بازار و فروش محصولات زنبور عسل

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

قفل شده قفل شده
نمایه کاربر
masoud
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
تماس:

فروش و بازاریابی محصولات

پست توسط masoud »

با سلام
چند تا سوال در رابطه با فروش عسل و محصولات جانبی دارم
شما عسل رو چجوری می فروشید ؟
به کی ؟
چجوری بازار رو پیدا م یکنید ؟
تا چه حجمی قابلیت فروش دارید (مثلا 100 کیلو بیشتر نمی تونید بفروشید و مقداری رو دستتون اصطلاحا باد میکنه)
و همچنین محصولات جانبی

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: فروش و بازاریابی محصولات

پست توسط fara »

اگه عسل تون با کیفیت باشه مشکلی برای فروش پیدا نمی کنید خیلی از کسانی که عسل مصرف می کنند دنبال اشخاصی هستند که بتوانند با اطمینان ازشون خرید کنند من سال گذشته که سال اولم بود حدود 160 کیلو عسل داشتم که اگه 200 کیلو دیگه هم می داشتم راحت می فروختم .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
masoud
تماس:

پست توسط masoud »

شما به ازای چند تا کندو 160 کیلو داشتید ؟
نمایه کاربر
hamed
محل اقامت: شهریار-تهران
تماس:

پست توسط hamed »

پارسال من حدود 220کیلو عسل داشتم البته سال اولم بود و همه ی اونا رو بین بچه های فامیل و محل فروختم تازه بعد از اتمامش خیلی مشتری جدید پیدا کردم چون عسل کاملا طبیعی بود.اگر عسل مرغوب باشه تو فروشش خیلی مشکل پیش نمیاد تازه اگر هم مقداری رو دستمون بمونه مشکلی نیست چون فاسد نمیشه میتونیم بعدا بفروشیم
نمایه کاربر
masoud
تماس:

پست توسط masoud »

دوستان از چند تا کندو این مقدار رو برداشت داشتید؟
ایا کارخانه یا جایی هست که شما بتونید بهش محصول خودتون رو بفروشید؟
نمایه کاربر
goudarzi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ارومیه
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط goudarzi »

من از 23 کندو حدوداٰ 100 کیلو برداشتم .اره مسعود جان نگران نباش دیدی تو دستت باد کرده به من اطلاع بده تصویر تصویر تصویر
مهندس گودرزی
نمایه کاربر
masoud
تماس:

پست توسط masoud »

جناب گودرزی یعنی شما به ازای هر کندو تنها 5 کیلو برداشت دارید ؟
اگر اره چرا اینقدر کم
مشکل محیطی است یا نوع نژاد زنبور یا عامل دیگر دوستان دیگه هم بیان نظر بدن که چقدر تولید دارند از هر کندو
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

میانگین برداشت سال قبل همین بود فکر نکنم کسی دارای وضعیت بهتری بوده علت سی سی دی و گرمای بیش از حد سال قبل بود .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
behruz
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

بازار و فروش محصولات زنبور عسل

پست توسط behruz »

با سلام

واقعا سایت جالب و جامعی را ترتیب دادی

من یکی دو سالی هست که به فکر پرورش زنبور عسل هستم ولی به دلایلی هنوز اقدامی نکردم یکی از مهمترین این دلایل بازار تضمینی محصولات زنبور عسل هست

در منطقه ما ( گرگان) کمتر زنبور داری پیدا می شود که تعداد زیادی کندو داشته باشد و مثلا یکی از دوستان خودم 40 کندو دارد که از درآمدش به عنوان شغل دوم استفاده می کند بازار این نوع زنبورداران کوچک همان بازار محلی و مغازه های شهر های کوچک اطراف است ولی مشکل از جایی شروع می شود که تعداد کندو ها زیاد باشد و بازار محلی کشش لازم را نداشته باشد به همین دلیل کمتر کسی پیدا می شود که زنبور ستانش را توسعه دهد و آن را به عنوان شغل اصلی اش قرار دهد
من قصد دارم ابتدا با 30 تا 40 کندو شروع کنم و چون نمی توانم آن را شغل دوم قرار دهم می خواهم در عرض 5 سال با وارد کردن سرمایه آن را به یک زنبورستان 500 تا 800 تایی برسانم اما دلیلی که تا کنون اقدام نکرده ام نشناختن بازار تضمینی برای حجم بالاتر از نیاز بازار منطقه است .
حال از شما چند سوال دارم
1- آیا روشی برای فروش تضمینی محصولات به صورت فله ای مثلا به کارخانه یا شرکتی هست ؟
2- همیشه برایم این سوال بوده که در ایران اگر زهر زنبور تولید کردم باید به کجا و چه سازمانی بفروشم ؟

لطفا جواب پرسش هایم را با جزئیات بیشتر پاسخ دهید و مثلا اگر چنین کارخانه ها و شرکت ها و سازمانهایی هستند با ذکر نام و مشخصات آنها راهنمایی ام کنید تا به عنوان یک تازه کار بتوانم جدی تر و با اطمینان بیشتر در مورد این شغل فکر کنم

ممنون
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: بازار و فروش محصولات زنبور عسل

پست توسط mellifera »

behruz نوشته شده:با سلام

واقعا سایت جالب و جامعی را ترتیب دادی

من یکی دو سالی هست که به فکر پرورش زنبور عسل هستم ولی به دلایلی هنوز اقدامی نکردم یکی از مهمترین این دلایل بازار تضمینی محصولات زنبور عسل هست

در منطقه ما ( گرگان) کمتر زنبور داری پیدا می شود که تعداد زیادی کندو داشته باشد و مثلا یکی از دوستان خودم 40 کندو دارد که از درآمدش به عنوان شغل دوم استفاده می کند بازار این نوع زنبورداران کوچک همان بازار محلی و مغازه های شهر های کوچک اطراف است ولی مشکل از جایی شروع می شود که تعداد کندو ها زیاد باشد و بازار محلی کشش لازم را نداشته باشد به همین دلیل کمتر کسی پیدا می شود که زنبور ستانش را توسعه دهد و آن را به عنوان شغل اصلی اش قرار دهد
من قصد دارم ابتدا با 30 تا 40 کندو شروع کنم و چون نمی توانم آن را شغل دوم قرار دهم می خواهم در عرض 5 سال با وارد کردن سرمایه آن را به یک زنبورستان 500 تا 800 تایی برسانم اما دلیلی که تا کنون اقدام نکرده ام نشناختن بازار تضمینی برای حجم بالاتر از نیاز بازار منطقه است .
حال از شما چند سوال دارم
1- آیا روشی برای فروش تضمینی محصولات به صورت فله ای مثلا به کارخانه یا شرکتی هست ؟
2- همیشه برایم این سوال بوده که در ایران اگر زهر زنبور تولید کردم باید به کجا و چه سازمانی بفروشم ؟

لطفا جواب پرسش هایم را با جزئیات بیشتر پاسخ دهید و مثلا اگر چنین کارخانه ها و شرکت ها و سازمانهایی هستند با ذکر نام و مشخصات آنها راهنمایی ام کنید تا به عنوان یک تازه کار بتوانم جدی تر و با اطمینان بیشتر در مورد این شغل فکر کنم

ممنون

با سلام راجب سوال اولتون باید عرض کنم که باید به شهرک صنعتی خودتون مراجعه کنین و یا شرکتهایی که کارشون خرید عسل هستش با اونا باید در ارتباط باشین و یا به تعاونی زنبورداری خودتون اگه دارین و یا از زنبوردارانی که کوچ روهستند و تعداد زیادی زنبوردارن.شما که میگین کمه تعداد زنبوردارا و کندوهاشون.باید یه تعدادی از زنبورداراتون کوچ رو باشن از اونا میتونین اطلاعات دقیقتری کسب کنین.و یا از جهاد کشاورزی خودتوت.بی شک اونا امار و اطلاعاتی راجب زنبورداران استانتون دارن.

راجب سوال دومتون شرمنده من اطلاع دقیقی ندارم اما شماره تلفن تعاونی زنبورداران ایران زمین رو برات ژیغام خصوصی میکنم ببین اونا میدونن یا نه.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: بازار و فروش محصولات زنبور عسل

پست توسط mellifera »

[CENTER]

ادرس اصلي اين مبحث:[/CENTER][CENTER]
forum-f11/topic-t1523.html[/CENTER]