بهترین نژاد زنبورعسل در ایران

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
biglari136
عضو جدید سایت زنبورعسل
عضو جدید سایت زنبورعسل
تماس:

بهترین نژاد زنبورعسل در ایران

پست توسط biglari136 »

[COLOR=#NaNNaNNaN]با سلام دوستان عزیز به نظر شما دوستان بهترین نژاد زنبورعسل ملکه یا نزاد زنبورعسل در ایران کدام نژاد است و بهترین کارکرد و راندمان را دارد.از نظر تولبد و زاد اوری؟

ارسال شده توسط کاربر biglari136
[/COLOR]

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: بهترین نژاد زنبورعسل در ایران

پست توسط fara »

ظاهرا نژاد خالصی در ایران کار نمی شود .
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
9112418348
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: استان گيلان شهرستان رشت
تماس:

پست توسط 9112418348 »

در گيلان و قزوين بيشتر نژاد آلماني كار ميشه چون يك استگاه پرورش در گيلان ، لاهيجان هست كه ملكه هاي آلماني پرورش ميده و مشتريهاش بيشتر از گيلان و قزوين هستند.خصوصيات خوبي دارد .شماره تماس رو میتونین از طریق مدیریت سایت تهیه نمایین.
نمایه کاربر
lovmeyalme
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: استان مازندران شهرستان تنکابن شهر کلار اباد
تشکر کرده: 31 دفعه
تماس:

پست توسط lovmeyalme »

بهترین نژاد فکر کنم همون نژاد المانی باشه که تو گیلان (لاهیجان) پرورش داده میشه.
چون من از چند تا زنبور دار با تجربه که پرسیدم همه همون رو تایید کردن.خصوصیات(رنگ زنبورا مشکی-اصلا نیش نمیزنن-بچه دهیشون کمه.تخمریزی ملکه زیاد-محصول زیاد)
نمایه کاربر
malayer
کاربر سایت زنبورعسل ایران
کاربر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط malayer »

[CENTER]من فکر می کنم[HIGHLIGHT=#eeece1] نزاد کارنیکاه فعلا نزاد خوبی باشه چون طول خرطومش بلنداست ،کم بچه میده، آرام است ،و عسل آوری فراوانی دارد[/HIGHLIGHT]

carnica mellifera

[/CENTER]
پیوست ها
carnica mellifera
carnica mellifera
www.mellifera.ir (90).jpg (36.65 کیلو بایت) مشاهده 26909 مرتبه
نمایه کاربر
jamshid
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: مازندران-چالوس
تشکر کرده: 146 دفعه
تماس:

پست توسط jamshid »

در ایران نژادهای مختلف زنبور داریم البته نژاد خالص هم داریم من ملکه خالص کارنیکا و کاسپین دارم و سالی چند ملکه از کانادا برام میاد من هم تکثیر میکنم البته نژاد اصلی را به کسی نمیدم اما نژاد خالص تولیدی خودم هم دارم قیمتش بالاست.
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 49 دفعه
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

با سلام ببخشيد كه از تاريخ ايجاد مبحث خيلي ميگذره ولي مجبورم سوالمو مطرح كنم اخه ذهنم درگير كرده در هنگام بازديد از كندو متوجه شدم دونوع نژاد در كندو هست ( از رو رنگشون)
چي ميشه كه اين اتفاق ميفته ؟
پیوست ها
untitled.JPG
apis.m.carnica (1).jpg
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: قائمشهر
تشکر کرده: 259 دفعه
تماس:

پست توسط yasmangola_love »

دلیل این مساله جفت گیری ملکه با دو نژاد مختلف زنبور نر هست.برا من امسال با ملکه جدیدی که گرفتم و بچه هایی که ازون گرفتم دو نژاد به دنیا میان که در بعضی مواقع نژاد خیلی خوبی بیرون میاد از ترکیب نژاد ها

یا امام رضا
خبری هست در این خانه که زنبور عسل
مرض قند گرفت از نمک سفره ی تو
نمایه کاربر
mohammad0571
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط mohammad0571 »

yasmangola_love نوشته شده:دلیل این مساله جفت گیری ملکه با دو نژاد مختلف زنبور نر هست.برا من امسال با ملکه جدیدی که گرفتم و بچه هایی که ازون گرفتم دو نژاد به دنیا میان که در بعضی مواقع نژاد خیلی خوبی بیرون میاد از ترکیب نژاد ها

اخه اگه با دو نژاد جفت گيري كنه احتمالا بايد زنبورا رنگشون رنگي جديد بشه درسته ديگه يا نه ؟
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

mohammad0571 نوشته شده:با سلام ببخشيد كه از تاريخ ايجاد مبحث خيلي ميگذره ولي مجبورم سوالمو مطرح كنم اخه ذهنم درگير كرده در هنگام بازديد از كندو متوجه شدم دونوع نژاد در كندو هست ( از رو رنگشون)
چي ميشه كه اين اتفاق ميفته ؟

مال منم همین طوره.
بعضیاشون خیلی سیاهن بعضیاشون خیلی راه راهن بعضیاشون خیلی قرمزن
محمد امین کوشا
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

این طور نیست.من تمومی ترکیب هایی که کردم زنبور با رنگ جدید به وجود نیاورد.کیسه جمع کننده اسپرم زنبور نره ملکه، با هر سلول نری که پیوند میخوره همون نوع زنبور رو تولید میکنه.البته این مساله برا من تجربی بوده و جنبه علمی و تحقیقاتی نداره.من امسال چند تا از کندوهامو در جایی با دو نوع نژاد زنبور نر مصنوعی کشیدم که الان تولید ملکه هر دو نوع زنبوره و خصوصیات دو نژاد با هم در کندوها دیده میشه.

یا امام رضا
نمایه کاربر
rata
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: گيلان - رشت
تشکر کرده: 77 دفعه
تماس:

پست توسط rata »

lovmeyalme نوشته شده:بهترین نژاد فکر کنم همون نژاد المانی باشه که تو گیلان (لاهیجان) پرورش داده میشه.
چون من از چند تا زنبور دار با تجربه که پرسیدم همه همون رو تایید کردن.خصوصیات(رنگ زنبورا مشکی-اصلا نیش نمیزنن-بچه دهیشون کمه.تخمریزی ملکه زیاد-محصول زیاد)

شماره تماس این ایستگاه پرورش که تو لاهیجان هست را چطوری می توانم گیر بیارم.
نمایه کاربر
ilam
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: ایلام.شهرستان شیروان چرداول.سرابله
تشکر کرده: 70 دفعه
تماس:

پست توسط ilam »

yasmangola_love نوشته شده:این طور نیست.من تمومی ترکیب هایی که کردم زنبور با رنگ جدید به وجود نیاورد.کیسه جمع کننده اسپرم زنبور نره ملکه، با هر سلول نری که پیوند میخوره همون نوع زنبور رو تولید میکنه.البته این مساله برا من تجربی بوده و جنبه علمی و تحقیقاتی نداره.من امسال چند تا از کندوهامو در جایی با دو نوع نژاد زنبور نر مصنوعی کشیدم که الان تولید ملکه هر دو نوع زنبوره و خصوصیات دو نژاد با هم در کندوها دیده میشه.

داداش اگه اینطریه.
پس چرا زنبورای کندو من از همه رنگند
محمد امین کوشا
نمایه کاربر
babak1357
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تماس:

پست توسط babak1357 »

rata نوشته شده:
lovmeyalme نوشته شده:بهترین نژاد فکر کنم همون نژاد المانی باشه که تو گیلان (لاهیجان) پرورش داده میشه.

شماره تماس این ایستگاه پرورش که تو لاهیجان هست را چطوری می توانم گیر بیارم.

من درباره سیاکل همین توضیحات رو شنیده بودم...که نیش هم نمیزنه...سر ر نخ دیگه ای هم لطف میکنین...؟؟؟
نمایه کاربر
babak1357
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: رشت
تماس:

پست توسط babak1357 »

سلام و خسته نباشید...... در باره ی این ایستگاهی که در سیاهکل هست دوستان کسی اطلاعاتی داره لطفا...؟؟؟من فقط اسمشو شنیدم.. ادرسی شماره ی تماسی چیزی کسی نداره... ؟؟؟؟ تصویر
yasmangola_love
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

ilam نوشته شده:
yasmangola_love نوشته شده:این طور نیست.من تمومی ترکیب هایی که کردم زنبور با رنگ جدید به وجود نیاورد.کیسه جمع کننده اسپرم زنبور نره ملکه، با هر سلول نری که پیوند میخوره همون نوع زنبور رو تولید میکنه.البته این مساله برا من تجربی بوده و جنبه علمی و تحقیقاتی نداره.من امسال چند تا از کندوهامو در جایی با دو نوع نژاد زنبور نر مصنوعی کشیدم که الان تولید ملکه هر دو نوع زنبوره و خصوصیات دو نژاد با هم در کندوها دیده میشه.

داداش اگه اینطریه.
پس چرا زنبورای کندو من از همه رنگند

1- شاید فقط با یه نژاد زنبور نر جفت خوردند(غالبا بعضی نژاد های نر به علت قدرت بالا و سرعت پرواز اجازه رو به نژاد های دیگه برا جفت خوردن نمیدن و ملکه با اونها جفت میخوره)
1- شاید هنوز با اسپرم های یه نوع دارن تولید لارو میکنن و شاید در ماه های آتی نوبت به نژاد بعدی برسه(تجربی)

یا امام رضا
نمایه کاربر
Hassannozarpour

پست توسط Hassannozarpour »

باعرض سلام واحترام به نظرات دوستان درمورد نژاد ایجاد شده درکندو میتوان گفت که چون ملکه در پرواز جفتگیری با 25 زنبور نر عمل جفتگیری را انجام می دهد وبه اندازه 5تا6سال اسپرماتوزید زنبور نر رادر کیسه اسپرم خود ذخیره میکند وبرای تولید زنبوران کارگر از آن استفاده میکند که می تواند این اسپرماتوزیدهایی که ذخیره کرده است از همان زنبوران نرمتولد شده از کندوی ملکه باشد ویا اینکه از سایر کندوها ونرهایی که توسط کلنی های نر زاشده اند باشد اگر از همان نرهای کندوی ملکه باشند اغلب اوقات زنبورها دارای. رنگی یکسان وشبیه به هم اند وبین حلقه ها ی شکم آنها وتیره وروشن بودن رنگ بدنشان چندان تفاوتی دیده نمبی شوند ومعمولا یکنواخت هستند ولی اگر ذخیره اسپرم از کیسه زنبوران نرکلنی های نر زا باشد یا اینکه از سایر نژادهاباشد زنبوران متولد شده از آن ملکه دارای رنگها وحلقه های دور شکم آنها گوناگون ومتفاوت می باشد چنین ملکه ای که دارای زنبورهای متنوعی است اگر دربهار سال بعد تکثیر شود وملکه باکره تولید کند ملکه های حاصل هیبرید هستند یا بهتر است بگوبم دورگه هستند که خصوصیات نیش زنی کم محصولی وتهاجمی بودن در بین زنبوران متولد شده از چنین ملکه ای نسبت به ملکه کلنی هایی دیگر بیشتر مشهود است به نظربنده بهترین روش برای تولید نژاد خالص که زنبورهای آن یکنواخت وملایم وپرمحصول باشند خریدن ملکه هایی است که توسط اتحادیه های عرضه لوازم زنبورعسل واز زنبوردارها در زنبورستانهایی که دارای کلنی هایی با نژادهای یکنواخت هستند می باشد زیرا چنین ملکه هایی به صورت مصنوعی توسط تکنسین های مجرب این رشته ایجادوتلقیح شده اند وبرای تلقیح مصنوعی آنها از زنبورهای نر بسیار درشت که در شرایط مساعدی ایجاد گشته اند(از نظر تغذیه ودما)ونژاد همان کندوهای یکنواخت هستند استفاده شده است که در نهایت جمعیت ایجاد شده از چنین ملکه هایی دارای خصوصیات رفتاری ملایم وبا محصول دهی بیشتر ی نسبت به ملکه های جفت گیری کرده با زنبور نر کلنی های ناخالص ونرزاشده هستند.
آخرین ويرايش توسط 1 on Hassannozarpour, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

در تمام دنیا برای هر محصول یه تعریف علمی شده.. ان محصول میتونه انسان ...ماشین...حیوان باشه برای زنبور عسل هم تعریفاتی شده و در این تعریفات تمام خصوصیات یک نژاد مد نظر قرار گرفته است و طی سالیان دراز روی این خصوصیات کار شده تا به این نقطه ای که هیتیم رسیده اند...زنبور نژاد کارنیکا و نژاد زرد ایتاایایی که در ایران مورد استفاده قرار میگیرد از بهترینهای دنیا هستن .. این نژادها در زنبورستانها با یک مدیریت صحیح به ثمر خواهد نشست...اگر به یک زنبوردار در ایران بگوئیم در زمستان زیر برف زنبور تو خوشه نرفته باور نمیکند...کلنی در زمستان 16 تا 20 قاب و در تابستان تا 4 طبقه یعنی 40 قاب جعیت دارند و تا 100 کیلو عسل میدهند قبول نمیکند باید دید تا باور کرد.....

تصویر

تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

باسلام آیا در ایران نژادزنبورعسلی وجود دارد که اصلا نیش نداشته باشد وآن را پرورش دهند اگر از دوستان کسی اطلاعی دارددرباره محل پرورش وقیمت کندو وفروش آن دراین مورد توضیحی دهدممنون می شوم .
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باعرض سلام واحترام به نظرات دوستان درمورد نژاد ایجاد شده درکندو میتوان گفت که چون ملکه در پرواز جفتگیری با 30تا40 زنبور نر عمل جفتگیری را انجام می دهد وبه اندازه 5تا6سال اسپرماتوزید زنبور نر رادر کیسه اسپرم خود ذخیره میکند وبرای تولید زنبوران کارگر از آن استفاده میکند که می تواند این اسپرماتوزیدهایی که ذخیره کرده است از همان زنبوران نرمتولد شده از کندوی ملکه باشد ویا اینکه از سایر کندوها ونرهایی که توسط کلنی های نر زاشده اند باشد اگر از همان نرهای کندوی ملکه باشند اغلب اوقات زنبورها دارای. رنگی یکسان وشبیه به هم اند وبین حلقه ها ی شکم آنها وتیره وروشن بودن رنگ بدنشان چندان تفاوتی دیده نمبی شوند ومعمولا یکنواخت هستند ولی اگر ذخیره اسپرم از کیسه زنبوران نرکلنی های نر زا باشد یا اینکه از سایر نژادهاباشد زنبوران متولد شده از آن ملکه دارای رنگها وحلقه های دور شکم آنها گوناگون ومتفاوت می باشد چنین ملکه ای که دارای زنبورهای متنوعی است اگر دربهار سال بعد تکثیر شود وملکه باکره تولید کند ملکه های حاصل هیبرید هستند یا بهتر است بگوبم دورگه هستند که خصوصیات نیش زنی کم محصولی وتهاجمی بودن در بین زنبوران متولد شده از چنین ملکه ای نسبت به ملکه کلنی هایی دیگر بیشتر مشهود است به نظربنده بهترین روش برای تولید نژاد خالص که زنبورهای آن یکنواخت وملایم وپرمحصول باشند خریدن ملکه هایی است که توسط اتحادیه های عرضه لوازم زنبورعسل واز زنبوردارها در زنبورستانهایی که دارای کلنی هایی با نژادهای یکنواخت هستند می باشد زیرا چنین ملکه هایی به صورت مصنوعی توسط تکنسین های مجرب این رشته ایجادوتلقیح شده اند وبرای تلقیح مصنوعی آنها از زنبورهای نر بسیار درشت که در شرایط مساعدی ایجاد گشته اند(از نظر تغذیه ودما)ونژاد همان کندوهای یکنواخت هستند استفاده شده است که در نهایت جمعیت ایجاد شده از چنین ملکه هایی دارای خصوصیات رفتاری ملایم وبا محصول دهی بیشتر ی نسبت به ملکه های جفت گیری کرده با زنبور نر کلنی های ناخالص ونرزاشده هستند.

با سلام و تشکر از راهنمایی شما . یادتون باشه سری پیشم در یک پست دیگه بهتون گفتم لطفا تعداد نرها اصلاح گردد البته اینجا باز 10 تا کم کردید ولی بیش از 15 تا نمیرسه اونم در مواقع خاص اطلاعات غلط باعث گمراهی دوستان میشه موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
Hassannozarpour

با سلام آقای اضغرپور عزیز وتشکر ار راهنمایی جنابعالی قبلا توضییحی درباره تعدادزنبوران نر درپرواز جفتگیری با ملکه نداده بودی تنها در مورد شکردادن به زنبورها ومیزان تاثیر آن در عسل اصل وتقلبی مورد بحث قرار داده بودید لازم است خاطرنشان کنم که نوشتن این تعدادزنبور نر به استناد از بعضی از منابع وکتابها ومطالب مندرج در اینترنت است بنده که پرواز جفتگیری ملکه در هوا را تا به حال ندیده ام تنها در فیلم های مستند مربوط به پرورش زنبورعسل مشاهده کرده ام مثلا درجایی خواندم که نوشته شده بود 40 عددزنبور نر درجفتگیری با ملکه شرکت دارند در کتاب آقای دکتر نعمت الله شهرستانی مرقوم شده 25 عددزنبور نر در پرواز جفت گیری شرکت داردودرکتاب آقای دکتر مسعودهاشمی تعداددیگری نوشته شده است وحتی از یکی از پروش دهنده گان زنبور عسل که می گفت سالها در زمینه پرورش کارکرده حتی کمتر این تعداد را می گفت که در جفتگیری با ملکه شرکت دارد با این حال اگر عددی درج گردیده به استناداز منابع معتبری بوده با این حال از راهنمایی جنابعالی تشکر می کنم .
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

Hassannozarpour نوشته شده:با سلام آقای اضغرپور عزیز وتشکر ار راهنمایی جنابعالی قبلا توضییحی درباره تعدادزنبوران نر درپرواز جفتگیری با ملکه نداده بودی تنها در مورد شکردادن به زنبورها ومیزان تاثیر آن در عسل اصل وتقلبی مورد بحث قرار داده بودید لازم است خاطرنشان کنم که نوشتن این تعدادزنبور نر به استناد از بعضی از منابع وکتابها ومطالب مندرج در اینترنت است بنده که پرواز جفتگیری ملکه در هوا را تا به حال ندیده ام تنها در فیلم های مستند مربوط به پرورش زنبورعسل مشاهده کرده ام مثلا درجایی خواندم که نوشته شده بود 40 عددزنبور نر درجفتگیری با ملکه شرکت دارند در کتاب آقای دکتر نعمت الله شهرستانی مرقوم شده 25 عددزنبور نر در پرواز جفت گیری شرکت داردودرکتاب آقای دکتر مسعودهاشمی تعداددیگری نوشته شده است وحتی از یکی از پروش دهنده گان زنبور عسل که می گفت سالها در زمینه پرورش کارکرده حتی کمتر این تعداد را می گفت که در جفتگیری با ملکه شرکت دارد با این حال اگر عددی درج گردیده به استناداز منابع معتبری بوده با این حال از راهنمایی جنابعالی تشکر می کنم .

سلام.
درسته باز با عنوان بحث موضوع همخوانی ندارد ولی
جایی که خوانده اید ملکه میتونه با 40 نر جفتگیری کنه لطفا لینکش رو قرار بدید/ با تشکر
متخصصان اصلاح نژاد بر این باورن که به ازای هر ملکه باکره باید حداقل40 نر و بعضی از پژوهشگران 100 نر را پیشنهاد میدهند / تا تعداد نر کافی با ملکه جفتگیری کند (درصد جفتگیری انتخابی با نرهای اصلاح شده در ایستگاه بالا باشه) / همچنین اشاره شده ملکه با 7 تا 10 نر عمل تلاقی رو انجام میده گاهی به دلایل متفاوت(توجه شود به کلمه گاهی) از جمله وضعیت نرهای منطقه این تعداد به بیست یا بیشتر از آن افزایش می یابد ولی معمولا تعداد نرهای جفت گیری کرده با ملکه همان 7 تا 10 و به طور میانگین 8 در نظر گرفته میشود/ اتیس (2004) معتقد هست که میانگین تعداد نرهای جفتگیری کرده با ملکه 12-10 عدد می باشد/ کراس و همکاران(2003) با استفاده از ژنوتیپ کارگران حاصل از 28 ملکه تخم ریز تعداد جفتگیری ملکه ها رو 10 تا 28 عدد تشخیص دادن و میانگین تعداد جفت گیری را 17/3 تعیین کرد/ با سپاس
آخرین ويرايش توسط 3 on hony, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
zanbur00
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان رضوی
تشکر کرده: 86 دفعه
تماس:

پست توسط zanbur00 »

سلام.ببين داداش الان چون توي ايران كلني ها بافاصله كمي بين هم چيده ميشن نژادهاي مختلف ازبين رفته وبه يك نژاد واحد رسيدند.كه اين مسئاله جاي تعصف داره... تصویر
زنبورهاموجودات زیباوخوب

نمایه کاربر
Hassannozarpour

باسلام خیلی وقت پیش تواینترنت مطالعه کردم لینکش که نمیدونم چه بوده اینقدر مطالب زیاده که اگه بخوای همه لینکها روکه میخونی به خاطر بسپاری مغزآدم خسته میشه حالا زیاد فرقی نمیکنه که چندتا زنبور نردرعمل جفتگیری شرکت میکنند گفته جنابعالی صحیح است بنده زیاد به حفظ کردن اعداد وارقام ومطالب غیر ضروری علاقه ای ندارم مغز خودم را برای حفظ کردن ونگهداری چیزهای غیرضروری خسته نمیکنم .
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام خیلی وقت پیش تواینترنت مطالعه کردم لینکش که نمیدونم چه بوده اینقدر مطالب زیاده که اگه بخوای همه لینکها روکه میخونی به خاطر بسپاری مغزآدم خسته میشه حالا زیاد فرقی نمیکنه که چندتا زنبور نردرعمل جفتگیری شرکت میکنند گفته جنابعالی صحیح است بنده زیاد به حفظ کردن اعداد وارقام ومطالب غیر ضروری علاقه ای ندارم مغز خودم را برای حفظ کردن ونگهداری چیزهای غیرضروری خسته نمیکنم .

سلام دوست عزیز
اینکه شما راجع به یک چیزی نظر علمی بدی و بعد همون مسئله را غیر ضروری فرض کنی به نظرم کار درستی نیست.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

Hassannozarpour نوشته شده:باسلام خیلی وقت پیش تواینترنت مطالعه کردم لینکش که نمیدونم چه بوده اینقدر مطالب زیاده که اگه بخوای همه لینکها روکه میخونی به خاطر بسپاری مغزآدم خسته میشه حالا زیاد فرقی نمیکنه که چندتا زنبور نردرعمل جفتگیری شرکت میکنند گفته جنابعالی صحیح است بنده زیاد به حفظ کردن اعداد وارقام ومطالب غیر ضروری علاقه ای ندارم مغز خودم را برای حفظ کردن ونگهداری چیزهای غیرضروری خسته نمیکنم .

با سلام دوست عزیز اقای نوذر پور هدف بنده خدایی ناکرده ناراحت کردن دوستان نیست همه ما اینجا وقت گذاشتیم که باعث ترقی این صنعت باشیم و اندوخته هامون رو با هم سهیم شیم مسئله ای که شما راجبش نظر دادید و بعد میگید مهم نیست یکی از بزرگترین دغدغه های دانشمندانه که هنوز هم توش موندند هنوز امار دقیقی نتونستند ارائه بدند برای تعداد نرهای جفتگیری کننده و هنوز ناشناخته مونده این مسئله ارتباط مستقیمی داره با علم جدید تلقیح مصنوعی شما چطوری میگید من مغز خودم رو خسته نمیکنم و بعد میاید تعداد 40 زنبور جفتگیر رو مطرح می کنید من اگه یادتون باشه گفتم شاید این مقدار و شاید بیشتر در مکان جمع بشند ولی گفتم مطمئنا این تعداد جفتگیری نمیکنه اخرین اطلاعات میگه که تا 25 نر میتونه به صورت طبیعی جفتگیری نماید اونم در برخی شرایط خاص براش اما و اگر گذاشته محقق یه بازدید کننده که متن شما رو میخونه براش سندی میشه که بابا من فلان جا خوندم یه مهندسی نوشته تعداد اینقدره و درست هم هست .ببینید با یه کلمه صنعت زیر سوال رفت پس لطفا هر جایی که رفتید و مطالعه کردید اعداد رو درست به خاطر داشته باشید چون بعضا این اعداد خیلی مهم و سرنوشت سازه . موفق باشید
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
hony
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: آذربایجان شرقی
تشکر کرده: 306 دفعه
تماس:

پست توسط hony »

با سلام و احترام به نظرات دوستان
تا جایی که امکان داره سعی شده مطالبی که نوشته میشه بیشتر با سند و دلیل باشه، هدف، بی احترامی به هیچ کس نیست و نخواهد بود ولی قبول کردن حرف به صورت کیلویی زیاد باب میلم نیست، دوستان توجه کنند برای اینکه شک و تردیدشان بر طرفه بشه نسبت به مطلبی که نوشته شده از طرف بنده، به کتاب پرورش ملکه زنبور عسل - طهماسبی چاب دوم صفحه 115 مراجعه کنند .در ضمن این غیر ضروری که شما فرمودید پژوهشگران زیادی رو آواره دشت و بیابون کرده / با سپاس
نمایه کاربر
faraz
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: zandgan
تشکر کرده: 132 دفعه
تماس:

پست توسط faraz »

سلام.دوست عزیز.شما فرض کنید.مقاله یا ارایه پایان نامه دارید. یا سخنران سمیناری هستید.استادتان یا اصلا شخصی عادی به مطلب شما ایرادی سوالی داشت.شما با این ادبیات ولحن پاسخ گو میشوید؟.جسارتا.اگر در سایت مطلبی مینویسیم.حداقل قبل نگارش آن یک اندک برسی داشته باشیم. می توانیم نوشته بهتری به دیگران تقدیم کنیم. باتشکر
نمایه کاربر
Hassannozarpour

باعرض سلام وصبح بخیر به دوستان عزیز ومحترم بنده قصد جسارتی نداشته ام اگر از کلمه غیر ضروی استفاده شده منظورم این نبوده که مطلب مورد بحث بی ارزش است بلکه این بوده که آقای اصغر پور همون موقع می توانسته عدد صحیح را در پست خودش بنویسه یا اینکه با پیام خصوصی برای بنده ارسال می کرد تا تصحیح کنم برای بنده تمام کاربران محترم هستند اگر هم سوتفاهمی در ادبیات نوشتاری پیش آمده عذرمی خواهم .
نمایه کاربر
Kismar
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

تصویر
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........