظر بده..روش کاری اونا به این شکله.برای خطراتش هم فکری کردن.به عکسایی که دوستمون گذاشته نگاه کن.وقتی کسی بیش از12000کلنی داره مگه وقت دریچه بستن ومنتظر غروب شدن رو داره..خداروشکر که توی این سایت همه جور اطلاعاتی هست..یاعلی

با سلام دوست عزیز من به این خاطر گفتم که خدایی ناکرده از دوستان این روش رو که شما میگید رو امتحان میکنند و دچار مشکل میشند و به خاطر این گفتم که اطلاعات غلط ندید من اطلاعاتم زیاده مشکلی ندارم فقط و فقط رعایت حال دوستان رو کردم که بد اموزی نداشته باشه شما خودت جرات داری این روش رو انجام بده و یا هر کی که دوست داره انجام بده ما مخالف نیستیم فقط گفتم درستش این نیست ما به حد کافی در این صنعت مشکلات داریم دیگه نخواستم اینم اضافه شه امریکایها یا هر ملتی این روش رو به خاطر این انتخاب میکنند که کندوهاشون یا فاقد دریچه هوا میباشند و یا مسیر کوچشون خیلی دور هست و به خاطر این که زنبورشون تلف نشه و به خاطر دور بودن مسیر کوچ در مسیر دریچه پرواز رو باز میکنند و این مدلی بارگیری میکنند و اگر مشکلی هم سر راه پیش اومد خودروی بار رو به کناری کشیده و همون جا اطراق میکنند و زنبور ا تا فرا رسیدن شب به کار روزانه میپردازند و بعد از این که تمامی زنبورها از صحرا برگشتندو هوا نسبتا تاریک شد دوباره کشویی رو بسته و طوری بار رو کشیده و به راه خود ادامه میدند این نوع سیستم رو فقط کسایی انجام میدند که مسیرشون خیلی دور هست به این نوع کوچ کوچ بین المللی هم اطلاق میشه ولی به نظر من اگه کندو دارای دریچه مناسب و مخصوص هوا باشه دیگه نیازی نیست به این کار و زنبور خفه نمیشه این نوع کوچ مضراتش خیلی زیاده گذشته از خطرات جانیش زنبوران زیادی در راه که از کلنی خارج میشند تلف شده و یا نمیتونند به کلنیشون برگردند این روش در ایران انجام نمیشه و به خطراتشم نمی ارزه خدایی ناکرده یه تشویق و اطلاعات غلط حوادثی رو به بار میاره که جبران ناپذیره من همه اینها رو در طول 15 سال سابقه کاریم تجربه کردم وحتی با این سیستمی که شما میگید اشنایی دارم ولی اصلا با این کار موافق نیستم و توصیه نمیکنم چون نیازی من در داخل کشور به روش نمیبینم فقط و فقط عده از زنبورداران غربی که دارای کلنی زیاد و تجاری کار میکنند این روش رو انتخاب میکنند که کار غیر منطقی هست وفقط علتش دوری مسیر میباشد و یا احتمال خفه شدن هست که اون موقع کشوهاشون رو باز میکنند که زنبوران تلف نشند بازم اگر کسی سولی داره من در خدمت هستم موفق باشید
آخرین ويرايش توسط 2 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

سلام دوستان ،زمستان گذشته در همایش زنبورداری نوین در اصفهان اقای یگانه با فیلم نحوه انتقال کندوهارا این گونه توضیح داد( با هزاران کندو وروش ابتکاری خودشان)،کشوی دریچه پرواز را در روز می بندند وکندوهارا بار تریلر کرده وطبق قانون کانادا روی آنها چادر کشیده ومنتقل می کنند وزنبورهاییکه برای چرا خارج شده را با گذاشتن کندوی خالی در محل جمع اوری کرده وبه گفته ایشان وهمین طور که در فیلم نشان می داد کندوهای خالی در مدت سه روز به 5طبفه می رسد
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

اونا همه از این روش استفاده میکنن.درضمن همشونم کف بازن.من به کسی پیشنهاد نکردم این کارو بکنه خودمم نمیکنم چون شرایطش مهیا نیست..فقط در مورد اون عکس بحث شد..
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

