نوار کنه ای که زنبورها را کشت

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hosein552
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: چ وب
تشکر کرده: 17 دفعه
تماس:

نوار کنه ای که زنبورها را کشت

پست توسط hosein552 »

با سلام
آیا دوستان تا به حال از نوار کنه کش APISTAN-F برای مبارزه با کنه استفاده کرده اند؟؟.(تصویر زیر)

این بسته حتوی 10 عدد نوار زرد رنگ بود که بنده پس از قرار دادن یک نوار در هر کندو متوجه شدم که یک سوم از جمعیت کندو ها بعد از یک ساعت در جلوی دریچه پرواز و کف کندو به صورت نیمه جان در آمدند.وچند دقیقه بعد مردند.من هم نوار ها را از کندو ها خارج کردم.به نظر دوستان دلیل این همه تلفات چه بوده است؟؟؟؟
پیوست ها
1.jpg
1.jpg (11.22 کیلو بایت) مشاهده 11636 مرتبه

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

Re: نوار کنه ای که زنبورها را کشت

پست توسط hony »

hosein552 نوشته شده:با سلام
آیا دوستان تا به حال از نوار کنه کش APISTAN-F برای مبارزه با کنه استفاده کرده اند؟؟.(تصویر زیر)

این بسته حتوی 10 عدد نوار زرد رنگ بود که بنده پس از قرار دادن یک نوار در هر کندو متوجه شدم که یک سوم از جمعیت کندو ها بعد از یک ساعت در جلوی دریچه پرواز و کف کندو به صورت نیمه جان در آمدند.وچند دقیقه بعد مردند.من هم نوار ها را از کندو ها خارج کردم.به نظر دوستان دلیل این همه تلفات چه بوده است؟؟؟؟
سلام
ایا همه کندوها چنین وضعی داشتن؟ اگر همشون چنین وضعی داشته باشند مشکل به کنه کش مربوطه که احتمالا غیر استاندارده/
آخرین ويرايش توسط 1 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

دوست عزیز احتمال زیادی داره ک دارو تقلبی باشه
یا بسیار قویه که بر روی زنبورها تاثیر منفی میزاره و اون هارو از بین میبره تصویر
محمد امین کوشا
m3130
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط m3130 »

احتمال زیاد دارو مهلت مصرفش تمام شده یا اینکه در شرایط بدی از لحاظ دما و نور و رطوبت قرار گرفته و همچنین احتمال زیاد تقلبی بوده
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام دوست عزیز من به جرات میتونم بگم که بیش از 90% داروهای عرضه شده در بازار تقلبی هستند و یا اینکه تاریخ گذشته میباشند که تاریج جدید روشون زده میشه علت مرگ زنبورهای شما هم استفاده از داروی تقلبی بوده امسال با وجود تشدید تحریمها و افزایش قیمت ارز وعدم ورود دارو از خارج افراد سودجو به فکر ساخت و عرضه این گونه داروها افتادند امار تلفات ما در این مبحث متاسفانه خیلی زیاده و من این مشکل رو از چشم تعاونیهای زنبورداری میبینم که عوض تهیه و عرضه داروهای مورد نیاز زنبورداران بی تفاوت سکوت اختیار کردند و سبب رشد قارچ گونه این نوع افراد و داروهای تقلبی شدندکه این باعث شیوع انواع بیماریها و افت ها میشود
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
hosein552
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosein552 »

hony نوشته شده:

سلام
ایا همه کندوها چنین وضعی داشتن؟ اگر همشون چنین وضعی داشته باشند مشکل به کنه کش مربوطه که احتمالا غیر استاندارده/

بله در تمام هر 10 کندویی که این نوار ها را گذاشتم شاهد تلفات بودم دارو تاریخ مصرف داشت وقیمتش هم 38 هزار تومان بود.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ilam »

بایروایول نیست بخری؟
تازه من نوار اپیستان دیدم اینطوری نبوده جلدش.در ضمن خیلی گرون خریدی .بایروایول 20 تومنه.
بایروایول از اپیستان خیلی بهتره تصویر
محمد امین کوشا
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

hosein552 نوشته شده:
hony نوشته شده:

سلام

بله در تمام هر 10 کندویی که این نوار ها را گذاشتم شاهد تلفات بودم دارو تاریخ مصرف داشت وقیمتش هم 38 هزار تومان بود.
پس مشکلت از کنه کش هستش و کاری که کردی درست بوده / به تاریخ مصرفش زیاد توجه نکن چون متاسفانه ملاک اصلی برای غیر تقلبی بودن نیست / از جایی و کسی بخر که مطمئن هستش درضمن موقع استفاده فقط روی یه کندو آزمایش کن بزار یه روز بگزره اگه مشکلی پیش نیومد میتونی به کل کندوهات بدی/
نمایه کاربر
GH51620
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران، شهرستان نکا
تشکر کرده: 216 دفعه
تماس:

پست توسط GH51620 »

سلام، بنده هم همین نوار را گذاشتم و حدودا بعداز 15 ساعت کنه ها ازبین رفتند و بصورت کشته شده در جل.ی کندوها ریخته شدند و در بعضی از کندوها زنبوران نوزاد کشته شدند. به نظر من نوار، نزدیک محل تخمریزی و شفیره ها گذاشته نشود.
نمایه کاربر
hamed
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

من از اتحادیه نوار آپیستان چینی گرفتم که فروشنده بهم گفت چون نوار قویه حدود یه ربع بیرون تو هوای آزاد بزار بعدش بزار تو کندو فکر کنم اگه شما هم همین کار رو می کردید جواب میگرفتید
نمایه کاربر
hosein552
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosein552 »

hamed نوشته شده:من از اتحادیه نوار آپیستان چینی گرفتم که فروشنده بهم گفت چون نوار قویه حدود یه ربع بیرون تو هوای آزاد بزار بعدش بزار تو کندو فکر کنم اگه شما هم همین کار رو می کردید جواب میگرفتید

سلام
آیا نوار هایی که خریدی شبیه به نواری است که تصویرش در بالاست؟؟
نمایه کاربر
ayazdani
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط ayazdani »

عزيزان اين دارو تقلبي و چيني بوده بطوريكه توليد كننده آن حتي نام آپيستان را جعل كرده و از عبارت وانگاس استفاده نكرده
تمامي سم سطح آن ظرف دو روز آزاد ميشود و بهمين دليل زنبورها را ميكشد
از سوي ديگر چون زود تمام ميشود كنه هاي نابالغ در حجره را نمي كشد.
mohsenlfc
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: چهارمحال و بختیاری
تشکر کرده: 24 دفعه
تماس:

پست توسط mohsenlfc »

با این اوصاف بهترین راه برای مبارزه با کنه واروآ چیه؟
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط ilam »

استفاده از دارو هایی که معروف هستند وزنبورداران اغلب اوقات از انها استفاده میکنن
مثل :بایروایول و....
تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام احتمال دارد تاریخ گذشته بوده ولی به احتمال زیاد می تواندمربوط به بیماری یا اینکه پوشش گیاهی اطراف کندو ومناطق مجاور سم پاشی کرده اندباشد.
نمایه کاربر
hosein552
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hosein552 »

[quote="Hassannozarpour"]باسلام احتمال دارد تاریخ گذشته بوده ولی به احتمال زیاد می تواندمربوط به بیماری یا اینکه پوشش گیاهی اطراف کندو ومناطق مجاور سم پاشی کرده اندباشد.[/quo

سلام
تاریخ که داره تا 2017
سمپاشی هم نشده فقط همون 10 کندویی که از این نوار گذاشتم چند دقیقه بعد زنبورهاش کشته شد.

وقتی ماجرا را با داروخانه ای که دارو را ازش گرفته بودم در جریان گذاشتم گفت: حتما در هر کندو یک نوار گذاشتی؟ منم گفتم بله
گفت : باید در هر کندو نصف نوار بگذارید این نوار خیلی قوی است
نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

پست توسط aliakbar »

با سلام
من حدود يك ماه پيش كه چند تا از كندوهام كنه گرفته بودن ابتدا از نوار بايوارول استفاده كردم كه نتيجه نگرفتم , بعد از دو نوع نوار يكي اپيستان امريكايي كه نوارهايي بي رنگ و شفاف بود و يك نوع هم كانادايي (به گفته فروشنده) كه نوارهايي كاغذيي مانند و به رنگ زرد . اپيستان رو در هر كندوي 8 تا 10 قاب دو نوار گذاشتم بدون اينكه تو هواي ازاد قرار بدم و نوار ديگه رو ميبايست 10 دقيقه تو هواي ازاد ميذاشتم بعد براي هر كندو يك عدد قرار ميدادم. از هر دو جواب گرفتم ولي اپيستان به نظر من خيلي بهتر جواب داد.
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

ان

پست توسط AKBAR2 »

اکثر داروهایی که الان توی بازار هست چینی هستن به هیچ عنوان هم ازنظر دوز دارو استاندارد نیستن یکی زیاد داره یکی کم.بهتر بود قبل از اینکه به 10کندو بدی به یک کندو میدادی اگر جواب گرفتی به بقیه میدادی...ازاین به بعد دیگه همینه داروی خوب گیر نمیاد که با خیال راحت استفاده کنی باید خیلی مواظب باشی موقع مصرف دارو
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان