استفاده از دارو

تمامی سوالات در مورد بیماریها و افات زنبورعسل و داروهای زنبورداری و طریقه مصرف و درمان

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

استفاده از دارو

پست توسط mohammad0571 »

آیا حتما باید از داروها کنه برای این فصل استفاده کرد؟

نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

Re: استفاده از دارو

پست توسط mellifera »

mohammad0571 نوشته شده:آیا حتما باید از داروها کنه برای این فصل استفاده کرد؟

جون در اين زمان تعداد لاروها در كندو كم هستش و اكثر كنه ها روي زنبورا هستند واسه همين بهترين زمان براي از بين بردن كنه ها هستش.
نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

mohammad0571 نوشته شده:آیا حتما باید از داروها کنه برای این فصل استفاده کرد؟

مگر شما چه موقع استفاده می کنید.؟
نمایه کاربر
milad_khan
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 54 دفعه
تماس:

پست توسط milad_khan »

به خاطر توصیه آقای جهانی .
سوالمو این جا مطرح می کنم . گفتن بهترین وقت واسه کنه الانه میشه دوستان راهنمایی کنید بگین با چه دارویی به چه صورت میتونم الان کندوهامو واسه کنه اقدام کنم ؟
در ضمن من کنه تو کندو مشاهده نکردم حتما باید دیده بشه تا از دارو استفاده کنیم یا الان واسه پیشگیری استفاده می کنیم ؟
نمایه کاربر
mohammadfath
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

milad_khan نوشته شده:به خاطر توصیه آقای جهانی .
سوالمو این جا مطرح می کنم . گفتن بهترین وقت واسه کنه الانه میشه دوستان راهنمایی کنید بگین با چه دارویی به چه صورت میتونم الان کندوهامو واسه کنه اقدام کنم ؟
در ضمن من کنه تو کندو مشاهده نکردم حتما باید دیده بشه تا از دارو استفاده کنیم یا الان واسه پیشگیری استفاده می کنیم ؟

البته بهترین زمان پس از اخرین برداشت عسل اوایل پاییز است الان هم کمی دیر شده چون بودن کنه اسیب زیاد به کندو وارد می کنه. بله کنه هم ندیدید استفاده کنید.چون من در بعضی کندوها کنه دیدم ولی وقتی استفاده کردم از دارو در تمام کندوها کنه مرده ریخته شده بود .در جستجوی نوار کنه باش مثل اپیستان ویا یه نوار کانادایی است به نام فلووالینات(fluvalinat) که در شهر ما دوستان زیاد استفاده می کنن یا نوارهای دیگه که اگر از فروشنده سوال کنی طرز کار اونها رو می گه. ولی در کل استفاده از نوار شیوه اسانی داره که باید اونها رو بین دو قاب کندو جایی که تجمع زیاد زنبورها است از بالا اویزان کنی.
blackbil
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1060 دفعه
تماس:

پست توسط blackbil »

mohammadfath نوشته شده:
milad_khan نوشته شده:به خاطر توصیه آقای جهانی .

البته بهترین زمان پس از اخرین برداشت عسل اوایل پاییز است الان هم کمی دیر شده چون بودن کنه اسیب زیاد به کندو وارد می کنه. بله کنه هم ندیدید استفاده کنید.چون من در بعضی کندوها کنه دیدم ولی وقتی استفاده کردم از دارو در تمام کندوها کنه مرده ریخته شده بود .در جستجوی نوار کنه باش مثل اپیستان ویا یه نوار کانادایی است به نام فلووالینات(fluvalinat) که در شهر ما دوستان زیاد استفاده می کنن یا نوارهای دیگه که اگر از فروشنده سوال کنی طرز کار اونها رو می گه. ولی در کل استفاده از نوار شیوه اسانی داره که باید اونها رو بین دو قاب کندو جایی که تجمع زیاد زنبورها است از بالا اویزان کنی.

دوست عزیز امکان تهیه فلووالینات(fluvalinat) از کجا هستش؟ در خصوص تاثیرش آیا تجربه خوبی دارید؟
Yours sincerely
taleshalmashoney

موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 6 مهمان