دستکاری در چرخه ی طبیعی

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hourmand
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تماس:

دستکاری در چرخه ی طبیعی

پست توسط hourmand »

سلام. من دانشجوی پرورش اسب می باشم. با توجه به دستکاری بسیار بشر در انواع دامها، سوال من این است: آیا پرورش زنبور عسل< نوعی دامداری صرفا سودجویانه توسط بشر است؟ آیا ما با این نوع دامداری، شکاف و یا تفاوت شایانی در چرخه ی زندگی طبیعی این حشره ایجاد می کنیم؟ و یا این نوع دامداری نوعی همزیستس مسالمت آمیز بین زنبور و انسان است؟ آیا ما باعث آزار این حشره می شویم؟ / پاسخ شما برای من و تصمیم من برای تغییر رشته بسسسسیار مخم است. با سپاس

avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

Re: دستکاری در چرخه ی طبیعی

پست توسط avrinasal »

hourmand نوشته شده:سلام. من دانشجوی پرورش اسب می باشم. با توجه به دستکاری بسیار بشر در انواع دامها، سوال من این است: آیا پرورش زنبور عسل< نوعی دامداری صرفا سودجویانه توسط بشر است؟ آیا ما با این نوع دامداری، شکاف و یا تفاوت شایانی در چرخه ی زندگی طبیعی این حشره ایجاد می کنیم؟ و یا این نوع دامداری نوعی همزیستس مسالمت آمیز بین زنبور و انسان است؟ آیا ما باعث آزار این حشره می شویم؟ / پاسخ شما برای من و تصمیم من برای تغییر رشته بسسسسیار مخم است. با سپاس

با سلام وتشکر از شما دوست عزیز سوال خوبی مطرح کردید بشر به گفته شما علاقه زیادی به دستکاری دارد وشاید گفت این طبیعت بشره چون یه حس کنجکاوی در درونش نهفته است چون دانشجوی علوم دامی هستید فکر کنم بدونید تنها حیوان و موجودی که بشر نتونسته نسبت به دیگر موجودات و حیوانات زیاد دستکاری کنه همین زنبوره شاید بگم نسبت به موجودات دیگه حیوان خوش شانسیه بگذریم اگر اطلاع داشته باشید زنبور و زیست انسان با هم گره خورده چناچه زنبوری نباشه بعد چندین سال انسانی هم نخواهد بود چون مهمترین وظیفه یعنی گرده افشانی رو بدوش گرفته ولی از نظر ازار و اذیت عارضم نه زنبور بلکه هر موجود زنده ای رو اگر زبان رفتاریش رو ندانیم دچار مشکل میشویم و باعث اذیت وازار اون موجود خواهیم شد زنبور نیز از این قاعده مستثنا نیست اگر ما زبون او رو بفهمیم و اطلاعات مناسبی داشته باشیم مطمئنا باعث رشد اون خواهیم شد نه اذیت اون . ولی متاسفانه امروزه در جو فعلی بعضیها بشدت باعث اذیت وازار این موجود سودمند شده اند طمع انسان باعث شده که بناچار این موجودات زبون بسته فرار را بر قرار ترجیج دادند و باعث شدند بیماری بنام سی سی دی شکل بگیره ولی پیشنهادم اینه اگر واقعا علاقمند هستید به این رشته حتما این رشته رو ادامه بدید چون واقعا عالیه اونم اگر امکانات داشته باشید بهتره که در خارج از ایران ادامه تحصیل بدید چون واقعا وضعیت این رشته در داخل خوب نیست موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان