تعویض ملکه ــ مشکل عدم پذیرش کارگران

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

تعویض ملکه ــ مشکل عدم پذیرش کارگران

پست توسط mohammad123 »

با سلام خدمت اساتید محترم من یک کلنی زنبور 4قاب دارم که به مدت 24 ساعت یتیم شدن و بعد از ان از طریق قفس یک ملکه جوان بارورشده به کندو معرفی کردم هنگام بیرون امدن ملکه از قفس 36 ساعت از یتیم شدن گذشته بود که حضور داشتم و کارگران دسته جمعی 10 تایی به سمت ملکه رفتن که بهش اسیب بزنن مجبور شدم ملکه را به قفس برگردونم و مجددا روی قاب کندو قرارش دادم که حالا من از خدمت دوستان سوال دارم که در این موقع باید چقدر دیگه صبر کنم ودوباره ملکه را ازاد کنم درضمن هیچ شاخونی هم ساخته نشده و هر بار چک کردم ایا ملکه باید زمان بیشتری در قفس بمونه تا همبو بشه؟؟؟ مثلا هر چند ساعت یکبار میتونم ازادش کنم ؟ با تشکر سریع جواب بدین ممنون میشم تصویر

نمایه کاربر
degar
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان،هیدج
تشکر کرده: 188 دفعه
تماس:

Re: تعویض ملکه ــ مشکل عدم پذیرش کارگران

پست توسط degar »

لازم نیست خودت آزادش کنی درقفس رو باخمیرشیرین ببندزنبورا خودشون باخوردن خمیر آزادش میکنن.
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

mohammad123 نوشته شده:با سلام خدمت اساتید محترم من یک کلنی زنبور 4قاب دارم که به مدت 24 ساعت یتیم شدن و بعد از ان از طریق قفس یک ملکه جوان بارورشده به کندو معرفی کردم هنگام بیرون امدن ملکه از قفس 36 ساعت از یتیم شدن گذشته بود که حضور داشتم و کارگران دسته جمعی 10 تایی به سمت ملکه رفتن که بهش اسیب بزنن مجبور شدم ملکه را به قفس برگردونم و مجددا روی قاب کندو قرارش دادم که حالا من از خدمت دوستان سوال دارم که در این موقع باید چقدر دیگه صبر کنم ودوباره ملکه را ازاد کنم درضمن هیچ شاخونی هم ساخته نشده و هر بار چک کردم ایا ملکه باید زمان بیشتری در قفس بمونه تا همبو بشه؟؟؟ مثلا هر چند ساعت یکبار میتونم ازادش کنم ؟ با تشکر سریع جواب بدین ممنون میشم تصویر

حداقل سه روز لازمه تا به بوی ملکه عادت کنن و تو این مدت اگه خودشون آزادش کردن قبولش کردن بعد سه روز اگه آزادش نکردن با احتیاط ولش کن رو یه قاب اگه عکس العمل زنبورا خشن بود با چند تا زنبور کارگر دوباره بزارش قفس چون بعضی موقه ها تا 5 روز اونوقت قبولش می کنن.
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad123 »

از بابت جوابتون متشکرم تصویر تصویر
نمایه کاربر
mohammadian
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خدابنده
تماس:

پست توسط mohammadian »

سلام
من از یک کندوی قوی دوتا بچه مصنوعی گرفتم که یکیش چندتا شاخون زده بود بعد 10روز دوتا شاخون به اون یکی بچه دادم دو روز بعد دیدم دوتا شاخون خراب شدن و ملکه ای در کار نیست. کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

mohammadian نوشته شده:سلام
من از یک کندوی قوی دوتا بچه مصنوعی گرفتم که یکیش چندتا شاخون زده بود بعد 10روز دوتا شاخون به اون یکی بچه دادم دو روز بعد دیدم دوتا شاخون خراب شدن و ملکه ای در کار نیست. کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟

در حين انتقال احتمالا اسيبي به شاخون نرسيده و به همون شكلي كه در قاب بوده داخل كندو قرار دادين.
نمایه کاربر
mohammadian
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammadian »

بله به همون حالت گذاشتم تو کنذوی جدید.نمیدونم چه اتفاقی افتاده
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

بایید توی فنر میزاشتی که نجونش.بهرحال جسم خارجی ای هست که سیستم کلی کلنی رو داره بهم میزنه و اونها حذفش میکنن

ملکه اگه چند ساعت به تولدش باشه شاخونو همین طوری میزارن. اگه بیشتر از چند ساعت باشه باید با نفر یا چسب لنت پیچیدن دور شاخون به کندو بدیم وگرنه احتمال از بین رفتن شاخون خیلی زیاده.

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad123 »

سلام مشکل من -تعویض ملکه بارور حل شد اما 4 روز طول کشید تا همبو بشن وقتی کندو از 2قاب جمعیت بیشتر باشه پذیرفتن ملکه توسط کارگران دشوارتره البته کندوی من 2 قاب جمعیت داشت ولی زیاد قوی وخشن بودن ومن وقتی ملکه را خودم ازاد کردم که چند دقیقه قبلش اخرین شاخون در حال ساخت را خراب کردم .
تصویر
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad123 »

saman نوشته شده:
mohammad123 نوشته شده:با سلام خدمت اساتید محترم من یک کلنی زنبور 4قاب دارم که به مدت 24 ساعت یتیم شدن و بعد از ان از طریق قفس یک ملکه جوان بارورشده به کندو معرفی کردم هنگام بیرون امدن ملکه از قفس 36 ساعت از یتیم شدن گذشته بود که حضور داشتم و کارگران دسته جمعی 10 تایی به سمت ملکه رفتن که بهش اسیب بزنن مجبور شدم ملکه را به قفس برگردونم و مجددا روی قاب کندو قرارش دادم که حالا من از خدمت دوستان سوال دارم که در این موقع باید چقدر دیگه صبر کنم ودوباره ملکه را ازاد کنم درضمن هیچ شاخونی هم ساخته نشده و هر بار چک کردم ایا ملکه باید زمان بیشتری در قفس بمونه تا همبو بشه؟؟؟ مثلا هر چند ساعت یکبار میتونم ازادش کنم ؟ با تشکر سریع جواب بدین ممنون میشم تصویر

حداقل سه روز لازمه تا به بوی ملکه عادت کنن و تو این مدت اگه خودشون آزادش کردن قبولش کردن بعد سه روز اگه آزادش نکردن با احتیاط ولش کن رو یه قاب اگه عکس العمل زنبورا خشن بود با چند تا زنبور کارگر دوباره بزارش قفس چون بعضی موقه ها تا 5 روز اونوقت قبولش می کنن.

سلام ممنونم از راهنمایی شما بله بالاخره 4 روز طول کشید ولی کارگرا تمایلی به ازاد کردن ملکه بارور نداشتن ومن شخصا ازادش کردم و کارگرا بیشتر تا اخرین لحظه به فکر شاخون ساختن بودند تصویر
نمایه کاربر
mohammadian
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammadian »

yasmangola_love نوشته شده:بایید توی فنر میزاشتی که نجونش.بهرحال جسم خارجی ای هست که سیستم کلی کلنی رو داره بهم میزنه و اونها حذفش میکنن

ملکه اگه چند ساعت به تولدش باشه شاخونو همین طوری میزارن. اگه بیشتر از چند ساعت باشه باید با نفر یا چسب لنت پیچیدن دور شاخون به کندو بدیم وگرنه احتمال از بین رفتن شاخون خیلی زیاده.

بله فک کنم به خاطر اون بوذ و باید میذاشتم تو فنر.ممنون از راهنماییت
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

سلام
قفس ملکه رو به عسل اغشته میکردین کارگرها در حین خوردن عسل به ارامی بوی ملکه رو دریافت میکنن 3 روز هم باید تو قفس باشه .
نمایه کاربر
golebita
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: qazvin
تماس:

پست توسط golebita »

سلام.منم همین مشکلو دارم.همه ی پستارو خوندم اما مشکل من اینه که دو باری که بهشون ملکه معرفی کردم اصلا بهش غذا ندادن.یکیش بعد از 24 ساعت و یکی دیگه اش بعد از 48 ساعت تو قفس خشک شده بودن. ی بارم خودشون شاخون زدن ولی بعد از به دنیا اومدن ملکه کشتنش.نمیدونم باید چیکار کنم؟
البته این کندوم خیلی وحشیه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

با سلام

من هم از یکی کندوی بسیار وحشی و نیش زن که دارای یک طبقه و 19 قاب بود یه بچه 9 قابه گرفتم و بعد از اینکه شاخونهاش بزرگ شدن آنها را دیروز تراشیدم و قرار هست که ملکه جفت خورده را با قفس بهش بدم . با فروشنده ملکه که صحبت کردم اظهار داشت که چرا اینقدر بچه را قوی گرفتی، خوب حالا به نظر شما اگه ملکه جفت خورده را با قفس بهش معرفی کنم و روی قفس را عسل مالی کنم تا زنبورهای کارگر برای خوردن عسل یه قفس نزدیک بشن و هم بوئی زودتر اتفاق بیافته و بعد از آزاد کردن مکله هم روی زنبورها شربت اسپری کنم آیا امکان پذیرش ملکه با درصد بالایی وجود داره؟ نمی خواهم هزینه ای که می کنم از بین بره و ملکه را بکشند.
ضمنا کندوی بسیار خشن و نیش زن هست.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان عزیز ومحترم واحترام به نظرات هرچقدر که کلنی به مقدار زیادتری تغذیه شده باشد ملکه جدید بهتر پذیرفته می شود ولی قبل از رها کردن ملکه از قفس اگر از دود زدن به کندو استفاده شود از هجوم زنبورها وآسیب رساندن به آن تا حدود زیادی کاسته می شوداز پاشیدن شربت شکر ومخلوط با گلاب هم میتوان استفاده کرد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان