زنبورداری بصورت چند نفره

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

زنبورداری بصورت چند نفره

پست توسط ehsanklop »

با سلام

از دوستان زنبوردار کسی هست که تمایل داشته باشه با همدیگه زنبورستانهامون رو اداره کنیم . بدین صورت که زمستان و بهار تو منطقه خوزستان من میتونم از زنبور نگهداری کنم . تغذیه و بچه گیری و اینجور کارها رو تو بهار انجام میدم

تابستان به علت مشغله کاری نمیتونم بالای سر زنبور باشم و اگه کسی میتونه از زنبور مراقب کنه برام پیغام بذاره. فکر میکنم اینطوری به سود هر دو طرف هست که هر کس تو منطقه خودش از زنبور نگهداری میکنه

نمایه کاربر
1170
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران - شهرري
تشکر کرده: 45 دفعه
تماس:

Re: زنبورداری بصورت چند نفره

پست توسط 1170 »

با سلام به آقا احسان لطفا" بفرمائيد شما در چه سطحي از نظر كميت هستيد و چند كندو داريد آيا با افراد با كندوهاي كم نيز حاضر به همكاري و شراكت هستيد ؟
نمایه کاربر
arian12d
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 23 دفعه
تماس:

پست توسط arian12d »

با سلام من آمادگی این نوع همکاری را دارم منتهی کمی بیشتر باید راجب این موضوع بررسی و تعامل بشه
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

با سلام

من خودم حدود 150 کلنی زنبور دارم . تعداد کلنی هم فکر نکنم مهم باشه .چون برای انجام کارها میشه کارگر گرفت . اگه کلنی شما کم هست برای من فرقی نداره . فقط دوست عزیز ایا منطقه شما جهت نگهداری زنبور تو تابستان مناسب هست؟

ارین عزیز نظر خودتون چی هست؟ به نظر شما شرایط همکاری به چه صورتی مناسب هست ؟
نمایه کاربر
arian12d
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arian12d »

سلام آقا احسان من در حال حاضر 65 کلنی دارم شرایط نگهداری در منطقه البرز در تابستان خوبه و غالب پوشش گیاهی گون آویشن, همونطوریکه گفتید میشه از کارگر برای سهل شدن کارها استفاده کرد.
میخواستم بدونم منطقه شما از چه کیفیتی ازنظر پوشش گیاهی و میزان شهدآوری برخورداره.
نمایه کاربر
arian12d
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arian12d »

بنظرم اینجور کارها خیلی مناسب منافع جمعی هست و کارها رو آسانتر میکند وبهتر برای رسیدن تا به یک تعامل و توازن مشترک ,قدم به قدم پیش بریم .
تا نظر دوستان چی باشه
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

با سلام واحترام خدمت دوستان عزیز ومحترم نمیدونم شاید گفته بنده اشتباه باشه شایدم درست به هرحال دوستان به دل نگیرن ولی به نظر بنده این سایت بیشتر برمبنای تبادل اطلاعات در زمینه های علمی وبه روز کردن اطلاعات زنبورداری فعالیت میکنه دوستان اینجور بحث ها رو بیشتر خصوصی دنبال کنن بهتره تشکر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام دوست عزیز
با شما موافق هستم البته در خصوص بروز رسانی اطلاعات ولی آقا احسان پیشنهاد خوبی کردند اگه به این صورت مطرح بشه خیلی از دوستان مشاهده کرده و نقل قول میکنند اما پیغام خصوصی را برای چه کسی میشه فرستاد لذا اگه بشه برای شخص خاصی فرستاد دیگران بی خبر میمانند پس اگه همه مسایل مطرح شود خیلی خوبه البته نظر منه با عرض پوزش از همه
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

با سلام
منطقه دزفول تو بهمن و اسفند فصل گرده هست . کلزا کشت میشه به علاوه گلهای وحشی که تو رشد زنبور و بچه گیری خوبه . فروردین گل مرکبات . البته از مرکبات معمولا عسل نمیگیرن . اردیبهشت یا خرداد فصل کوچ هست چون هوا گرم میشه

اقا ارین شما کدوم قسمت البرز مورد نظرتون هست. ایا منطقه شلوغ میشه . البته مسیر تا خوزستان هم طولانیه و ممکنه زنبور اذیت بشه
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

hony نوشته شده:با سلام واحترام خدمت دوستان عزیز ومحترم نمیدونم شاید گفته بنده اشتباه باشه شایدم درست به هرحال دوستان به دل نگیرن ولی به نظر بنده این سایت بیشتر برمبنای تبادل اطلاعات در زمینه های علمی وبه روز کردن اطلاعات زنبورداری فعالیت میکنه دوستان اینجور بحث ها رو بیشتر خصوصی دنبال کنن بهتره تشکر

سلام دوست عزیز . مطلبی که بیان شد شاید روشی باشه برای بهتر و اسان تر کردن کار زنبورداری . چون زنبوردار زنبورش رو هر جا ببره باید بالای سر زنبورستانش باشه . این مساویه با چند ماه معطلی تو کوه و دشت .
در صورتی که ادم تو منطقه خودش این مشکل رو نداره . من الان زمانهایی هست که هفتگی سر زنبور نمیرم .چون از منطقه ای که زنبورم هست اطمینان دارم . اما اگه شهر دیگه ای باشن 2 ساعت هم جرات ندارم تنهاشون بذارم
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

ehsanklop نوشته شده:
hony نوشته شده:با سلام واحترام خدمت دوستان عزیز ومحترم نمیدونم شاید گفته بنده اشتباه باشه شایدم درست به هرحال دوستان به دل نگیرن ولی به نظر بنده این سایت بیشتر برمبنای تبادل اطلاعات در زمینه های علمی وبه روز کردن اطلاعات زنبورداری فعالیت میکنه دوستان اینجور بحث ها رو بیشتر خصوصی دنبال کنن بهتره تشکر

سلام دوست عزیز . مطلبی که بیان شد شاید روشی باشه برای بهتر و اسان تر کردن کار زنبورداری . چون زنبوردار زنبورش رو هر جا ببره باید بالای سر زنبورستانش باشه . این مساویه با چند ماه معطلی تو کوه و دشت .
در صورتی که ادم تو منطقه خودش این مشکل رو نداره . من الان زمانهایی هست که هفتگی سر زنبور نمیرم .چون از منطقه ای که زنبورم هست اطمینان دارم . اما اگه شهر دیگه ای باشن 2 ساعت هم جرات ندارم تنهاشون بذارم

با سلام از قضا به نظر بنده خيلي خوب شد.قبلا اين مبحث ايجاد شده بود اما كسيجوابي نذاشته بود.بهتره اين مبحث پيغامخصوصي نباشه تا دوساد اطلاعاتشون در اين زمينه بيشتر بشه.خدا رو چي ديدي شايد پيشنهادي شد كه براي دوستان مفيد باشه.اين سايتمصرفا براي دور هم جمع شدن و تبادل اطلاعاته با تشكر از دوستان بابت راهنمايي خوبشون. تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
3357
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابورخراسان رضوی
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط 3357 »

باسلام وعرض پوزش از دوستان ارائه ابن مباحث و مشورتها و سوال از همدیگر در مورد مباحث بالا باعث میشه همه دوستان با موقعیت خیلی از مکانها و شهرها ا ز
نظر گل شهد و وضعیت منطقه همه آشنا شوند و باعث گسترش علم زنبورداری و اطلاعات همگان شود انشا اله سعه صدر باعث پیشرفت میشود عذرخواهم تصویر تصویر تصویر
mojtaba besharati
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

ehsanklop نوشته شده:با سلام
منطقه دزفول تو بهمن و اسفند فصل گرده هست . کلزا کشت میشه به علاوه گلهای وحشی که تو رشد زنبور و بچه گیری خوبه . فروردین گل مرکبات . البته از مرکبات معمولا عسل نمیگیرن . اردیبهشت یا خرداد فصل کوچ هست چون هوا گرم میشه

اقا ارین شما کدوم قسمت البرز مورد نظرتون هست. ایا منطقه شلوغ میشه . البته مسیر تا خوزستان هم طولانیه و ممکنه زنبور اذیت بشه

با سلام.چرا از مرکبات عسل نمیگیرن ؟؟؟
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

hosseinkhan نوشته شده:
ehsanklop نوشته شده:با سلام

با سلام.چرا از مرکبات عسل نمیگیرن ؟؟؟

سلام
تو اسفند بچه گیری و تعویض ملکه هست . اینجوری دیگه ملکه جوون تو فروردین اونقدر تخم میذاره که دیگه عسلی برا ذخیره کردن باقی نمیمونه . البته بعضی زنبور دارها بچه گیری نمیکنن و عسل هم برداشت میکنن .
نمایه کاربر
arian12d
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط arian12d »

با سلام
منطقه لار البرز مد نظرم هست ,زنبوردارن این مناطق برای بهره گیری مناسبتر حتما یه کوچ به مناطق جنوبی میدن که عمدتآ برای تکثیر و
در صورت لزوم برداشت شهد کلزا,مرکبات ,و کنار
نمایه کاربر
YONES_Z
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

خوشبختانه منطقه ما هم سردسیر هم گرمسیر به فاصله کمتر از 100 کیلومتر داره

تابستان هم تو منطقه سرحدمون هست و نیازی به حضور مداوم نداره

اینجانب هفته 1 یا 2 بار سر میزنم

البته حضور بیشتر میتونه کیفیت و محصول بیشتری به بار بیاره
نمایه کاربر
hajibaba
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط hajibaba »

دوست عزیز سلام
از این پیشنهاد استقبال میکنم،زنبورهای من در منطقه کلاردشت هستند و الان که اواسط ماهه اول تابستونه هوای کلاردشت بارون و بعضا همراه با مه میشه براستی کلاردشت بهشت ایرانه.
منطقه جنگلی و توامان کوهستانی
اگر میخواید بیشتر راجع به این منطقه و تنوع گیاهیش بدونید همین رو بگم که این منطقه در کنار علم کوه واقع شده و میتونین سرچ کنید و به اقلیم و جغرافیای اونجا پی ببرید
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تماس:

پست توسط saman »

سلام
من با زنبورداری به صورت چند نفره مخالفم چون نحوه مدیریت دو نفر در اداره یک زنبورستان ممکنه با هم کاملا متفاوت باشه: یکی تجربه زیاد داشته باشه و یکی کمتر و باعث بهدر رفتن زحمت اون طرف دیگر بشه یا زمانی که زنبورها پیش یکی از طرفین باشن دزدیده بشن یا بیماری از بین ببردشون و....به نظر من هر کسی خودش توانایی اداره هرچند تا کندو رو داشته باشه شخصا انجام بده در صورت نیاز هم یه کارگر میتونه بگیره با یه حقوق مثلا ماهیانه ثابت 300تومن و یه درصدی از عسل زنبورستان.(کارگر هم که برای چند ماه بیشتر نیاز نیست)
نمایه کاربر
ebraahimiyan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سمنان
تشکر کرده: 92 دفعه
تماس:

پست توسط ebraahimiyan »

saman نوشته شده:سلام
من با زنبورداری به صورت چند نفره مخالفم چون نحوه مدیریت دو نفر در اداره یک زنبورستان ممکنه با هم کاملا متفاوت باشه: یکی تجربه زیاد داشته باشه و یکی کمتر و باعث بهدر رفتن زحمت اون طرف دیگر بشه یا زمانی که زنبورها پیش یکی از طرفین باشن دزدیده بشن یا بیماری از بین ببردشون و....به نظر من هر کسی خودش توانایی اداره هرچند تا کندو رو داشته باشه شخصا انجام بده در صورت نیاز هم یه کارگر میتونه بگیره با یه حقوق مثلا ماهیانه ثابت 300تومن و یه درصدی از عسل زنبورستان.(کارگر هم که برای چند ماه بیشتر نیاز نیست)
با نظرتون موافقم
اما برای هر دو سه سال درمیون قرار دادن دو زنبورستان در کنار هم لازمه . البته اگر در اطراف زنبورستان تا دوردستها زنبوری نباشه. اگه باشه لازم نیست.
به این دلیل که ملکه ها با نرهای متفاوت جفت بخورن و همخونی در زنبورها به وجود نیاد.
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تماس:

پست توسط saman »

سلام
برای همخونی قبوله ولی من برای به صورت چند نفره منظور من بود
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

زنبورداری به صورت چند نفره خوبه به شرطی که یه نفر پیدا کنی که فصل سرد منطقه شما فصل گرم اونا باشه و بر عکس
خوب عزیزان هر کاری یه سری مزایا و یه سری معایب داره آدم باید سبک سنگین بکنه و چیزی رو انتخاب کنه که به صلاحشه.زنبورداری هم از این قاعده مستثنی نیست ولی در کل پیشنهاد خوبیه. تصویر
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

با سلام به همگی زنبوردوستان
منطقه ما از آذر دیگه تقریبا سرما شروع میشه تا اول اسفند. به هر حال اگه یک نفر هست که تو مناطق گرمسیری زندگی میکنه و دوست داره فصل سرما از عهده زنبورا بر بیاد یه پیغام بذاره ممنون میشم. چون شرایط کاری من جوریه که بهار و تابستان کارم سبکه و مشکلی از بابت نگهداری زنبورا ندارم ولی زمستون هوا سرد میشه و باید کوچ بدی وگرفتاری منم زیادتره تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان