عرض ارادت ومعرفی اولیه خودم بعنوان یک کاربر جدید

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
vahid1354
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تشکر کرده: 18 دفعه
تماس:

عرض ارادت ومعرفی اولیه خودم بعنوان یک کاربر جدید

پست توسط vahid1354 »

باسلام خدمت جناب آقای ابراهیمی مدیریت محترم سایت زنبور عسل ایران وتمامی دوستان گرامی که درزمینه پرورش ونگهداری زنبور عسل فعالیت می نمایند انشاءاله سال جدید بر همه شما مبارک باشد بنده حقیر حدود یک سال است که به حرفه جالب ودر عین حال پر زحمت زنبور داری روی آورده ام وکار خود را با دوکندو در شهرستان بم شهر نارنج ونخل شروع کرده ام وامیدوارم که بتوانم با بهره گیری از اطلاعات مفید وتخصص شماها در این راه موفق گردم پس لطفاً اینجانب را بعنوان شاگردی مشتاق در کنار خود تحمل فرمائید با تشکر فراوان وبا آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان

نمایه کاربر
m63
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران
تشکر کرده: 38 دفعه
تماس:

Re: عرض ارادت ومعرفی اولیه خودم بعنوان یک کاربر جدید

پست توسط m63 »

آقای ابراهیمی؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

vahid1354 نوشته شده:باسلام خدمت جناب آقای ابراهیمی مدیریت محترم سایت زنبور عسل ایران وتمامی دوستان گرامی که درزمینه پرورش ونگهداری زنبور عسل فعالیت می نمایند انشاءاله سال جدید بر همه شما مبارک باشد بنده حقیر حدود یک سال است که به حرفه جالب ودر عین حال پر زحمت زنبور داری روی آورده ام وکار خود را با دوکندو در شهرستان بم شهر نارنج ونخل شروع کرده ام وامیدوارم که بتوانم با بهره گیری از اطلاعات مفید وتخصص شماها در این راه موفق گردم پس لطفاً اینجانب را بعنوان شاگردی مشتاق در کنار خود تحمل فرمائید با تشکر فراوان وبا آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان

با سلام اقا وحيد عزيز خوش اومدي به جمع زنبورداريان اين سايت.اول از همه اقاي ابراهيمي مدير فروش كندوهاي زاگروس كندو هستند.

امين جهاني هستم مدير سايت زنبورعسل ايران . كه به كمك دوستان و كاربران اين سايت كه از يكا يك كاربران كمال تشكر رو دارم كه در راه اندازي سايت كمك رسان بودند.
وحيد عزيز مشكلي داشتي اول جستجو بعد اگه نتونستي جوابي پيدا كني در خدمتيم.
نمایه کاربر
vahid1354
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط vahid1354 »

vahid1354 نوشته شده:باسلام خدمت جناب آقای جهانی عزیز مدیریت محترم سایت زنبور عسل ایران وتمامی دوستان گرامی که درزمینه پرورش ونگهداری زنبور عسل فعالیت می نمایند انشاءاله سال جدید بر همه شما مبارک باشد بنده حقیر حدود یک سال است که به حرفه جالب ودر عین حال پر زحمت زنبور داری روی آورده ام وکار خود را با دوکندو در شهرستان بم شهر نارنج ونخل شروع کرده ام وامیدوارم که بتوانم با بهره گیری از اطلاعات مفید وتخصص شماها در این راه موفق گردم پس لطفاً اینجانب را بعنوان شاگردی مشتاق در کنار خود تحمل فرمائید با تشکر فراوان وبا آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان
نمایه کاربر
vahid1354
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

شرح وضعیت شروع بکار زنبور دار شدنم بحساب

پست توسط vahid1354 »

باسلام اول اینکه شرمنده که اشتباه پیش اومد ثانیا بنده قبلاً یکی دوبار تلفنی خدمت شما رسیده وعرض ارادت کرده ام که اگر یادتون باشه از بم تماس گرفتم ویکسری کتاب پرورش زنبور عسل تالیف جناب آقای عبادی بهمراه سیدی های پرورش زنبور عسل برام فرستادید از سال گذشته کار را با دوکندو شروع کردم البته یکی از اونا بچه امن یکی بود که از شانس من یکی ازدوستان که در کار زنبورداری است برام از کندوی مادری جدا کرد وبهرحال با همون دوکندو کار شروع شد ودر طول سال با مشورت همان دوست عزیز که همچون شما برام گرامی می باشد به کندوها رسیدگی میکردم تا اینکه امسال از آن دوکندو در ایام اولیه فروردین هشت بچه گرفتم البته میدونم که دوتا کندوی اولی روخیلی ضعیف کردم ولی میخواستم که تا می تونم از ملکه های متولد شده استفاده کنم آخه جالب بدونید از کندوهای پارسالی یکیش اصلاً ملکه نداد ولی اون یکی از خوش شانسی حدود 25 تا سلول ملکه داشت که دوروز فبل از بازشدن سر سلولها با همان رفیق گرامی هشت بچه جدا کردیم ولی چون کندوی خالی در دسترس نبود وعلاوه بر آن قاب شفیره هم نداشتم واز جایی هم نتونستم فراهم کنم در هر کندو حدود سه چهار تا سلول ملکه گذاشتیم به امید اینکه بالاخره یکیشون جفت میخوره وغالب میشه ودیگران مغلوب ورانده ولی خداییش شهر ما (بم) از نظر داشتن شهد وبهار نارنج واقعاً کارش درسته - نمیدونم شاید یکی از علتهایی که یکی از کندوها تعداد بالایی ملکه داده همین وفور شهد وبهار نارنج باشه وشاید هم این یه امر معمولی ومتداول باشه اگه اشتباه حدس میزنم رهانمایی بفرمائید خوب اینم از یک گپ وگفت ابتدایی امیدوارم که حوصله پرحرفیهای بنده را داشته باشید البته من خیلی از نظر فرستادن پیام میل با رایانه وارد نیستم چون اول کارم است وهمین نوشته را نیز با کلی کلنجار رفتن با سیستم برایتان ارسال کردم امید که بطور کامل وخوانا دریافت کنید ضمناً در این رابطه هم اگر آموزشم بدید ممنون می شم درپایان اینکه فعلاً فقط صبحها که سر کار هستم میتونم از رایانه شخصی ام در وقت اداری مزاحمتون بشم واز راهنماییهای خوبتون بهره مند گردم واگر دوستان وکاربران دیگه هم مایل باشند بنده رانیز بعنوان دوست خود ویکی از مبتدیان در این رشته قبول وراهنمایی فرموده واز تجربیاتشان بی نصیب نگذارند خسته نباشید وخدا قوت والسلام 20/12/92 وحیدرضا فرزبد از دارالصابرین زلزله زده بم
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
آقا وحید مگه دوتا کندوت چند قاب بودن که ازشون 8 بچ گرفتی؟چون قرار نیست اگه کندوی مادر هر چه تعداد شاخون هاش بیشتر باشن ما هم بچ بیشتری ازش بگیریم.من که خودم 5قاب کمتر که دو تا شم تخم در حال تولد نباشه بچ جدا نمیکنم.
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

saman نوشته شده:سلام
آقا وحید مگه دوتا کندوت چند قاب بودن که ازشون 8 بچ گرفتی؟چون قرار نیست اگه کندوی مادر هر چه تعداد شاخون هاش بیشتر باشن ما هم بچ بیشتری ازش بگیریم.من که خودم 5قاب کمتر که دو تا شم تخم در حال تولد نباشه بچ جدا نمیکنم.

به نظر من هم تبدیل دو کندو به 10 کندو ( دو تا مادری و 8 تا بچه ) کار درستی نیست چون قرار نیست که فقط کمیت و تعداد کندوها رو افزایش بدیم ولی خودمون را از برداشت عسل محروم کنیم. و کندو هایی ضعیفی هم داشته باشیم که هم در زمستان گذرانی مشکل داشته باشند و هم در برابر بیماری ها اسیب پذیر باشند.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
jafarzadeh20
محل اقامت: قهدریجان اصفهان
تشکر کرده: 82 دفعه
تماس:

پست توسط jafarzadeh20 »

vahid1354 نوشته شده:باسلام خدمت جناب آقای ابراهیمی مدیریت محترم سایت زنبور عسل ایران وتمامی دوستان گرامی که درزمینه پرورش ونگهداری زنبور عسل فعالیت می نمایند انشاءاله سال جدید بر همه شما مبارک باشد بنده حقیر حدود یک سال است که به حرفه جالب ودر عین حال پر زحمت زنبور داری روی آورده ام وکار خود را با دوکندو در شهرستان بم شهر نارنج ونخل شروع کرده ام وامیدوارم که بتوانم با بهره گیری از اطلاعات مفید وتخصص شماها در این راه موفق گردم پس لطفاً اینجانب را بعنوان شاگردی مشتاق در کنار خود تحمل فرمائید با تشکر فراوان وبا آرزوی موفقیت برای همگی شما عزیزان

سلام من هم جعفرزاده هستم و مثل شما تازه کارم تصویر
و اوحی ربک الی النحل ان اتخذی من الجبال بیوتا و من الشجر و مما یعرشون
نمایه کاربر
vahid1354
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

Re: پاسخ به دوستان

پست توسط vahid1354 »

با سلام عرض بحضور شما که تمامی صحبتهای حضرتتان تمام وکمال صحیح است واینکه دو تا کنویی که باهاشون شروع به کار کردم در سال گذشته جمعیتشون خیلی خوب شد به صورتی که در ابتدای امسال هر کدام 10 قاب پر از زنبور ولارو داشتند وچون من یه مقداری با تاخیر هم سراغشون رفتم وبهشون طبقه نداده بودم شروع به هرزه بافی کرده بودن تاجایی که تازیر سقف کندو رو هم بافته بودن وملکه خانم هم تخمریزی کرده بود ومن زمانی که خواستم سر کندوها رو باز کنم اول که سخت چسبیده بودند بعد هم که به حساب خودم با احتیاط باز کردم اکثر هرزه بافیهاشون همراه با شفیره وتخم از جا کنده شدن وحتی توی این موم هرزه نیز عسل هم بود که نگذاشتم همان عسل با طعم بهار نارنج هم از کفم برود بله اینجوری شد که هشتا بچه گرفتم البته قبلا عرض کردم خودم هم متوجه بودم که کندوها خیلی ضعیف می شن وقید عسل امسال راهم تا حدودی زدم الان هم حدود 15 روز از گرفتن بچه ها میگذرد وامروز یا صبح میرم کنترل کنم که ببینم جفت خورده وتخم ریزی کرده اند یا که نه انشاءاله که همه چیز بر وفق مراد باشد شماهم دعا کنید که درست از کار در بیاید وهمچنان مشتاق دریافت نظریات وتجربیات خوب وارزشمندتان هستم وبعدا نتیجه را بعرضتان خواهم رساند فعلا خدا حافظ ارادتمند شما ***فرزبد
نمایه کاربر
vahid1354
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
تماس:

پست توسط vahid1354 »

jafarzadeh20 نوشته شده:
vahid1354 نوشته شده:باسلام به شما جناب جعفر زاده عزیز از اینکه شما هم در مباحث ما حضور دارید خوشحالم وامیدوارم که از این بحثها بهره کافی ببریم از نظریات خوبتان نیز بنده وسایر دوستان راهم بهره مند نمائید باتشکر ****فرزبد

سلام من هم جعفرزاده هستم و مثل شما تازه کارم تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان