چگونه بتوانم زنبورهارو به طبقه دوم انتقال بدم

سوالات و پرسشهای متفرقه در مورد زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
moji55
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: ساری
تماس:

چگونه بتوانم زنبورهارو به طبقه دوم انتقال بدم

پست توسط moji55 »

با سلام با وجود زنبور فراوان در طبقه اول با قرار دادن پنجره ملکه در طبقه اول و آوردن چند قاب زنبور از طبقه پایین به بالا و قرار دادن شهد در طبقه دوم باز هم در طبقه دوم کمتر زنبور دیده میشه و آنطور که باید شهد به این طبقه نمیاید

نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

Re: چگونه بتوانم زنبورهارو به طبقه دوم انتقال بدم

پست توسط rata »

تو طبقه دوم چند قاب گذاشتید؟ و شرایط آن قابها چیه
نمایه کاربر
mahdi1
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 107 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi1 »

با سلام
اکر هوا مناسب یک قاب تخم لارو ببر طبق بالا
باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای ؛ تحویل دهی ...
خواه با فرزندی خوب ...
خواه با باغچه ای سرسبز ...
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی ...

و اینکه بدانی ...
حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است .
این یعنی تو موفق شده ای!
نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

سلام

الان وقت شهد فراوان نیست که شما پنجره گذاشتید همین کار باعث میشه که تخم ریزی ملکه در یک طبقه باشه و تعداد زنبورها کمتر بشه و به طبقه بالا نرن خود من حدود 25 کندو

دو طبقه دارم در بعضی این کندوها ملکه هم در بالا تخم ریزی داره هم پایین تو بعضیاشون ملکه فقط طبقه بالا میره وتخم ریزی میکنه قبل از یک هفته من کندوها رو بازدید میکنم ودر چنین حالتی ملکه با اون قابهایی که تخم ریزی کرده پایین میبرم وشفیره در حال در اومدن وقابهای خالی رو بالا میبرم که ملکه دوباره بالا رفت توی این قابها تخم ریزی کنه واگر هم ملکه

همیشه پایین باشه کار جابه جایی قابها رو برعکس میکنم

پنجره ملکه رو اگر هم استفاده کنم موقع شهد فراوان استفاده میکنم
نمایه کاربر
moji55
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط moji55 »

با سلام اول اینکه وضع شهد خوب بود که من این کار رو کردم دوم اینکه جمعیت پایین خیلی زیاد بود و چند قاب (4 تا) به همراه تخم و شفیره به بالا بردم اما نتیجه خوبی نداد
نمایه کاربر
nargmosa
محل اقامت: گچساران
تشکر کرده: 149 دفعه
تماس:

پست توسط nargmosa »

با دو قاب شروع میکردی یکی از زنبورها را طبق دادم با دوقاب شهد هم خیلی خوب مقداری از جمعیت همیشه بیرون از کندو آویزون وطبق بالا خیلی کم زنبور میره شب و روز همیشه جلو کندو آویزانند ولی حاضر نمیشوند بروند بالا
نمایه کاربر
moji55
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط moji55 »

سلام
نمیدونم چرا کسی در این سایت نمیاد تجربیاتشو در میان بزاره یا شاید هم تجربه زیاد دارن و نمیخوان بگن ! در هر صورت بنده هر بار در مورد مطلبی سوال میکنم جواب قانع کننده نمی بینم یا شاید هم همه داریم سنتی کار میکنیم ! برای همینه که تو کانادا و کشورهای دیگه برداشت عسل خیلی بیشتر از ماست ولی تعداد کندوهامون بیشتر از اونهاست
در مورد سوالی که کردم کسی جواب نداد !!! واقعا اگه کسی نمیدونه (که حتما میدونه ) جواب بده شاید هم فکر میکنیم کسی رو دستمون میاد!!!
بنده الان یک سال زنبور داری میکنم و اونقدر به زنبور وابسته شدم که با خواندن کتاب دکتر شهرستانی و یاد گرفتن رفتارهای زنبور خیلی راحت میشه عسل کندوهامونو 2 برابر کرد
یا مثلا در مورد بچه مصنوعی سوال کردم آیا میشه کندو رو بدون جابجایی انجام داد ؟ که بعضی دوستان اومدن و جواب دادن و ازشون ممنونم ولی خودم امسال با فاصله 3 متری از کندوی مادر 4 تا بجه مصنوعی گرفتم بدون برگشت حتی 1 زنبور به کندوی مادر و از اینکه بنده این سوال رو کردم میخواستم بدونم کسی تونسته روش و تجربه منو داشته یا نه البته شاید هم داشتن و نخواستن بگن !!!!
البته اینو بگم بنده تازه کارم و کوچیک همه هستیم و دوست دارم دوستان این سایت و این محیط رو برای کیفیت کارارمون جدیتر بگیرین
البته تجربه گرفتن بچه مصنوعی رو در پست جدید میزارم که دیگران هم بخونن
با تشکر از دوستان زنبوری
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

moji55 نوشته شده:با سلام با وجود زنبور فراوان در طبقه اول با قرار دادن پنجره ملکه در طبقه اول و آوردن چند قاب زنبور از طبقه پایین به بالا و قرار دادن شهد در طبقه دوم باز هم در طبقه دوم کمتر زنبور دیده میشه و آنطور که باید شهد به این طبقه نمیاید

در اين موقع از سال زنبورا بيشتر وقتشونو صرف پروش نوزادا ميكنن تا ذخيره عسل واسه همين بيشتر عسل رو در كندوي اصلي به مصرف ميرسونن و مقدار كمي رو به بالا انتقال ميدن.به نظر من شبكه مانع ملكه بيشتر مانع رفت و امد زنبورا به طبقه بالا ميشه.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

moji55 نوشته شده: سلام
نمیدونم چرا کسی در این سایت نمیاد تجربیاتشو در میان بزاره یا شاید هم تجربه زیاد دارن و نمیخوان بگن ! در هر صورت بنده هر بار در مورد مطلبی سوال میکنم جواب قانع کننده نمی بینم یا شاید هم همه داریم سنتی کار میکنیم ! برای همینه که تو کانادا و کشورهای دیگه برداشت عسل خیلی بیشتر از ماست ولی تعداد کندوهامون بیشتر از اونهاست
در مورد سوالی که کردم کسی جواب نداد !!! واقعا اگه کسی نمیدونه (که حتما میدونه ) جواب بده شاید هم فکر میکنیم کسی رو دستمون میاد!!!
بنده الان یک سال زنبور داری میکنم و اونقدر به زنبور وابسته شدم که با خواندن کتاب دکتر شهرستانی و یاد گرفتن رفتارهای زنبور خیلی راحت میشه عسل کندوهامونو 2 برابر کرد
یا مثلا در مورد بچه مصنوعی سوال کردم آیا میشه کندو رو بدون جابجایی انجام داد ؟ که بعضی دوستان اومدن و جواب دادن و ازشون ممنونم ولی خودم امسال با فاصله 3 متری از کندوی مادر 4 تا بجه مصنوعی گرفتم بدون برگشت حتی 1 زنبور به کندوی مادر و از اینکه بنده این سوال رو کردم میخواستم بدونم کسی تونسته روش و تجربه منو داشته یا نه البته شاید هم داشتن و نخواستن بگن !!!!
البته اینو بگم بنده تازه کارم و کوچیک همه هستیم و دوست دارم دوستان این سایت و این محیط رو برای کیفیت کارارمون جدیتر بگیرین
با تشکر از دوستان زنبوری

.......دوست عزیز شما اگه کتاب دکتر شهرستانی رو با دقت مطالعه کرده باشی برای 90% سئوالاتی که برایتان پیش امده جواب خواهی گرفت...
در این سایت شاید بارها و بارها اینگونه سئوالات مطرح شده و کابران با تجربه به انها پاسخهای مناسبی داده اند لطفا مطالب پستها رو باز تاکید میکنم با حوصله و با دقت بیشتری بخوانید اگر به جواب دلخواهتان نرسیدید تماس بگیرید تا راهنمائی بشید..
ضمنا الان فصل کار توی زنبورستانهاست و همه بنوعی بیشتر ایام هفته درگیر کار در انجا هستن و کمتر به سایت مراجعه میکنن... تصویر تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
13490
محل اقامت: تربت جام
تشکر کرده: 76 دفعه
تماس:

پست توسط 13490 »

Kismar نوشته شده:
moji55 نوشته شده: سلام
با تشکر از دوستان زنبوری

.......دوست عزیز شما اگه کتاب دکتر شهرستانی رو با دقت مطالعه کرده باشی برای 90% سئوالاتی که برایتان پیش امده جواب خواهی گرفت...
در این سایت شاید بارها و بارها اینگونه سئوالات مطرح شده و کابران با تجربه به انها پاسخهای مناسبی داده اند لطفا مطالب پستها رو باز تاکید میکنم با حوصله و با دقت بیشتری بخوانید اگر به جواب دلخواهتان نرسیدید تماس بگیرید تا راهنمائی بشید..
ضمنا الان فصل کار توی زنبورستانهاست و همه بنوعی بیشتر ایام هفته درگیر کار در انجا هستن و کمتر به سایت مراجعه میکنن... تصویر تصویر

سلام دوست عزیز زود شاکی نشو همونطور که نادر خان گفتند بزار به حساب گرفتاری دوستان در ضمن به این مسائلم فکر نمی کنند که کسی رو دستشون بیاد که خدا کنه بیاد مگه جای کسی رو تنگ کردندیا ادعایی داشتند یا ...> کمتر پستی رو تو این سایت می تونید پیدا کنید که بی جواب مونده باشه ولی دلیلی هم نیست که هرشب بیان پای کار و هر پستی رو یک چیزی بنویسند من خودم تر جیح میدم بیشتر مطالب رو بخونم و نظر دادن رو میزارم به عهده بزرگتر ها باور کن بعضی از اعضای این سایت جزو با سواد ترین و بهترین زنبوردارهای کشور هستند و همیشه با نظرات سازنده و علمی و تجربیات شخصی خوشون این صنعت رو یاری دادند و هیچ چشم داشتی هم نداشتند در مورد مشکل شما هم هر کدوم از دوستان نظرشونو گفتند به نظر این حقیر شما زودتر از موعد مقرر کندو رو طبق دادین شاید باید بیشتر باید صبر می کردید تا جمعیت قویتر می شد موفق باشید تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان