طریقه استفاده ازاسید فرمیک برای درمان کنه واروا

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

طریقه استفاده ازاسید فرمیک برای درمان کنه واروا

پست توسط mellifera »

طریقه استفاده ازاسید فرمیک برای درمان کنه چطور بوده و مقدار مصرف برای یک کندو چقدر میباشد؟قیمت اسید فرمیک چقدر است؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

سلام.اسید فرمیک به صورت ژله وجود دارد و تبخیری است و هر بسته ی کوچک ان برای دو کندوست.
نمایه کاربر
shapoornew
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست توسط shapoornew »

اسید فرمیک را در داخل کندو قرار میدهند تا تدریجا تدخین شده و باعث مرگ کنه ها شود . برای یک کلنی متوسط مجموعا 80 تا 120 میلی لیتر اسید فرمیک 65 درصد مصرف می شود .

بدین منظور 20 تا 30 میلی لیتر اسید فرمیک 65 درصد را در یک ظرف ، بطری شیشه ای یا پلاستیکی یا فنجان کوچک ریخته و در مدخل آن یک گلوله پنبه قرار می دهند یا با یک لایه پارچه تنظیف می بندند و در کف کندو قرار می دهند تا تدریجا تدخین شود این کار را چهار مرتبه و به فاصله چهار روز تکرار می کنند . یکی از مزیت های اسید فرمیک این است که بخار آن می تواند به داخل سلولهای در بسته نوزدادان نفوذ کند و باعث مرگ کنه ها شود . اسید فرمیک را باید در روزهای مناسب که هوا آفتابی و دما از 15 درجه سانتیگراد بالا تر باشد استفاده نمود .

در خصوص استفاده از سموم باید توجه داشت که دارو روی کلنی های زنبور عسل به گونه ای باید بکار رود که این مواد به داخل عسل را پیدا نکند چون باقی مانده آنها در عسل برای مصرف کننده خطرناک است .

لذا بهترین زمان مصرف آنها در اواخر تابستان و اوایل پاییز است یعنی وقتی که عسل مازاد کلنی ها برداشت شده و برای زمستان گذرانی آماده می شوند .
ولی اسید فرمیک مبارزه ای دارویی محسوب نمیشود و هرگز کنه ها به آن مقاوم نمیشوند تنها مشکل آن استفاده از آن بدلیل اسیدی بودن آن است که باید با دستکش و ماسک استفاده شود قبلا ژل این ماده توسط جهاد توزیع شد ولی بلافاصله جمع آوری گردید دلیل آنهم معلوم نشد زیرا این دارو داروی روز اروپاست البته فکر کنم دلیل آن نداشتن اطلاعات لازم توسط زنبورداران ویا اینکه در زمان بدی توزیع شده بود (از لحاظ دماو رطوبت)و باعث فرار زنبورها از کندو شده بود لازم است زنبور دار با گذاشتن کاغذ روغنی یک یا دو کندوی خود را در شرایط منطقه ای خود آزمایش کند تا بهترین نتیجه را بدست آورد
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

Re: طریقه استفاده ازاسید فرمیک برای �

پست توسط jamshid »

سلام با تشکر من از اسید فرمیک برای مبارزه با کنه استفاده میکنم و نتیجه خوبی هم میگیرم علاوه بر از بین بردن کنه ها نوعی ضدعفونی کننده قوی هم هست من از اسید 85% استفاده میکنم مقدار ده تا پانزده سی سی در ظرف مورد نظر ریخته و هیچگونه مشکلی نداره.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

با تشکر از همه.من اسید فرمیک رو اواخر تابستون استفاده کردم.به این صورت که در یه ظرف کوچک در دار پلاستیکی مقدار حدودا 60 70 سی سی اسید فرمیک ریختم و درپوش ظرف و بستم و روی در پوش چند سوراخ ایجاد کردم.البته نه پنبه ای تو ظرف گذاشتم نه پارچه ای.این ظرف اسید حدودا 4 5 هفته توی هر کندو بود.به نظرتون کام اشتباه بوده؟؟؟
نمایه کاربر
Geographer
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ابهر
تشکر کرده: 101 دفعه
تماس:

پست توسط Geographer »

