پرورش ملکه با دستگاه جنتر

سوالات در مورد ملکه زنبورعسل و چگونگی پرورش و تکثیر ملکه زنبورعسل و تمامی مسائل ملکه زنبورعسل

مدیر انجمن: mellifera

نمایه کاربر
fara
مدير تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير  تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: سبزوار
تشکر کرده: 249 دفعه
تماس:

Re: پرورش ملکه با دستگاه جنتر

پست توسط fara »

فکر کنم هم پیوند بزنم راحت تر باشه

شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
khatibi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: زنجان
تشکر کرده: 22 دفعه
تماس:

پست توسط khatibi »

mellifera نوشته شده:با سلام با يكم حوصله و سوراخكاري رو شان پلاستيكي ميشه فنجانكها رو رو شان پلاستيكي قرار داد.چون اندازه شان پلاستيكي استاندارد هستش و روشم محكمه ميتونيم با سوراخ كردن و گذاشتن فنجانك رو شان پلاستيكي از اون دستگاه توليد كرد.فقط يكم حوصله ميخواد و دقت كه ما ايرانيا تو اين كارا استاديم. تصویر

سلام.خسته نباشید
میخواستم بدونم برای پلاستیک روی کادر (همون که مانع ملکه داره)چه پیشنهادی میدید؟
از چه جنسی باشه ؟
از کجا بخرم؟
آیا میتونم از طلق استفاده کنم؟
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
محل اقامت: آذربایجان شرقی-مرند
تشکر کرده: 4565 دفعه
تماس:

پست توسط mellifera »

khatibi نوشته شده:
mellifera نوشته شده:با سلام با يكم حوصله و سوراخكاري رو شان پلاستيكي ميشه فنجانكها رو رو شان پلاستيكي قرار داد.چون اندازه شان پلاستيكي استاندارد هستش و روشم محكمه ميتونيم با سوراخ كردن و گذاشتن فنجانك رو شان پلاستيكي از اون دستگاه توليد كرد.فقط يكم حوصله ميخواد و دقت كه ما ايرانيا تو اين كارا استاديم. تصویر

سلام.خسته نباشید
میخواستم بدونم برای پلاستیک روی کادر (همون که مانع ملکه داره)چه پیشنهادی میدید؟
از چه جنسی باشه ؟
از کجا بخرم؟
آیا میتونم از طلق استفاده کنم؟

با سلام خوب واسه اين شبكه هم از شبكه مانع ملكه استفاده كنين.هم استاندارده و هم ميتونين به راحتي تهيه كنين.
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

با سازنده که صحبت کردم می گفت چون این دستگاه ها تازه ساخته شده هنوز بوی پلاستیک ازش در نرفته و کمی بیشتر طول می کشد تا هم بو شود و ملکه آن را بپذیرد.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
khatibi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط khatibi »

بوی پلاستیک ملاستیک نداره زیاد به اون جور چیزا فکر نکن یه کم شربت (آب و عسل) روش اسپری کنی حل میشه
نمایه کاربر
mohammadfath
بهترین کاربر سایت زنبورعسل
محل اقامت: قم
تشکر کرده: 98 دفعه
تماس:

پست توسط mohammadfath »

fara نوشته شده:درود
من هر چه کردم نتوانستم ملکه را مجبور به تخم ریزی در جنتر کنم از دوستانی که تجربه این کار رو دارند خواهش می کنم روش کارشون رو بیان کنند.

سلام

تو یه کندوی دیگه از یه ملکه دیگه استفاده کن
نمایه کاربر
ehsanklop
محل اقامت: دزفول
تشکر کرده: 640 دفعه
تماس:

پست توسط ehsanklop »

[JUSTIFY]پیوند زدن با دستگاه کارل جنتر:
لازم به ذکراست که کار با این دستگاه فقط برای کسانی توصیه می شود که واقعا" توانایی پیوند زدن
را ندارند و یا در مقیاس خیلی کم به تولید ملکه می پردازند. مشکل بزرگی که این دستگاه دارد این
است که ماباید ملکه مادری را مدتی در داخل این دستگاه حبس کنیم و آن را وادار به تخمگذاری
در داخل حجره های پلاستیکی کرده ، که اکثرا" دو روز طول میکشد تا ملکه این حجره ها را قبول
کند و شروع به تخمگذاری نماید.و گاهی هم دیده میشود که درداخل هرسلول دویا سه تخم میگذارد.و
این به این علت است که ملکه مادر با تخمگذاری روزانه حد اقل ۱۰۰۰ عدد در روز دراین دستگاه
تحت فشارشدید قرارگرفته است و مجبوراست این چند روزه داخل دستگاه را از تخمگذاری اجتناب
کند که این امر باعث جمع شدن شکم ملکه خواهد شد .و وقتی که شما ملکه را به کندوی خودش باز
می گردانید، بارها دیده شده که کلنی ملکه را قبول نمیکند و اقدام به کشتن ملکه میکند. این بخاطراین
است که ملکه دیگر تا مدتی توانایی پاسخ به نیاز و تخمگذاری وسیعی که یک کندوی قوی به آن
احتیاج دارد را نخواهد داشت.به دلیل اینکه شکم ملکه جمع شده و درغیاب ملکه کلنی هم خود را
آماده شاخون سازی می کند. اگراز این دستگاه استفاده می کنید ، دو روز قبل از حبس کردن ملکه
داخل دستگاه با مالیدن عسل برروی حجره های پلاستیکی و آویزان کردن دستگاه در داخل کندو که
خود منجر به اینکه زنبورها یک لایه مومی نازک در داخل این حجره ها بافته و شرایط را برای
تخمگذاری ملکه آماده تر سازند .
[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

در اين ادرس دوست خوبمون اقاي خطيبي انجام دادن ميتونين تصاوير رو ببينين:

forum-f23/topic-t1626.html
نمایه کاربر
YONES_Z
محل اقامت: فارس
تماس:

پست توسط YONES_Z »

با سلام

به نظرم دوستان تولید کننده بهتر بود بیشتر و درست تر راهنمایی میکردن تا مشکل دوستان حل میشد

اینجانب بعد از مدتها روشهای مختلف به این نتیجه رسیدم

اول دستگاه در وسط قاب (پوکه) نصب گردد با برش مناسب به اندازه دستگاه

دوم درپوش اصلی دستگاه و شبکه 6 ضلعی (دو طرف سوراخ - سفید رنگ) برداشته شود

کف دستگاه قبلا با موم ذوب شده با حرارت غیر مستقیم پوشانده شود
در داخل کندویی که موم بافی خوبی وجود دارد و در محلی که احتمال بافت بیشتر باشد قاب را به همراه دستگاه قرار میدهیم(دستگاه وسط قاب نصب باشد)

با تغذیه کندو ظرف 1 الی 2 روز سطح دستگاه همانند قابهای پلاستیکی بافته شده و آماده تخم گذاری میگردد
در صورتی ملکه روی این سطح قرار بگیرد بدون نیاز به حبس نیز تخم ریزی خواهد کرد
avrinasal
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: تبريز.
تشکر کرده: 35 دفعه
تماس:

پست توسط avrinasal »

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران گرامی دستگاه جنتر جز ء بهترین اختراعات تو زنبور داری حساب میشه یه دستگاهیه که اونهایی که توانایی و حوصله پیوند زدن رو ندارند بتونند با این دستگاه به راحتی به پرورش ملکه و تو لید ژل رویال بپردازند بنده تعجب میکنم میشنوم که دوستان نمیتونند با این دستگاه کار کنند و یا میشنوم که دوستان دنبال دستگاه جنتر بزرگ هستند دوستان کار با این دستگاه خیلی راحته . دوست خوبمون اقای ضرغامی به مطالب خوبی اشاره کردند (روش دیگر کار با دستگاه جنتر ) که بنده خود نیز با این روش کار میکنم میتونید از نوشته ها و تجربیات ایشون استفاده کنید
سعی کنید که از دستگاه هایی استفاده کنید که دارای کیفیت خوبی هستند بیشتر دوستان با بنده تماس میگیرند که نمیتونند با این دستگاه کار کنند و یا ملکه تو این دستگاه تخم نمیندازه گفتم کیقیت خود دستگاه خیلی مهمه بیشتراین دستگاه ها سلولهاش با هم فرق میکنند در انتخاب جنتر دقت کنید و با کمی سعی و تلاش میتونید به راحتی ملکه و ژل تولید کنید استفاده از این دستگاه چند ساله که تو ایران رایج شده من خودم حدود 10 سال پیش برای اولین بار با این دستگاه در خارج از ایران آشنا شدم و از اون استفاده کردم و نتیجه خوبی هم گرفتم و الان هم استفاده میکنم حتی دوستان میتونند از سلولهای این دستگاه استفاده کرده و پیوند بزنید یادتون نره که با کمی صبرو حوصله و پشتکار میتونید به هر چه که میخواهید برسید موفق و پیروز باشید
آخرین ويرايش توسط 2 on avrinasal, ويرايش شده در 0.
[CENTER][B][COLOR=#C00000][FONT=Arial Black]به دنیای زنبور عسل و زندگی سالم خوش آمدید[/FONT][/COLOR][/B]
[HIGHLIGHT=#f2f2f2]
[/HIGHLIGHT][/CENTER]
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
محل اقامت: بابلسر
تشکر کرده: 15 دفعه
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

سلام.کار کردن با جنتر شرایط خاصی داره.چون همه چیز از پلاستیکه.جنتر برای اینکه شما بتونید لارو جوان رو بدونه اینکه جابجا بشه انتقال بدین.شرایط خیلی مهمه.رطوبت و دما از اصلی ترین شرایط محسوب میشه.بعد از اون انتخاب کندوی شروع کننده وشاخون ساز هست...اگرشبکه سفید رو برداری میتونی شاسی اصلی رو موم اندود کنی بعد باید یک کندوی قوی رو فشرده کنی برای اینکه شاسی رو ببافن.یک شان نسبتا سیاه رو انتخاب کن به اندازه شاسی با یک چاقوی داغ از بالای شان ببر وشاسی رو روی ان ببند وتوی کندوی فشرده شده بزار...با شربت غلیظ تغذیه کن..بهترین موقع اوج شهد و اوج موم بافی زنبوره
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

با سلام اقاي رجبيان ممنون ميشم راجب اين تصوير توضيح بدين كه به چه نحوي استفاده كردين.با تشكر:

تصویر
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

باسلام خدمت دوستان زنبوردار.این جدیدترین روش استفاده از دستگاه جنتر هست.اگر دقت کنید فقط شاسی دستگاه هست که بعداز موم اندود شدن درفصل موم بافی شدید زنبور دریک کلنی قوی وفشرده قرار داده شده وبه شکل شان بافته شده در امده..دراین روش مشکل دفع تخم از طرف زنبور برطرف شده ودر شرایط بد صحرا تخمهای گذاشته شده ملکه از طرف زنبور نگهداری میشود..اگر دوستان میخواهند بطور هم زمان از 2یا3دستگاه استفاده کنند میتوانند همانطور گه درعکس دیدید روی یک قاب یا نیم قاب نسب کنند وان قاب رو درون ایزولاتور قرار بدهند تا هم زمان بیش از 300تخم داشته باشین......با ارزوی موفقیت
نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi13635 »

تا حالا از دوستان کسی پیوند دوبل انجام داده جهت پرورش دادن ملکه های بزرگتر؟و نتایچ به چه صورت بوده؟
نمایه کاربر
AKBAR2
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط AKBAR2 »

سلام دوست عزیز پیوند دوبل خیلی خوبه فقط یه مشکلی که داره پذیرش لاروهاکم میشه..یعنی اگر شما 30 شاخون پذیرفته شده را پیوند دوبل بزنید 15الی17 شاخون پذیرایی میشه
نمایه کاربر
mahdi13635
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: بيرجند
تشکر کرده: 47 دفعه
تماس:

پست توسط mahdi13635 »

علتی چیزی داره؟یعنی زنبور نمیاد روی شاخونی کار بکنه که قبلا داخل اون لارو ملکه بوده و حالا پر از ژله؟
مشخص شده که پیوند لارو یک روزه به حجره ملکه پر از ژل تاثیری در اندازه ملکه متولد شده داره؟
نمایه کاربر
Kismar
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
مدير افتخاري تالار گفتگوي سايت زنبورعسل ايران
محل اقامت: تهران...بجنورد
تشکر کرده: 335 دفعه
تماس:

پست توسط Kismar »

.....برای تکمیل نظرات دویتان باید عرض کنم که یه لارو تا یه حدی برای رسیدن به مرحله دوم رشد ژل رویال مصرف میکنه شما مراقب باشیدکه کندوی شروع کننده قوی داشته باشید و این کندو با شربت عسل غنی شده و گرده از 1 هفته قبل از انتقال لارو بطور دائم تغذیه کنید.
تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on Kismar, ويرايش شده در 0.
*[I]** زنبورستان کیسمار استان خراسان شمالی شهر ستان شیروان***09123386142
...........
[/I]
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

آموزش تولید ملکه زنبور عسل و ژل رویال توسط دستگاه جنتر

با سلام خدمت دوستان گرامی و علاقمندان به پرورش ملکه وتولید ژل رویال

دوستان و همکاران سوالات زیادی کرده بودند در رابطه با تولید ژل رویال به وسیله دستگاه جنتر باکس که من در این قسمت آموزش تولید ژل رویال و ملکه رو با این دستگاه براتون شرح میدم

دوستان اول باید دستگاه جنتر باکس رو تهیه کنند البته توجه داشته باشید که پیدا کردن این دستگاهها خیلی سخته و بیشتر دستگاه های موجود در بازار اکثرا بی کیفیت میباشند پس دوستان توجه کنند دستگاهی تهیه نمایید که دارای استانداردهای لازم برای تولید ملکه را داشته باشد من یک نمونه از این دستگاه رو در تصویر زیر به نمایش میزارم که با شکل و ساختار اون آشنا بشید

توجه کنید که برای تولید ژل و تولید ملکه راه ها و شیوه های زیادی با این دستگاه هست ولی بنده شیوه خودم که درصد موفقیت بالای رو داشته براتون آموزش میدم امیدوارم که مثمر ثمر قرار بگیره .برای این کار از کلنی های استفاده کنید که جمعیت بیشتری داشته و هم نژاد برتری نسبت به بقیه دارند برای این کار یک کلنی شروع کننده نیازه و یک کلنی پرستار .که لاروهایی که به آن انتقال میدید رو قبول کرده و شروع به ژل ریزی و مراقبت نماید

برای شروع اول پایه های جنتر خود رو بر روی یک چهار چوب (رامکا) سوار نمایید سعی کنید بیش از 36 عدد در 3 ردیف روی یک چهار چوب سوار نکنید چون از کیفیت ملکه و هم ژل رویال کاسته میشود

بعد روی کیت مخصوص جنتر رو قبل از هر کاری با عصاره بره موم و عسل

که از قبلا حاضر کرده اید آعشته نمایید برای اینکار مقداری از بره موم زنبور رو با اندکی الکل مخلوط کرده عصاره حاصل از بره موم بدست امده رو با مقداری عسل مخلوط کرده و به روی دستگاه جنتر اسپری نمایید این کار باعث میشود تا زنبور زودتر دستگاه شمارو قبول کرده و ملکه روی ان تخم ریزی نماید این دستگاه رو یک روز جلوتر داخل کلنی شروع کننده قرار دهید تا زنبوران روی آن رو تمیز کرده وبوی زنبور ان کلنی رو به خود بگیرد به این کار معرفی جنتر به کلنی میگویند

بعد از معرفی جنتر نوبت به کلنی شروع کننده میرسد 5الی 6 ساعت قبل از آویزان کردن کیت جنتر تمامی تخم های ریز و چند روزه کلنی و حتی (پوکه های خالی )رو برداشته و با تخمهای رسیده کلنی های دیگر تعویض نمایید دقت کنید تا تخم تازه ای در کلنی نمانده باشد توجه داشته باشید که در کلنی شهد و گرده به میزان کافی موجود باشد چون کمبود اینها باعث میشود که ملکه تخم ریزی نکند. ملکه زنبور شروع کننده رو در داخل سوراخی که قسمت جلوی کیت وجود دارد رها کنید دقت نمایید تا ملکه آسیبی نبیند و ردب سوراخ را دوباره ببندید سوراخ دیگری نیز در پشت دستگاه موجود است که آن را نیز میتوانید با موم یا حلوای شیرین ببندید این سوراخ بعد از تخم ریز ی ملکه توسط زنبوران خورده میشود و ملکه از این سوراخ خارج میگردد بعد از این کار چهار چوب را در داخل( وسط کلنی) قرار دهید و درب کلنی را با احتیاط ببندید.alt

دوستان توجه داشته باشید که هر چند ساعت کلنی رو چک کنید تا از تخم ریزی ملکه درون سلولهای جنتر اطمینان حاصل فرمایید اصولا ملکه بعد از 1 یا چند ساعت درون سلولها تخم ریزی خواهد کرد پس بعد از اطمینان از تخم ریزی درب جلوی جنتر رو باز کنید تا زنبوران پرستار بتوانند لاروها رو به راحتی تغذیه نمایند تخمها بعد از سه روز به لارو تبدیل خواهند شد و شما بعد از 4 روز از تخم گذاری ملکه درون سلولهای جنتر شاخونهای حاوی لاروها را میتوانید از کلنی شروع کننده جدا کرده ( در هوای خوب و آفتابی ) وبه پایه هایی که قبلا آماد ه کردید انتقال دهید در حین انتقال حتما از یک حوله و یا دستمال خیس زیر جنتر استفاده شود تا رطوبت از این طریق تامین گشته و باعث خشک شدن لارو ها نگردد. بعد از نصب سلولهای پلاستیکی حاوی لارو ها به چهارچوب آن را با احتیاط به کلنی پرستار که قبلا حاضر کرده ایم انتقال میدهیم ( به وسط کلنی )این کلنی باید شرایط لازم را برای قبول کردن لاروها داشته باشد یعنی یا چند روزیست بی ملکه است و یا شما یک روز قبل ملکه آن را برداشته اید این کلنی باید عاری از هر گونه لارو و تخم یک یا چند روزه باشد تا زنبوران بی مادری رو حس کرده و تخم هایی که شما به عنوان ملکه به کلنی معرفی میکنید را به راحتی قبول نمایند .باید حتما در این کلنی گرده و عسل و یا شیره شکر به اندازه کافی موجود باشد زنبوران با وجود غذای کافی به راحتی تخم ها را قبول کرده و شروع به تغذیه آنها میکنند.

این لاروها اصولا بعد از طی حدودا 72 ساعت پس از انتقال به کلنی پرستار آماده هستند تا شما ژل رویال خود را برداشت نمایید البته مدت زمان برداشت ژل رویال 7الی 8 روز پس از تخم گذاری میباشد کم و یا بیشتر شدن مدت زمان این موضوع به نوع آب و هوا ونیز رطوبت منطقه ونیزبه غذای کافی کلنی مربوط است خوب دوستان وهمکاران عزیزم میتونند که ژل جمع آوری شده با این روش آسان و

توسط دستگاه جنتر باکس روجمع آوری کنند و چنانچه خواستید که از (ملکه)این سیستم استفاده کنید باید پس از حدود 13 الی چهارده روز(یعنی یک یا دو روز مانده به تولد ملکه ها ) شاخونهایی که زنبوران حاضر کرده اند و در حال متولد شدن هستند رو به کلنی های بی ملکه خود انتقال دهید تا درون آن کلنی که خودتان میخواهید متولد شوند

شایان ذکر است که بهترین زمان برای پرورش ملکه اواخر اسفند ماه در جنوب و اوایل اردیبهشت در مناطق معتدل توصیه می شود.

امیدوارم که مطالب اینجانب مورد پسند و استفاده دوستان و زنبورداران گرامی قرار گرفته باشد دوستان توجه داشته باشند که این روش جزء بهترین و آسان ترین روشهای تولید ملکه و ژل رویال در دنیا میباشد این مطالب بسیار شیوا و رسا نوشته شده تا همه دوستان علاقمند به این روش بتوانند به آسانی از آن استفاده نمایند .

نوشته : بورس عسل اصغرپور
نمایه کاربر
khatibi
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط khatibi »

mellifera نوشته شده:
khatibi نوشته شده:با سلام

میخواستم ببینم کسی تو ایران نمایندگی فروش این دستگاه جنتر که یه کادر کامله سراغ داره
اینم عکسش resources/image/thumb/850

تو پستهای دیگه یکی از دوستان یه شماره از یه نمایندگی تو ایران گذاشته اما جواب نمیدن
اینم آدرس پست viewtopic.php?p=3589

شماره این تولید کننده های داخلی که ابعاد کوچک دارنو دارم حتی از دستگاهشون هم دارم حتی مدل آلمانیشم دارم اما من از اینا نیاز دارم تصویر

اگه کسی از این جنتر داره و قصد فروش داره من کارکردش هم میخرم

با سلام از اين نوع دستگاه كسي نميفروشه اين تصوير منظورتونه:

تصویر

اما شما از اين جنتر ها دارين:

تصویر

يه راهنمايي كنم اگه ناراحت نميشين.چون كسي تو ايران نميفروشه و نميتونين از خارج هم تهيه كنين يك شان پلاستيكي تهيه كنين به همراه سلولهاي پيوندي به تعداد لازم روي شان پلاستيكي سوار كنين .اينطوري ميتونين خودتون يه دستگاه درست كنين منتها يكم دقت ميخواد و حوصله اين دستگاه تعداد 19*35=665 تا سلول پيوندي نياز داره به همراه توري مانع ملكه.نمونه تصويرشم كه موجوده. تصویر تصویر

با سلام خدمت دوستان من اینو ساختم تصویر
(البته شاید عکساشو تو پستهای قبلی گذاشته باشم)تصویر
پیوست ها
شان پلاستیکی سوراخ شده
شان پلاستیکی سوراخ شده
۲۰۱۲۱۲۱۹%28۰۰۸%29.jpg (26.66 کیلو بایت) مشاهده 20100 مرتبه
نمای جلو با نصب فنجانک
نمای جلو با نصب فنجانک
۲۰۱۲۱۲۱۹%28۰۰۷%29.jpg (18.73 کیلو بایت) مشاهده 20100 مرتبه
نمای عقب بعد از نصب فنجانک
نمای عقب بعد از نصب فنجانک
۲۰۱۲۱۲۱۹%28۰۰۵%29.jpg (22.99 کیلو بایت) مشاهده 20100 مرتبه
در حال سوراخکاری
در حال سوراخکاری
۲۰۱۲۱۲۱۹%28۰۰۲%29.jpg (50.77 کیلو بایت) مشاهده 20100 مرتبه
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تشکر کرده: 27 دفعه
تماس:

پست توسط barbod-beee »

سلام دوستان
من تخقیق کردم دیدم ظاهرا این دستگاه جنتر باکس دارای قیمت های فوق العاد متفاوت هست. من تو همین ساید از 40 هزار تومن دیدم که نوشته بود تا 200 ، 300 تومن. علتش چیه؟ شما چی پیشنهاد می کنید؟ از کجا و با چه قیمتی لطفا راهنمایی کنید. در ضمن من قصد پرورش به تعداد بسیار زیاد ندارم 30 -40 هم کافی هست.
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

کسی جواب نمی ده؟
[CENTER][B][COLOR=#FF0000]باید کاری کنیم درصد ساکاروز روی همه بسته بندی ها با نظارت دولت یا اتحادیه نوشته بشه. این هم به نفع عسل تغذیه هست هم عسل خالص و به ضرر عسل تقلبی [/COLOR][/B][/CENTER]
نمایه کاربر
fara
تماس:

پست توسط fara »

barbod-beee نوشته شده:سلام دوستان
من تخقیق کردم دیدم ظاهرا این دستگاه جنتر باکس دارای قیمت های فوق العاد متفاوت هست. من تو همین ساید از 40 هزار تومن دیدم که نوشته بود تا 200 ، 300 تومن. علتش چیه؟ شما چی پیشنهاد می کنید؟ از کجا و با چه قیمتی لطفا راهنمایی کنید. در ضمن من قصد پرورش به تعداد بسیار زیاد ندارم 30 -40 هم کافی هست.

نمونه های ایرانی جنتر را میتوانید از هفت گوهر یا از اقای مسافر تهیه کنید هم هفت گوهر و هم اقای مسافر پاسخ گویی خوبی دارند هم چنین برای 30 تا 40 ملکه میتوانید از روش پیوند استفاده کنید.
شاد زی مهر افزون
فرامرز خزاما
fkhazama@yahoo.com
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

نمی دونم درست متوجه شدم یا نه؟ اگر اشتباه هست بفرمایید.
من اگر مثلا تعدادی سلول پلاستیکی بخرم و بزارمش داخل یک شبکه ملکه و ملکه را داخلش حبس کنم برای تخم ریزی در خقیقت یک چنتر باکس ساخته ام. درسته؟ و چون تعداد مورد نیاز من کم هست نیاز به خرید چنتر نخواهد بود.

اگه جایش اشتباه بود بفرمایید.
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

ممکن است بعد از آزمون و خطای فراوان شما بلاخره موفق بشوید جنتر درست کنید و نظر من این است که بهتر است پیوند زدن را یاد بگیرید من یک کلیپ برای شما قرار میدهم تا شما پیوند زدن را تقریباً یاد بگیرید البته باید چند نکته را در پیوند زدن رعایت کنید که اگر در همین انجمن جستجو کنید به نکته ها می رسید شما اگر بخواهید برای بار اول با جنتر 40 ملکه که تقریبا در یک روز متولد گردند پرورش دهید باید 100 فنجانک معرفی کنید که شاید 40 تای آن مورد پذیرش قرار گیرد و ملکه ها متولد گردند حداقل اگر خواستید با جنتر کار کنید جنتر 7 گوهر بهترین جنتر ساخت ایران می باشد و شما می توانید از فنجانک های آن بر روی تیرک پیوند هم استفاده کنید
[CENTER]پرورش ملکه به روش پیوند زدن http://www.aparat.com/v/eXz6C [/CENTER]
[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

آقا سعید و بقیه دوستان سلام
ظاهرا از حرفای شما اینطور بر میاد که پیوند زدن از جنتر بهتره چرا اینطور هست؟ می شه توضیح بدید چرا؟

البته می دونم پیوند زدن یک کم انعطاف پذیری بیشتری دارد مثلا حتی می تونیم فقط یک پیوند بزنیم. ولی می خوام علت را از خودتون بشنوم.
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

ronin نوشته شده:ممکن است بعد از آزمون و خطای فراوان شما بلاخره موفق بشوید جنتر درست کنید و نظر من این است که بهتر است پیوند زدن را یاد بگیرید من یک کلیپ برای شما قرار میدهم تا شما پیوند زدن را تقریباً یاد بگیرید البته باید چند نکته را در پیوند زدن رعایت کنید که اگر در همین انجمن جستجو کنید به نکته ها می رسید شما اگر بخواهید برای بار اول با جنتر 40 ملکه که تقریبا در یک روز متولد گردند پرورش دهید باید 100 فنجانک معرفی کنید که شاید 40 تای آن مورد پذیرش قرار گیرد و ملکه ها متولد گردند حداقل اگر خواستید با جنتر کار کنید جنتر 7 گوهر بهترین جنتر ساخت ایران می باشد و شما می توانید از فنجانک های آن بر روی تیرک پیوند هم استفاده کنید
[CENTER]پرورش ملکه به روش پیوند زدن http://www.aparat.com/v/eXz6C [/CENTER]

سعید جان یک دنیا ممنون
تازه این فیلم رو دیدم فوق العاده بود. هر چه بیشتر از این موجود شناخت پیدا می کنم بیشتر عاشق اش می شم. فیلم واضح بود فکر کنم الان دیگه بتونم با چند بار آزمون خطا پیوند زدن را انجام بدم.

مطالب اش رو هم خوندم. ظاهرا تشخیص صحیح سن لارو خیلی مهمه. می خوام برای اینکه اشتباه نکنم ملکه را برای چند ساعت به همراه یک پوکه حبس کنم و 84 ساعت بعدش از همون تخم ها که تبدیل به لارو شدن برای پیوند استفاده کنم. نظر شما چیه؟
ronin
کاربر فعال سایت زنبورعسل
کاربر فعال سایت زنبورعسل
محل اقامت: خراسان جنوبی ، بیرجند
تشکر کرده: 84 دفعه
تماس:

پست توسط ronin »

خواهش میکنم
تمام این کارها انجام میشه فقط باید ترس رو کنار بگذارید پیغام خصوصی من را چک نکرده اید به بخش پیغام ها بروید منتظر جواب شما هستم
[COLOR=#00B050]((حضرت محمد (ص))[/COLOR]
[B]خود را از سه خصلت، باز داريد: حسادت، حرص و غرور.[/B]
نمایه کاربر
barbod-beee
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
کاربر ویژه سایت زنبورعسل
تماس:

پست توسط barbod-beee »

ronin نوشته شده:خواهش میکنم
تمام این کارها انجام میشه فقط باید ترس رو کنار بگذارید پیغام خصوصی من را چک نکرده اید به بخش پیغام ها بروید منتظر جواب شما هستم

ببخشید چک نکرده بود.
جواب دادم.
نمایه کاربر
mohamadreza123
کاربر نیمه فعال سایت
کاربر نیمه فعال سایت
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 74 دفعه
تماس:

پست توسط mohamadreza123 »

سلام وقتی باکس جنتر جهت تخم ریزی داخل قاب تعبیه کردم و ملکه داخلش گذاشتم والبته مومبافی هم شده و ملکه در اون حبسه ولی 20 ساعت گذشته هنوز ملکه تخم نذاشته البته زنبورا داخل قفس رفت وامد دارند
امروز نگاه کردم 24 ساعت ملکه داخل جنتر تخم گذاشته بود وملکه را از قفس ازاد کردم و در پوش باکس را باز کردم تا زنبورها تخمها را لار و کنند
تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on mohamadreza123, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
mellifera
مدیر سایت زنبورعسل ایران
مدیر سایت زنبورعسل ایران
تماس:

پست توسط mellifera »

mohamadreza123 نوشته شده:سلام وقتی باکس جنتر جهت تخم ریزی داخل قاب تعبیه کردم و ملکه داخلش گذاشتم والبته مومبافی هم شده و ملکه در اون حبسه ولی 24 ساعت گذشته هنوز ملکه تخم نذاشته البته زنبورا داخل قفس رفت وامد دارند
سوال ایا ملکه را ازاد کنم و روی کندویی دیگری امتحان کنم ؟ مشکل کجاست؟؟ تصویر

از دستگاه جنتر صفحات 1 و 2و 3 همين مبحث رو مطالعه نماييد.
موضوع جدید ارسال پست

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان