جایگذین شکر

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

جایگذین شکر

پست توسط reza63 »

با
سلام
دوستان اگه بخواهیم شکر با این مضرات و عوارضش رو از مدار حذف کنیم یه
جایگذین باید بجاش انتخاب کنیم
چه چیز بجاش مناسبه
که عوارض هم نداشته باشه

ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

Re: جایگذین شکر

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام شکر را باید با مواد مغذی دیگر مثل گرده وشیره خرما که دارای انواع ویتامین ها وآهن زیاد است وشهدطبیعی است به زنبورها تغذیه کرد زیرا تغذیه با شکر خالی ومکررباعث ضعیف شدن زنبورها شده وباعث کوچکترشدن جثه بدنی آنها میگردد وتا حدودی از فعالیت آنها برای جمع آوری شهد می کاهدمزیتی که شربت شکر دارد این است که باعث افزایش فعالیت موم بافی وفعال شدن غده ترشح کننده موم در زنبور میگردد وآب موردنیاز برای پرورش لاروها برای طی کردن مراحل دگردیسی در اختیار زنبوران قرا می دهد که درافزایش سریع جمعیت کندو موثر است مخصوصا در مواقع سرماوگرمای شدید هوا که ورودوخروج زنبورها برای حمل آب به کندو دشوار میشود.
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام شکر را باید با مواد مغذی دیگر مثل گرده وشیره خرما که دارای انواع ویتامین ها وآهن زیاد است وشهدطبیعی است به زنبورها تغذیه کرد زیرا تغذیه با شکر خالی ومکررباعث ضعیف شدن زنبورها شده وباعث کوچکترشدن جثه بدنی آنها میگردد وتا حدودی از فعالیت آنها برای جمع آوری شهد می کاهدمزیتی که شربت شکر دارد این است که باعث افزایش فعالیت موم بافی وفعال شدن غده ترشح کننده موم در زنبور میگردد وآب موردنیاز برای پرورش لاروها برای طی کردن مراحل دگردیسی در اختیار زنبوران قرا می دهد که درافزایش سریع جمعیت کندو موثر است مخصوصا در مواقع سرماوگرمای شدید هوا که ورودوخروج زنبورها برای حمل آب به کندو دشوار میشود.

من تا اونجای که شنیدم و خوندم استفاده از شیره انگور ، خرما ، شکر قهوه ای و امثالهم مشکلات بیماری و از این قبیل ایجاد می کنه. در ضمن قرار که نیست زنبورها صرفا با شکر تغذیه بشن. در یک مرحله ای که نیاز به افزایش جمعیت است بهتره که مصرف بشه. من خودم فکر می کنم برای اینکه کندو عسل خوب و طبیعی تولید کنه باید به گونه ای برنامه ریزی بشه که فقط اواخر اسفند تا پایان فروردین از شکر استفاده بشه. البته تو منطقه شمال بقیه جاها رو نمی دونم. به این شکل شکر خیلی کمی در عسل تولید باقی می مونه.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

شیره خرما کیاو چنده
خود خرما من شنیدم‌
ولی
ندیدم
البته له شدش
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: zandgan
تشکر کرده: 132 دفعه
تماس:

پست توسط faraz »

با سلام. استفاده از گلوکزتجارتی به صورت نصف شکر نصف گلوکز به عنوان تغذیه تحریکی .
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان