مرگ غیر طبیعی زنبوران

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
masood1
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

مرگ غیر طبیعی زنبوران

پست توسط masood1 »

سلام دوستان. چند روز پیش برای کندو هام نوار کنه گذاشتم روز بعد(دیروز) که
رفتم به کندو هام سر بزنم دیدم تعداد زیادی زنبور مرده جلو کندو ریخته که تقریبا 70درصدش زنبور نر هست(زنبور نز بالغ و تعدادی کمی شفیره) و بقیهش هم زنبور کارگربود. من سریع نوار کنه رو از کندو ها برداشتم ولی امروز صبح که بازم رفتم سراغشون دیدم تعداد زیادی زنبور مرده به ترتیب دیروز جلو کندو ریخته. لطفا راهنمایی کنید آیا به خاطر نوار کنه بوده یا دلیل دیگه داره؟ تصویر تصویر تصویر

نمایه کاربر
ahmad5
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 6 دفعه
تماس:

Re: مرگ غیر طبیعی زنبوران

پست توسط ahmad5 »

masood1 نوشته شده:سلام دوستان. چند روز پیش برای کندو هام نوار کنه گذاشتم روز بعد(دیروز) که
رفتم به کندو هام سر بزنم دیدم تعداد زیادی زنبور مرده جلو کندو ریخته که تقریبا 70درصدش زنبور نر هست(زنبور نز بالغ و تعدادی کمی شفیره) و بقیهش هم زنبور کارگربود. من سریع نوار کنه رو از کندو ها برداشتم ولی امروز صبح که بازم رفتم سراغشون دیدم تعداد زیادی زنبور مرده به ترتیب دیروز جلو کندو ریخته. لطفا راهنمایی کنید آیا به خاطر نوار کنه بوده یا دلیل دیگه داره؟ تصویر تصویر تصویر

اره از نواره اسم نوار چیه حتمن چینیه دوز این نوارها بالاست بعضی از این نوارها رو باید 4 قسمت کرد حتی وتو کندو گذاشت یکی از این نوارها ونگ شی که تو کندوی بدون لارو و شفیره خوب جواب میده در غیر اینصورت باعث مرگ زنبورهای جوان به خصوص زنبورهای نر میشه
دوری و دوستی
نمایه کاربر
masood1
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط masood1 »

سلام. ممنون به خاطر پاسختون. راستی این مرگ ومیر تا کی ادامه داره؟ تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
vardenshahd
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: مرند
تماس:

پست توسط vardenshahd »

سعی شود از داروهای مورد تایید سازمان دامپزشگی استفاده شود علاوه بر خسارت جمعیت کندو تاثیر دارویی برروی عسل نیز مورد توجه باشدهرچه قدر از عمر دارومی گذرد تاثیر دارو کم می شود
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان