از بین رفتن شان داخل کندو

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
nargmosa
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

از بین رفتن شان داخل کندو

پست توسط nargmosa »

با سلام بیشتر کندوها شانهای که به طرف دیواره کندو است خانه های آن از بین میرود و اون طرف شانی که به دیواره چسپیده سیاه و کم کم خانه آن کوچک میشود (البته این مشکل را بیشتر در تابستان داشتم)حتی با گذاشتن شان نو همین مشکل دوباره براش پیش آمد به نظر شما دلیل نازک شدن یه طرف شان چیه تصویر

نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

Re: از بین رفتن شان داخل کندو

پست توسط ilam »

همانطور میگید در تابستان
احتمال داره بخاطر گرما باشه تصویر
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
gh-k
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط gh-k »

دوست عزیز از گرماست زیاد ناراحت نباشتصویرتصویر
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

nargmosa نوشته شده:با سلام بیشتر کندوها شانهای که به طرف دیواره کندو است خانه های آن از بین میرود و اون طرف شانی که به دیواره چسپیده سیاه و کم کم خانه آن کوچک میشود (البته این مشکل را بیشتر در تابستان داشتم)حتی با گذاشتن شان نو همین مشکل دوباره براش پیش آمد به نظر شما دلیل نازک شدن یه طرف شان چیه تصویر

سلام دوست عریز من احتمال میدم که مشکل از چینش کلنیهات باشه چون اون طرف که شانهاش این مشکل رو دارن بیشتر بهشون آفتاب میزنه و فکر کنم که فاصله بین کندوهات از هم زیاد هستند بهتره که چینش کندوهات رو درست کنی به سمتی که کمتر نور شدید افتاب به اون قسمت بخوره موفق باشی
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
13490
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

avrinasal نوشته شده:
nargmosa نوشته شده:با سلام بیشتر کندوها شانهای که به طرف دیواره کندو است خانه های آن از بین میرود و اون طرف شانی که به دیواره چسپیده سیاه و کم کم خانه آن کوچک میشود (البته این مشکل را بیشتر در تابستان داشتم)حتی با گذاشتن شان نو همین مشکل دوباره براش پیش آمد به نظر شما دلیل نازک شدن یه طرف شان چیه تصویر

سلام دوست عریز من احتمال میدم که مشکل از چینش کلنیهات باشه چون اون طرف که شانهاش این مشکل رو دارن بیشتر بهشون آفتاب میزنه و فکر کنم که فاصله بین کندوهات از هم زیاد هستند بهتره که چینش کندوهات رو درست کنی به سمتی که کمتر نور شدید افتاب به اون قسمت بخوره موفق باشی

سلام دوستان از اونجایی که هر کندو برای خودش حکومت جداگانه ای داره من فکر نمی کنم فاصله کندوها از هم تاثیر ی داشته باشه یعنی دو کندو را به صورت آزمایشی به هم نزدیک کنیم یا از هم دور کنیم وضعیت داخلی شون به هم می خوره پس استقلال هر کندو چی میشه؟من فکر می کنم نازک شدن شان ها هم مربوط به گرما باشه وبا نظر دوستان موافقم ولی سیاه شدنش چی ؟در ضمن چینش کندوها رو درست متوجه نشدم هر طوری بچینیم بالاخره یک طرفش سمت افتاب هست . اگر قراره به افتاب توجه کنیم پس جهت جریان باد را چه کار کنیم خوشحال میشم آورین عسل در مورد چینش کندوها بیشتر راهنمایی کنند
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

13490 نوشته شده:
avrinasal نوشته شده:

سلام دوستان از اونجایی که هر کندو برای خودش حکومت جداگانه ای داره من فکر نمی کنم فاصله کندوها از هم تاثیر ی داشته باشه یعنی دو کندو را به صورت آزمایشی به هم نزدیک کنیم یا از هم دور کنیم وضعیت داخلی شون به هم می خوره پس استقلال هر کندو چی میشه؟من فکر می کنم نازک شدن شان ها هم مربوط به گرما باشه وبا نظر دوستان موافقم ولی سیاه شدنش چی ؟در ضمن چینش کندوها رو درست متوجه نشدم هر طوری بچینیم بالاخره یک طرفش سمت افتاب هست . اگر قراره به افتاب توجه کنیم پس جهت جریان باد را چه کار کنیم خوشحال میشم آورین عسل در مورد چینش کندوها بیشتر راهنمایی کنند

با سلام من منظورم در چیدمان کلنی فاصله ای هست که بین دو کندو میباشد و سمتی هست که افتاب در طول روز به اون قسمت بیشتر میتابد در اکثر زنبورستانها فاصله بین دو کندو کم هست و این فاصله خودش باعث میشه که افتاب و گرما مستقیم به اون قسمت کلنی نیوفته در بعضی از شهر ها و استانها دمای هوا همیشه بالاست در این مواقع باید کاری کرد که کلنی زیر افتاب سوزان زیاد نمونه و روش چیدمان رو اصلاح کرد مثلا جای خنک رو انتخاب کرد و یا از سایه بان استفاده نمود اصولا شانهای اول کندو چون بیشتر در تخمریزی استفاده میشند و در داخل کلنی شاید به مدت چند سال بمونند در اثر تخمریزی زیاد سیاه شده و از بین میرند و باید اونها رو عوض کنید من یادمه راجب طریقه چیدمان اقای جهانی تایپکی رو ایجاد کرده بودند و منم نظر داده بودم و تو سایت هست موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام و تشكر از اقاي اصغر پور ادرس زير راجب نحوه چيدمان شانها بحث شده.

forum-f37/topic-t2260.html
قفل شده قفل شده

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان