کاهش ذخیره زمستانی

سوالات در مورد تغذیه زنبورعسل و شربت دادن و تغذیه تحریکی زنبورستان و نحوه زمستان گذراني كندوها

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
Taherkhani
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

کاهش ذخیره زمستانی

پست توسط Taherkhani »

سلام
من تو شهریور به کلنی هام تغذیه زمستونی 3:2 خوبی دادم. و خوب هم برداشت و ذخیره میکردن. حدود 2-3 هفته پیش هم بعضیاشون بیشتر کادرها رو سفید کرده بودن.
ولی تو بازدید دیروز دیدم حتی همون کندویی که بیشتر قابهاش سفید بوده مقدار زیادی (حدودیک سوم)از ذخیره شون رو مصرف کردن.
مطمئنم که غارت نشدن و خودشون مصرف کردن.

با این شرایط که دیگه تقریبا هوا سرد شده، نظر دوستان چیه؟
آیا من تو این فرصت کم بهشون خمیر شیرین بدم یا شربت غلیظ؟ یا کار دیگه ای باید کرد؟تصویر

نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

Re: کاهش ذخیره زمستانی

پست توسط koohi »

Taherkhani نوشته شده:سلام
من تو شهریور به کلنی هام تغذیه زمستونی 3:2 خوبی دادم. و خوب هم برداشت و ذخیره میکردن. حدود 2-3 هفته پیش هم بعضیاشون بیشتر کادرها رو سفید کرده بودن.
ولی تو بازدید دیروز دیدم حتی همون کندویی که بیشتر قابهاش سفید بوده مقدار زیادی (حدودیک سوم)از ذخیره شون رو مصرف کردن.
مطمئنم که غارت نشدن و خودشون مصرف کردن.

با این شرایط که دیگه تقریبا هوا سرد شده، نظر دوستان چیه؟

آیا من تو این فرصت کم بهشون خمیر شیرین بدم یا شربت غلیظ؟ یا کار دیگه ای باید کرد؟تصویر
سلام،دادن غذای اضافی برای کلنی زحمت دارد اگر غذای کافی تا اول بهار دارند نیازی نیست
نمایه کاربر
Taherkhani
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

پست توسط Taherkhani »

با توجه به مصرفی که تو این 2-3 هفته داشتن فکر نمی کنم.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
دوست عزیز این روزها هوا در مازندران و گلستان خیلی گرم شده وقتی تغذیه مناسب کردید هوا هم خوب بوده قطعا کلنیهای شما تخم ریزی خوبی دارد ما هم با این مسئله مواجهه هستیم پس با توجه به مناسب بوده هوا تغذیه دو به یک را ادامه دهید دو تا شکر یکی آب عصرها به کندو بدهید خمیر شیرین زمانی میدهند که زنبورها تخم ریزی را قطع کرده و فعالیت چندانی نداره برای تغذیه زمستانی خوبه شما حتما شربت را فراموش نکنید
نمایه کاربر
yasna
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پاوه
تشکر کرده: 215 دفعه
تماس:

پست توسط yasna »

یکی از عوامل کاهش شدید جمعیت کمبود ذخیره عسل میباشد زنبورا یک حس ایثارگری واز خود گذشتگی دارند هر زمان احساس کردند که ذخیره انها کم است و جوابگوی نیاز کندو از لحاظ گرما . تغذیه.پرورش نوزادان نیست محاسبه میکنند وزنبوران پیر وبیمار وحتی بعضی اوقات سالم ایثارگری میکنند و به استقبال مرگ میرونددر این موقع ما میبینیم که مقدار قابل توجهی عسل مناسب جمعیت باقیمانده داخل کندو هست ولی جمعیت افت داشته این نشانگر کم بود غذا و محاسبه دقیق زنبورا است دلایل دیگری برای افت جمعیت هست واین یکی از انها میتونه باشه تصویر تصویر تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان