عسل سیب

سوالات مربوط به عسل و عسل شناسي و خواص و ....

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

عسل سیب

پست توسط arash_pordel »

دوستان تا به حال کسی از سیب عسل گرفته؟ یا شنیدین که کسی موفق بشه از سیب عسل بگیره؟ در مورد طعم و رنگ عسلی که از سیب به دست بیاد اطلاعاتی دارید؟ اصلا عسل گرفتن از سیب با توجه به میزان، قیمت و مشتری پسند بودنش به صرفه است؟

یه سوال دیگه هم اینکه گذاشتن کندو توی باغ ها در میزان محصولات اون باغ چه تاثیری داره؟ لطفا از جوابتون چه از لحاظ علمی و چه تجربی کاملا مطمئن باشید. من از برخی شنیدم که به علت افزایش گرده افشانی محصول افزایش پیدا می کنه. برخی از باغدارا می گن که باعث کاهش محصول می شه. آیا تاثیرات وجود زنبور در منطقه روی میزان محصول به نوع درخت و یا میوه ربطی داره؟

blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

Re: عسل سیب

پست توسط blackbil »

والا من در مورد عسل سیب چیزی نشنیده ام. اما امروز صبح تو رادیو در خصوص عسل زیتون یه صحبتهایی شد که راستش چیز درستی دستگیرم نشد. تصویر
Yours sincerely
taleshalmashoney

نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

سلام
در خصوص عسل سیب بنظر میرسه کمی سخت باشه چون کم جایی وجود داره که فقط درخت سیب باشه معمولا با سایر میوه ها مخلوط میباشد در ضمن زمان گلدهی سیب معمولا زنبورها کمتر به عسل میرسند بیشتر زنبورها رشد میکنند تا برای فصل جدید کاری آماده باشند در خصوص عسل زیتون تا جایی که من اطلاع دارم درخت زیتون عسل چندانی ندارد بیشتر گرده دارد.
نمایه کاربر
kazemi
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبریز
تشکر کرده: 99 دفعه
تماس:

پست توسط kazemi »

blackbil نوشته شده:والا من در مورد عسل سیب چیزی نشنیده ام. اما امروز صبح تو رادیو در خصوص عسل زیتون یه صحبتهایی شد که راستش چیز درستی دستگیرم نشد. تصویر

آره من هم امروز از رادیو شنیدم طبق استنباط من از گفته اونها اومدن مخلوطی از زیتون وعسل ویه چیزهای دیگه را برای زنبورا گذاشتن زنبورها هم آن را برداشته ودر حجره هاشون انبار کردند که این عسل بدست آمده هم خواص زیتون را داشته وهم خواص عسل ضمنا مدیر پروژه می گفت که حاظرند تمام اطلاعات مربوط به این کار را در اختیار زنبورداران متقاضی بزارن ضمنا طبق گفته گوینده در نمایشگاه تهران هم فروش خوبی داشتند.
MIRKAZEMI
نمایه کاربر
naragh
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نراق
تشکر کرده: 1 دفعه
تماس:

پست توسط naragh »

سلام
من عسل که از سیب زمینی درست شده باشد را شنیدم(البته از گل سیب زمینی نه) تصویر
bee
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

arash_pordel نوشته شده:دوستان تا به حال کسی از سیب عسل گرفته؟ یا شنیدین که کسی موفق بشه از سیب عسل بگیره؟ در مورد طعم و رنگ عسلی که از سیب به دست بیاد اطلاعاتی دارید؟ اصلا عسل گرفتن از سیب با توجه به میزان، قیمت و مشتری پسند بودنش به صرفه است؟

یه سوال دیگه هم اینکه گذاشتن کندو توی باغ ها در میزان محصولات اون باغ چه تاثیری داره؟ لطفا از جوابتون چه از لحاظ علمی و چه تجربی کاملا مطمئن باشید. من از برخی شنیدم که به علت افزایش گرده افشانی محصول افزایش پیدا می کنه. برخی از باغدارا می گن که باعث کاهش محصول می شه. آیا تاثیرات وجود زنبور در منطقه روی میزان محصول به نوع درخت و یا میوه ربطی داره؟
گذاشتن زنبور عسل در داخل یک باغ هم در افزایش محصول و هم در کیفیت محصول تا ثیر بسیار زیادی دارد .
یکی از راه های در امد زنبورداران در اروپا و امریکا گذاشتن کندو ها در باغ باغداران و گرفتن وجه از آن ها می باشد. زیرا در این چرخه سود اصلی را باغدار و کشاورز می برد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
arash_pordel
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: شیراز-تهران
تشکر کرده: 580 دفعه
تماس:

پست توسط arash_pordel »

fara نوشته شده:
arash_pordel نوشته شده:دوستان تا به حال کسی از سیب عسل گرفته؟ یا شنیدین که کسی موفق بشه از سیب عسل بگیره؟ در مورد طعم و رنگ عسلی که از سیب به دست بیاد اطلاعاتی دارید؟ اصلا عسل گرفتن از سیب با توجه به میزان، قیمت و مشتری پسند بودنش به صرفه است؟

گذاشتن زنبور عسل در داخل یک باغ هم در افزایش محصول و هم در کیفیت محصول تا ثیر بسیار زیادی دارد .
یکی از راه های در امد زنبورداران در اروپا و امریکا گذاشتن کندو ها در باغ باغداران و گرفتن وجه از آن ها می باشد. زیرا در این چرخه سود اصلی را باغدار و کشاورز می برد.

البته بعضی ها کشاورزا نظر شما رو ندارن! تا حالا با چنین افرادی مواجه شدین؟ که فکر می کنن وجود زنبور اطراف باغ باعث کاهش محصول میشه؟ نمی دونم واقعا نظرشون اینه یا دعوای صوری برای گرفتن پول بیشتر در می یارن؟
نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط Mahdi »

این حرف باغدارا در رابطه با سیب و گلابی و ... مربوط میشه به شک دانشمندان به انتقال بیماری آتشک از طریق زنبورعسل (یکی از لینک ها) .
البته انتقال آتشک و یه سری بیماری های گیاهی توسط زنبورعسل تنها دلیلش نیست و یه بخش اون هم مربوط میشه به اثر حضور کلنی های زنبورعسل روی کاهش جمعیت گرده افشان های طبیعی اون منطقه (غذای کمتر، بوجود آمدن شکارچی های بیشتر در طول سالیان متوالی حضور کلنی زنبورعسل و ...) که وقتی دیگه کندویی اونجا نباشه چون زنبورا همه گرده افشان های طبیعی رو از دور خارج کردن دیگه گرده افشانی هم خوب صورت نمیگیره و ...
من خودم زنبوردارم، خیلی هم سر این مساله درگیر بودم، ولی نمیشه یه طرفه به مساله نگاه کرد و باید از همه جوانب اونو بررسی کرد.
یکی از شرط های رابطه متقابل بین زنبوردار و کشاورز حضور مداوم زنبورعسل توی هر سال زراعیه که تا بخشی مشکلات بالا رو پوشش میده. در مورد بیماری ها هم فعلا نمیشه کاری کرد.
مهدی اخوان مقدم - زنبوردار
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 9 مهمان