پیشگیری از رطوبت کندو

سوالات در مورد پرورش و نگهداری زنبورعسل و تغذیه و برداشت و انتقال زنبورستان و کوچ زنبورستان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پیشگیری از رطوبت کندو

پست توسط rata »

با سلام

من کندوهام روی دربش را با حلب پوشاندم ولی وقتی بارندگی میشه ( در شهر رشت) باران بدنه کندو را خیس می کنه و خوب مسلما بدلیل رطوبت هوا زمان می بره تا کامل خشک بشه . میخواستم بدانم که آیا در شمال کشور ضرورت داره که مثلا حلب دیگری را که ابعادش بزرگتر از مساحت کندو باشه روزهای بارانی روش قرار بدیم که حالت چتر داشته باشه و بدنه کندو خیس نشه؟

ضمنا میخواستم بدانم که فرمول میزان شکر مورد نیاز برای ذخیره زمستانی چیه.

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: پیشگیری از رطوبت کندو

پست توسط jamshid »

سلام
اکثر مناطق در کندوها را حلب میزنند چون چوب اگه در معرض افتاب و آب باشه دوام نمیاره بهترین کار در شمال کشور گذاشتن حلب بصورت چتر میباشد بسیار لازم و ضروری میباشد
در خصوص فرمول میزان شکر در زمستان من متوجه سوال و منظور شما نشدم ولی اگه منظور شربت میباشد سعی کنید دو تا شکر یکی آب باشه سعی کنید در همین فصل تغذیه کامل کنید تا کندو شما در زمستان دچار مشکل نشه و مجبور نباشی در هوای سرد در کندو را باز کنی از خمیر شیرین برای تغذیه زمستانی هم میتوانید اشتفاده کنید
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

منظورم از فرمول این بود که به چه میزان شربت مورد نیاز کندو هست برای زمستان گذرانی ( از یه نفر شنیدم در شهرهای شمالی حدودا 8 کیلو برای هر کندو)
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
میزان شکر بستگی به میزان جمعیت کلنی دارد ومیزان ذخیره عسل اگه کلنی شما در فصل کاری قوی باشد و شما عسل ذخیره شده در قسمت پایین را نگیرید نیاز کمتری به شربت دارید من عسل داخل کلنی را برداشت نمیکنم و در زمستان نیاز به تغذیه ندارم فقط برای تحریک در اوایل فصل کاری تغذیه میکنم اما میزان شکر مصرفی از ده کیلو به پایین بستگی به کلنی دارد ولی زنبوردارانی هستند که عسل پایین را برداشت کرده و حدود 15 کیلو شکر میدهند تا جایگزین عسل شود مثلا اگه از کلنی 5 کیلو عسل برداشت کنند حدود 120 هزار تومان و 15 کیلو شکر حدودحداکثر 25 هزار تومان میباشد
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot], Google [Bot] و 24 مهمان