عکس حمل طبق های عسل را نشان می دهدوبه طرز قرارگرفتن طبق ها که به طور کله وراستا روی لیفتراک هستند ،دقت کنید .ترجمه نوشته زیر عکس "زنبورداران در حال برداشت عسل .توجه داشته باشید همه زنبورها در هوا هستند."
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

koohi نوشته شده:سلام دوستان ،زمستان گذشته در همایش زنبورداری نوین در اصفهان اقای یگانه با فیلم نحوه انتقال کندوهارا این گونه توضیح داد( با هزاران کندو وروش ابتکاری خودشان)،کشوی دریچه پرواز را در روز می بندند وکندوهارا بار تریلر کرده وطبق قانون کانادا روی آنها چادر کشیده ومنتقل می کنند وزنبورهاییکه برای چرا خارج شده را با گذاشتن کندوی خالی در محل جمع اوری کرده وبه گفته ایشان وهمین طور که در فیلم نشان می داد کندوهای خالی در مدت سه روز به 5طبفه می رسد

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت برادر بزرگوار اقای کوهی عزیز و تشکر از بابت توضیح درست و خوبتون بله این روش هم یه نوع روش کوچ است که بیشتر در کانا دا اجرا میشه موفق باشید
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

Re: بارگیری کندوهای زنبورعسل(طبقه) با لیفتراک

پست توسط hony »

با سلام یه لینک هستش البته از یوتیوب پیدا کردم شاید برا دوستان خوشایند باشه /در مورد حمل ونقل زنبور هستش لینک http://www.youtube.com/watch?v=NEbBZjrUTnY
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان محترم بنده هم مستندی در این زمینه مشاهده کرده ام که در آن درکشورهای اروپایی کندوهای چند طبقه را بدون بستن دریچه پرواز حمل و نقل میکنند وبا لیفتراک وارد تریلر میکنند وبرای عسلگیری زنبور وموم حاوی عسل را باهم مخلوط میکنند که منظره بدی را ایجاد میکنند که زنبور وعسل را با دستگاهی ازروی قسمت فوقانی شانها برمی دارند .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام به محضردوستان محترم بنده هم مستندی در این زمینه مشاهده کرده ام که در آن درکشورهای اروپایی کندوهای چند طبقه را بدون بستن دریچه پرواز حمل و نقل میکنند وبا لیفتراک وارد تریلر میکنند وبرای عسلگیری زنبور وموم حاوی عسل را باهم مخلوط میکنند که منظره بدی را ایجاد میکنند که زنبور وعسل را با دستگاهی ازروی قسمت فوقانی شانها برمی دارند .

با سلام مهندس احتمالا اون فیلم برداشت عسل تو افریقا باشه منم انو دیدم بومیهای افریقا و عسل گیریشون رو من فکر نکنم در امریکا و اروپا اینجوری بخواند عسل برداشت کنند این شیوه اونها نیست تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام گفته اقاي نوذر پور درسته من فيلمشو ديدم چون حجم برداشت عسل در اروپا زياده فيلم رو كه مشاهده كردم واقعا تعجب كردم اما با ديدن مقدار عسلي كه برداشت ميكردن ديدم از روي اجبار اين كار رو ميكنن.كارشون به اين شكل بود كه بعد از برداشت طبقه حاوي عسل اون رو در يه دستگاهي قرار ميدادن كه مومهاي بالاي قابها رو مي تراشيد (زنبوراني كه رو قابها مينشستن به همراه مومها از بين ميرفتن)اما در كل زنبور با عسل مخلوط نميشد.بهد از اين كار دستگاه قابها رو از پايين فشار ميداد و قابها از طبق جدا شده و وارد دستگاه پولك بردار ميشد و بهد وارد دستگاه اكستراكتو و ساير كارها.كاملا مكانيزه.
نمایه کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: zandgan
تشکر کرده: 132 دفعه
تماس:

پست توسط faraz »

mellifera نوشته شده:با سلام گفته اقاي نوذر پور درسته من فيلمشو ديدم چون حجم برداشت عسل در اروپا زياده فيلم رو كه مشاهده كردم واقعا تعجب كردم اما با ديدن مقدار عسلي كه برداشت ميكردن ديدم از روي اجبار اين كار رو ميكنن.كارشون به اين شكل بود كه بعد از برداشت طبقه حاوي عسل اون رو در يه دستگاهي قرار ميدادن كه مومهاي بالاي قابها رو مي تراشيد (زنبوراني كه رو قابها مينشستن به همراه مومها از بين ميرفتن)اما در كل زنبور با عسل مخلوط نميشد.بهد از اين كار دستگاه قابها رو از پايين فشار ميداد و قابها از طبق جدا شده و وارد دستگاه پولك بردار ميشد و بهد وارد دستگاه اكستراكتو و ساير كارها.كاملا مكانيزه.

سلام . اقای جهانی. احتمالا" منظور شما از برداشت عسل (بادام ) در سکانسی از فیلم فراتر از عسل میباشد.اگر اشتباه نکنم. درسته؟ با تشکرmore than hony 2012
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 9 مهمان