[JUSTIFY]ضمن عرض سلام ؛ دوست عزيز روش كار شما هم مرسومه (80 - 120 ميلي ليتر يكجا براي يك دوره 16 - 20 روزه) و نميشه گفت كار شما اشتباه بوده ، فلسفه ي در پوش منفذدار و يا پنبه (تنظيف روي ظرف كارش جلوگيري از تلفات گير كردن پاي زنبورا به الياف پنبه و متعاقباً خفگي ناشي از مسموميت يا غرق شدگي زنبورا در ظرف اسيدفرميكه) كاهش تلفات و تبخير تدريجي مايع اسيد فرميك در فضا و هواي داخل كندو هستش و اما اينكه زمان بسيار زيادي اسيد تو كندوهاتون مونده كه اين اصلا براي زنبور و در روش مبارزه با كنه خوب نيست (عده اي ميگن كه كنه ها به اسيد عادت ميكنن و خودشونو با شرايط اون محيط تطبيق ميدن و مقاومت دارويي پيدا ميكنن) و اما بستگي به درصد اسيد و دماي محيط و دماي داخل كندو و نسبت جمعيت كلني داره ، اگه اسيد زودتر از 16 روز كاملا تبخير شد بايد مجدد ظرفهاي اسيدرو پر كني اگه كاملا تبخير نشد چه بهتر! اما كلاً بعد 16 - 20 روز حتما ظرفا رو جمع كن.
لازم به يادآوريه كه درصد اسيد فرميك براي استفاده در كندوي زنبور عسل 65 هستش ، بيشتر از 65 درصد به خاطر بوي بد و بخارات غليظش اصلا براي كلني خوب نيست و زنبورا رو از كندو فراري ميده و عصبي ميكنه (درست مثل زمانيكه هوا خيلي گرم باشه و اسيد استفاده بشه) و احتمال آسيب به شفيره ها و مسموميتشون ميره! بهترين و موثرترين روش هم روشي هستش كه آقاي shapoor بيان كردند. مقدار 20 - 30 ميلي ليتر (جمعا 120 ميلي ليتر) براي هر كندو در 4 مرحله به فاصله ي 4 روز و پشت سر هم (جمعا 16 روز ميشه).[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

Re: طریقه استفاده ازاسید فرمیک برای درمان کنه واروا

پست توسط jamshid »

سلام خدمت همه دوستان
من از اسید فورمیک که بصورت ژل تبخیری استفاده کردم ولی نتیجه نداد احتمالا درصدش کم بود ولی اسید فورمیک خالص خوب جواب داد استفاده از اسید در چهار یا پنج مرحله خیلی خوب و ایده آله دوستان دقت داشته باشند از اسید در فصل سرد استفاده نکنند چون موجب از بین رفتن کلنی میشه .
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

[JUSTIFY]اسید فورمیک داروی ضد کنه:

اسید فورمیک داروی شیمیایی هست که کاربرد وسیعی در صنعت دارد از این ماده برای ضد عفونی کردن استفاده میشود از جمله ضد عفونی سالنهای مرغ داری بعد از پایان جوجه کشی و قبل از ریختن جوجه جدید اما میشود از این دارو برای مبارزه با کنه زنبور عسل نیز استفاده کرد بعضی از زنبورداران از ماده 65 درصد و 85 درصد استفاده میکنند من خودم از 85 درصد استفاده میکنم .

نحوه مصرف: مقدار ده تا پانزده سی سی از این محلول را در ظرف پلاستیکی ریخته و بالای قاب زنبورها قرار بدهید این دارو بتدریج بخار میشود توجه داشته باشید این دارو سه هفته در کندو باشد اگه قبل از آن بخار شده میتوانید مجددا در ظرف محلول بریزید در از دست زدن به محلول جدا خودداری شود و هنگام استفاده حتما از ماسک فیلتردارو دستکش پلاستیکی استفاده شود ضمنا زمان مصرف دارو نباید با زمان جمع آوری شهد تداخل داشته باشد دمای هوا هم زیر 15 درجه و بالای 25 تا حداکثر 30 درجه نباشد بهترین دما 20 درجه بالای صفر میباشد در ضمن برای ضدعفونی کردن کندو هم میشود از این محلول استفاده کرد البته با رقیق کردن با آب.[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
almouri
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: کاشمر،خراسان رضوی
تماس:

پست توسط almouri »

تصویرسلام
من امروز یه کنه روی ملکه باکره دیدم باید چکار کنم؟ تصویر
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

almouri نوشته شده:تصویرسلام

مطوئن هستين كنه هستش.اگه هست به ارومي كنه رو از ملكه جدا كنين.
نمایه کاربر
YONES_Z
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با سلام

اینجانب هر چه در شیراز گشتم اسید فرمیک پیدا نکردم

اگه دوستان ادرس دارن ممنون میشم راهنمایی کنن
نمایه کاربر
mansure
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گنبد کاووس
تشکر کرده: 112 دفعه
تماس:

پست توسط mansure »

امین جان ادرس خریداسید فرمیک و اگزاتیک را لطفا بدهید با تشکر
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
اسید فورمیک را میتوانید از تهران خیابان ناصر خسرو تهیه نمایید البته بعضی از مرغداریها بعد از اتمام دوره جوجه کشی از اسید فورمیک برای ضد عفونی کردن سالنها استفاده میکنند لذا میشه از این مرکز هم تهیه کرد
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

almouri نوشته شده:تصویرسلام

یک چوب کبریت را آغشته به عسل کرده و به ارامی روی کنه ملکه بکشید تا کنه به عسل ها بچسبد و از ملکه جدا شود.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
Taherkhani
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 100 دفعه
تماس:

پست توسط Taherkhani »

سلام به دوستان.
اسید فرمیک رو بالاخره باید روی قابها بذاریم یا پائین کندو روی کف؟تصویر
چون بعضا میگن که بخار اسید سنگین و به پائین حرکت میکنه باید ظرف اسید رو روی قابها بذاریم.
نمایه کاربر
mansure
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: گنبد کاووس
تشکر کرده: 112 دفعه
تماس:

پست توسط mansure »

بالای قاب باشد چون گاز ان سنگین است تصویر تصویر تصویر
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

jamshid نوشته شده:[JUSTIFY]اسید فورمیک داروی ضد کنه:

اسید فورمیک داروی شیمیایی هست که کاربرد وسیعی در صنعت دارد از این ماده برای ضد عفونی کردن استفاده میشود از جمله ضد عفونی سالنهای مرغ داری بعد از پایان جوجه کشی و قبل از ریختن جوجه جدید اما میشود از این دارو برای مبارزه با کنه زنبور عسل نیز استفاده کرد بعضی از زنبورداران از ماده 65 درصد و 85 درصد استفاده میکنند من خودم از 85 درصد استفاده میکنم .

نحوه مصرف: مقدار ده تا پانزده سی سی از این محلول را در ظرف پلاستیکی ریخته و بالای قاب زنبورها قرار بدهید این دارو بتدریج بخار میشود توجه داشته باشید این دارو سه هفته در کندو باشد اگه قبل از آن بخار شده میتوانید مجددا در ظرف محلول بریزید در از دست زدن به محلول جدا خودداری شود و هنگام استفاده حتما از ماسک فیلتردارو دستکش پلاستیکی استفاده شود ضمنا زمان مصرف دارو نباید با زمان جمع آوری شهد تداخل داشته باشد دمای هوا هم زیر 15 درجه و بالای 25 تا حداکثر 30 درجه نباشد بهترین دما 20 درجه بالای صفر میباشد در ضمن برای ضدعفونی کردن کندو هم میشود از این محلول استفاده کرد البته با رقیق کردن با آب.[/JUSTIFY]

سلام ،جناب استاد جمشید ،هنگام استفاده از اسید فرمیک پوشش روی قابها رابرداریم یا بودنشان اشکال ندارد با تشکر.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
دوست عزیز من یک زنبوردار هستم خدمتگزار همه مردم لذا اگه به من استاد نگویید از شما متشکرم من هم مانند سایرین فقط یک زنبوردار هستم
اما در خصوص استفاده از اسید فورمیک باید عرض کنم حتما پوشش داخلی کندو را بردارید تا اسید کاملا در کندو پخش شود و هیچگونه مانعی نداشته باشد پس سعی کنید هیچگونه منعی در کندو نباشد باز هم تاکید میکنم هیچگونه پوشش داخلی نباشد فقط درب کندو در صورت وجود پوشش احتمال از بین رفتن کلنی میباشد
نمایه کاربر
koohi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: اصفهان
تشکر کرده: 332 دفعه
تماس:

پست توسط koohi »

سلام دستان،لطفا هنگام استفاده از اسید فرمیک ضمن استفاده از ماسک ودستکش از عینک هم استفاده کنیدمن استفاده نکردم وچشمم چند ساعت بعد به شدت خارش می کرد که چشم پزشک تامعاینه کرد گفت با مواد شیمیایی سروکار دارید وتوضیح دادم جالب اینکه چشم پزشک وقتی گفتم زنبوردارم واسید فرمیک بکاربرده ام گفت حتما برای کنه واروآکه جالب بود.
نمایه کاربر
mohammadfath
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

سلام

در مورد زمان استفاده از اسید فرمیک حتما تحقیق کافی انجام دهید چون نظر من بر خلاف بعضی دوستان هستش که گفتند در یک روز افتابی ودمای بالای 15 درجه استفاده شود نظر من بر این است که باید در زمانی که دمای بیرون همان حدود 14 وبیشتر نباشد (این دما در یک کتاب که دکتر اصغر پور داشتند دیدم که در خارج ازمایش کردن وبهترین دما دمای 14 درجه ذکر کردن)استفاده کرد دلیلش هم این است که به محض گذاشتن اسید فرمیک داخل کندو یک شوکی به زنبورها وارد می شود و این شوک باعث می شود که تا مدتی برخی زنبورها قادر به خروج از کندو نباشن واگر هوا گرم باشد مسلما کل کندو احتیاج به اب فراوان دارد مخصوصا لاروها وحالا اگر زنبورها نتوانند کل اب مورد نیاز را به کندو برسانند برخی لاروها اسیب می بینند.یا شاید دلایل دیگری داشته باشد.که هوای گرم توصیه نشده
آخرین ويرايش توسط 1 on mohammadfath, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
دمای اعلام شده تقریبی میباشد اگه در روز هوا 15 درجه باشد در شب این دما به زیر 10 درجه میرسد این دما خیلی مناسب نمیباشد من و همکارانم ئر طول چند سال استفاده از اسید به نتایجی رسیدیم و برای اطلاع دوستان گذاشتیم این نظر شخصی و تئوری نیست بلکه عملی کار کردیم من دیروز 23 مهر ماه به کل زنبورهام اسید دادم بهترین زمان میباشد البته در شمال کشور .اولین باری که از اسید استفاده کردیم بخاطر نداشتن تجربه در زمستان بود که چند کلنی از بین رفت ولی دمای هوا که از طرف من گفته شده بهترین دما و زمان میباشد چون چند سال است که این روش را استفاده میکنیم.
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با سلام خدمت اساتید محترم با توجه به منطقه ما که حدود یک ماه دیگر زنبورها شروع به ذخیره عسل میکنند آیا میشود الان اسید فرمیک استفاده کرد و تا کی وقت داریم استفاده کنیم
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

[JUSTIFY]بله می شود استفاده کرد مشکلی ایجاد نمی کند فقط در صورت استفاده بیش از حد باعث ترش شدن عسل میشود البته نظر من این است که در این فصل از داروهای دودزا استفاده شود تا اثر سریعتری بگذارد هم ارزانتر است هم می توانید بد از استفاده از آن شربت و خمیر بدهید مانند نوار دودزای واروازون که ماده موثره آن وامیترات است هر هفته 1 نوار آتش دهید و 3 مرتبه این کار را انجام دهید البته جنس قلابی ان در بازار زیاد است جنس اصل دو خصوصیت دارد که وقتی انگشتتان را روی مقوای آن می کشید پودر سفید رنگی بر روی انگشتتان می نشیند اما جنس قلابی اصلا اینگونه نیست و به نظر من فقط مقوا هست که تکه تکه شده است و وارد بازار شده است جنس اصل وقتی اتش میگیرد مثل نمک که بر روی اسپند میریزیم صدای فش فش خفیفی میکند اما قلابی اینگونه نیست و جنس قلابی وقتی داخل کندو اتش میزنید زنبور را از دریچه پرواز به بیرون فراری نمی دهد اما جنس اصل وقتی داخل کندو آتش میزنید زنبورها از دریچه پرواز به سرعت خارج میشوند حتی زنبورهای صحرا هم وارد کندو نمی شوند در این حالت اگر شما دریچه پرواز را ببندید بعد از 10 دقیقه تمام زنبور های شما خفه میشوند که این خفگی به خاطر ماده موثره وامیترات است اما در جنس قلابی اینگونه نیست و من یک راه خوب به شما پیشنهاد میکنم که ابتدا شانهای زنبور را هر کدام از هم 1 تا 2 سانت از هم فاصله دهید نوار دودزا را با استفاده از یک سوزن ته گرد به بدنه کندو وصل کنید تا نوار آویزان باشد و به صورت کامل بسوزد حالا نوار را اتش بزنید بعد یک پلاستیک روی کندو بندازید و در کندو را ببندید اما دریچه پرواز را کلا باز نگه دارید تا زنبورها بتوانند خارج شوند بعد از 10 دقیقه پلاستیک را بردارید و شانها را به هم نزدیک کنید[/JUSTIFY]
[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

با سلام دوستان چندتا سوال در مورد استفاده از اسید فرمیک داشتم اگه میشه راهنماییم کنید

1-دمای هوای شهرما ظهرا به 30 درجه میرسه اگه از اسید استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

2-هنگام استفاده از اسید اگه زنبورا با شربت تغذیه بشن عیبی نداره؟

3-موقع استفاده باید همه ی دریچه های کندو باز باشه چون دریچه پشت کندو رو زنبورا مسدود کردن؟
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مشهد مقدس
تشکر کرده: 554 دفعه
تماس:

پست توسط reza63 »

jamshid نوشته شده:سلام با تشکر من از اسید فرمیک برای مبارزه با کنه استفاده میکنم و نتیجه خوبی هم میگیرم علاوه بر از بین بردن کنه ها نوعی ضدعفونی کننده قوی هم هست من از اسید 85% استفاده میکنم مقدار ده تا پانزده سی سی در ظرف مورد نظر ریخته و هیچگونه مشکلی نداره.

دز مصرفی شما زیاده بهتره اونو ب 65 درصد برسونی
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
[COLOR=#8064a2]09371321732[/COLOR]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza63 »

mohammadfath نوشته شده:سلام

در مورد زمان استفاده از اسید فرمیک حتما تحقیق کافی انجام دهید چون نظر من بر خلاف بعضی دوستان هستش که گفتند در یک روز افتابی ودمای بالای 15 درجه استفاده شود نظر من بر این است که باید در زمانی که دمای بیرون همان حدود 14 وبیشتر نباشد (این دما در یک کتاب که دکتر اصغر پور داشتند دیدم که در خارج ازمایش کردن وبهترین دما دمای 14 درجه ذکر کردن)استفاده کرد دلیلش هم این است که به محض گذاشتن اسید فرمیک داخل کندو یک شوکی به زنبورها وارد می شود و این شوک باعث می شود که تا مدتی برخی زنبورها قادر به خروج از کندو نباشن واگر هوا گرم باشد مسلما کل کندو احتیاج به اب فراوان دارد مخصوصا لاروها وحالا اگر زنبورها نتوانند کل اب مورد نیاز را به کندو برسانند برخی لاروها اسیب می بینند.یا شاید دلایل دیگری داشته باشد.که هوای گرم توصیه نشده

منظورتون یعنی گرم هر باشه
با سرد تر
دقیقا چند درجه
اگه شربت بدیم چی. بهتر نیس
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
نمایه کاربر
reza63
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط reza63 »

jamshid نوشته شده:سلام
دوست عزیز من یک زنبوردار هستم خدمتگزار همه مردم لذا اگه به من استاد نگویید از شما متشکرم من هم مانند سایرین فقط یک زنبوردار هستم
اما در خصوص استفاده از اسید فورمیک باید عرض کنم حتما پوشش داخلی کندو را بردارید تا اسید کاملا در کندو پخش شود و هیچگونه مانعی نداشته باشد پس سعی کنید هیچگونه منعی در کندو نباشد باز هم تاکید میکنم هیچگونه پوشش داخلی نباشد فقط درب کندو در صورت وجود پوشش احتمال از بین رفتن کلنی میباشد
کاش یکی ی فیلم میگرفت میزاشت تا همه ببیننتصویر
ایرانی
میتوانی
Mahnazun@yahoo.com
[COLOR=#8064a2]
[/COLOR]
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

mohammad0571 نوشته شده:با سلام دوستان چندتا سوال در مورد استفاده از اسید فرمیک داشتم اگه میشه راهنماییم کنید

1-دمای هوای شهرما ظهرا به 30 درجه میرسه اگه از اسید استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟

3-موقع استفاده باید همه ی دریچه های کندو باز باشه چون دریچه پشت کندو رو زنبورا مسدود کردن؟
سلام دوستان کسی به این سوالا جواب نمیده؟تصویر
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

mohammad0571 نوشته شده:
mohammad0571 نوشته شده:با سلام دوستان چندتا سوال در مورد استفاده از اسید فرمیک داشتم اگه میشه راهنماییم کنید

سلام دوستان کسی به این سوالا جواب نمیده؟تصویر
با سلام خدمت دوست عزیز نه بیشینه دما بین بیست پنج تا سی درجه است وحداقل بین ده تا پانزده درجه است نه من الان همراه با اسید هم تغذیه میکنم هیچ گونه مشکلی ندارد اگر لازم به باز شدن دریچه باشد خود زنبورها فوری باز میکنند نه مشکلی ندارد
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

ممنون دوست عزیز فقط دو تا سوال دیگه

من کندوم شاخون داره مشکلی برای ملکه داخل شاخون پیش نمی آد؟

نتیجش چه طور بود؟
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان