مزایایه زنبورداری چیه؟

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

مزایایه زنبورداری چیه؟

پست توسط hony »

با سلام
دوستان محترم در صورت تمایل نظرخود را راجب شغل زنبورداری بگین که از لحاظ اقتصادی چه مزایایی نسبت به سایر مشاغل دارد؟ مثلا یکی از مزایاهاش به نظرم باز گشت سریع سرمایه در زنبورداری نسبت به بقیه مشاغل هستش/ خواهشن داشتن علاقه و غیره رو ننویسین بیشتر جنبه اقتصادی هستش منظورم / در صورت امکان از مشکلاتش نگین چون به حد کافی بحث شده / به نظرتان ایا مزایایی دارد؟ ذکر کنید/. ممنون

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

Re: مزایایه زنبورداری چیه؟

پست توسط rata »

من که چند کندو بیشتر ندارم و فعلا از نظر اقتصادی بهش نگاه نمی کنم ولی به نظرم چون باعت حضور آدم در طبیعت میشه لذت بخش هست.
نمایه کاربر
ehsanklop
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

همش ضرره . باید عاشق زنبور باشی که تو این کار بمونی
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

ehsanklop نوشته شده:همش ضرره . باید عاشق زنبور باشی که تو این کار بمونی
از پاسخ صادقانه ات ممنون راستش واقعیت همینه/ هیچ مزایایی نداره ولی این علاقه برامون دردسر بزرگی شده که نمیتونیم ازش دست بکشیم
نمایه کاربر
daryush
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: پردیس تهران
تشکر کرده: 348 دفعه
تماس:

پست توسط daryush »

سلام
سوال خیلی خوبی بود جناب رضا خان عزیز
مخصوصا برای عده ای که در ابتدای کار هستند وقتی از یک زنبوردار با تجربه 35 سال سوال کردم که میخوام زنبورداری را شروع کنم در جواب گفت اگر مصنوعی کار کنی خوبه و توجیه اقتصادی داره ولی اگه میخوای طبیعی کار کنی در یک کلام کلا ضرره پرسیدم چرا شما طبیعی کار میکنی گفت خوب دیگه ما هم آلوده این عشق شدیم و دیگه اینکه نمیتونم عسل نامرغوب دست مشتری های ثابت بدم ...به نظر من هم با این وضعیت شهد در طبیعت و صرفا تک محصولی کار کردن در اینکار کلا ضرره و عشق علاقه باعث شروع وادامه این شغل زیبا برای عزیزان میشه.تصویرتصویر
زنبورداری طبیعی بلیط ورود به تئاتر طبیعت می باشد
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط hony »

daryush نوشته شده:سلام
مخصوصا برای عده ای که در ابتدای کار هستند وقتی از یک زنبوردار با تجربه 35 سال سوال کردم که میخوام زنبورداری را شروع کنم در جواب گفت اگر مصنوعی کار کنی خوبه و توجیه اقتصادی داره ولی اگه میخوای طبیعی کار کنی در یک کلام کلا ضرره پرسیدم چرا شما طبیعی کار میکنی گفت خوب دیگه ما هم آلوده این عشق شدیم و دیگه اینکه نمیتونم عسل نامرغوب دست مشتری های ثابت بدم ...به نظر من هم با این وضعیت شهد در طبیعت و صرفا تک محصولی کار کردن در اینکار کلا ضرره و عشق علاقه باعث شروع وادامه این شغل زیبا برای عزیزان میشه.تصویرتصویر
با احترام خدمت داریوش عزیز
در این 10 سال مزیتی براش نتونستم پیدا کنم جزء لذت بخش بودن که اونم جنبه اقتصادی نداره/
نمایه کاربر
bardiagreen
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: qazvin
تشکر کرده: 55 دفعه
تماس:

پست توسط bardiagreen »

سلام. این دوستانی که میگن همش ضرره لطفا بگن چندتا کندو دارن :)
نمایه کاربر
farzad2500
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نیشابور
تشکر کرده: 32 دفعه
تماس:

پست توسط farzad2500 »

سلام با اوضاع این چندسال فکر میکنم کاری که هزینه و درآمدش یکی باشه عملا خودکشی حساب میشه واسه من و مشتریام مزیت اصلیش خوردن عسل واقعا طبیعی هست.
یک چند ز کودکی به استاد شدیم یک چند ز استادی خود شاد شدیم
پایان سخن شنوکه ما را چه رسید از خاک بر آمدیم و در خاک شدیم
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

daryush نوشته شده:سلام

سلام
دقیقا درست گفته . در مورد سوال دوست دیگه مون من 250 کندو دارم و طبیعی کار میکنم . عسل تولیدی ام هم هر سال کیفیت بالایی داره اما اون چیزی که انتظار دارم از زنبورا بدست نمیاد . یعنی دخل و خرجم با هم جور نمیشه
به خصوص این یکی دو ساله : 1 زنبوردارها اصلا فواصل کوچ رو رعایت نمیکنن 2 مردم نمیتونن برای عسل پول زیادی هزینه کنن 3 دولت حمایت نمیکنه 4 هزینه های اداره زنبورستان خیلی زیاد شده 5 صحراهای شهد خیز از بین رفته 6 داروی خوب برای زنبور اصلا گیر نمیاد داروهای بی کیفیت بازار هم خدا تومن قیمت داره 7 عسل تقلبی تو بازار ریخته 8 باراندگی این چند ساله خوب نبوده و .......
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

خدایی زنبورا ادمارو عاشق خودشون میکنن.
من که دیوینشونم.
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
mohammadtjk
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: گلستان گرگان
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadtjk »

با سلام
توی این چند سالی که زنبور نگه میدارم(البته نه 250 تا ونه 35 سال) زنبورداری تحت عنوان عنوان شغل دوم و یا تفریح تلقی می کنم.در هرصورت راضیم چون علاوه بر زنبور تو ی وجب جا 20.30 تا مرغ و خروس وکلی مرغ عشق نگه میدارم و زنبورام خرج اونا رو هم درمیارن .خلاصه عسل طبیعی و تخم مرغ محلی و.... سرمون گرمه.خب اخه تو این مملکت کاری هست که میزان درامد با ارزش واقعی کار برابری کنه؟!
نمایه کاربر
mohammad123
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: فارس
تشکر کرده: 552 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad123 »

اگر 10 تا کندو را مدیریت کنیم علاوه بر عسل هرساله میتوان ان را به 20 کندو افزایش داد وعلاوه بر عسل به فروش کندو اقدام کرد ولی بستگی به شرایط اب وهوایی و نوسانات جوی هم دارد.
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

با سلام مزایای زنبورداری عبارتنداز:
1) مهمترین نقش زنبور عسل گرده افشانی درختان وگیاهان وافزایش کیفیت محصول آنها
2) ازبین نرفتن گیاهانی که بقای آنها مستلزم وجود داشتن زنبورعسل است
3) تولید عسل وموم وسایرفراورده های دارویی ازقبیل بره موم و...
4)ازدیاد نسل زنبورعسل درطبیعت
5)ارزآوری وسیع درصورت صادرات وسیع این محصول که اگردرسطح وسیع انجام گیرد از نظر اقتصادی کمترین محصول صادراتی با آن برابری می کند وبه نظر بنده باید به عسل لقب نفت زرد را بدهند
6) استفاده زنبور درمانی برای دفع امراض
نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

پست توسط aliakbar »

با سلام
سوال خوبي بود كه پرسيده شد , با تشكر. من حدود 1 ساله كه شروع كردم و نميتونم جواب بدم اما خيلي مشتاقم كه جوابهاي دوستان رو بخونم. چون ميخوام اين كار رو بعنوان شغل اصلي انتخاب كنم و سالانه سرمايه بذارم . يعني به نظر شما اين كارو نكنم و برم دنبال كار ديگه؟ اما از يكي از دوستام كه 4 سالي هست كه تو اينكاره پرسيدم , راضي بود و از نظر سود دهي اين كار رو رد نكرد. من شديدا به اين معتقدم كه روزي رو چه كم و چه زياد دست خداست و خدا ميرسونه. لطفا كساني كه از نظر بازدهي راضي هستند و خودشون تجربه كردن بيشتر جواب بدن. متشكرم
نمایه کاربر
saman
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

سلام
بستگی به انتظار شما از میزان درآمد سالیانه داره مثلا با100 تا کندو بنظر من سالی15 تومن میشه درآمد داشت در ضمن شرط اول زنبورداری علاقس کسایی که با 4 تا کندو شروع کردن و چون از سر علاقه بوده الان تا 200 تا هم دارن ولی کسایی رو میشناسم چون صرفا درآمد مدنظرش بوده 3 سال هم نتونستن زنبورداری رو ادامه بدن. در کل زنبورداری مثل همه کارای دیگه ریسک های خاص خودشو داره و تا دلتم بخاد سختی های خودشم داره. علاقه داری بسم الله
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

چرا همه نگاهتون به زنبور انقد سطحیه.البته جسارت نشه.عسل از نظر اقتصادی کم ارزش ترین محصول زنبوره..اگر واقعا کسی میخواد از زنبورداری درامد خوب داشته باشه باید به محصولای دیگه زنبور هم توجه داشته باشه.خب درمورد گرده افشانی بحثی نیست چون باغدارای ما اطلاعاتشون دقیقا برعکسه اروپایی ها هست..اما زله رویال که قیمت بازارش حدود 4میلیونه..گرده گل از150تا250تومنه..موم وبره موم وحتی زهر زنبور..تولید تجاری ملکه هم هست.الان ملکه نزاد دارحدود100تومنه..ماباید سعی کنیم دیدمون رو نسبت به پرورش زنبور عوض کنیم.حالا که انقد هزینه ها بالا رفته چرانباید تا جای ممکن از زنبور استفاده بهینه بکنیم.ماکه سالانه چند میلیون هزینه میکنیم برای زنبور خب یکم سعی بیشتر کنیم که بتونیم درامد بیشتر داشته باشیم.همیشه صحرای خوب نیست که عسل زیاد بگیریم که بتونه هزینه ها رو پوشش بده
نمایه کاربر
apis
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساري
تشکر کرده: 79 دفعه
تماس:

پست توسط apis »

سلام خدمت همه دوستان
فکر می کنم دیگه وارد سال ششم زنبورداریم شدم و یه مقدار کوچولویی هم تجربه دارم
در طول این شش سال درآمدی به صورت پول نقد نداشتم و زنبورم در واقعا هر پولی که در اورد خرج خودش شد
در واقع کل هزینه هایی که کردم با کل عسلی که فروختم یکی شد
اما به نظرم تنها سودی که برام داشت این بود که 1 کندو داشتم و الان 20 کندو دارم با کلی اطلاعات مفید و یه کمی هم شهرت
البته از نظر اقتصادی زنبور داری به نظرم شغل درامد زایی هست اما فقط برای کسایی که سرمایه دار هستند
چون زنبور داری شغلی هست که باید خرج کنی تا بهت برگرده و الا اگه سرمایه نداری بهتره این کار رو اصلا شروع نکنی و یا اگه شروع کردی به فکر صرفه اقتصادیش نباشی و فقط جهت علاقه زنبورداری کنی
این روزا زنبورداری خیلی سخته
اقتصاد داغون کشور هم معلوم نیست کی خوب بشه
ولی بهترین کاری که می تونیم بکنیم اینه که انقدر تو کارمون حرفه ای بشیم که اگه روزنه ای باز شد بتونیم استفاده کنیم و تو کارمون موفق باشیمتصویر
زندگی شهد گل است که زنبور زمان می خوردش
آنچه می ماند عسل خاطره هاست
نمایه کاربر
aliakbar
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: نوشهر
تشکر کرده: 41 دفعه
تماس:

پست توسط aliakbar »

با سلام
يكي به اين مساله جواب بده : مگه همتون قبول نداريد كه يه كندو تو ايران ميانگين 10 تا 12 كيلو عسل ميده؟ خوب فرض كنيم 100 تا كندوي عسل ده داشته باشيم(حالت نرمال).حداقل 10 كيلو رو در نظر بگيريم ميشه 1000 كيلو عسل در سال. عسل طبيعي خرده فروشي الان حداقل 35 تا 50 تومنه كه ما ميانگين 40 تومن در نظر ميگيريم ميشه 40 ميليون. اگه عمده فروخته بشه هر كيلو 25 تومن ميشه 25 ميليون. 5 ميليونم خرج زنبورا . حالا كجاي كار ميلنگه كه اكثرا ناراضي هستن؟
نمایه کاربر
ehsanklop
تماس:

پست توسط ehsanklop »

aliakbar نوشته شده:با سلام
يكي به اين مساله جواب بده : مگه همتون قبول نداريد كه يه كندو تو ايران ميانگين 10 تا 12 كيلو عسل ميده؟ خوب فرض كنيم 100 تا كندوي عسل ده داشته باشيم(حالت نرمال).حداقل 10 كيلو رو در نظر بگيريم ميشه 1000 كيلو عسل در سال. عسل طبيعي خرده فروشي الان حداقل 35 تا 50 تومنه كه ما ميانگين 40 تومن در نظر ميگيريم ميشه 40 ميليون. اگه عمده فروخته بشه هر كيلو 25 تومن ميشه 25 ميليون. 5 ميليونم خرج زنبورا . حالا كجاي كار ميلنگه كه اكثرا ناراضي هستن؟

سلام
اول بگم نه خیر من قبول ندارم امار جهاد و وزارت کشاورزی همش دروغه و به هیچ وجه حقیقت نداره من امسال میانگین برداشت کندوهام حدود 2.5 کیلو بوده
و اما درامد : از اون 25 میلیون که گفتید 20 میلیون هزینه ها میشه و 5 میلیون سود . تازه اگه زنبور عسل بده اگه عسل نده 20 تومن هزینه مونده رو دست زنبوردار
نمایه کاربر
saman
محل اقامت: استان کرمانشاه- شهرستان پاوه.بخش نوسود
تشکر کرده: 157 دفعه
تماس:

پست توسط saman »

منم امسال میانگین کندوم 3 کیلو بوده و زنبورا بزور خرج خودشونم درآوردن
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

میانگین عسل زنبورای ما امسال حدود10 کیلو بوده که برای مانسبت به دوسه سال گذشته 30درصد افت داشته..ولی بازم من قوییا به این نکته تاکید میکنم که اگر قرار این کار برای زنبوردار سود داشته باشه تا جایی که امکان داره باید اتکای خودمون رو به عسل کم کنیم..هرزنبور میخواد42روز عمر بکنه اگه میخوایم چیزی عایدمون بشه باید تااخرین لحظه ازش کار بکشیم..مثلا تولید گرده به تخصوص زیاد نیاز نداره یاتولید زله.مشتری هم داره از عسل هم زودتر نقد میشه
نمایه کاربر
fara
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

از لحاظ اقتصادی بخوای نیگاه کنی به دردسرش نمی ارزه
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
alireza3alehi
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 2 دفعه
تماس:

پست توسط alireza3alehi »

من که اصلا نمیخوام به چشم درآمد زایی نگاه کنم اول علاقه به زندگی زنبور هاست بعد هم گرده افشانی باغ و محصولات کشاورزی خودمون بعد هم اگه عسلی داد خودمون بخوریم
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان