ابعاد داخلی طبق لانگستروت

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

ابعاد داخلی طبق لانگستروت

پست توسط rata »

با سلام من خودم کندو و طبق را می خواهم بسازم. برای کندوی لانگستروت ابعاد داخلی را 372 در 462 می گیرم. برای ساخت طبق اندازه ابعاد را یک سانت بیشتر می کنم که از هر ضلع نیم سانت گشادی برای قرار گرفتن طبق بر روی کندو فاصله داشته باشد. میخواستم بدانم که آیا این کار درست است و دوستان نظری در این باره ندارند؟

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

Re: ابعاد داخلی طبق لانگستروت

پست توسط rata »

دوستانی که در امر ساخت کندو تجربه دارند نظری نمی دهند؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

rata نوشته شده:دوستانی که در امر ساخت کندو تجربه دارند نظری نمی دهند؟

با سلام اقاي كاظمي از كاربران سايت دارن كارگاه كندو سازي راه ميندازن ايشون ميتونن كامل راهنمايتون كنن.
نمایه کاربر
madgholi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: damavand
تشکر کرده: 3 دفعه
تماس:

پست توسط madgholi »

طبق باید از طول و عرض با بدنه کندو برابر باشد.وبرای ثابت کردن طبق روی کندو دور طبق زوار میخورد.
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

rata نوشته شده:با سلام من خودم کندو و طبق را می خواهم بسازم. برای کندوی لانگستروت ابعاد داخلی را 372 در 462 می گیرم. برای ساخت طبق اندازه ابعاد را یک سانت بیشتر می کنم که از هر ضلع نیم سانت گشادی برای قرار گرفتن طبق بر روی کندو فاصله داشته باشد. میخواستم بدانم که آیا این کار درست است و دوستان نظری در این باره ندارند؟

با سلام
منم در حال ساخت طبق وکندو هستم ولی اندازهای کندوهای استاندارد با کندوهای داخل ایران به کلی فرق میکنند.تفاوت
ابعاد داخلی کندو لانگسترود ایرانی طول داخل 46 سانت هست و عرض 38سانت و ارتفاع 23سانت
ابعاد کندو لانگستراد استاندار طول داخل 46/5سانت و عرض37/3و ارتفاع 24/4سنت
من خودم برای این که تصمیم بگیرم استاندارد درست کنم یا به شکل معمول بسیار فکر کردم ودر نهایت به ساخت ابعاد کندوی ایرانی رواوردم
ولی اصلاحاتی روش انجام دادم یکی از این اصلاحات ارتفاع که از 23 به 23/4تعقیر دادم و دیگری عرض کندو که از 38 به 37/3تعقیر دادم
تذکر.فاصله قابهای دو طبق نباید1/4سانت بیشتر باشد
با تشکر
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام وصبح بخیر واحترام به نظرات دوستان محترم توصیه ای که بنده به کسانی که خود اقدام به ساخت کندو میکنند این است که اگر بتوانند کندو وطبق را به طورآماده خریداری کنند هم خیلی به صرفه تراست وهم این که دارای کیفت بالاتری ازنظر تولید عسل ورشد جمعیت دارد زیرا در کارخانه کندوسازی اقداماتی برروی کندوها صورت می گیرد که هیچگاه چنین کارهایی شخص هنگامی که خود اقدام به ساخت کندو می کند نمی تواند آنها را انجام دهد نظیر تعیین ابعاد وبرش دقیق وتعیین اندازه زاویه ها برای قرارگرفتن طبق برروی کندوی اصلی وخیلی از کارهای دیگرکه بر روی ساخت انجام می شود تا آماده استفاده گرددمثل چسب کاری دیواره ها وجلوگیری از خارج شدن حالت گونیایی آن در هنگام حمل کندو که مقدارزیادی وزن دارد به خاطر ذخیره عسل درآن خرید کندوی آماده خیلی شیکتر مقرون به صرفه تر وراحتر از ساخت آن است ودر پرورش زنبور ومحصول نیز کیفیت بهتری دارداین را بنده به جد تجربه کرده ام وهرگاه بخواهم زنبورداری را شروع کنم هرگز خودم اقدام به ساخت کندوی دست ساخت نخواهم کرد آنرا به صورت آماده خریداری میکنم زیرا با اختلاف حتی چندین میلیمتر بین قابها ودیواره کندو می تواند در رفت آمد زنبورها از روی قاب به کف کندو ورسیدن به دریچه پرواز در کاهش یافتن چندین کیلو عسل ورشد جمعیت تاثیر قابل توجهی داشته باشد که به ضرر پرورش دهنده است وزحماتی که در طی مدت زمان پرورش میکشد در نتیجه استفاده از کندوی غیراستانداردبه هدر میرود.
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

پست توسط daryush »

mahdi1 نوشته شده:
rata نوشته شده:با سلام من خودم کندو و طبق را می خواهم بسازم. برای کندوی لانگستروت ابعاد داخلی را 372 در 462 می گیرم. برای ساخت طبق اندازه ابعاد را یک سانت بیشتر می کنم که از هر ضلع نیم سانت گشادی برای قرار گرفتن طبق بر روی کندو فاصله داشته باشد. میخواستم بدانم که آیا این کار درست است و دوستان نظری در این باره ندارند؟

با سلام
منم در حال ساخت طبق وکندو هستم ولی اندازهای کندوهای استاندارد با کندوهای داخل ایران به کلی فرق میکنند.تفاوت
ابعاد داخلی کندو لانگسترود ایرانی طول داخل 46 سانت هست و عرض 38سانت و ارتفاع 23سانت
ابعاد کندو لانگستراد استاندار طول داخل 46/5سانت و عرض37/3و ارتفاع 24/4سنت
من خودم برای این که تصمیم بگیرم استاندارد درست کنم یا به شکل معمول بسیار فکر کردم ودر نهایت به ساخت ابعاد کندوی ایرانی رواوردم
ولی اصلاحاتی روش انجام دادم یکی از این اصلاحات ارتفاع که از 23 به 23/4تعقیر دادم و دیگری عرض کندو که از 38 به 37/3تعقیر دادم
تذکر.فاصله قابهای دو طبق نباید1/4سانت بیشتر باشد
با تشکر

سلام
دقیقا حق باشماست یا باید طبق رو استاندارد 24.4 ساخت و سپس روی سیستم کف مانور داد تا به فضای مناسب برای عبور زنبور رسید مثل اروپایی ها یا اینکه اگر بخواهیم کفه ثابت و متصل به طبق اصلی بدهیم باید به ارتفاع 24.4 سانت طبق اضافه کنیم تا به فضای عبور مناسب برسیم.البته با توجه به ارتفاع قاب که یه منطقه 22 سانت میسازه و یه منطقه 23 سانت که با توجه به این اعداد قاب ارتفاع طبق یا باید کم بشه یا زیاد که اگر همه کندوسازها مخصوصا کندوسازهای نجف آباد به عدد متوسط 22.5 سانت برسند یه کم اشفتگی اعداد در کندو به حداقل میرسه.
زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 4 مهمان