طبقه كامل يا نيم طبق

سوالات در مورد ادوات و تجهيزات زنبورداري

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

طبقه كامل يا نيم طبق

پست توسط hamidbee »

با سلام

به نظر شما نيم طبق بهتر است يا طبقه كامل ايا براي زنبورها فرق ميكنه اگر قاب كوچك رو بزارم طبقه پايين زنبورا مي بافن لطفآ راهنمايي بفرماييد

متشكرمتصویر

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: طبقه كامل يا نيم طبق

پست توسط fara »

آره توي طبقه پايين هم مي بافند نيم طبق بيشتر براي فروش عسل همراه با شان مورد توجه مي باشد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

hamidbee نوشته شده:با سلام

به نظر شما نيم طبق بهتر است يا طبقه كامل ايا براي زنبورها فرق ميكنه اگر قاب كوچك رو بزارم طبقه پايين زنبورا مي بافن لطفآ راهنمايي بفرماييد

متشكرمتصویر

بستگی به خودت داره.من اصلا با نیم طبق کار نکردم.خوشم نمیاد اصلان.وقتی تو بهار کندو افزایش جمعیت پیدا میکنه به نظر من حیفه طبق کامل نذاری.البته الات دارم به این فکر میکنم اگه رو اون کندوهام که رشد کمی دارن نیم طبق بذارم و بهشون شکر بدم میشه از نیم طبق های پر از عسل برای زمستون گذرونی استفاده کرد. من عسل رو با موم اگه بخوام بفروشم با همون قاب کامل میفروشم نه نیم قاب.
در ظمن بهتره که نیم قاب رو توی کندوی مادر نذاری چون زیر نیم قاب هرز بافی می کنن.
نمایه کاربر
hamidbee
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 19 دفعه
تماس:

پست توسط hamidbee »

hosseinkhan نوشته شده:
hamidbee نوشته شده:با سلام

متشكرمتصویر

بستگی به خودت داره.من اصلا با نیم طبق کار نکردم.خوشم نمیاد اصلان.وقتی تو بهار کندو افزایش جمعیت پیدا میکنه به نظر من حیفه طبق کامل نذاری.البته الات دارم به این فکر میکنم اگه رو اون کندوهام که رشد کمی دارن نیم طبق بذارم و بهشون شکر بدم میشه از نیم طبق های پر از عسل برای زمستون گذرونی استفاده کرد. من عسل رو با موم اگه بخوام بفروشم با همون قاب کامل میفروشم نه نیم قاب.
در ظمن بهتره که نیم قاب رو توی کندوی مادر نذاری چون زیر نیم قاب هرز بافی می کنن.

حسين آقا سلام زحمت كشيديد

راستش وقتي من نيم طبق گذاشتم روش نرفتن شايد ورقش كهنه بود ولي كندوهاي ديگه كه طبقه كامل دارن چون از پايين ميارم بالا خوب جواب ميده ملكه هم خب تخم ميزاره ولي از هرزه بافي نيم واقعأ بدم مياد .بهر جهت ممنونتصویر
نمایه کاربر
hosseinkhan
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران/ساری
تشکر کرده: 36 دفعه
تماس:

پست توسط hosseinkhan »

منم یه چندتا ورق کهنه دارم که حتی روش شربت هم ریختم زیاد روش کار نکردن.فقط یک طرفشو بافتن.و طرف دیگشو حتی روش راه هم نمیرن.با اینکه جمعیت کندو خوبه و اگه برگه نو بدم تو 1 هفته می بافنش.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 9 مهمان