تغذیه زمستان

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
f2411364
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

تغذیه زمستان

پست توسط f2411364 »

با سلام من به کندوهام شربت یک به یک میدم اول اینکه با توجه به اینکه استان چهارمحال سردسیر هست کی باید شربت را قطع کنیم؟ یک کندوی 10 قاب چقدر ذخیره زمستانی احتیاج داره ؟آیا در فصل زمستان میشه کندو را باز کرد و خمیر شیرین داد یا نه ؟ قبلاً از همه دوستایی که جواب میدن تشکر میکنم آخه یه سوال داشتم دوستای عزیزم زحمت کشیدند جواب دادند ولی هر کاری کردم نشد ازشون تشکر کنم.تصویرتصویرتصویر

نمایه کاربر
mm1352
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان(مهدیشهر)
تماس:

Re: تغذیه زمستان

پست توسط mm1352 »

f2411364 نوشته شده:با سلام من به کندوهام شربت یک به یک میدم اول اینکه با توجه به اینکه استان چهارمحال سردسیر هست کی باید شربت را قطع کنیم؟ یک کندوی 10 قاب چقدر ذخیره زمستانی احتیاج داره ؟آیا در فصل زمستان میشه کندو را باز کرد و خمیر شیرین داد یا نه ؟ قبلاً از همه دوستایی که جواب میدن تشکر میکنم آخه یه سوال داشتم دوستای عزیزم زحمت کشیدند جواب دادند ولی هر کاری کردم نشد ازشون تشکر کنم.تصویرتصویرتصویر

سلام خدمت همکار گرامی
جواب سوال اول شما این است که شما باید به میزانی شربت بریزی که دیگر زنبور شربت را نمی برد وشربت درداخل جای خوراکی باقی می ماند، درآن زمان باید شربت را قطع کنی
جواب سوال دوم شما این است که شما باید حد اقل 8 کیلو عسل در کندو باقی بگذاری
جواب سوال سوم شما این است که شما باید در روز هایی که دمای هوا 18 به بالا است می توانی در کندو را بازکنی. بله می توانی خمیر شیرین بگذاری
بنده زنبور های خودرا می برم به گل آفتاب گردان به همین دلیل نیازی به تغذیه ی شربت و خمیرشیرین ندارند .
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

Re: تغذیه زمستان

پست توسط Kismar »

تصویر

یکی از بهترین راههای تحریک ملکه به تخم ریزی در ماههای شهریور و مهر تغذیه کلنی با کیک گرده است....
کیک گردهای خوب ساخته شده باشه نه تنها نیاز به پروتین و مواد معدنی زنبورهای عسل رو به این مواد تامین میکنه بلکه باعث طول عمر و تحریک غدد ژله ساز در زنبورهای پرستار هم خواهد شد .....
تصویر

وضعیت تخم ریزی یکی از کلنیهای کار نیکا در شهریور ماه 1394

تصویر

*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان