سمپاشی

اطلاعات مربوط به آب و هوا و رويش گلها و سم پاشي و زمان مناسب کوچ و تعداد زنبورستانها ... و کليه مواردي که مربوط به زنبور داري می باشد.

کاربران مهمان نیز میتوانند در این تایپک اطلاعات زنبورداری رو وارد نمایند.

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

سمپاشی

پست توسط fara »

سلام کندو ها رو به مزرعه کلزا بردم که کشاورز زنگ زد که می خواهد با استفاده از سم دانیتول و سم هالوکسی فوپ آرمتیل مزرعه را سم پاشی کند می خواستم بدونم که آیا این سم ها برای زنبور ضرر دارد و اگر ضرر دارد چه تدبیری بیندیشم انتقال دوباره کندوها برام بسیار مشکل است آیا می توان برای سه روز پنجره(دریچه) پرواز کندوها رو ببندم تا سم ها تاثیرشان را از دست بدهند.

نمایه کاربر
Mahdi
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 28 دفعه
تماس:

پست توسط Mahdi »

توی ساعت های سمپاشی دریچه پرواز ها رو ببندید و روی کندو ها رو هم نایلون بکشید . بنا به صلاحدید خودتون برای زنبورا آب یا شربت توی ساعت های محبوس شدنشون بزارید .
نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

پست توسط fara »

سلام آقا مهدی برای چه زمانی این کار را انجام بدهم کافیست معمولا سم ها تا چه زمانی بر روی زنبور می تواند تاثیر بگذارد
نمایه کاربر
behnam_00
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تاکستان
تشکر کرده: 65 دفعه
تماس:

Re:

پست توسط behnam_00 »

fara نوشته شده:سلام آقا مهدی برای چه زمانی این کار را انجام بدهم کافیست معمولا سم ها تا چه زمانی بر روی زنبور می تواند تاثیر بگذارد

دوستان تا چه مدت میشه زنبورها را حبس کرد؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: سم پاشی

پست توسط mellifera »

بستگی به جمهیت کندو و دمای محیط داره.در صورتی که جمعیت کندو زیاد باشه و هوا هم گرم باشه نمیشه زیاد تر از چند ساعت در کندو رو بست.باید دریچه های هوای زیادی رو در کندو و طبقه ایجاد کنیم تا خفه نشن.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

سمپاشی

پست توسط hosseinkhan »

با سلام.خودم باغ مرکبات دارم.با توجه به اینکه هیچ کشاورزی در زمان گل دهی درختان خود.سمپاشی نمیکند آیا واقعا در زمان سم پاشی ها که درختان گلی ندارند باید کندوها را کوچ داد ؟؟؟ من شنیدم که زنبور ها سم جمع شده روی برگ درختان را به جای آب میخورند و یا به داخل کندو می آورند.حال این سوال برای من به وجود می آید که اگر در نزدیکی زنبورستان محل آب خوری مناسبی برای زنبور ها باشد آیا باز هم زنبور ها به سمت سم های روی برگ درختان میروند ؟؟؟
( من در مازندران هستم.در اینجا از خود بهار تا همین آبان هر ماه گل مخصوصی تو طبیعت هست )
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

Re: سمپاشی

پست توسط mellifera »

hosseinkhan نوشته شده:با سلام.خودم باغ مرکبات دارم.با توجه به اینکه هیچ کشاورزی در زمان گل دهی درختان خود.سمپاشی نمیکند آیا واقعا در زمان سم پاشی ها که درختان گلی ندارند باید کندوها را کوچ داد ؟؟؟ من شنیدم که زنبور ها سم جمع شده روی برگ درختان را به جای آب میخورند و یا به داخل کندو می آورند.حال این سوال برای من به وجود می آید که اگر در نزدیکی زنبورستان محل آب خوری مناسبی برای زنبور ها باشد آیا باز هم زنبور ها به سمت سم های روی برگ درختان میروند ؟؟؟
( من در مازندران هستم.در اینجا از خود بهار تا همین آبان هر ماه گل مخصوصی تو طبیعت هست )

با سلام حسین عزیز اول یه گلایه که مبحث را در بحث خوش قرار بدی خیلی خوب میشه.بعد جواب سوالتون که نه نمیرن.گل نباشه چرا سمت درخت برن.حتما حتما باید در نزدیکترین محل ویا کنار زنبورستانتون یه ابشخور قرار بدین خیلی مهمه همتو زمان موثره و هم در صورت بروز سمپاشی به گفته شما دیگه نمیرن به خاطر اون از رو درختا اب جمع کنن.با گذاشتن این ابشخور در زنبورستان دیگه زنبوران اون ابشخور را میشناسن و دیگه به اطراف نمیرن.
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

mellifera نوشته شده:
hosseinkhan نوشته شده:با سلام.خودم باغ مرکبات دارم.با توجه به اینکه هیچ کشاورزی در زمان گل دهی درختان خود.سمپاشی نمیکند آیا واقعا در زمان سم پاشی ها که درختان گلی ندارند باید کندوها را کوچ داد ؟؟؟ من شنیدم که زنبور ها سم جمع شده روی برگ درختان را به جای آب میخورند و یا به داخل کندو می آورند.حال این سوال برای من به وجود می آید که اگر در نزدیکی زنبورستان محل آب خوری مناسبی برای زنبور ها باشد آیا باز هم زنبور ها به سمت سم های روی برگ درختان میروند ؟؟؟

با سلام حسین عزیز اول یه گلایه که مبحث را در بحث خوش قرار بدی خیلی خوب میشه.بعد جواب سوالتون که نه نمیرن.گل نباشه چرا سمت درخت برن.حتما حتما باید در نزدیکترین محل ویا کنار زنبورستانتون یه ابشخور قرار بدین خیلی مهمه همتو زمان موثره و هم در صورت بروز سمپاشی به گفته شما دیگه نمیرن به خاطر اون از رو درختا اب جمع کنن.با گذاشتن این ابشخور در زنبورستان دیگه زنبوران اون ابشخور را میشناسن و دیگه به اطراف نمیرن.

دوست عزیز سوالم تقریبا در مورد همین موضوع به حساب میاد دیگه
تا چشمم به این تیتر خورد یاد سوالم افتادم که از پارسال تو ذهنم بود
مرسی
نمایه کاربر
bardiagreen
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: qazvin
تشکر کرده: 55 دفعه
تماس:

پست توسط bardiagreen »

سلام به همگی.

لطفا در مورد مراقبت از جهت سمپاشی توضیح بدهید بخصوص تجربیات خودتون رو؟ مثلن تو قزوین باغهای سنتی زیاد سمپاشی نمی کنن. اما باغهای میوه جدید به شدت سمپاشی می کنند.مثلن سم "دیازونین" . چه باید کرد؟ که هم از باغها استفاده کرد و هم از شر سم ؟ اینجا سم پاشی نظم ندارد.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

bardiagreen نوشته شده:سلام به همگی.

لطفا در مورد مراقبت از جهت سمپاشی توضیح بدهید بخصوص تجربیات خودتون رو؟ مثلن تو قزوین باغهای سنتی زیاد سمپاشی نمی کنن. اما باغهای میوه جدید به شدت سمپاشی می کنند.مثلن سم "دیازونین" . چه باید کرد؟ که هم از باغها استفاده کرد و هم از شر سم ؟ اینجا سم پاشی نظم ندارد.

با سلام به اين ادرسها يه سر بزنين:

http://www.mellifera.ir/1050//%D8%A8%D8 ... %B3%D9%84/

http://www.mellifera.ir/1104//%D8%A8%D8 ... %B3%D9%84/

http://www.mellifera.ir/1123//%D9%85%D9 ... %B3%D9%84/

forum-f1/topic-t625.html

http://www.google.com/search?q=%D8%B3%D ... llifera.ir
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان