مشکل زياد بچه دادن کندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rezaramazan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تماس:

مشکل زياد بچه دادن کندو

پست توسط rezaramazan »

با سلام خدمت دوستان عزيز
من از دست بچه دادن کندو خسته شده ام لذا ملکه را در طبقه دوم کندو جا دادم و بين طبقه اول و دوم پنجره ملکه گذاشتم به نظر شما اين روش فايده اي هم دارد
هدف من اين است که اگر بچه داد بچه ملکه و ملکه نتوانند از کندو خارج شوند به نظر شما ملکه باکره ميتواند از سوراخهاي پنجره خارج شود
لطفا اگر کسي تجربه اي در اين زمينه دارد مرا راهنمايي کند

yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

Re: مشکل زياد بچه دادن کندو

پست توسط yasmangola_love »

شما که نمیخوای بچه بدن زنبورات چرا به جای این کارها شاخونا رو خراب نمیکنی؟

وقتی شاخونی نباشه بچه ای هم در کار نخواهد بود.اگه هفته ای هم یه بار چک کنی کافیه.

ضمنا ملکه باکره خیلی راحت از شبکه ملکه عبور میکنه.

با گذاشتن چند تا برگه بین تخم سربسته قهوه ای بیکار بودن رو از زنبورهای جوانت بگیر تا شاخون نزنن

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
turkmansahra
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان گلستان - بندرتركمن
تشکر کرده: 201 دفعه
تماس:

پست توسط turkmansahra »

امکان گیر کردن ملکه در پنجره ملکه و تلف شدنش هم هست که یک بار برای یکی از کندوهام اتفاق افتاد
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باسلام به محضردوستان محترم واحترام به نظرات برای جلوگیری ازبچه دادن کندو باید جای موردنیاز برای فعالیت زنبوران کارگر تازه متولد شده فراهم شود وارد کردن پایه شان نبافته درکندو باعث افزایش فعالیت زنبورها گردیده واز بچه دادن کندو تاحدودی می کاهد البته بچه دادن کندو بستگی به نژاد زنبورها نیز دارد که در بعضی بچه دهی زیاد ودر برخی دیگر بچه دهی کمتر است راه دیگر جلوگیری از بچه دهی کندو این است که در بهار هرسال قبل از تصمیم گیری جمعیت کندو به بچه دادن وساخت حجره های پرورش ملکه نسبت به حذف ملکه جفگیری کرده وتخمگذار کندو اقدام کنیم ویا اینکه ملکه جفتگیری کرده وآماده تخمگذاری از مراکز فروش وسایل زنبورداری تهیه کرده ودر قفس به کندو معرفی کنیم زیرا ملکه های کمتر ازیک سال سن هرگز تولید بچه کندوی طبیعی نمیکنند دراین حالت کندویی با بیشترین جمعیت ومحصولدهی عاید زنبوردار میشود.
نمایه کاربر
ATF
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تماس:

پست توسط ATF »

سلام
مشکلی نیست ملکه کم تجربه در حال تخم گذاری است به مرور خوب میشه من خودم بارها در کندوهام مشاهده کردم دوتا که چیزی نیست تا 5تا دیدم البته زمانی که فضا کم باشه هم اتفاق می افته
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان