تخم ریزی بدون ملکه

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamidsanad
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر خراسان رضوی
تماس:

تخم ریزی بدون ملکه

پست توسط hamidsanad »

سلام من دوازده روز پیش کندو رو یتیم کردم و دو شاخون ذاشتم الان دو شاخون هست ولی تخم روز هم دیروز مشاهده کردم مگه ممکنه در عرض این چند روز نر ریز بشه؟آیا با رفتن ملکه و جفت خوردن دوباره خوب میشه؟مشکلی نداره فعلا باشه تا ملکه بره و برگرده؟راهکارش چیه؟

نمایه کاربر
khansari
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: خوانسار
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

Re: تخم ریزی بدون ملکه

پست توسط khansari »

برای احتمااال
میتونی باز بگردی ب خوووبی داخل رو شاید دیدی ملکه روو
اگه ندیدی ورمیداری کندو رو میری 50متر اونور تر میتکونی تا برگردند توی کندویی ک ب جای کندوی جدید گذاشتی
بعد ملکه رو بهش معرفی میکنی اینطوری ک اگه ملکه جفت خورده داشته باشی میتونی بزاریش تو ملکه دون و درش رو باز کنی یکمی موم بزنی درش ک بیرون نیاد ملکه بزاریش رو قابها اگه باهاش حال کنند خودشون موم رو میخورند و درش میازند
شاخون هم داری میزاری از بالا روی قابها تا اینکه تهش بره لای دو چوبه ی قاب بعد در میاد اوکی میشه نگران نباش تصویر
نمایه کاربر
mkz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: تخم ریزی بدون ملکه

پست توسط mkz »

سلام دوست عزیز، با توجه به اینکه فرموده بودید کلنی را یتیم کرده اید، اگر به جمعیت شاخون داده باشید قاعدتا نباید نرزا شده باشد، علائم نرزا این است که تخم ریزی بی نظم و در هر هجره چندین تخم مشاهده می شود. اگر این موارد را ندیدید مجدد جمعیت را چک کن اگر از نبود ملکه مطمئن شدید دوباره یک شاخون بدید.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان