دادن شفیره سسر بسته به گندوی ضعیف

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

دادن شفیره سسر بسته به گندوی ضعیف

پست توسط kahkeshanir92 »

سلام من چند تا کندو دارم ....که یکی از کندوها ملکه با تعداد کمی زنبور ...هست حالا میخوام ی قاب پولکدار از کندوهای قوی میخوام بهشون بدم...حالا سوال من این پولکا(زنبورای سر بسته) تو اون کندوی کم جمعیت خراب نمیشوند....اگه روش بهتری سراغ دارید بگید ممنون میشم

yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

Re: سوال؟؟؟؟؟؟؟؟

پست توسط yasmangola_love »

اگه جمعیتش در حد دو قاب هست بزار وسط دو قابی که زنبور داره بیشتر روش کار میکنه.

اگه جمعیتش یه قابم پوشش نمیده و حتما می خوای تقویتش کنی سعی کن قابی رو بزاری که مقدار زیادیش عسل باشه و تخم سربسته کمتری داشته باشه یا اینکه ملکه به هر دلیل نصف قاب رو تخم ریزی کرده باشه که این قاب ها قالبا در گوشه ها و رو طبق های کندو های قوی پیدا میشن تصویر

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

سلام یه روش دیگه هم هست که من استفاده میکنم اون قابی رو که میخوای بدی اول یه قاب از زنبورایی که روی لارو هستن تکون بده جلوی دریچه بعد اون شفیره رو بده..وقتی تکون میدی جمعیت پروازی میره سرجاش نوزادها میرن داخل این جوری بهتر میتونن گرم کنن..روز بعد هم یه قاب دیگه تکون بده
نمایه کاربر
Hon
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
محل اقامت: نجف اباد
تماس:

پست توسط Hon »

از داخل یک کنوی قوی یک قاب با سلول های سر بسته رو با زنبوراش بردار فقط مواظب باش ملکه روش نباشه و روی زنبورای اون قاب مخلوط اب و شکر و گلاب اسپری کن یه کمم بپاش رو زنبورای کندوی ضعیف و بعد بزارش داخل کندوی ضعیفت
k1230032215
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم- استان اصفهان شهرستان نطنز
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط k1230032215 »

الاوه بر نظرات دوستان یه راه دیگر هم برای قوی کردن کندوی بسیار ضعیف که با اظافه کردن قاب شفیره ممکنه دچار سرماخوردن شفیره هابشه هست واون اینه که جای کندوی ضعیف را با یک کندوی قوی عوض کرد.تا زنبور های پروازی کندوی قوی به کندوی ضعیف برن وچون این کندو بسیار ضعیف هست وزنبورای پروازی کندوی قوی زیادن جمعیت در عرض یک روز به میزان یک یا دو قاب افزایش پیدا میکند .(حتما کندوی قوی باشربت تغذیه بشود)
[CENTER][U][B][FONT=Comic Sans MS][HIGHLIGHT=#92d050]skkkzd[/HIGHLIGHT][/FONT][/B][/U][/CENTER]
نمایه کاربر
kahkeshanir92
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: قزوین
تماس:

پست توسط kahkeshanir92 »

مطمین هستید به ملکه آسیبی نمیرسونن..چون بوی ملکه ها فرق میکنه...این کارو خودتون انجام دادید؟؟؟؟ممنون از جواباتون
نمایه کاربر
CANADA
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان_گنید کاووس
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط CANADA »

kahkeshanir92 نوشته شده:مطمین هستید به ملکه آسیبی نمیرسونن..چون بوی ملکه ها فرق میکنه...این کارو خودتون انجام دادید؟؟؟؟ممنون از جواباتون

من تمام روشهایی که دوستان گفتن انجام دادم اگه میزان شهد تو طبیعت خوب باشه مشکلی پیش نمیاد
نمایه کاربر
hpolo
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: لرستان
تشکر کرده: 26 دفعه
تماس:

پست توسط hpolo »

AKBAR2 نوشته شده:سلام یه روش دیگه هم هست که من استفاده میکنم اون قابی رو که میخوای بدی اول یه قاب از زنبورایی که روی لارو هستن تکون بده جلوی دریچه بعد اون شفیره رو بده..وقتی تکون میدی جمعیت پروازی میره سرجاش نوزادها میرن داخل این جوری بهتر میتونن گرم کنن..روز بعد هم یه قاب دیگه تکون بده

اين كار به روش تونل معروفه بهتره كه جلوي دريچه پرواز يك تخته مقوا ويا پارچه سفيد بگزاريد و زنبورها رو با كمي فاصله حدود 40 - 50 سانت بتكونيد تا زنبوراي پروازي بلند شن و فقط زنبوراي جوان از مسير سفيدي كه تا دريچه هست وارد كندو بشن
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان