ادغام در دی ماه (نیازشدیدبه راهنمایی)

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

ادغام در دی ماه (نیازشدیدبه راهنمایی)

پست توسط degar »

سلام،من تازه زنبورداری رو شروع کردم وچند سوال داشتم که اگه کسانی دراین زمینه تجربه دارن راهنماییم کنن ممنون میشم.
1.چند روز پیش یکی از کلنی ها که 10قاب داره وملکشم دو ساله بود ملکش رو انداخته بود بیرون بااین که ملکه هنوز زنده بودعلتش چی می تونه باشه؟ تصویر[RIGHT]2.دیروزکه هوا آفتابی وگرم بود به دوتا از کلنی ها که پاییز 7 قابه بودن سرزدم ودیدیم که جمعیتشون ازبین رفته ونزدیک 1قاب باقی مونده که تا بهار نمی مونه بااینکه ذخیره خیلی خوبیم داشتن وبیماری هم نداشتن علتش چی می تونه باشه؟
3.ناچار شدم دوتاکندو رو ادغام کنم وملکه ی یکی رودادم به کندوی 10قابه که ملکش رو اخراج کرده بود به نظر شما آیا تو این فصل جواب میده؟ تصویر[/RIGHT]

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: ادغام در دی ماه (نیازشدیدبه راهنمایی)

پست توسط mellifera »

نميشه دقيق گفت شرايط محيطي بيشترين دخالت رو در اين موارد داره.من هم با اين مشكلات مواجه شدم.به نظرم بيشترين دليل از بين رفتن ملكه استرس و شرايط محيطي هست.
كار خوبي انجام دادين با يك تير دو نشان هم ملكه رو به كندو معرفي كردين هم جمعيت ضعيف رو از خطر نجات دادين.ديگه بگيه كارا به زنبور بستگي داره .
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

ممنون از راهنمایی که کردین،کندوی بدون ملکه دیروز ملکه رو آزاد کرده و به احتمال قوی مشکلی پیش نیومده چون چندتا از زنبورای مرده روکه ریختن بیرون ملکه توشون نیست ولی کندویی رو که ادغام کردم فعلا نمیدونم وضعیتش چطوره چون دوباره امروز هوا سرد شده وداره برف میباره نمیتونم بررسیش کنم.
نمایه کاربر
degar
تماس:

پست توسط degar »

امروزکه هواآفتابی بود یه سری به هردوکندوزدم هم ملکه رو قبول کردن وهم ادغام انجام شده. تصویر
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام در مورد بیرون افتادن ملکه در دی ماه میتوان گفت که بندرت پیش می آید که کلنی دراین موقع از سال اقدام به تعویض ملکه کند چنین حالتی تا حالا ندیده ام.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

degar نوشته شده:امروزکه هواآفتابی بود یه سری به هردوکندوزدم هم ملکه رو قبول کردن وهم ادغام انجام شده. تصویر
تصویرتبریک عرض میکنم چشم شما روشن....تصویربه کلنی کیک گرده بدهید و کندو را در محلی افتاب گیر مستقر کنید..
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
babak1357
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط babak1357 »

سلام.. دقیقا نمیدونم کجای سایت درباره ی " نکات ادغام کردن "کندوها میتونم اطلاعاتی بدست بیارم.. اما حالا اینجا این سوال برام شکل گرفت:چطوری دوتا کندو رو ادغام میکنن؟؟؟ یعنی زنبورا همدیگه رو نمیکشن؟؟؟ مگه میشه؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... تصویر
degar نوشته شده:سلام،من تازه زنبورداری رو شروع کردم وچند سوال داشتم که اگه کسانی دراین زمینه تجربه دارن راهنماییم کنن ممنون میشم.
1.چند روز پیش یکی از کلنی ها که 10قاب داره وملکشم دو ساله بود ملکش رو انداخته بود بیرون بااین که ملکه هنوز زنده بودعلتش چی می تونه باشه؟ تصویر[RIGHT]2.دیروزکه هوا آفتابی وگرم بود به دوتا از کلنی ها که پاییز 7 قابه بودن سرزدم ودیدیم که جمعیتشون ازبین رفته ونزدیک 1قاب باقی مونده که تا بهار نمی مونه بااینکه ذخیره خیلی خوبیم داشتن وبیماری هم نداشتن علتش چی می تونه باشه؟
3.ناچار شدم دوتاکندو رو ادغام کنم وملکه ی یکی رودادم به کندوی 10قابه که ملکش رو اخراج کرده بود به نظر شما آیا تو این فصل جواب میده؟ تصویر[/RIGHT]
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

babak1357 نوشته شده:سلام.. دقیقا نمیدونم کجای سایت درباره ی " نکات ادغام کردن "کندوها میتونم اطلاعاتی بدست بیارم.. اما حالا اینجا این سوال برام شکل گرفت:چطوری دوتا کندو رو ادغام میکنن؟؟؟ یعنی زنبورا همدیگه رو نمیکشن؟؟؟ مگه میشه؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید... تصویر
degar نوشته شده:سلام،من تازه زنبورداری رو شروع کردم وچند سوال داشتم که اگه کسانی دراین زمینه تجربه دارن راهنماییم کنن ممنون میشم.

اره اقا بابک میشه .برو این ادرس":
http://www.mellifera.ir/269//%D8%A8%D8% ... %B3%D9%84/
تصویر
محمد امین کوشا
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان